Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Problém s farbami na D5300

martinsos
martinsos 2016-09-13 09:05:15+02
Ahojte mám novú D5300 zrkadlovku a mám problém, že nech sa snažím akokoľvek sú fotky z D5300 farebne mimo oproti starej D40. Nevie niekto ako to nastaviť na štýl D40? Pre porovnanie dve fotky

D40 fotené na Ačku 22 clona iso 200. Hlaveň tanku je do červena ako má byť a aj zelená má odtieň ako v stane http://i.imgur.com/HaVzKdl.jpg

D5300 fotené na Ačku clona 22 iso 100 a picture control na neutral. Farby oproti D40 a real mimo hlavne zelená a červená. Ostrosť tiež slabšia http://i.imgur.com/ohMLRjj.jpg

Vie mi niekto prosím poradiť ako nastaviť tú D5300 aby to dávalo farby ako D40? Je tam plno prednastavení v tom picture control ale ani jedno nieje poriadne, okrem toho neutral je ostatné všetko ešte horšie.

Ďakujem
 
martinsos
2016-09-15 15:46:49+02
Duroslav skúšal som priamo vo foťáku dolaďovať tie profili ale nejako som tam výrazný rozdiel nevidel. Skúsim ešte v pc poskúšať dík

Fatality mám TN panel možno zato? IPS by bol na fotky lepší či nieje tam rozdiel odtieňovo? Ten objektív je vlastne ten čo dávajú v sete s D5300? To objektív môže robiť ten rozdiel v odtieňoch tiež? Ja som vždy fotil na 18-22 clone ale niekedy sa mi stalo, že vzdialené časti už boli rozmazané keď dám 11-13 bide ostré všetko? ďakujem
 
pufko
2016-09-15 18:13:48+02
Ako ti tu bolo povedané, poriadne sa treba naučiť narábať so softwérom, lebo inak zbytočne fotíš do RAW.
Lebo to čo riešiš je úplná banalita, ktorú tým softom vyriešiš za pár sekúnd.
Vid príklad http://www.imagehosting.cz/images/tankfxf.jpg stačilo potiahnúť z oranžovej do mínusu, alebo trebárs pridať viac červenej. Tak isto sa môžeš pohrať s odtienom zelenej. Môžeš meniť "teplotu" farieb... Čo len chceš, akurát teda musíš ten svoj software poznať aby si dosiahol to čo potrebuješ
 
martinsos
2016-09-15 18:22:48+02
Pufko díky! Toto som netušil, že ide takto farba po farbe ladiť vždy keď som menil odtieň tak sa menil celý model odtieňovo. Inak som zvykol robiť len s jasom a kontrastom, v levels kvapatkom vyvážiť bielu, používam sharpen filter na doostrenie a niekedy uberiem saturáciu. Inak ten program vypadá dobre.
 
fatality
2016-09-15 18:53:41+02
príspevok od: martinsos
Duroslav skúšal som priamo vo foťáku dolaďovať tie profili ale nejako som tam výrazný rozdiel nevidel. Skúsim ešte v pc poskúšať dík

Fatality mám TN panel možno zato? IPS by bol na fotky lepší či nieje tam rozdiel odtieňovo? Ten objektív je vlastne ten čo dávajú v sete s D5300? To objektív môže robiť ten rozdiel v odtieňoch tiež? Ja som vždy fotil na 18-22 clone ale niekedy sa mi stalo, že vzdialené časti už boli rozmazané keď dám 11-13 bide ostré všetko? ďakujem
zalezi od toho,pre koho to ma byt "verne"..ak to je ciste pre tvoje domace ucely,lad to kludne na tom TNku,pre seba..ak to ide von na web,chcelo by to lepsi monitor,najlepsie nakalibrovany a vyladit to na nom..ale aj tak to moze kde kto vidiet rozne,podla toho ako ma rozhaseny monitor...
ja by som zacal novym objektivom,to co stihalo na 6 mpix,evidentne nestiha na 24..z lacnych 24 mpix stiha 18-105/VR a 18-55/VRII,popr. 35/1.8 a 50/1.8..
potom by som vyskusal celu novu zostavu a fotku doladoval tak,ako pisem vyssie..
Ps.ips bude mat ine farby nez tn...v niektorych setoch hej,dolezite je to VRII...aj objektiv ma vplyv na odtien zaberu...noo cim vyssie clonove cislo,tym vacsia hlbka ostrosti,ale od cca 10-11 aj tzv.difrakcia,cize celkove rozmazanie zaberu..
 
pufko
2016-09-15 19:09:25+02
To o tých objektívoch som ti rovnako zabudol napísať. Vyššia clona znamená vyššiu ostrosť, väčšiu hlbku ostrosti, ale všetko má svoje medze a väčším priclonením môže dochádzať k strate kvality.

