Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 6D MarkII

Krtko fotografom
Krtko fotografom 2017-06-22 10:22:46+02
Ja nie som sice Canonista, ale mozno niekoho zaujme.
https://petapixel.com/2017/06/21/canon-6d-mark-ii/
 
Gino
2017-07-20 09:38:31+02
príspevok od: Johnnny
https://www.dpreview.com/articles/3416153698/canon-eos-6d-mark-ii-dynamic-range
It's not a bug, it's a feature... Canon je bojovník za presnú expozíciu.
 
sharkyyy
2017-07-20 11:09:21+02
https://www.dpreview.com/articles/3416153698/canon-eos-6d-mark-ii-dynamic-range

Canon obstal velmi biedne, co sa tyka dynamickeho rozsahu opat.

p.s. bavime sa o technike, nie o fotke
 
acton
2017-07-20 11:59:05+02
príspevok od: sharkyyy
https://www.dpreview.com/articles/3416153698/canon-eos-6d-mark-ii-dynamic-range

Canon obstal velmi biedne, co sa tyka dynamickeho rozsahu opat.

p.s. bavime sa o technike, nie o fotke
Ty jazdis na moskvici a mudrujes o bmw...
 
Johnnny
2017-07-20 14:04:15+02
Snimac na urovni D750 sa ale zrejme nekona.
 
sharkyyy
2017-07-20 16:21:28+02
príspevok od: acton
Ty jazdis na moskvici a mudrujes o bmw...
Ja nemudrujem. Recenzent mudruje, ktory zrejma ma skusenost s canonom. Cital si to vobec?
Co je moskvic? Xf 23 1.4 za 950 eur?

 
MagickVamp
2017-07-20 17:02:20+02
príspevok od: sharkyyy
https://www.dpreview.com/articles/3416153698/canon-eos-6d-mark-ii-dynamic-range

Canon obstal velmi biedne, co sa tyka dynamickeho rozsahu opat.

p.s. bavime sa o technike, nie o fotke
Jo som sklamany cakal som viac. Akurat ked tam klikam a rozmyslam ci pockat na A7III alebo dosporit a kupit 5DmkIV. Tak ked som si navolil Sony A9 tiez na tom nie je boh vie ako dobre. Neviem ci je vobec o 0,5 Ev lepsia, toto uz moc rolu nehraje. Uvidim este s cim pride Dxomark a bude to medzi 5DmkIV a 6DmkII.
 
acton
2017-07-20 17:10:15+02
príspevok od: sharkyyy
Ja nemudrujem. Recenzent mudruje, ktory zrejma ma skusenost s canonom. Cital si to vobec?
Co je moskvic? Xf 23 1.4 za 950 eur?

necital ale fotil som s hocicim a najvernejsie v rawe foti canon, to ze ma nikon vacsi dr este neznamena, ze ten raw od nikonu je verny originalu... a radsej pouzijem photoshop v ktorom sa pohram s fotografiou ako by mi mal fotografiu upravovat fotak.
 
Johnnny
2017-07-20 21:47:30+02
Hmmm, podla tohto je DR u MK II dokonca este o nieco horsi nez u povodnej 6D.

http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Canon%20EOS%206D,Canon%20EOS%206D%20Mark%20II

Za 2 litre ... no to asi fakt radsej ten Olympus
 
MagickVamp
2017-07-21 06:33:21+02
príspevok od: Johnnny
Hmmm, podla tohto je DR u MK II dokonca este o nieco horsi nez u povodnej 6D.

http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Canon%20EOS%206D,Canon%20EOS%206D%20Mark%20II

Za 2 litre ... no to asi fakt radsej ten Olympus
Zas neprehanaj. ,-) DR je jedna cast vystupu, ktoru ma 6DmkII slabsiu ako 6D, je to asi na urovni 5DmkIII. Sklamanie je o to vacsie ze ocakavania aj v tomto smere boli vysoke a zraky sa upierali hlavne na DR Nikonu D750. Canon nevyslisal. :-/

Ale ked si pozries porovnania na dpreview, tak napriklad tu vidis ze 6DmkII je z ISO800 zosvetlene o 3Ev a vystup je pouzitelnejsi ako vystup z Olympusu zosvetelneho z ISO200 o 3EV. Sum maju odlisny prejav, ale na 6DmkII je podstatne viac detailov. Pri Sony A9 sa da povedat ak vezmem do uvahy sum aj detaili ze je max o 0,5EV lepsia co je nic a to stoji 4500 eur?

Takze ano, sklamanie lebo cakali sme viac, ale zas ked sa rozhliadnes a nepozeraz len na D750 tak taka katastrofa to zas nie je. Asi rovnaka ako ked porovnas vyborny snimac A7rII so snimacom A9 a to A9 je ovela drahsi fotak.
 
