Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

zobrazenie expozicie cez live view

desann
2013-11-11 16:07:55+01
zdravim, mam nikon D5200 a ako sa tak pozeram tusim nie je mozne pri manualnom nastaveni expozicie vidiet v live view zmeny iso, ani clony (casu by som sa nedivil...)
V nahlade vzdy ostanu expozicne hodnoty predchadzajucej snimky...

teda napriklad fotil som vonku za slnecna s ISO 100 a teraz fotim v izbe, iso zvysim na 500 avsak v live view skoro nic nevidno, pretoze sa akokeby "NEUPDATOL".

vygooglil som jedno "riesenie" v menu fotografovani->nastaveni videa->manualni nastaveni videa->ON avsak nie je to velmi dobre, obmedzuje ma pri tom doba uzavierky ktora sa v tomto mode neda nastavit na viac ako 1/50 a clona ktora v rezime nahladu nejde menit vobec.

chcel by som sa vas spytat ci nepoznate nejake riesenie tohto problemu, alebo neostava nic ine ako snimku spravit a az podla vysledku upravovat hodnoty a fotit znovu a znovu kym bude vysledok OK?
Som z toho fakt zufaly, fotak nema ani nahlad hlbky ostrosti a teda pre mna ako zaciatocnika je fotenie dost problematicke ked moje nastavenia este pred cvaknutim "nikde nevididim"
zacinam uvazovat ci som si dobre vybral...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-11-11 16:23:25+01
Zivy nahlad sp simulaciou expozicie nie je pre fotenie vobec nutny. Mnoho zrkadloviek ho nema. urobis si konteolny zabera a expoziciu skorigujes. Ani tlacidlo DOF nepotrebujes. Tiez si to pozries na konteolnom zabere. Nepamatam sa, ci som ho vobec niekedy skutocne pouzil. Fotograf sa zaobide aj bez tychto barliciek.
 
desann
2013-11-11 20:24:55+01
dik za odpoved
inac tu v recenzii www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/nikon-d5200/
je uvedena simulacia expozicie ako plus tohto zariadenia... je mozne ze je tam chyba? pretoze ja som presvedceny ze D5200 tuto funkciu nema...
 
DBandyk
2013-11-11 21:20:27+01
Na každom foťáku je meranie expozície, kde ti udáva či ju máš v pluse( do tmava) alebo v mínuse( presvetlená) . Skús si nadstaviť plošné meranie expozície a udrž si mierku expozície okolo 0. Keď som si vyberal foťák tak som chcel aby to mal, ale aj tak to nepoužívam. Príliš časte používanie len prehrieva snímač a rastie zbytočne šum.
 
desann
2013-11-12 01:25:55+01
no ono je divne hlavne to, ze aky vyznam ma vobec liveview ked nedokaze simulovat expoziciu... a nechapem preco zachovava (tak ako som spominal) nastavenia predchadzajucej snimky... teda napr ak som fotil vonku s iso100 a pridem do tmavsej miestnosti tak na nahlade nic nevidim, ak chcem to napravit, okrem nastavenia vyssieho iso (trebars800) musim aj stlacit znova spust. a to plati aj pre clonu a hlbku ostrosti. len vzdy treba s new nastavenim snimku spravit, nepomoze ani restart ani prepnutie do hladacika a spať...

neviem... pri takomto systeme mi pride liveview uplne nepouzitelny...

btw o tej indikacii expozicie som nevedel, dik za typ urcite to vyuzijem
 
DBandyk
2013-11-12 07:43:55+01
Live view je u dslr všeobecne moc nepoužiteľný. Hlavne kvôli tomu, že ak držíš foťak v ruke, tak to kilo ti trošku ruky rozkýve a keď to máš pri oku tak ho do istej miery stabilizuješ. Dobré live view som videl iba u sony zrkadlovkách. Na Pentaxe mám simuláciu tiež, ale nie takú číru, ako bola na kompakte. Tiež som si na to zvykol, ale netrvalo dlho a som si odvykol Manuálny režim používam iba v zložitých svetelných podmienkach, kde Av režim často zlyháva.
 
transporti686
2013-11-12 09:46:58+01
príspevok od: DBandyk
Live view je u dslr všeobecne moc nepoužiteľný. Hlavne kvôli tomu, že ak držíš foťak v ruke, tak to kilo ti trošku ruky rozkýve a keď to máš pri oku tak ho do istej miery stabilizuješ. Dobré live view som videl iba u sony zrkadlovkách. Na Pentaxe mám simuláciu tiež, ale nie takú číru, ako bola na kompakte. Tiež som si na to zvykol, ale netrvalo dlho a som si odvykol Manuálny režim používam iba v zložitých svetelných podmienkach, kde Av režim často zlyháva.
tiež som si myslel, ž liveview je dosť plus (na sony ho mám), ale z vlastnej skúsenosti tomu neprikladám veľké plus, ale možno je to aj tým, že by to chcelo ešte nejaké vychytávky vo funkčnosti, ktoré na niektorých modeloch pri liveview sú

ale praktické to je napr. na to, že ak mám foťák nizko nemusím pri ňom čupieť, ale vyklopím displej a cez livevieš nakomponujem, prípadne spravim test shot a viem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()