Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Poradte Zrkadlovku do 700 Eur

Nadzi
Nadzi 2014-03-14 20:05:32+01
Zdravim rozmyslam ze by som si zadovazil kvalitnejsiu zrkadlovku aspon od mobilov a kompaktych fotakov

budem fotit auto krajinky a tak podobne ale chcem nieco naozaj dobre nieco co nebudem musiet po pol roku predavat

nieco nie moc pre zaciatocnikov ale nieco scim sa da hrat nastavovat a trosku vyuzit kreativitu

nechcem ziadny sum respektive nie taky ako na mobiloch

chcem trosku lepsi fotak skratka ale urcite zrkadlovku nic ine

rozmyslam medzi tymto modelom

http://www.nay.sk/nikon-d3300-1855-vr-ii/d-324576-c-1515/

a tymto

http://www.datart.sk/Digitalny-fotoaparat-NIKON-D5200-18-55-AF-S-DX-VR.html

dakujem za rady
 
kasko
2014-04-05 00:04:12+02
príspevok od: Nadzi
ak som tomu spravne pochopil ked nastavim cas na 1-60 a nastavim dalsiu fotku tu istu ibae cas 1-1000 tak ta prva fotka s 1*60 bude krajsia ako fotka 1-1000 pretoze sa tam dostalo viac svetla?
fuuuuha, nepochopil si Vyskusaj si to presne tak ako som ti napisal. Prax nadovsetko! Krajsia/skaradsia nehra rolu. Tebe ide o cas tak kratky, aby si fotku nerozmazal (fotis z ruky). Ked sa budem drzat tvojich pôvodných casov - vyskusaj to teraz doma kde ti svieti len lampa nejaka. Daj si prioritu casu teda S - nastav 1/5000sek. A sam dojdes na to ako fotak reaguje - clonu da na co najnizsie cislo a ISO ti vyskoci desne vysoko (nezapinaj/zakaz blesk!)
 
kasko
2014-04-05 00:15:17+02
príspevok od: blahoslav J B Art
marna snaha ... zakladatel dava otazky, ale necita odpovede ... a ktore precita, tym nerozumie
sak toto... ja nechapem, ze tu masinu nechyti do ruky, vyskusa... a cink... pochopi a uz sa len hrajka a komponuje
 
Peto15
2014-04-05 09:35:19+02
príspevok od: Nadzi
ak som tomu spravne pochopil ked nastavim cas na 1-60 a nastavim dalsiu fotku tu istu ibae cas 1-1000 tak ta prva fotka s 1*60 bude krajsia ako fotka 1-1000 pretoze sa tam dostalo viac svetla?
Foť radšej na režime A a sleduj aké ti to dáva expozičné časi keď fotíš . A časom režim M lebo máš v tom veľmi nejasno.
 
belco
2014-04-05 12:59:37+02
Ono kombinacia casu, clony a citlivosti ISO je alchymia, ktora dava fotografovi tu slobodu, aby na fotke vyjadril co chce. Nikdy neplati pravidlo, ze prisposobujem parametre ISO a clony, aby som dosiahol cas 1/5000 s. V prvom rade musis chapat, co kazdy parameter robi s vyslednou snimkou, inak sa k tym krasnym fotkam o ktore ti ide nedopracujes.
Expozicny cas ti umoznuje pri kratkom case zmrazit na snimke okamih, zastavit rychlo pohybujuci sa objekt a mat ho tak perfektne ostry. Cize kratke casy pre rychlo pohybujuce sa objekty, alebo pri foteni s teleobjektivom z ruky aby nedoslo rozmazaniu vplyvom pohybu a trasenia ruk. No niekedy chcem aby doslo k rozmazaniu, tak pouzijem dlhy cas (typycke fotky potôčikov, vodopádov, aby ich krasne vykreslilo).
Clonou ovplyvnujem mnozstvo dopadajuceho svetla na snimac, ale zaroven aj hlbku ostrosti. Pri otvorenej clone skracujem expozicny cas a zatvorenim clony naopak, predlzim expozicny cas(strucne na uvod).
Citlivost v ISO, ovplyvnuje cas aj clonu. Je to citlivost snimaca, na dopadajuce svetlo. Pri dobrych svetelnych podmienkach ti staci ISO 100 - 200 a pri horsich to musis vyhnat hore 1600 - 3200. Len si treba dat pozor, pri vysokych ISO rastie aj šum.

 
belco
2014-04-05 13:03:30+02
Este sem radsej napis, ci si tie clanky z fotoskoly vobec precital? Ak ano ci si ich aj vobec pochopil, aby sme vedeli, ktorym smerom sa v tvojom vzdelavani uberat. Fakt nic v zlom.
 
fair_play
2014-04-05 13:12:53+02
Máš doma knihu MISTROVSTVÍ PRÁCE S DLSR, tam je to všetko pekne rozpísane.
Aj tu na ephoto sú o tom články:

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/expozicia/

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/limitny-cas-pri-fotografovani-z-ruky/

Prečítaj si to. Expozičný trojuholník je alfou-omegou fotografie.
 