Johnnny
2017-07-21 07:09:36+02
príspevok od: MagickVamp
Zas neprehanaj. ,-) DR je jedna cast vystupu, ktoru ma 6DmkII slabsiu ako 6D, je to asi na urovni 5DmkIII. Sklamanie je o to vacsie ze ocakavania aj v tomto smere boli vysoke a zraky sa upierali hlavne na DR Nikonu D750. Canon nevyslisal. :-/

Ale ked si pozries porovnania na dpreview, tak napriklad tu vidis ze 6DmkII je z ISO800 zosvetlene o 3Ev a vystup je pouzitelnejsi ako vystup z Olympusu zosvetelneho z ISO200 o 3EV. Sum maju odlisny prejav, ale na 6DmkII je podstatne viac detailov. Pri Sony A9 sa da povedat ak vezmem do uvahy sum aj detaili ze je max o 0,5EV lepsia co je nic a to stoji 4500 eur?

Takze ano, sklamanie lebo cakali sme viac, ale zas ked sa rozhliadnes a nepozeraz len na D750 tak taka katastrofa to zas nie je. Asi rovnaka ako ked porovnas vyborny snimac A7rII so snimacom A9 a to A9 je ovela drahsi fotak.
"Radsej Olympus" nebolo myslene tak, ze by snad fotil lepsie. Olympus je vystupom inde, foti horsie atd, ale uprimne, 6D MK II je fakt pruser a ak by som si mal vybrat medzi E-M1 MK II a 6D MK II, vezmem si Olympus. Samozrejme, mat tych 2000eur na fotak, nekupim si ani jeden z nich.

Velke ocakavania. Ano, ak cakas na nastupcu 5 rokov , asi cakas, ze bude vo vsetkych ohladoch lepsi. Tu sa to nekona. 6D MK II je podla mna najlowcostovejsi FF aky sa bude predavat az sa prestane predavat povodna verzia. A cena je tiez dost uletena.
 
MagickVamp
2017-07-21 07:50:00+02
príspevok od: Johnnny
"Radsej Olympus" nebolo myslene tak, ze by snad fotil lepsie. Olympus je vystupom inde, foti horsie atd, ale uprimne, 6D MK II je fakt pruser a ak by som si mal vybrat medzi E-M1 MK II a 6D MK II, vezmem si Olympus. Samozrejme, mat tych 2000eur na fotak, nekupim si ani jeden z nich.

Velke ocakavania. Ano, ak cakas na nastupcu 5 rokov , asi cakas, ze bude vo vsetkych ohladoch lepsi. Tu sa to nekona. 6D MK II je podla mna najlowcostovejsi FF aky sa bude predavat az sa prestane predavat povodna verzia. A cena je tiez dost uletena.
Cena zrejme rychlo klesne, no je to jedno, objektivne povedane tiez nechapem ze nas necha cakat 5 rokov na novy model a potom vyda toto... Ako jedina mozna alternativa z roznych dovodov bola pre mna Sony. No snimac v A9 je tiez pobiednejsi v DR, takze A7III bude natom podobne.

6DmkII nie je zly fotak, len cena je rovnako prestrelena ako pri M1mkII, ked klesne o 30-40% tak bude adekvatna, zrejme sa nebude moc predavat takze klesne pomerne rychlo. No smutne je ze kazdy z nas by rad zaplatil aj plnu sumu keby tam dali aspon ten cip co ma 5DmkIV, ved osekana oproti 5DmkIV je dost uz aj tak. Myslim ze vela ludi ostane fotit starym 6D, ti co ich to uz pali tak kupia 5DmkIV a zvysok sa bude obzerat ci ina znacka neponukne viac za rovnake peniaze a najdu sa aj v objektivoch. Kupa 6DmkII mi pride len ako z nudze cnost (kvoli ostreniu napriklad), pozeram uz tiez skor po 5DmkIV. Uvidim este po par recenziach a na fotkach ako skutocne bude vystup co sa tyka DR pouzitelny.

 
MagickVamp
2017-07-21 07:56:58+02
Cip na A7III bude tiez nic moc, kedze by mal dostat ten z A9. Staci ze spravia co spravil Nikon s D750 a daju do amaterskeho tela dve karty a idem tam. Ale to su take sny akurat, ak clovek mysli triezvo vie ze to zas bude len silno osekana A9 a 2 karty tiez nedostane. Aj do toho Nikonu by som sa vratil, ale viac ako DR ma vie vytocit uz len pochybna kvalita a sam som mal a mam s Nikonom strasne skusenosti. Dajak to ide cele do sraciek Zatial si budem fotit asi tym co mam...ak bude vacsia zakazka tak kupim 5DmkIV, inak foto for fun...
 
