Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

NIKON - D810 chyba :)

vlliptai
vlliptai 2014-08-21 13:15:47+02
D810 ma systemovu vadu. Tu je vhlasenie nikonu a taktiez si mozete skontrolovat ci ten vas je ok

http://www.nikonusa.com/en/Service-And-Support/Service-Advisories/hyvanded/Technical-Service-Advisory-for-Users-of-the-Nikon-D810.html
 
Akelan
2015-11-04 10:20:32+01
príspevok od: lennyl
ja som bol iny pripad, z aps-c som isiel do ff, lebo som chcel vacsi hladacik a pre mna zaujimavejsie zabery na ohniska 24 - 50mm.

D610 mi nesedela v ruke (grip), normalne som sa premahal ju kupit s tym,ze ved si nekupim telo ktore sa mi zle drzi (tlacili ma prsty), senzor a AF som neriesil.
chytil som D810, na vlacenie po horach mi prisla velka a hlavne som nemal tolko penazi.
tak mam D750.
Ale ako som čítal v jednej tvojej reakcii, tak už by si bral radšej D810, keby si mohol vrátiť čas .
 
Akelan
2015-11-04 10:39:43+01
príspevok od: Karol Srnec
Vyrobcovia techniky nas zhyckali. Kto ma dost penazi, moze si kupit vybavu s ktorou nafoti absolutne vsetko, prakticky bez odpadu. Postupne si na to zvykaju aj amteri. Obcas by nezaskodilo kazdemu dat do ruky Flexaret a nech foti s tym. Viac by si vazili, co dokaze dnesna technika a prestali by vyplakavat, ze na D610 je len tolko bodov a pokryvaju len tolko percent...
Viem o čom píšeš, ale toto nie je ten prípad, ja si fotím nateraz len pre seba a nemám žiadnu ambíciu konkurovať ozajstným fotografom, na to nestačí len technika. Pozerám aj iné fotky ako svoje a vidím, s čím to tí ľudia nafotili a viem, že ja to napr. nenafotím, resp. ani nemám na to čas - okrem práce mám deti, rozostavaný dom, nové šteňa na výcvik..., proste žijem . Fotografia je koníček o občasný relax a keď chytím tú techniku do ruky, tak len si chcem niečo ako píšeš "pocvakať" a neriešiť prečo neostrí hento, prečo nestíha tamto a podobne. Ak by som chcel akosi nákupom drahšej techniky eliminovať iné nedostatky, alebo sa "vytiahnuť" na fotografov, ktorí fotia lepšie, ale s lacnejšou technikou, tak možno by som to bral. Ale ja ani svoje fotky nezverejňujem, nemám ambície nad nikoho sa "povyšovať" alebo porovnávať a nateraz fotím viacmenej ako koníček. A práve preto, že koníček má prinášať radosť, podľa možnosti tam nechcem pripúšťať žiadne kompromisy, ale ako som už písal, je to o človeku, taký istý postoj mám aj k ostatným veciam, napr. aj dom si staviam od prvej kvapky betónu do základov sám, lebo viem, že nech by som tam pustil kohokoľvek, už by to bolo o kompromisoch, všetko som sa to naučil za pochodu po nociach doslova od základov. Som ochotný obetovať veľa času aj úsilia, ale keď niečo chytím do ruky, tak to proste musí fungovať za každých podmienok .
 
fatality
2015-11-04 10:42:41+01
príspevok od: Akelan
Ďakujem za reakciu Karol - 1. a 2. som dúfal, ale v otázke 3. sa moje nádeje nenaplnili . Fotím len ako koníček, sportrétovať nejakú modelku, nejakú akciu nafotiť, športový zápas, prípadne niečo pre známych (v živote som za nič z toho nevzal peniaze), takže nemám taký problém ako tí svadobní fotografi, s tým spracovaním to teda bude OK.
chcel by som sa spytat,ciste zo zvedavosti,co moze vadit fotografovi typu "fotím len ako koníček, sportrétovať nejakú modelku, nejakú akciu nafotiť, športový zápas, prípadne niečo pre známych (v živote som za nič z toho nevzal peniaze)" na D750ke?
 
calven
2015-11-04 10:49:05+01
príspevok od: fatality
chcel by som sa spytat,ciste zo zvedavosti,co moze vadit fotografovi typu "fotím len ako koníček, sportrétovať nejakú modelku, nejakú akciu nafotiť, športový zápas, prípadne niečo pre známych (v živote som za nič z toho nevzal peniaze)" na D750ke?
No predsa ten červíček, že je ešte niečo drahšie (nie nutne lepšie)
 
peter01852
2015-11-04 11:34:38+01
príspevok od: calven
No predsa ten červíček, že je ešte niečo drahšie (nie nutne lepšie)
v tom pripade bude cervicek hlodat donekonecna, d810 neni ani zdaleka to najdrahsie na trhu ...pokial ale clovek nevie co s peniazmi, da sa realizovat aj tymto smerom ...
 
lennyl
2015-11-04 14:53:52+01
za D750 som dal 1 460 €, D810 stojí 2 390 €, to je rozdiel 930 €, ktory som uz aj tak davno presiahol kupou skiel, cize som NIC neusetril.
D610 som nechcel lebo sa mi zle drzala za grip, inak na fotenie rodiny a krajiny staci.

ten cervik na D810 je len preto, lebo nema AA filter, ktory som nemal ani na K5IIs a K3 a ten rozdiel tam vidno je, aj ked viac v 1:1.
 
Akelan
2015-11-04 20:54:44+01
príspevok od: fatality
chcel by som sa spytat,ciste zo zvedavosti,co moze vadit fotografovi typu "fotím len ako koníček, sportrétovať nejakú modelku, nejakú akciu nafotiť, športový zápas, prípadne niečo pre známych (v živote som za nič z toho nevzal peniaze)" na D750ke?
Á jasné, moja chyba, mal som pri otázke trochu viac premýšľať a chcieť kúpiť D4, lebo mi D810 nevyhovuje, tak by prišla podobná "otázka", čo mi nevyhovuje na D810 a potom by som sa nechal "nalomiť" na D810 . Ja by som sa zas "čiste zo zvedavosti" chcel spýtať, aké telo by som si mal kúpiť ako fotograf typu "fotím len ako koníček, sportrétovať nejakú modelku, nejakú akciu nafotiť...", aby som sa vyhol podobným "otázkam"? . Hlavne nezačnime o spotrebiteľských preferenciách... .
 
fatality
2015-11-05 01:07:35+01
príspevok od: Akelan
Á jasné, moja chyba, mal som pri otázke trochu viac premýšľať a chcieť kúpiť D4, lebo mi D810 nevyhovuje, tak by prišla podobná "otázka", čo mi nevyhovuje na D810 a potom by som sa nechal "nalomiť" na D810 . Ja by som sa zas "čiste zo zvedavosti" chcel spýtať, aké telo by som si mal kúpiť ako fotograf typu "fotím len ako koníček, sportrétovať nejakú modelku, nejakú akciu nafotiť...", aby som sa vyhol podobným "otázkam"? . Hlavne nezačnime o spotrebiteľských preferenciách... .
pozri,nebavime sa o d3100ke,ale o v sucasnosti asi najuniverzalnejsom a slusne nadupanom poloprofi Nikon tele,preto by ma seriozne zaujimalo,co na nom moze amaterovi vadit..ak nechces odpovedat,neodpovedaj,ale myslim si,ze ta otazka nebola vobec tak mimo,aby bolo odpovedou ironizovanie..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()