Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D4 vs Canon 1DX

Pitol
2013-02-02 11:02:41+01
Ahojte po nutenej prestavke by som sa rad vratil k foteniu.Riesim nove zrkadlo a stojim pri rozhodnuti ku ktorej znacke budu smerovat moje kroky.Som dlhorocny Nikonak nebranim sa k zmene a zakotvit u Canonu neriesim co je na fotaku napisane ci je to Nikon alebo Canon zrkadlo beriem ako nastroj k praci .Naposledy som pouzival D700 a sklicka 24 f1,4 35 f 1.4 85 f 1.4 fotim dokument ,reportaz a portret tieto sklicka beriem do uvahy ci to bude Nikon ,Canon u Canonu 85 f 1.2 Mal som moznost na par dni otestovat D3S D800 super stroje D800 by som vylucil 36MP nepotrebujem Canon 1DX nemam moznost odskusat ani Nikon D4 tieto dva stroje pripadaju k uvahu rad by som uvital vase postrehy skusenosti prosim nepiste mi precitaj si recenziu prakticke skusenosti su viac aj ked recenzia ma vyznam.Potrebujem bleskovy AF dobre zvladnute iso piste prakticke skusenosti preco Nikon D4 vs Canon 1DX.
Dakujem za vase odpovede.
 
pufko
2013-02-02 11:30:45+01
Ani jeden som nemal a uani nedržal, ale aj tak si mysím že to bude jedno, ved oba sú to najvyššie modely a nepredpokladám že by niektorý z nich bol tak nejak v niečom nedostatočný ako ten druhý
 
slavmiro
2013-02-02 11:57:02+01
/clenom ephota od 2.2.2013, posledna aktivita pred 53 min./
 
NefroniK
2013-02-02 12:04:44+01
Rozhodni sa podľa objektívov, ktoré plánuješ používať a ktoré sú v ponuke.
 
rk.
2013-02-02 12:16:43+01
Nuz ... spolu s clenmi redakcie tu bude tak 5 ludi, co mozno maju realne skusenosti s oboma a zvysok bude teoretizovanie nad specifikaciami. V ruke som mal oba, ale to je ako hodnotit Ferrari bez nastartovania motora. Skus zahranicne recenzie, tam zvyknu porovnavat dost casto aj taketo fotaky medzi sebou.
 
fotograficek
2013-02-02 12:35:16+01
Oba sú to super stroje všetko záleži len od sklíčok ktoré chceš na to našrobovať
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-02 12:40:54+01
Pri vybere takto draheho fotaku a aj draheho systemu by som sa nerozhodoval na zaklade teoretizovania na fore. Obidva fotaky najdes vo vybranych kamennych predajniach. Alebo navstiv nejaku predvadzaciu akciu, ktoru Nikon aj Canon usporiadavaju.
Obidva pristroje som skusal, aj ked Nikon podrobnejsie. Obidva su absolutna spicka. Osobne by mi bolo jedno, ci by som mal jeden alebo druhy. Ziaden nema vyslovenu slabinu. Canon ma vacsiu moznost uzvatelskeho nastavenia. Sportaci a wildliferi si pridu na svoje v odladeni AF. Nikon je priatelskejsi k uziatelovi. Skvely AF s Face detection, podsvietene tlacidla. Vyborny na portrety a reportaze. osobne by som sa rozhodoval hlavne podla objektivov.
 