Inak ten soft čo používam sa volá ACDSee Ultimate, to isté vie aj lacnejšia Pro verzia, alebo kludne iný soft. Ide len o to kolko si ochotný za to zaplatiť. Všetci robia rôzne akcie a nie je problém kúpiť FULL verziu za 25€. Mne poslali ponuku na Ultimate za 50€ s tým že máš druhú licenciu grátis. Takže jednu som predal a mám teda za 25€, normálne pýtajú daleko viac, kludne aj 150USD.

Dám ti taký jeden tip: kludne si stiahni zdarma http://www.acdsee.com/en/products/acdsee-ultimate-9 a nechaj skončiť skúšobnú verziu a oni ti sami ponúknu prechod na full za lepšiu cenu
 
martinsos
2016-09-15 20:13:22+02
Fatality keby kúpim nový objektív nemusel by som toľko upravovať v pc? Lebo mne by stačilo ako to je teraz možno trośku viac ostrosti lebo musím dávať aj 100% sharpen filtru ale inak len tie farby doladiť. Ja s tým foťákom iné 99% času fotiť nebudem ako model v stane, raz za čas natočím možno nejaké video ale ešte som ani neskúšal. Ďakujem

Pufko a ako dosiahnem to aby bola každa časť ostra? Stáva sa, že smerom dozadu sa to rozostruje bral by som keby bol celý model ostrý rovnako. (Stávalo sa mi to aj na D40 tak to bude len niečo v nastavení) Ten program skúsim vypadá dobre ďakujem
 
pufko
2016-09-15 21:40:45+02
Čím širšie sklo, tým máš väčšiu HO, ale aj skreslenie ktoré sa prejavuje hlavne v rohoch fotky čo by pre tieto prípady nemuselo vôbec vadiť. Ono aj záleží od vzdialenosti od objektu vs ohnisková vzdialenosť, samozrejme taktiež clonenie.

Na webe nájdeš kalkulačky na výpočet HO http://www.dofmaster.com/dofjs.html
Nastav si filter na správny foťák, nastav pouužité ohnisko, clonu a vieš ako HO dosiahneš.
Ber to tak že ani jedno sklo nie je dokonalé, najostrejšie býva povedzme niekde v strede. Na plnú dieru alebo maximálne zaclonené nebude až tak dokonalé.
Čím drahšie sklo tým lepšie vlastnosti. Seták je ale skoro vždy bieda. Monofokály majú tiež lepšie optické vlastnosti ako zoomové sklá.

V PC budeš upravovať tak či tak aj s lepším sklom, lebo vždy z toho dostaneš viac ako foťák.

Software : dnes každý platený soft ponôka +- rovnaké funkcie, ide len o to čo ti je sympatické, alebo kolko si ochotný zaplatiť
 
fatality
2016-09-16 00:24:13+02
príspevok od: martinsos
Fatality keby kúpim nový objektív nemusel by som toľko upravovať v pc? Lebo mne by stačilo ako to je teraz možno trośku viac ostrosti lebo musím dávať aj 100% sharpen filtru ale inak len tie farby doladiť. Ja s tým foťákom iné 99% času fotiť nebudem ako model v stane, raz za čas natočím možno nejaké video ale ešte som ani neskúšal. Ďakujem

Pufko a ako dosiahnem to aby bola každa časť ostra? Stáva sa, že smerom dozadu sa to rozostruje bral by som keby bol celý model ostrý rovnako. (Stávalo sa mi to aj na D40 tak to bude len niečo v nastavení) Ten program skúsim vypadá dobre ďakujem
nejake upravy urcite robit budes..
s objektivom dizajnovanym na 24mpix snimace to bude ostrejsie..uplne by
stacil ten 18-55/VRII..nekupoval si D5300 spolu s nim v sete? ak nie,na bazosi ho pravidelne
vidavam za 50-60e..
s clonou by som nad 13 velmi nesiel..a treba ostrit do tretiny predmetu (1/3 je pred a 2/3 za bodom zaostrenia)..
 
martinsos
2016-09-16 08:08:38+02
Ďakujem za rady mám ich zapísané za ušami Poskúšam tú stránku a skúsim ten acdsee trial. Ja som kupoval iba telo D5300 keď som mal doma objektív z D40. A ten druhý setový čo býva 18-105 ten vie lepšie zoomovať? Teda keby priblížim na model viac mám príblížené aj bez výrezu? Fatality ako to myslíš, že ostriť do tretiny predmetu? (1/3 pred a 2/3 za) Ja som vždy ostril len tak, že som do polovice slačil a potom stlačil úplne. To sa dá nejako vyberať počas toho polstlačenia kam chcem aby to zaostrilo?
 
