Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

D750 a interné odlesky

barron.prasil
barron.prasil 2014-12-26 17:00:48+01
Mal som zaujem kupit tento stroj, ale nedavno som sa docital na roznych fotoservroch o tomto zaujimavom jave, ktory tento fotoaparat disponuje, co ma samozrejme odradza od kupy. Mate niekto, kto ma d750ku takyto problem?
https://www.youtube.com/watch?v=LynWn0DvdO0#t=217
http://www.imaging-resource.com/news/2014/12/24/nikon-d750-flare-problems-heres-why-and-what-to-do-about-them-its-not-lens
http://www.nikonclub.cz/forum/technika-nikon/digitalni-zrcadlovky/d750-skvrny#.VJ2FsP8CA
http://nikonrumors.com/2014/12/22/nikon-d750-reflectionflare-issue-possible-solution-found.aspx/
 
blahoslav J B Art
2015-01-11 19:53:12+01
príspevok od: obonsky
Mne to celé okolo 750-ky pripadá tak, že sa treba posnažiť, aby sa "chyba" objavila
V dnešnej dobe internetu je to niečo ako - veď stará Blažková z hornieho konca rozprávali, že keď si dám pravý palec do ľavého ucha, tak mi bude bzučať v ľavej nosnej dierke, ja som to skúsil a fakt... niekto na to náhodou natrafil v špecifickej situácii a na internete sa spustila hystéria. Lenže Nikon si to posral pri D600-ke, tak sa už ľudia boja všetkého.
Celkom by ma zaujímalo, koľko reálnych fotiek (nie testov, či sa to objaví) táto chyba ovplyvnila...
taka typicka slovenska reakcia ... ohnut este viac chrbat a tvarit sa ze sa nic nedeje ... mozu nam predavat nekvalitne vyrobky, nekvalitne potraviny, okradat nas ... slovac bude aj s tym spokojna
 
JohnNewton
2015-01-11 20:11:22+01
príspevok od: obonsky
Mne to celé okolo 750-ky pripadá tak, že sa treba posnažiť, aby sa "chyba" objavila
V dnešnej dobe internetu je to niečo ako - veď stará Blažková z hornieho konca rozprávali, že keď si dám pravý palec do ľavého ucha, tak mi bude bzučať v ľavej nosnej dierke, ja som to skúsil a fakt... niekto na to náhodou natrafil v špecifickej situácii a na internete sa spustila hystéria. Lenže Nikon si to posral pri D600-ke, tak sa už ľudia boja všetkého.
Celkom by ma zaujímalo, koľko reálnych fotiek (nie testov, či sa to objaví) táto chyba ovplyvnila...
A preto, že to je výmysel, Nikon prisľúbil promtnú nápravu Aspoň nejaký pozitívny posun vo vzťahu k zákazníkovi
 
obonsky
2015-01-12 09:21:39+01
príspevok od: blahoslav J B Art
taka typicka slovenska reakcia ... ohnut este viac chrbat a tvarit sa ze sa nic nedeje ... mozu nam predavat nekvalitne vyrobky, nekvalitne potraviny, okradat nas ... slovac bude aj s tym spokojna
Takže D750 je nekvalitný fotoaparát? A vieš mi odpovedať na to, koľko reálnych fotiek (nie testov, či sa to objaví, kde ľudia nefotia fotky, ale simulujú určitú situáciu) táto chyba ovplyvnila?
Prečítaj si napr. toto : http://www.photoforum.asia/threads/nikon-d750-flare-shading-issue.8774/
 
JohnNewton
2015-01-12 11:55:50+01
príspevok od: obonsky
Takže D750 je nekvalitný fotoaparát? A vieš mi odpovedať na to, koľko reálnych fotiek (nie testov, či sa to objaví, kde ľudia nefotia fotky, ale simulujú určitú situáciu) táto chyba ovplyvnila?
Prečítaj si napr. toto : http://www.photoforum.asia/threads/nikon-d750-flare-shading-issue.8774/
To akože chceme veľa, aby fotoaparát za cca 2000 € netrpel konštrukčnými vadami ? A áno, je to typicka slovenská mentalita , ja som si to kúpil, tak to musí byť najlepšie v slnečnej sústave.
 
obonsky
2015-01-13 09:03:24+01
príspevok od: JohnNewton
To akože chceme veľa, aby fotoaparát za cca 2000 € netrpel konštrukčnými vadami ? A áno, je to typicka slovenská mentalita , ja som si to kúpil, tak to musí byť najlepšie v slnečnej sústave.
No jo, do diskusií na internete prispievam raz za pár mesiacov a asi by som tom mal preriediť D750-ku nemám, ale páči sa mi a asi si ju kúpim, táto "chyba" sa mi nezdá ako chyba.
Čítal si vôbec ten článok, na ktorý som priložil odkaz? A čítal si vôbec, čo som napísal?
 