Jozi Mačutek
2013-02-02 13:27:45+01
príspevok od: Pitol
Ahojte po nutenej prestavke by som sa rad vratil k foteniu.Riesim nove zrkadlo a stojim pri rozhodnuti ku ktorej znacke budu smerovat moje kroky.Som dlhorocny Nikonak nebranim sa k zmene a zakotvit u Canonu neriesim co je na fotaku napisane ci je to Nikon alebo Canon zrkadlo beriem ako nastroj k praci .Naposledy som pouzival D700 a sklicka 24 f1,4 35 f 1.4 85 f 1.4 fotim dokument ,reportaz a portret tieto sklicka beriem do uvahy ci to bude Nikon ,Canon u Canonu 85 f 1.2 Mal som moznost na par dni otestovat D3S D800 super stroje D800 by som vylucil 36MP nepotrebujem Canon 1DX nemam moznost odskusat ani Nikon D4 tieto dva stroje pripadaju k uvahu rad by som uvital vase postrehy skusenosti prosim nepiste mi precitaj si recenziu prakticke skusenosti su viac aj ked recenzia ma vyznam.Potrebujem bleskovy AF dobre zvladnute iso piste prakticke skusenosti preco Nikon D4 vs Canon 1DX.
Dakujem za vase odpovede.
Ci vole ty si iný , tuna ideš stroje v hodnote auta porovnávať cez for ? šak ked si už jak-tak pokročilí tak by si sa mal rozhodnuť podla seba ... pišeš tu ako keby si prvý krat vyberal zrkadlovku , sorry ale na toto mi nedalo nereagovať ...
 
bear
- moderator
2013-02-02 14:22:04+01
Canon je rychlejsi. S 24L, 35L, 85/1.8, 135L, 24-70/2.8L II, 70-200/2.8L IS bude rychlejsi ako Nikon alternativy, ale dost pochybujem, ze bude rychlejsi s 85/1.2L
Nikon 85mm objektivy su vraj tiez velmi pomale, ale 85/1.2 je tak pomaly, ze aj ked ho mam, kupil som si aj 85/1.8 ak treba fotit nieco co sa pohybuje.
Nikon bude asi lepsi pri 50mm, pri tomto ohnisku by som na Canone asi vynimocne odporucil Sigmu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-02 14:38:52+01
Nikon D4 je jediny Nikon, ktory dokaze zrychlit ostrenie u novych AF-S aj starsich AF D objektivov. Je to velky rozdiel aj oproti D800.
 
atariak
2013-02-02 17:36:36+01
príspevok od: bear
Canon je rychlejsi. S 24L, 35L, 85/1.8, 135L, 24-70/2.8L II, 70-200/2.8L IS bude rychlejsi ako Nikon alternativy, ale dost pochybujem, ze bude rychlejsi s 85/1.2L
Nikon 85mm objektivy su vraj tiez velmi pomale, ale 85/1.2 je tak pomaly, ze aj ked ho mam, kupil som si aj 85/1.8 ak treba fotit nieco co sa pohybuje.
Nikon bude asi lepsi pri 50mm, pri tomto ohnisku by som na Canone asi vynimocne odporucil Sigmu.
??? najprv napises je Canon je rychlejsi, potom ze bude... Based on what? Porovnaval si tebou uvadzane kombinacie, alebo hadzes do fora svoje zbozne zelania?
 
atariak
2013-02-02 18:13:47+01
príspevok od: atariak
??? najprv napises je Canon je rychlejsi, potom ze bude... Based on what? Porovnaval si tebou uvadzane kombinacie, alebo hadzes do fora svoje zbozne zelania?
skoda, ze sa primitivni minuskari "neznizia" k tomu, aby vecne argumentovali, miesto toho anonymne klkaju na palceky. ake duchom odvazne
 