Johnnny
2017-07-21 08:24:24+02
Ono zase Olympus ... nechcem ho obhajovat, ale taka E-M1 MK II si svoju obhaji. Objektivy su drahe, ale to telo je technicky nabite a rozdiel oproti povodnej verzii je znacny. Aj ked u CSC je vacsi priestor na ugrade.

6D MK II je ale fakt biedny upgrade. Osobne mi napriklad nechyba 4K, ale nerozumiem preco tam potom tlacia dual pixel ktory mimo videa aj tak velky vyznam nema. Len u CSC. Celkovo je to proste biedny upgrade obzvlast vzhladom na cenu a dobu ktoru na to mali. Ja osobne ak by som chcel ostat pri Canone, siel by som do 5D MK III urcite radsej.

 
MagickVamp
2017-07-21 08:54:11+02
príspevok od: Johnnny
Ono zase Olympus ... nechcem ho obhajovat, ale taka E-M1 MK II si svoju obhaji. Objektivy su drahe, ale to telo je technicky nabite a rozdiel oproti povodnej verzii je znacny. Aj ked u CSC je vacsi priestor na ugrade.

6D MK II je ale fakt biedny upgrade. Osobne mi napriklad nechyba 4K, ale nerozumiem preco tam potom tlacia dual pixel ktory mimo videa aj tak velky vyznam nema. Len u CSC. Celkovo je to proste biedny upgrade obzvlast vzhladom na cenu a dobu ktoru na to mali. Ja osobne ak by som chcel ostat pri Canone, siel by som do 5D MK III urcite radsej.

Asi tak, v CSC je vacsi priestor na upgrade, uz M1mkIII tiez nejak extra nebude mat kam pohnut vpred. 6DmkII v porovnani so 6D by bol upgrade obrovsky. Ved nove 6DmkII ma oproti staremu ostrenie o niekolko tried lepsie, ma vyklopny displej co je velke pozitivum, viacero novych technologii, ktore 6D nema, ako majitel stareho 6D vidim ze je to skok a nebyt toho slabeho cipu bolo by asi vsetko tak ako ma byt. Ale s tym cipom aj mne spravili skrt cez rozpocet. A dual pixel vyuzijes pri live view foteni, ked nevidis do hladacika a pomhas si len vyklopeni displeja napriklad, takze je fajn ze to tam dali... Len ten cip zatial tiez rozdychavam no...To potom asi fakt lepsie vyjde 5DmkIII, ktory ma cip rovnaky ale ma navyse slot pre dve karty a ostrenie tiez fajn. Akurat je tazsi ako 6DmkII aj ako 5DmkIV.
 
marcus_labeo
2017-07-21 09:58:56+02
príspevok od: MagickVamp
Asi tak, v CSC je vacsi priestor na upgrade, uz M1mkIII tiez nejak extra nebude mat kam pohnut vpred. 6DmkII v porovnani so 6D by bol upgrade obrovsky. Ved nove 6DmkII ma oproti staremu ostrenie o niekolko tried lepsie, ma vyklopny displej co je velke pozitivum, viacero novych technologii, ktore 6D nema, ako majitel stareho 6D vidim ze je to skok a nebyt toho slabeho cipu bolo by asi vsetko tak ako ma byt. Ale s tym cipom aj mne spravili skrt cez rozpocet. A dual pixel vyuzijes pri live view foteni, ked nevidis do hladacika a pomhas si len vyklopeni displeja napriklad, takze je fajn ze to tam dali... Len ten cip zatial tiez rozdychavam no...To potom asi fakt lepsie vyjde 5DmkIII, ktory ma cip rovnaky ale ma navyse slot pre dve karty a ostrenie tiez fajn. Akurat je tazsi ako 6DmkII aj ako 5DmkIV.
Načo sa jeduješ s Canonon, kúp si Pentax K-1, dostaneš ho za cenu nižšiu ako 6D II (pritom je to konkurent 5D) a s dynamickým rozsahom nebudeš mať žiaden problém: DR má až 14,6 EV, to je o 1 EV lepšie, ako v tomto ohľade najlepší Canon (5D Mk IV má 13,6 EV), o 6D radšej nehovoriť.
 