JohnNewton
2015-01-13 09:32:26+01
príspevok od: obonsky
No jo, do diskusií na internete prispievam raz za pár mesiacov a asi by som tom mal preriediť D750-ku nemám, ale páči sa mi a asi si ju kúpim, táto "chyba" sa mi nezdá ako chyba.
Čítal si vôbec ten článok, na ktorý som priložil odkaz? A čítal si vôbec, čo som napísal?
Ak to Nikon uznal (to nerobí často) tak to je chyba. Netvrdím, že ja by som si ho kvôli tomu nekúpil, aj keď teraz by som iste počkal do vyriešenia. A je možné, že po po patáliách, ktoré niektoré ich modely sprevádzajú reagujem na to asi citlivejšie. Nie je dôvod aby sa ťa to nejako dotklo. U tela za 500 € by som to neriešil.
 
petor.wiking
2015-01-13 16:08:47+01
príspevok od: JohnNewton
Ak to Nikon uznal (to nerobí často) tak to je chyba. Netvrdím, že ja by som si ho kvôli tomu nekúpil, aj keď teraz by som iste počkal do vyriešenia. A je možné, že po po patáliách, ktoré niektoré ich modely sprevádzajú reagujem na to asi citlivejšie. Nie je dôvod aby sa ťa to nejako dotklo. U tela za 500 € by som to neriešil.
Mam nikon D750 + nikkor 24 -70mm f2,8G o tej chybe som sa dočital dnes 13.1.2015 a kupil som ho 23.12.2014 dodnes som o tej chybe nevedel a fotil som aj zapad slnka aj vychod slnka a tiež som testoval a zasvietil som priamo 900 lumenov čerlovkou a nevidel som nič vadne ....... nehovorim že D750 to nerobi ale možno je to od kusu ja som natrafil dobre som s nim spokojny ak možem povedať D750 je lepši ako D810 aj D4S ano dovolim si to tvrdiť lebo snimač maju rovnakej veľkosti a videl som aj fotografie ano D4S foti lepšie kuštik lebo ma menej mpx tak menej šumi ale 5500€ by som zaň nedal D810 šumi viac ......je to môj nazor ..... niektory hovoria že nikon D750 je amaterska zrkadlovka neje to pravda ľudia to tvrdia len preto lebo ma aj automaticke prednastavene režimy a čo je to chyba ? ....... všetko je tam profesionalne a aj Nikon na stranke ma medzi profesionalnimy zrkadlovkamy nikon D750
 
kasko
2015-01-14 20:39:34+01
príspevok od: obonsky
Mne to celé okolo 750-ky pripadá tak, že sa treba posnažiť, aby sa "chyba" objavila
V dnešnej dobe internetu je to niečo ako - veď stará Blažková z hornieho konca rozprávali, že keď si dám pravý palec do ľavého ucha, tak mi bude bzučať v ľavej nosnej dierke, ja som to skúsil a fakt... niekto na to náhodou natrafil v špecifickej situácii a na internete sa spustila hystéria. Lenže Nikon si to posral pri D600-ke, tak sa už ľudia boja všetkého.
Celkom by ma zaujímalo, koľko reálnych fotiek (nie testov, či sa to objaví) táto chyba ovplyvnila...
ked o tom vies a fotis do slnka, tak sa to objavi vzdy, lebo to cakas Kuk moj príspevok vyssie z 26.12. Osobna skusenost, ze ked o tom vies a ocakavas to, tak to jak na potvoru vzdy trafis s tym odleskom, pripadne fotis naschval cez liveview, aby si sa tomu vyhol. Ale ked o tom nevies, tak ziaden problem nemas. Jak Murphyho zakony totok.....
Manzelka foti so 750kou a nikdy ziaden problem, lebo o tom nevie.... Ja som skusal a o probleme viem a fotim naschvál len proti svetelnym zdrojom a triafam sa do problemu...
 
barron.prasil
2015-01-15 07:41:27+01
Vyzera to tak, ze nikon stahuje D750ky z trhu. http://nikonrumors.com/2015/01/14/nikon-d750-is-being-silently-recalled.aspx/
 