Nadzi
2014-04-05 18:05:39+02
no tak uz tomu trosku viac rozumiem uzivatel belco to napisal docela mojmu chapaniu
a da sa nejako zistit alebo niaky trik kedy zistit ci su dobre a kedy su zle svetelne podmienky koli citlivosti ISO na snimac? kedy zistim ze som dal 400 ISO ale napriklad spravne by pri takych svetelnych podmienkach uz by trebalo napriklad 1000?

pre este lepsie pochopenie som si skusil dat na uplnu automatiku a sledujem co robi fotoaparat ked cvaknem alebo len zaostrim ale nikdy sa ISO citlivost neda pod 1000 fotoaparat stale rozhodne ze 1000 no ale to nesvieti zase slnko tak uvidim kolko hodi pri krasnom pocasi len mi vrta v hlave ako zistil ze dat 1000 a nie napriklad 400 atd
 
kasko
2014-04-05 19:54:58+02
príspevok od: Nadzi
no tak uz tomu trosku viac rozumiem uzivatel belco to napisal docela mojmu chapaniu
a da sa nejako zistit alebo niaky trik kedy zistit ci su dobre a kedy su zle svetelne podmienky koli citlivosti ISO na snimac? kedy zistim ze som dal 400 ISO ale napriklad spravne by pri takych svetelnych podmienkach uz by trebalo napriklad 1000?

pre este lepsie pochopenie som si skusil dat na uplnu automatiku a sledujem co robi fotoaparat ked cvaknem alebo len zaostrim ale nikdy sa ISO citlivost neda pod 1000 fotoaparat stale rozhodne ze 1000 no ale to nesvieti zase slnko tak uvidim kolko hodi pri krasnom pocasi len mi vrta v hlave ako zistil ze dat 1000 a nie napriklad 400 atd
vsetko je o nastaveni fotaku a programu ktorym cvakas.... Ja osobne nemam ISO automaticky nikdy. Bol som dnes fotit a neboli zrovna najlepsie svetelne podmienky. Prioritu som mal na A - clona. Ale dolezity bol pre mna aj cas s ktorym som nechcel ist pod 1/500sek. Takze som musel prisposobovat ISO, kedze pro ISO 100 by bolo vsetke tmave, tak som sa vysplhal na ISO 400 a pri ponechani clony na f/4 som dosiahol pozadovane casy 1/640 az 1/800sek. Robis velku chybu, ze sa snazis vstrebat do seba celu teoriu, ale este si to poriadne ani v praxi neodskusal.
 
belco
2014-04-05 19:57:49+02
Radsej ako ti to vsetko vysvetlovat, ti opet odporucim clanok.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/citlivost-iso/

Osobne u seba preferujem manualne nastavenie ISO a nenechavam to na automatiku.
 
Nadzi
2014-04-05 20:42:33+02
idem studovat a zajtra do terenu
 
Nadzi
2014-04-06 00:48:22+02
Akym sposobom funguje to predlzene ohnisko v Crop faktore?
ked som to v menu zaklikol tak sa mi ohnisko nepredlzilo neviem co robim zle
 
Jaroslav Machacek
2014-04-06 08:23:59+02
Ohnisko sa Ti "predĺžilo" - zistíš to tak, že máš v hladáčiku obdĺžnik: "http://img.ephoto.sk/images/content/articles/42d710d6a37d8422edfbe927791e248b39072067_big.jpg"
Tým pádom máš na fotke len to, čo je v tom obdĺžniku. Len pamătaj, že veľkosť fotografii Ti klesne na 15,4 Mpx
(snáď som to napísal zrozumileľne )
 
Nadzi
2014-04-08 23:44:27+02
Zadovazil som si stativ no nikde neviem najst ako ho vlastne pouzivat ci mam mat vyonutu stabilizaciu a preco ako drzat fotak v stative kde nieco take niake info najdem?
 
