Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

a konecne stretnutie v BA

leto
leto 2009-11-21 14:30:02+01
zda sa mi to,alebo sa stretavaju kolegovia z Ephoto na celom Slovensku,len hlavne mesto NIC,az na workshopy sa tu moc nestretneme,tak co tak NEZAVEZNE STRETNUTIE niekedy v blizkej dobe v Bratislave,,, kto sa chyti,,, :]]
 
IceDive1
2010-01-19 20:46:07+01
príspevok od: pavel
preto sa pýtam a ešte rýpem do toho... preto sa pýtam na počet hlasov ... ;-)
Verim ze ephoto zapracuje do noveho dizajnu aj nejake moznosti organizovania stretnuti, ankety atd. ked uz im to tolko trva. :-)
Inak ak ti mam pravdu povedat ja nie som zrovna typ na taketo tematicke fotenie. Asi aj to je dovod preco som nikdy neabsolvoval fotomaraton. Ale nevadi mi to kedze to nie je povinne. A mozno ma aj prepadne nejaka muza a nieco aj cvaknem k veci. :-) V kazdom pripade suhlasim s tym ze by uvod mohol byt trosku organizovany.
 
staleusmiaty
2010-01-19 20:48:04+01
Páni, neviem či na to nejdete príliš ´zhurta´...
Stretli sme sa zatiaľ len dvakrát, a už z toho ideme robiť ´serióznu´ akciu. Ja by som to navrhoval nechať istý čas v neformálnej rovine ´streteneme sa-pokecáme-popijeme´.
Kto má chuť, donesie fotky, o ktorých sa podebatí. Na nejaké tematické súťaže je aly myslím ešte priskoro :) Časom sa možno vykrištalizuje stabilná množina účastníkov, ktorá sa bude lepšie poznať, budeme poznať štýl a tvorbu jeden druhého, tam si také niečo viem predstaviť potom. Toľko môj skromný názor :)
 
Jasmine
2010-01-19 20:50:17+01
príspevok od: pavel
preto sa pýtam a ešte rýpem do toho... preto sa pýtam na počet hlasov ... ;-)
Ja som za...taaakze v mojom pripade sup sup rozvijat kreativne myslenie, ale super, tesim :)
 
staleusmiaty
2010-01-19 20:51:08+01
PS: osobne si myslím, že toto všetko speje k tomu, že skôr či neskôr možno založíme oficiálny fotoklub, organizovaný spolok ako sa patrí. Ale to už predbieham, tak ďaleko ešte rozhodne nie sme... A mimochodom, veľmi by ma zaujímal názor niekoho z ephota na toto, dúfam, že nabudúce Julo dojde, možno i oni majú nejakú predstavu..
 
IceDive1
2010-01-19 20:57:07+01
Jo jo mudro hovoris az mi je to divno. :-) Chce to trosku otukat sirsiu partiu.
 
sese
2010-01-19 21:07:33+01
ďakujem Pavlovi za tému. Ja osobne mám rada súťaže a aj sa rada zapojím. Berme to voľne nik nie je tlačený, že musí. Ale ak budete s fotoaparátom aspoň sa nad témou zamyslite, fakt to rozvíja kreativitu a mnohým práve tento faktor k dobrej fotografii chýba. Posunie nás to vpred a pri prezeraní výsledných fotiek sa možno dobre pobavíme.
 
singi
2010-01-19 21:08:06+01
príspevok od: IceDive1
Jo jo mudro hovoris az mi je to divno. :-) Chce to trosku otukat sirsiu partiu.
pripajam sa k nazoru,ze by sme tomu mohli dat este taku volnost,ale zase uvodne slovo je na mieste urcite,ja si bohuzial pamatam casy ked bolo vsetko strojene od a po z a bolo mi s toho dost spatne aj ked som v strane nikdy nebol,,,tot moj nazor:)
 
IceDive1
2010-01-19 21:11:22+01
príspevok od: sese
ďakujem Pavlovi za tému. Ja osobne mám rada súťaže a aj sa rada zapojím. Berme to voľne nik nie je tlačený, že musí. Ale ak budete s fotoaparátom aspoň sa nad témou zamyslite, fakt to rozvíja kreativitu a mnohým práve tento faktor k dobrej fotografii chýba. Posunie nás to vpred a pri prezeraní výsledných fotiek sa možno dobre pobavíme.
Sese ty chces urcite nieco vyhrat. :-)
Zeby demizonik vinka?
 
sese
2010-01-19 21:15:14+01
Peťo ty ma fakt už tuším poznáš....a po jeho vypití sa bude ľahko fotiť: ,,padá a padá,, :)
 
lu_boss
2010-01-19 21:18:48+01
Ja Pavelov napad vnimam ako urcity bod - pojivo stretnutia. Nic viac, nic menej a taky sa mi javi ako dobry - kto chce ukaze, kto nechce nemusi... Posledna vec, ktoru nam treba je stres zo stretka. Nemusi sa to pozdavat kazdemu, ale niektorim moze. Tiez suhlasim, s tym, ze ide viac o stretnutie pri pive, ako snahu o formalizovany a stylizovany prejav organizovanej skupiny. Na druhej strane, uplne bezvladie pocas akcie citit ako nedostatok (aspon mne to tak pride). Takze treba urobit taky zdravy mix jedneho aj druheho... Co asi nebude jednoduche, ale skusit to mozeme. A samozrejme, treba tomu dat cas.
 
