Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 40d

RN_Foto
RN_Foto 2013-06-19 15:04:33+02
Zdravím Vás všetkych, dufam že ma nezožerie nikto že som založil novu tému, čital som pár člankov ale chcem sa spýtat nedavno som tu písal že či kupiť nikona d90 alebo canona 40tku, rozhodol som sa pre canon, dneska došiel a zistil som cez program že má 80 700cvaknuti...
je to dosť ? chcem sním fotit cca rok, portrety, najmä
 
RN_Foto
2013-06-19 19:04:11+02
príspevok od: Napster050
lepší foťák nezaručuje lepšie fotky.
Navyše tak schopné APSC telo ako bolo 40dčko už od canonu neexistuje. jedine 7D ktoré stojí pomaly toľko čo mierne ojazdený FF. Takže ak nemáš na FF, radšej šetri, alebo si kúp objektív.
čital som veľa recenzii a radil sa s viacerimi, preto som sa rozhodol aj pre tento canon a nie ten nikon, objektiv budem mat len spominany 40mm 2,8 stm, stym chcem dačo nafotit, privyrobiť si a podobne, telo by som si uz nepredal v zime keby nemalo tolko nacvakane, lahsie by mi bolo potom dolozit a kupit kvalitne sklo, no kedže budem zrejme nuteny kupit aj telo zas ostanem tam kde som,
 
Separovany_Odpad
2013-06-19 19:17:23+02
príspevok od: RN_Foto
Zdravím Vás všetkych, dufam že ma nezožerie nikto že som založil novu tému, čital som pár člankov ale chcem sa spýtat nedavno som tu písal že či kupiť nikona d90 alebo canona 40tku, rozhodol som sa pre canon, dneska došiel a zistil som cez program že má 80 700cvaknuti...
je to dosť ? chcem sním fotit cca rok, portrety, najmä
sám mám Nikon D100, odslúžených má 8 rokov, závierka je niekde na 150 000 a ide stále..
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-06-19 20:46:39+02
príspevok od: RN_Foto
čital som veľa recenzii a radil sa s viacerimi, preto som sa rozhodol aj pre tento canon a nie ten nikon, objektiv budem mat len spominany 40mm 2,8 stm, stym chcem dačo nafotit, privyrobiť si a podobne, telo by som si uz nepredal v zime keby nemalo tolko nacvakane, lahsie by mi bolo potom dolozit a kupit kvalitne sklo, no kedže budem zrejme nuteny kupit aj telo zas ostanem tam kde som,
cvaky nerieš, ak všetko funguje ako má. Je to inak dobrý foťák, trošku starý s horším displejom ,ale 10Mpx stačí na web A4 aj bilboard, nestačí len na našu ješitnosť
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-06-19 20:49:06+02
príspevok od: jrfoto
mna 7d sklamalo AF, ktory bol v slabsom svetle nepresny a pomaly...ale to bol uplne jeden z prvych kusov v sr....
som rád že mal niekto podobný problém, už som si mylsle že som udrený
 
jrfoto
2013-06-19 20:53:59+02
príspevok od: Jozef Peniak
som rád že mal niekto podobný problém, už som si mylsle že som udrený
mozno to bol nejaky zly kus po tom fotoaparate som strasne tuzil, ale ked som ho dostal do ruky tak to bolo sklamanie, hlavne to ostrenie, polk& fotie mimo... a ani iso nebolo bogvie co, ale tak ci tak je to momentalne top apsc canon telo, keby som teraz vyberal menim na nikon, ale tych 7000e co som do toho investoval ma nuti zostat pri canone, len cakam kedy bude adekvatny nastupca 40dcka cena/kvalita...ale asi skoncim pri 6d alebo 1d markIII z bazara....
 
Napster050
2013-06-19 20:54:44+02
príspevok od: jrfoto
mna 7d sklamalo AF, ktory bol v slabsom svetle nepresny a pomaly...ale to bol uplne jeden z prvych kusov v sr....
7D som nemal možnosť vyskúšať, ale chceš mi povedať že ten preslávený AF v 7D je horší v zlom svetle ako 40D ? divné
 
jrfoto
2013-06-19 20:59:48+02
príspevok od: Napster050
7D som nemal možnosť vyskúšať, ale chceš mi povedať že ten preslávený AF v 7D je horší v zlom svetle ako 40D ? divné
ten kus, ktory som skusal ostril v sere pomalsie ako 40d a pri af servo bola polovica fotiek mimo, ja nevravim ze je to zly fotak ale sklamal ma vtedy nestal 1000e ako teraz, bol uplne z prvej varky co dorazila na slovensko...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()