Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

CANON EOS 1200D VIDEO - PROFI

MK333666
2017-01-27 10:40:01+01
Zdravím páni veľmi rád by som prediskutoval nasledujúcu tému s Vami.
Čo sa týka mojich schopností v rámci samotného točenia video spotov-fotografií som amatér no čo sa týky úpravy a práce v programoch ako illustrator pinnacle 20 atd. čo to viem.
Moje otázky sú:
1. Dokážem spraviť na modeli CANON EOS 1200D aspoň trocha profi video zo základným objektívom ?
2. Ak nie aký objektív odporúčate ?
3. Aký statív odporúčate ? Mal by som záujem o produkcií videí v oblasti automobilov aj za jazdy preto neviem či existuje aj statív ktorý je menší a do ruky niečo šikovné by bolo .
4. Veľmi by som uvítal tipy na konkrétne programy prípadne nastavenie farieb plus akákoľvek rada pre čo najlepšie vyzerajúci obraz ak to teda neberiete ako svoje know how bol by som veľmi rád.
5. Tu Vám posielam do akej úrovni by mi stačilo sa dostať s výsledkom https://www.youtube.com/watch?v=QxlJeds90CI

Ďakujem Vám naozaj za Váš čas.
MK
 
martin_kubik
2017-01-27 11:47:52+01
Z najnižšej rady amatérskej zrkadlovky čakáš PROFI výsledky?
Ako niečo z nej by sa dalo vytrieskať kebyže točíš statické objekty. Ale na pohybujúce sa objekty potrebuješ zrkadlovku ktorá ostrí počas videa a s lepším autofocusom. Popozeraj sa po modeloch Canon 7D mark II alebo Canon 80D alebo 70D. Čo sa týka objektívov potrebuješ niečo širokouhlé svetelnejšie s STM alebo USM motorom.

Počítaj však s tým že nákupom zrkadlovky a objektívov to nekončí. Potrebuješ riešiť osvetlenie a hlavne stabilizáciu obrazu. Statív je na statické scény. Ak budeš v aute alebo okolo neho prechádzať potrebuješ elektronický gimbal, inak z rúk to budeš mať celé roztrasené. Daj si do google DJI Ronin M
 
MK333666
2017-01-27 12:21:35+01
Písal som či je to možné a či aspoň trocha sa dá doposiaľ som fakt v tomto odvetví nebol doma ani stále nie som teda sory za možno až tak absurdný pre Vás dodatok odomňa . Kukal som ten ronin vyzerá to fakt dobre no už aj celkom nákladné. Keby sme sa na to pozreli na začiatok z pohľadu ekonomického čo by si si myslel o GO PRO HERO BLACK 5 so statívom ? Myslíš , že tam by to šlo ?? Ďakujem ti pekne. A celkovo aký máš názor na vybavenie od GO PRO aj ich drony atd.?
 
MK333666
2017-01-27 12:25:34+01
Takisto by som uvítal tipy ak ste niekto dobrý v tomo smere máte chuť pracovať pre nás a máte blízko k automobilom kľudne mi napíšte správu.
ďakujem
 
zvonec
2017-01-27 13:15:48+01
príspevok od: MK333666
Takisto by som uvítal tipy ak ste niekto dobrý v tomo smere máte chuť pracovať pre nás a máte blízko k automobilom kľudne mi napíšte správu.
ďakujem
Hmm, to co sa pytas, nie je uplne jednoduche. GoPro v pohode, s tym sa da spravit vela krasnych veci. Otazka ci potrebujes 4K alebo ti staci FullHD.
Len dobre video chce mat aj kameru stabilizovanu, treba to vediet aj postrihat, a ludia co to vedia na urovni si za to nehavaju aj zaplatit
zo zrkadloviek 1000D zabudni. Ak staci Fullhd tak potom minimalne 80D alebo 5D Marek 3 alebo po novom 5D Marek 4. Len stabilizator na 80D alebo 5D Marek 3 potesi cenovo. O drone ani nehovorim....
Vsetko zavisi od tvojich poziadaviek. Ako krasna motivacia je tento kanal
https://www.youtube.com/channel/UCZc9ZRh_CRoP3zhrW5Do6Tw
 
MK333666
2017-01-27 14:06:24+01
Nestaviam si až tak na tom , že to musí byť 4k ale keďže to GO PRO podporuje prečo nie .stabilizátor sa zakúpi to je najmenej no pravdupovediac som naklonený k tej GO PRO . Samozrejme , že človek ktorý by pracoval a strihal by mal za to zaplatené . Veľmi dobre poznám ten kanál no mne by nešlo o tak dlhé videa a recenzie vždy max 30s až minútové spoty.
Dron sa mi pozdával nasledovný https://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/dji-mavic/dji-mavic-pro-rc
Teda takto sa opýtam GO PRO HERO 5 + statív išli by ste do toho alebo nie ? cenovo veľmi prijateľné alebo ísť cestou inou ? ďakujem
 