IceDive1
2010-01-19 21:19:02+01
príspevok od: sese
Peťo ty ma fakt už tuším poznáš....a po jeho vypití sa bude ľahko fotiť: ,,padá a padá,, :)
Jani ale minule si tomu vincisku moc nedala. Pisem ti cierny bod. Zato mne smakovalo kvalitne. Vsak ono to aj bolo pocut potom. :-))
 
IceDive1
2010-01-19 21:21:07+01
príspevok od: lu_boss
Ja Pavelov napad vnimam ako urcity bod - pojivo stretnutia. Nic viac, nic menej a taky sa mi javi ako dobry - kto chce ukaze, kto nechce nemusi... Posledna vec, ktoru nam treba je stres zo stretka. Nemusi sa to pozdavat kazdemu, ale niektorim moze. Tiez suhlasim, s tym, ze ide viac o stretnutie pri pive, ako snahu o formalizovany a stylizovany prejav organizovanej skupiny. Na druhej strane, uplne bezvladie pocas akcie citit ako nedostatok (aspon mne to tak pride). Takze treba urobit taky zdravy mix jedneho aj druheho... Co asi nebude jednoduche, ale skusit to mozeme. A samozrejme, treba tomu dat cas.
Lubos ty si uz trenuj prihovor a dohodni si vecierku po polnoci. :-)))
 
lu_boss
2010-01-19 21:25:50+01
príspevok od: IceDive1
Lubos ty si uz trenuj prihovor a dohodni si vecierku po polnoci. :-)))
nerob mi stresy :-)
 
pavel
2010-01-19 21:50:12+01
príspevok od: singi
pripajam sa k nazoru,ze by sme tomu mohli dat este taku volnost,ale zase uvodne slovo je na mieste urcite,ja si bohuzial pamatam casy ked bolo vsetko strojene od a po z a bolo mi s toho dost spatne aj ked som v strane nikdy nebol,,,tot moj nazor:)
Strojenosť lezie na nervy aj mne. Tiež si pamätám na časy, kedy boli isté organizácie (tak sa to vtedy volalo), a ich stretnutia presne nadefinované. Neznášal som to a preto som sa ich stránil. Podobne aj tu som po prvom stretnutí zavesil príspevok, ktorý jasne hovorí, že som proti akejkoľvek násilnej organizovanosti, programu a povinnosti robiť to alebo ono.

Môj návrh ohľadom fototémy sa opieral o dobrovolnosť, o rozhodnutie jednotlivca. Chápem, že niekto sa nezúčastní Fotomaratónu, možno aj preto, lebo nechce plniť to, čo iný nadefinoval, alebo chce len slobodne nakladať zo svojím koníčkom. Tak nech to v jeho prípade tak zostane. Nebudeme ho preto hádam odsudzovať!

Na svojom webe v úvode tvrdím, že fotografia spája, že zmierila viac ľudí ako ich je v Číne. Nuž ak je to teda pravda, zamyslite sa prečo tomu tak je. Je to preto, lebo ľudské oko a pohľady na jednu a tú istú vec sú vždy iné. Stačí dať jednu sviečku na stôl a každý z nás (zatiaľ cca30) ju odfotí inak a všetky budú o tej istej sviečke...

Neberte to prosím tak, že teraz, kto neprinesie tri fotky formátu xy danej témy bude menejcenný ... Odfotiť jednu fotku za mesiac podľa toho (téma), na čom sa zhodneme, je v prvom rade dobrovoľnou záležitosťou. V druhom rade osobnou vecou, v treťom a tu by som pridal dôraz, výzvou... Nejde o hodnotenie, obavu, že budem posledný, sám nefotím dobre, ide o kritiku a rast...

Po poslednom stretku som si po prezretí Vašich fotografií uvedomil ako nekreatívne moje fotky vyzerajú...

Trom či štyrom vrátane mňa sa návrh pozdával, moje vysvetlenie k návrhu som hádam teraz dostatočne vysvetlil. Kto nemá chuť sa zapojiť ... nič sa nedeje, rád si s ním pokecám vypijem a nemusíme len o fotografii... prajem pekný zbytok dňa...

PS Stále je to otvorená vec. Ak nesúhlasíte, nemusíme sa takto v úzkom kruhu medzi sebou prezentovať. Posedíme, podebatujeme ... navrhnite ako inak prispieť k rastu e-phoťákov. Rád sa pridám.
 
singi
2010-01-19 22:07:39+01
plne s tebou suhlasim,mozno som to trochu zle napisal,samozrejme,ze kto chce prinesie svoje fotky,mne ide o to aby tie stretnutia sa konali v duchu pohody apriatelskych stretnuti,taky relax,,,urcite tu nechcem vnasat nejaku nevrazivos:)
 
ONEHALF
2010-01-22 22:40:54+01
Tak teda, pridavam fotecky od ludi co poslali (polal,lu boss, a ja). Su tam 2 strany, 65 foteciek... Pekny vecer:

http://www.radovanmisik.com/gallery/events/EPHOTO_2_stretko/index2.html
 
bebel
2010-01-23 11:18:13+01
vdaka za fotecky :)
 
IceDive1
2010-01-24 22:41:06+01
Pokukal som a dobre su, napriek tomu ze sa tam nejako casto zobrazuje moj face. :-)
 
Strana 35 z 35
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()