fatality
2016-09-16 11:22:02+02
príspevok od: martinsos
Ďakujem za rady mám ich zapísané za ušami Poskúšam tú stránku a skúsim ten acdsee trial. Ja som kupoval iba telo D5300 keď som mal doma objektív z D40. A ten druhý setový čo býva 18-105 ten vie lepšie zoomovať? Teda keby priblížim na model viac mám príblížené aj bez výrezu? Fatality ako to myslíš, že ostriť do tretiny predmetu? (1/3 pred a 2/3 za) Ja som vždy ostril len tak, že som do polovice slačil a potom stlačil úplne. To sa dá nejako vyberať počas toho polstlačenia kam chcem aby to zaostrilo?
ajeje.. ..zislo by sa ti zaplatit si tu aspon na mesiac konto Classic=2e..a precitat si fotoskolu..mas hokej v zakladnych pojmoch..+by ti to pomohlo aj v tom co tu riesis a celkovo v kvalite tvojich fotiek..
18-105/VR ma vacsi "zoom" nez 18-55/VRII,to znamena ze napr.pri krajinke ma vacsie priblizenie,nez 18-55/VRII..ale..co sa tyka zvacsenia,je lepsia 18-55/VRII,lebo ma pomer zvacsenia 1:3 kdezto 18-105/VR 1:5..to znamena ze 18-55/VRkou odfotis cca 6.6cm predmet bez orezu(vyplni ti policko) kdezto s 18-105kou 11cm..
ostriaci bod sa da vybrat pred stlacenim spuste..len to musis mat vo fotaku nastavene..manualne vyberanie ostr.bodu..
 
DrAcula
2016-09-16 13:27:40+02
príspevok od: martinsos
Ďakujem za rady mám ich zapísané za ušami Poskúšam tú stránku a skúsim ten acdsee trial. Ja som kupoval iba telo D5300 keď som mal doma objektív z D40. A ten druhý setový čo býva 18-105 ten vie lepšie zoomovať? Teda keby priblížim na model viac mám príblížené aj bez výrezu? Fatality ako to myslíš, že ostriť do tretiny predmetu? (1/3 pred a 2/3 za) Ja som vždy ostril len tak, že som do polovice slačil a potom stlačil úplne. To sa dá nejako vyberať počas toho polstlačenia kam chcem aby to zaostrilo?
Podobnu (rovnaku) otazku ohladom 18-105 a inych obj. si uz polozil v tomto vlakne:

www.ephoto.sk/forum/7/13985/zrkadlovka-na-fotenie-vo-fotostane/

A bolo na nu odpovedane dost podrobne.
 
martinsos
2016-09-16 14:05:25+02
Ok ďakujem Skúšal som to menenie odtieňov a funguje to parádne myslím, že je to viac menej vyriešené, ostrosť dobehnem filtrom alebo porozmýšlam nad objektívom. Skúsim aj to konto.
 
pufko
2016-09-16 21:31:51+02
Všetko vieš urobiť jedným softom aj doostrenie. Inak v tom ACDSee to funguje aj tak že trebárs nabehneš kurzorom na "niečo trebárs zelené" a súčasným stlačením lavého tlačítka myši a ťahaním nahor / nadol prídávaš respektíve uberáš zo zeleného kanála

Tak isto sa dá hrať so svetlom, akurát v LIGHT EQ si musíš prepnúť hore na "Standard" a dolu si nastaviť 9 pásiem EQ http://www.imagehosting.cz/images/acd.jpg
 
martinsos
2016-09-17 11:10:30+02
Ďakujem už to celkom ide
 
mikkael
2016-09-18 12:44:40+02
Kedze fotis do raw, je kurwa jedno co tam ponastavujes za prednastavene rezimy. Kazdy softwer konvertuje raw z kazdeho fotaka tak trochu "po svojom". Preto si pro fototografi kupuju drahe monitory, kalibruju ich a potom, pozor, dolezity detail - daju kazdej fotke taky "look", aky povazuju za vhodne. Zaroven z raw, ak si sikovny, dostanes vzdy nieco naviac, ako fotak.
 
martinsos
2016-09-20 07:08:06+02
ok ďakujem
 
JohnNewton
2016-09-20 17:19:26+02
príspevok od: martinsos
ok ďakujem
Napr. v DXO optics 10 alebo 11 Pro si môžeš pri spracovaní RAWu navoliť čomu má výsledok zodpovedať. A to navolením konkrétneho typu fotoaparátu. Odfotíš Canonom a výstup (farebné podanie) budeš požadovať ako u napr. Nikonu D800.
Čiže aj foto z D 5300 na D40, jedným kliknutím.
 
martinsos
2016-09-22 06:48:52+02
Stiahol som trial ale nikde tam také nič nevidím vieš napísať postup?
 
JohnNewton
2016-09-22 08:58:09+02
Klikneš na nejakú foto v RAW, potom CUSTOMIZE - COLOR RENDERING(v zložke DXO filmpack) -CAMERA BODY- a klik na požadovaný typ fotoaparátu zo zoznamu.
 
JohnNewton
2016-09-22 09:46:26+02
príspevok od: martinsos
Stiahol som trial ale nikde tam také nič nevidím vieš napísať postup?
Klikneš na nejakú foto v RAW, potom CUSTOMIZE - COLOR RENDERING(v zložke DXO filmpack) -CAMERA BODY- a klik na požadovaný typ fotoaparátu zo zoznamu.

Funčné asi len v pro verzii.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()