Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nefunkčný intervalometer na Canon Eos 7D mk. II

BlackWallStreet
2016-08-10 19:15:03+02
Zdravím,

mám problém s fotoaparátom, konkrétne s jeho funkciou intervalomer. Všetko funguje ako má až do momentu kým nenastavým expozičný čas na hodnou vyššiu ako 1s. V tedy fotoaparat spraví jednu fotku a koniec, aj keď som intervalometer nastavil na 90 fotiek s intervalom snímania 1s. Neviem čo s tým, skúsil som rôzne nastavenia, pozrel som sa aj do priloženej literatúry ktorú som ku foťáku dostal aj na internete som hľadal, ale nikde som nenašiel nič čo by pomohlo. Vedeli by ste niekto čo s tým? Ďakujem za odpoveď.
 
Miroslav Michalisko
2016-08-10 20:12:06+02
Práve som skúsil na mojej 7Dmk2 a ide v pohode , neskúšal si obnoviť canon na tovarenske nastavenie ? a kukni či ti netreba nový Firmware na verziu 1.0.5 respektíve ho len obnov.
 
jan21
2016-08-10 20:16:24+02
Interval Timer,
Mne frčí normálne, aj pri exp. čase vyššom ako 1s, manual. režim, cez hľadáčik. Ešte zvyknem vypnúť náhľad obrazkov (Image Review:Off) po expozicii. Cez Liveview to nastaviť nejde, FW: 1.0.5

ps chystáš sa na perzeidy?
 
morseee1
2016-08-11 07:57:17+02
tak neviem, ale pises ze si si nastavil 90 frotiek s intervalom 1s ..
ako mozes fotit kazdu sekundu, ked mas expozicny cas vacsi ako 1s ...
zvys interval a pojde to ..
 
jan21
2016-08-11 19:46:41+02
príspevok od: morseee1
tak neviem, ale pises ze si si nastavil 90 frotiek s intervalom 1s ..
ako mozes fotit kazdu sekundu, ked mas expozicny cas vacsi ako 1s ...
zvys interval a pojde to ..
Logiku..matematickú to má!! Ale nastaviť to ide a i fotak si to odcvaká spoľahlivo...ale dal som len 5 snimok a vypol odšumovátka a zobrazenie ..takže??
 
Miroslav Michalisko
2016-08-11 20:20:37+02
príspevok od: jan21
Logiku..matematickú to má!! Ale nastaviť to ide a i fotak si to odcvaká spoľahlivo...ale dal som len 5 snimok a vypol odšumovátka a zobrazenie ..takže??
Asi tak len si myslím že lepšie je prepnúť na MF kedže na Time-lapse nepotrebuješ AF + procesor fotoaparátu odľahčíš od ostrenia pre každú snímku
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()