RLCV
2017-01-27 14:32:48+01
príspevok od: MK333666
Nestaviam si až tak na tom , že to musí byť 4k ale keďže to GO PRO podporuje prečo nie .stabilizátor sa zakúpi to je najmenej no pravdupovediac som naklonený k tej GO PRO . Samozrejme , že človek ktorý by pracoval a strihal by mal za to zaplatené . Veľmi dobre poznám ten kanál no mne by nešlo o tak dlhé videa a recenzie vždy max 30s až minútové spoty.
Dron sa mi pozdával nasledovný https://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/dji-mavic/dji-mavic-pro-rc
Teda takto sa opýtam GO PRO HERO 5 + statív išli by ste do toho alebo nie ? cenovo veľmi prijateľné alebo ísť cestou inou ? ďakujem
Na taký výsledok ako si postol video sa s 1200d alebo s gopro5 na stative bohuzial nedostanes..
minimalne co potrebujes je ako ostatny pisali 80D alebo nejaky mirrorless (sony a6300/a6500 resp. a7s, a7s2)- lepsie z hladiska kupy lacnejsieho gimballu obdobneho roninu - je ich spusta a daju sa niektore schopne zohnat aj do 1000e. Objektiv idealne siroke sklo (na cropovy senzor mozno aj 10mm) na FF na gimbale dobre ukaze aj 14ka alebo aj 24 dokonca. pri tej 24 je uz vsak vhodne sklo s AF. na pekne a efektne zabery s autami sa uplatni aj tele 70-200.
Gopro by som riesil len ako nieco na zopar doplnkovych zaberov na aute mozno tak detaily na koleso, tlmice, vyfuk.. urcite nie ako hlavnu "kameru" rozlisenie je posledna vec ktoru by som riesil. Mohol by som ukazat milion pripadov kedy kvalitne FullHD s vysokym bitrateom zdaleka prekona aj interne4k akehokolvek fotaku/kamery (pokial netoci prores alebo raw) inak su vsetky interne kodeky stratove co sa ti odzrkadli pri pripanom kolorovani zaberov (comu sa urcite nevyhnes ak chces dostat zo senzorov co najvacsi dynamicky rozsah)
Dron je tá istá pesnička - Mavic je fajn, sám som nad ním dlho rozmýšlal ale ani to 4k z neho nebude nikdy tak kvalitné ako z kombinacie napr inspire1+zenmuse x3 (pripadne x5) - lietany sa da kupit uz za dobru cenu.
Robit 4k content je fajn ale realne ho dokaze v 4k pozriet 10% ludi. Radsej robit upsamplovane 1080p video na 4k na youtube, ktory potom zobrazi ludom 1080p v tusim 46mbps(alebo 60 - nie som si teraz narychlo isty) bitrate namiesto 16, ktore pusti pri detekcii "iba" fulhd videa..
 
MK333666
2017-01-27 15:50:31+01
Díki moc chalani už som v obraze , že veľa muziky za málo peňazí v tomto prípade asi nebude.
 
2017-01-27 17:40:09+01
príspevok od: MK333666
Nestaviam si až tak na tom , že to musí byť 4k ale keďže to GO PRO podporuje prečo nie .stabilizátor sa zakúpi to je najmenej no pravdupovediac som naklonený k tej GO PRO . Samozrejme , že človek ktorý by pracoval a strihal by mal za to zaplatené . Veľmi dobre poznám ten kanál no mne by nešlo o tak dlhé videa a recenzie vždy max 30s až minútové spoty.
Dron sa mi pozdával nasledovný https://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/dji-mavic/dji-mavic-pro-rc
Teda takto sa opýtam GO PRO HERO 5 + statív išli by ste do toho alebo nie ? cenovo veľmi prijateľné alebo ísť cestou inou ? ďakujem
ty tu o akom stative na gopro pises? tusim ty nemas vobec vedomosti v tomto smere, take veci sa robia s gimbalom...
 
aughostino
2017-03-02 20:41:44+01
Ahojte, tiez by som rad skusil s 1200D natacat videa, nic narocne iba rodinne video, ale narazil som na jeden problem. Dokaze 1200D automaticky ostrit pocas videa bez stlacenia spuste, alebo mam na fotaku nieco zle nastavene? Alebo to je objektivom?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()