Roman Point
2015-01-15 09:01:54+01
príspevok od: barron.prasil
Vyzera to tak, ze nikon stahuje D750ky z trhu. http://nikonrumors.com/2015/01/14/nikon-d750-is-being-silently-recalled.aspx/
Mno tak sa im tá novinka trošku predražila.. Len aby užívatelia nenašli zase niečo po vykonaných opravách, lebo potom už len D760 je riešenie a treba dúfať, že ju budú predávať bez "oleja"
btw. dá sa veriť týmto nikon/canon rumors stránkam??
 
barron.prasil
2015-01-15 09:35:37+01
príspevok od: Roman Point
Mno tak sa im tá novinka trošku predražila.. Len aby užívatelia nenašli zase niečo po vykonaných opravách, lebo potom už len D760 je riešenie a treba dúfať, že ju budú predávať bez "oleja"
btw. dá sa veriť týmto nikon/canon rumors stránkam??
Ved skus vyhladat d750ku na Amazone (nie je v ponuke), Adorama (out of stock), B&H (Back-ordered, Ship Time: Not available). Ked to take velke obchody stiahli z obehu, asi niečo na tom rumore bude. Ja som mal tiez v plane kupit tento stroj, ale asi som dobre urobil, ze som pockal aj ked nerad. Pred Vianocami som totiz predal moju D7100ku.
 
Ferdo
2015-01-15 10:17:21+01
Mne sa ten interny odlesk na mojom kusku prejavil tiez... ale az potom, co som sa na tom probleme docital na nikonrumors a musel som vyslovene hladat extremnu svetelnu situaciu v ktorej to uvidim.

Problem aj v tejto podla mna extremnej situacii zmizol akonahle som na objektiv nasadil slnecnu clonu. Kedze s clonami fotim vzdy (velakrat sa mi osvedcili ako mechanicka ochrana objektivu), asi by som na mojom kusku na tento problem nikdy nenarazil Preto neviem, ci vobec budem posielat ten moj do servisu, asi budu mat natresk.

D750 je vyborny fotak a prave rozmyslam ze po vymene prvej D700 vymenim zan aj tu druhu, pretoze farebne zladit fotky z tychto dvoch fotoaparatov je tazky oriesok.
 
Wlady
2015-01-15 10:34:56+01
príspevok od: Ferdo
Mne sa ten interny odlesk na mojom kusku prejavil tiez... ale az potom, co som sa na tom probleme docital na nikonrumors a musel som vyslovene hladat extremnu svetelnu situaciu v ktorej to uvidim.

Problem aj v tejto podla mna extremnej situacii zmizol akonahle som na objektiv nasadil slnecnu clonu. Kedze s clonami fotim vzdy (velakrat sa mi osvedcili ako mechanicka ochrana objektivu), asi by som na mojom kusku na tento problem nikdy nenarazil Preto neviem, ci vobec budem posielat ten moj do servisu, asi budu mat natresk.

D750 je vyborny fotak a prave rozmyslam ze po vymene prvej D700 vymenim zan aj tu druhu, pretoze farebne zladit fotky z tychto dvoch fotoaparatov je tazky oriesok.
Uvidis asi s odstupom casu sam ci to bude pre teba problem, alebo nie. Niekde na nete som videl prispevok svadboneho fotografa, ako mu tato chyba ovplyvnila fotky v protisvetle pri vychadzani mladomanzelov z kostola. Uricte sa da s tym zit , moznost orezu atd.....Niekdo ale potrebuje mat 100% istotu aby nemusel rozmyslat, ci mu to teraz nahodou fotak nespravi....
 
Ferdo
2015-01-15 10:43:17+01
príspevok od: Wlady
Uvidis asi s odstupom casu sam ci to bude pre teba problem, alebo nie. Niekde na nete som videl prispevok svadboneho fotografa, ako mu tato chyba ovplyvnila fotky v protisvetle pri vychadzani mladomanzelov z kostola. Uricte sa da s tym zit , moznost orezu atd.....Niekdo ale potrebuje mat 100% istotu aby nemusel rozmyslat, ci mu to teraz nahodou fotak nespravi....
D750 mam pod polky novembra, nacvakal som s nim uz mozno 4 tis. fotiek v roznych svetelnych situaciach (samozrejme s nasadenymi slnecnymi clonami na objektivoch), fotil som aj v protisvetle a nikdy sa mi to neprejavilo. Ale uznavam, keby som nebol zvyknuty fotit s nasadenymi clonami, asi by som na tento problem narazil ovela ovela castejsie.