MagickVamp
2017-07-21 10:09:42+02
príspevok od: marcus_labeo
Načo sa jeduješ s Canonon, kúp si Pentax K-1, dostaneš ho za cenu nižšiu ako 6D II (pritom je to konkurent 5D) a s dynamickým rozsahom nebudeš mať žiaden problém: DR má až 14,6 EV, to je o 1 EV lepšie, ako v tomto ohľade najlepší Canon (5D Mk IV má 13,6 EV), o 6D radšej nehovoriť.
Jo len ja neviem ci by som vobec 5DmkIII bol ochotny nosit v ramci hobby, co tvori vacsinu casu u mna. A K1 super, akurat zas je tazka ako krava. Keby bola vo vahe 5DmkIV tak budiz, ale toto je uz moc. Navyse v pentaxe sa neviem najist v objektivoch. Potrebujem kvalitny univerzal ako je 100-400L2 v Canone. Bez toho sa nepohnem v ziadnej znacke.
 
jan21
2017-07-21 10:34:00+02
Do fora davam link na realne vystupy EOS 6D II so štandartnými rôznymi objektívmi...možno pre niekoho sú zaujímave aj tak aj onak:
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos6dmk2/
 
marcus_labeo
2017-07-21 12:41:45+02
príspevok od: MagickVamp
Jo len ja neviem ci by som vobec 5DmkIII bol ochotny nosit v ramci hobby, co tvori vacsinu casu u mna. A K1 super, akurat zas je tazka ako krava. Keby bola vo vahe 5DmkIV tak budiz, ale toto je uz moc. Navyse v pentaxe sa neviem najist v objektivoch. Potrebujem kvalitny univerzal ako je 100-400L2 v Canone. Bez toho sa nepohnem v ziadnej znacke.
To bolo len také podpichnutie, značka sa kvôli telu nemení, ak máš zainvestované v objektívoch. A K-1 pre Tvoj žáner (wildlife) rozhodne nebude, AF je taký pentaxácky, rozumej žiadna akcia a dlhé zoomy máš všeho všudy dva (70-200 a 150-450). Ale na krajinkársku foto je to naopak ideál, vysoké rozlíšenie, super dynamický rozsah, pixel-shift, a to všetko za 1900 USD, v podstate taká D810 za 2/3 ceny. Problém je, ako hovoríš, strašne ťažká a pre mňa zbytočne vysoké rozlíšenie. Z môjho pohľau Pentaxáka by mohli spraviť takú entry-level verziu, nejakú obdobu 6D, teda FF s cca, 24 MPx, menšiu a ľahšiu, za nejakých 1300 eur.
 
karrlok
2017-07-21 12:56:07+02
príspevok od: MagickVamp
Jo len ja neviem ci by som vobec 5DmkIII bol ochotny nosit v ramci hobby, co tvori vacsinu casu u mna. A K1 super, akurat zas je tazka ako krava. Keby bola vo vahe 5DmkIV tak budiz, ale toto je uz moc. Navyse v pentaxe sa neviem najist v objektivoch. Potrebujem kvalitny univerzal ako je 100-400L2 v Canone. Bez toho sa nepohnem v ziadnej znacke.
Je predsa sigma 100-400 f/5-6,3, pozeral som testy, tak je super ostrá a je to konkurent na Canon 100-400L2. A je o dosť lacnejšia.
 
MagickVamp
2017-07-21 13:03:59+02
príspevok od: marcus_labeo
To bolo len také podpichnutie, značka sa kvôli telu nemení, ak máš zainvestované v objektívoch. A K-1 pre Tvoj žáner (wildlife) rozhodne nebude, AF je taký pentaxácky, rozumej žiadna akcia a dlhé zoomy máš všeho všudy dva (70-200 a 150-450). Ale na krajinkársku foto je to naopak ideál, vysoké rozlíšenie, super dynamický rozsah, pixel-shift, a to všetko za 1900 USD, v podstate taká D810 za 2/3 ceny. Problém je, ako hovoríš, strašne ťažká a pre mňa zbytočne vysoké rozlíšenie. Z môjho pohľau Pentaxáka by mohli spraviť takú entry-level verziu, nejakú obdobu 6D, teda FF s cca, 24 MPx, menšiu a ľahšiu, za nejakých 1300 eur.
Jo ved to sa divim strasne ze nema viac wildlife objektivov, lebo ja ho vnimam inak ako taku otdoor znacku. Ale keby mal lahky FF s rozumnym rozlisenim na akciu, v takych rozumnych cenach ako sa pentax pohybuje. Tak minimalne na pracu by som sa v nom vedel najist. Uplne by mi stacila ta tamronacka prezlecena 24-70tka. A keby spravil kvalitnu 100-400vku. Tak by som ani nemal dovod drzat iny system. Mne netreba vela, len 16-35, 24-105 alebo 24-70, a 100-400 a som spokojny..
 
Strana 4 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()