brnz05
2014-04-09 06:15:21+02
fu ha.... no info o tom nevieš nájsť asi preto, lebo na takéto triviálne veci ešte nikto kto zapol mozok ason na pol sekundy otázku ešte nepoložil. Napoviem ti. Polož si otázku na čo je statív? Prajem pekný deň
 
fomist
2014-04-09 09:37:57+02
zdravím, čím novým nahradiť dosluhujuce telo Canon 5D (mk1) ? samozrejme Canon, diky za radu do 1000e
 
norulakp
2014-04-09 09:42:40+02
stativ pouzivaj nasledovne. Vidis tam taky maly vycnievajuci zavit? Ten zavrtaj do zeme (kvoli stabilite). Ved preto sa to vola stativ. Viem, mohli ho spravit aj dlhsi, ale je krzia, tak setrili na materiali. A potom vlastne na vrchnej strane stativu ti ostanu tri nozicky. Z tych si jednu vyberies, na ktoru prilepis samolepiacou paskou fotak (amaterske male fotaky staci priesvitnou lepiacou paskou, profi tela takou tou spevnenou sivou). Mas tri nozky. Zas to nedomysleli celkom. Lebo su styri svetove strany. Takze budes musiet robit kompromisy. Ale urcite sa nejako vynajdes.

Sorry za taku odpoved. Viem, ze sme kazdy raz zacinali. Tiez som daval aj davam kopec blbych otazok. Ale snazil som sa do toho pomaly dostat. Cital som na nete, skusal som. A postupne sa do toho dostavam. Ak nechces ist na to postupne, ale skokom, tak si nekupuj stativ, ktory ti aj tak bude stat v skrini, ale si zaplat ten poondiaty workshop, co ti tu uz parkrat radili. Lebo tieto otazky uz fakt neviem, ci su v ramci recesie alebo je to real.
 
ujosajner
2014-04-09 09:47:16+02
príspevok od: fomist
zdravím, čím novým nahradiť dosluhujuce telo Canon 5D (mk1) ? samozrejme Canon, diky za radu do 1000e
chlape, precitaj si v rychlosti prispevky, ktore su v tomto vlakne - si na absolutne nespravnom mieste. pre tvoje dobre odporucam hladat odpovede inde. ale ak velmi chces radu, tak v tomto financnom limite najdes 5d mk2 v bazaroch. ak chces FF samozrejme. novy FF v tejto sume velmi velmi velmi tazko.
 
ujosajner
2014-04-09 09:52:22+02
príspevok od: norulakp
stativ pouzivaj nasledovne. Vidis tam taky maly vycnievajuci zavit? Ten zavrtaj do zeme (kvoli stabilite). Ved preto sa to vola stativ. Viem, mohli ho spravit aj dlhsi, ale je krzia, tak setrili na materiali. A potom vlastne na vrchnej strane stativu ti ostanu tri nozicky. Z tych si jednu vyberies, na ktoru prilepis samolepiacou paskou fotak (amaterske male fotaky staci priesvitnou lepiacou paskou, profi tela takou tou spevnenou sivou). Mas tri nozky. Zas to nedomysleli celkom. Lebo su styri svetove strany. Takze budes musiet robit kompromisy. Ale urcite sa nejako vynajdes.

Sorry za taku odpoved. Viem, ze sme kazdy raz zacinali. Tiez som daval aj davam kopec blbych otazok. Ale snazil som sa do toho pomaly dostat. Cital som na nete, skusal som. A postupne sa do toho dostavam. Ak nechces ist na to postupne, ale skokom, tak si nekupuj stativ, ktory ti aj tak bude stat v skrini, ale si zaplat ten poondiaty workshop, co ti tu uz parkrat radili. Lebo tieto otazky uz fakt neviem, ci su v ramci recesie alebo je to real.
ja ani neviem, ci tomu chlapovi odpisovat alebo sa iba smiat. ale ani to sa mi uz nechce. zabavne to bolo tak po stranu 3-4.
 
kasko
2014-04-09 10:16:03+02
príspevok od: Nadzi
Zadovazil som si stativ no nikde neviem najst ako ho vlastne pouzivat ci mam mat vyonutu stabilizaciu a preco ako drzat fotak v stative kde nieco take niake info najdem?
trosku dlhsie, ale velice poucne: https://www.youtube.com/watch?v=G9S9jZW3Jxc
 
kasko
2014-04-09 10:17:21+02
príspevok od: fomist
zdravím, čím novým nahradiť dosluhujuce telo Canon 5D (mk1) ? samozrejme Canon, diky za radu do 1000e
... diky za radu do 1000e - tak radu ti dam za 950e, ale najskôr posli peniaze
 
Strana 10 z 11
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()