Az ked som doma zasvietil na objektiv bez clony zhora pod uhlom silnou ledkou... zistil som ze mam tiez kusok s tymto problemom
 
Horak Martin
2015-01-15 11:48:47+01
Ako som sa tiež už raz vyjadril, aj keď to niekto považuje za chybu a aj na mojom kuse sa to prejavuje, absolútne to riešiť nebudem. Pretože ako je všade uvedené, táto chyba sa prejaví pod veľmi špecifickým uhlom nasvietenia priameho svetla do objektívu. Takéto situácie sú skôr výnimkou ako pravidlom a ako napísal Ferdo so slnečnou clonou, ktorú mimochodom tiež nosím nasadené non stop (pokiaľ nemám nasadený cookin) je tento problém nezistiteľný.
 
Akelan
2015-01-15 20:25:24+01
To už je celé len o mediálnom magli mozgov, o ničom inom , ako vlastne už všetko dnes... Toyota svojho času tiež musela priznať chybu, ktorá neexistuje a "riešiť" ju, lebo stádo už bolo pobláznené videom jedného retardovaného amíka..., toto je niečo podobné. Proste taký svet sme si vytvorili, aj keď malé percento z nás s touto "tvorbou" nesúhlasí, o ostatných platí to božie "nevedia čo činia...". A preto sa dnes vyrábajú prakticky iba šunty a to vo všetkých odvetviach priemyslu, lebo sme to tak chceli... Samozrejme preto, lebo nevieme čo činíme, tak sa sťažujeme, lebo my sme to tak "nechceli".... Ale chceli, len sme o tom nevedeli... Nejaký lens flare u foťáku je v dnešnej dobe to najmenej (alebo určite jedno z toho "najmenej" , čo by ma,o stádo trápiť..., len to by si zas stádo malo začať niektoré veci uvedomovať... a sme na začiatku... to je ten "kolobeh života" .
 
blahoslav J B Art
2015-01-15 22:41:46+01
podla poslednych rumorovych sprav budu vymienat/opravovat D750-tky vsetkym zakaznikom z celeho sveta okrem Slovenska ... pretoze ak sa im aj na fotaku chyba prejavi, tak im to nevadi
napokon, nevadia im ovela horsie veci
 
barron.prasil
2015-01-16 08:42:18+01
príspevok od: Horak Martin
Ako som sa tiež už raz vyjadril, aj keď to niekto považuje za chybu a aj na mojom kuse sa to prejavuje, absolútne to riešiť nebudem. Pretože ako je všade uvedené, táto chyba sa prejaví pod veľmi špecifickým uhlom nasvietenia priameho svetla do objektívu. Takéto situácie sú skôr výnimkou ako pravidlom a ako napísal Ferdo so slnečnou clonou, ktorú mimochodom tiež nosím nasadené non stop (pokiaľ nemám nasadený cookin) je tento problém nezistiteľný.
Ja robim teraz dost vela timelapsov, samozrejme aj do protisvetla a kedze tento fotak je na to stavaný, tak by som chcel, aby bol v tomto bezchybny. Predsa pri takom casozbere sa takyto specificky uhol môze kludne objavit. Fotku mozes prefotit znova, ale 200-400 obrazkovy casozber, kde sa objavy take hnusne prasa, dajme tomu na 10-20 záberoch uz nie. Takze radsej este pockam na opravene kusy. Dufam, ze to bude coskoro.
 
JohnNewton
2015-01-16 08:47:28+01
príspevok od: blahoslav J B Art
podla poslednych rumorovych sprav budu vymienat/opravovat D750-tky vsetkym zakaznikom z celeho sveta okrem Slovenska ... pretoze ak sa im aj na fotaku chyba prejavi, tak im to nevadi
napokon, nevadia im ovela horsie veci
Tomu hovorím zásah .............
 
Roman Point
2015-01-16 08:51:41+01
príspevok od: blahoslav J B Art
podla poslednych rumorovych sprav budu vymienat/opravovat D750-tky vsetkym zakaznikom z celeho sveta okrem Slovenska ... pretoze ak sa im aj na fotaku chyba prejavi, tak im to nevadi
napokon, nevadia im ovela horsie veci
Krásna reakcia. Čítal som ostatné fora a zistil som, že ľudia čo zarábajú podstatne viac než slováci chcú mať za prachy ktoré na kúpu dajú 100%nú vec bez chýb. Len na slovensku sa dáva hlava dole a ľudom nevadí produkt za 2000€ s výrobnou vadou. Nikon by mal predávať asi iba na Slovensku. Bol by maximálne ziskový.
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()