Pitol
2013-02-02 18:32:47+01
príspevok od: Karol Srnec
Pri vybere takto draheho fotaku a aj draheho systemu by som sa nerozhodoval na zaklade teoretizovania na fore. Obidva fotaky najdes vo vybranych kamennych predajniach. Alebo navstiv nejaku predvadzaciu akciu, ktoru Nikon aj Canon usporiadavaju.
Obidva pristroje som skusal, aj ked Nikon podrobnejsie. Obidva su absolutna spicka. Osobne by mi bolo jedno, ci by som mal jeden alebo druhy. Ziaden nema vyslovenu slabinu. Canon ma vacsiu moznost uzvatelskeho nastavenia. Sportaci a wildliferi si pridu na svoje v odladeni AF. Nikon je priatelskejsi k uziatelovi. Skvely AF s Face detection, podsvietene tlacidla. Vyborny na portrety a reportaze. osobne by som sa rozhodoval hlavne podla objektivov.
Ahoj Karol.
Nerozhodujem sa podla fora kto co napise je to len pre objektivne zhodnotenie a nazor uzivatelov co maju skusenosti .V kamennom obchode je moznost vyskusat to mas pravdu ale za tak kratky cas mozem preverit ergonomiu ale na dlhsi test to nieje ,skla budem pouzivat 24 f 1.4 35 f 1.4 85 f 1.4 ide mi o rychlost ostrenia pri reportazi pri slabom svetle ci je natom lepsie Canon alebo Nikon pri portrete nepotrebujem bleskovy af.
 
pxls.jpg
2013-02-02 18:48:29+01
príspevok od: atariak
??? najprv napises je Canon je rychlejsi, potom ze bude... Based on what? Porovnaval si tebou uvadzane kombinacie, alebo hadzes do fora svoje zbozne zelania?
pise ze canon je rychlejsi. potom doplna pri ktorych objektivoch to plati urcite a jeden pri ktorom to urcite neplati.
 
atariak
2013-02-02 18:54:28+01
príspevok od: pxls.jpg
pise ze canon je rychlejsi. potom doplna pri ktorych objektivoch to plati urcite a jeden pri ktorom to urcite neplati.
formulacia "bude rychlejsi" je vyznamovo ekvivalentna vyznamu "je rychlejsi, mal som moznost vyskusat a porovnat oboje"? skor mi to pride ako "jasne, ked to mam ja, musi to byt lepsie, ako to, co maju ini". objektivita zastreta prerastenym egom
 
bear
- moderator
2013-02-02 19:44:58+01
príspevok od: atariak
??? najprv napises je Canon je rychlejsi, potom ze bude... Based on what? Porovnaval si tebou uvadzane kombinacie, alebo hadzes do fora svoje zbozne zelania?
Testoval som 1D X 3 tyzdne a s danymi objektivmi som s nim fotil. Okrem 85/1.2 zaostrovala so vsetkymi objektivmi bleskovo rychlo aj v porovnani s 5D mark III. Od viacerych nikon pouzivatelov, co mali moznost vyskusat 5D mark III som pocul, ze ostri rychlejsie a presnejsie ako D800. D4 som drzal v rukach len chvilku, ale vo vsetkych porovnavacich recenziach co som videl bol 1D X rychlejsi ako D4. Zial D4 som nemal moznost testovat detailnejsie.
 
Y535
2013-02-02 20:19:30+01
príspevok od: slavmiro
/clenom ephota od 2.2.2013, posledna aktivita pred 53 min./
nerozumiem tomuto príspevku
 
Pitol
2013-02-02 20:40:57+01
príspevok od: Y535
nerozumiem tomuto príspevku
Ahoj.
Tomu nerozumiem ani ja , vzdy sa najde niekto kto si rypne
 
canco
2013-02-02 21:52:35+01
U nikonu som sa zatial nestretol s objektivom, ktory by mal zlu kresbu. U canona bohuzial ano. A stretol som sa uz aj s nie dokonalymi eLkovymi sklami ...
 
pxls.jpg
2013-02-02 21:55:46+01
príspevok od: atariak
formulacia "bude rychlejsi" je vyznamovo ekvivalentna vyznamu "je rychlejsi, mal som moznost vyskusat a porovnat oboje"? skor mi to pride ako "jasne, ked to mam ja, musi to byt lepsie, ako to, co maju ini". objektivita zastreta prerastenym egom
kazdy si mysli ze ma to najlepsie, ved si to predsa kazdy sam precizne vyberal - vratane teba. malokto vie systemy naozaj porovnat pretoze s nimi ma nejaku tu prax. ty ju mas ked oponujes?
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()