Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

kto ma nazor D90 vs D7000

duron
2011-01-11 17:43:35+01
ktory a preco ,
 
Marcel Rebro
2011-01-11 17:46:12+01
Mas penge na D7000? Tak si kup D7000.
Nemas penge na D7000, ale mas na D90? Tak si tup D90.
 
duron
2011-01-11 17:48:57+01
ja by soom chcel skor pocut nazory,, z osobnych skusenosti,, ohladom prace s telom,, ,, peniaze tu nejdem riesit,, aj ked samozrejme je tam dost slusny rozdiel,, ,, fotil som doteraz z analogmi,, plus D5000 a D50 ,, premyslam, ist hore,, chcem si zistit fungovanie tych 2 tiel v praxi,, ,, nie som profesional,, velmi ma to bavi, a pouzivam fotoaparat casto
 
jimmy_rs
2011-01-11 18:38:54+01
cenovy rozdiel je - 390 €

v d7000 mas to iste co v d90 plus toto :

odolnejsie a utesnene telo - zliatina horcika ( nie plast )
full hd video
rychlejsi procesor
kvalitnejsi snimac,menej sumu viac pix (vyssi dynam.rozsah o 1,5EV )
viac snimok za sekundu
viac zaostrovacich bodov
100% hladacik

urcite som aj nieco zabudol sorry

 
psykora2
2011-01-11 18:39:56+01
no ak chces ist hore od D5000 tak skor D700 a nie D7000 ale koniec koncov telo nie je az take podstatne, podstatnejsie su objektivy, dobry stativ a ovladanie graf. programov, lebo surovy vystup z digitalu ma na rozdiel od analogu dost nepekny vzhlad a upravy histogramu su casto nevyhnutne, mam D90 predtym som mal D80 a som s nim spokojny, ale pouzivam na 90 percent len pevne skla
 
duron
2011-01-11 18:45:42+01
video,, u mna velmi nepodstatne
horcikove telo, zase ina vec, kedze dost chodim do prirody, na hory
D700 mylsim uz je uplne niekde inde
tiez som nazoru, ze dolezitejsie su skla ako telo
a co sa tyka pc uprav,, som absolutne proti, aspon zatial
 
beholder
2011-01-11 20:07:36+01
príspevok od: duron
video,, u mna velmi nepodstatne
horcikove telo, zase ina vec, kedze dost chodim do prirody, na hory
D700 mylsim uz je uplne niekde inde
tiez som nazoru, ze dolezitejsie su skla ako telo
a co sa tyka pc uprav,, som absolutne proti, aspon zatial
....chyba........v dnešnej dobe sú úpravy nevyhnutnosťou.....z tela vylieza len \"polotovar\"...pokiaľ sa jedná o surový výstup RAW.....JPEG už prechádza soft úpravou priamo v aparáte....

....vzhľadom na Tvoj postoj, je ísť do D7000 zbytočnosťou....
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-11 20:23:20+01
príspevok od: duron
video,, u mna velmi nepodstatne
horcikove telo, zase ina vec, kedze dost chodim do prirody, na hory
D700 mylsim uz je uplne niekde inde
tiez som nazoru, ze dolezitejsie su skla ako telo
a co sa tyka pc uprav,, som absolutne proti, aspon zatial
D7000 má lepší snímač, chce to lepšie skolo - a cena nám rastie...
Ak si dokonca absolútne proti úpravám, tak to asi nebudeš fotiť do RAWu, lebo neupravený RAW je čosi strašné (to som počul od autora, ktorý absolútne odmieta fotiť do rawu...). Ak teda nebudeš fotiť do rawu, na kieho anciáša je ti D7000? Voľbou je superzoom strednej triedy a za usporené ideš na dovolenku...
 
Nikonak4
2011-01-11 21:01:37+01
príspevok od: Stratený Stano
D7000 má lepší snímač, chce to lepšie skolo - a cena nám rastie...
Ak si dokonca absolútne proti úpravám, tak to asi nebudeš fotiť do RAWu, lebo neupravený RAW je čosi strašné (to som počul od autora, ktorý absolútne odmieta fotiť do rawu...). Ak teda nebudeš fotiť do rawu, na kieho anciáša je ti D7000? Voľbou je superzoom strednej triedy a za usporené ideš na dovolenku...
tak je pochopitelne ze do RAW-u nebude nikto len tak fotit kto nema v uvahe to upravovat v softe. Fotka v RAW-e predsa nie je finalny produkt, tak je logicke ze je \"strasna\". Ale aj ked fotky upravovat nechce, predsa by som mu odporucil radsej D7000. Ak su financie nie su problem, tych plusov oproti D90 je pomerne dost. A vystup bude lepsi ako na D90. A ak si mal D50 a D5000, urcite spravis vacsi skok a krok vpred tou D7000. A potom hlavne dobry vyber skiel.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-11 21:09:48+01
Odporucam fotoaparat na film, najlepsie diak. Ako odfotis, tak bude.
 
beholder
2011-01-11 21:24:49+01
príspevok od: Nikonak4
tak je pochopitelne ze do RAW-u nebude nikto len tak fotit kto nema v uvahe to upravovat v softe. Fotka v RAW-e predsa nie je finalny produkt, tak je logicke ze je \"strasna\". Ale aj ked fotky upravovat nechce, predsa by som mu odporucil radsej D7000. Ak su financie nie su problem, tych plusov oproti D90 je pomerne dost. A vystup bude lepsi ako na D90. A ak si mal D50 a D5000, urcite spravis vacsi skok a krok vpred tou D7000. A potom hlavne dobry vyber skiel.
...v podstate si mu neporadil vôbec...............pochybujem, že je možnosť postrehnúť rozdiel vo výstupe jpg z D5000 a D7000 (okrem veľkosti formátu)..........dobrý výber skiel mal aj na D50......väščím snímačom na D7000 sa výber vhodných skiel skôr znížil....

...nefotiť do RAW na takom prístroji ako je D7000 je ako voziť sa na ferrari 40kou....
 
duron
2011-01-11 21:34:08+01
príspevok od: beholder
....chyba........v dnešnej dobe sú úpravy nevyhnutnosťou.....z tela vylieza len \"polotovar\"...pokiaľ sa jedná o surový výstup RAW.....JPEG už prechádza soft úpravou priamo v aparáte....

....vzhľadom na Tvoj postoj, je ísť do D7000 zbytočnosťou....
fotim aj aj ,, ale kedze hlavne foto neupravujem, moje vrcholi su BW a orez,, mylsim ze jpg je na mieste,, preto aj tieto otazka,, o nic nejde,, len chcem pocut nejaky nazor,, tiez si myslim ze ta 90 by mala byt ok,, ale tak,, preco si nevypocut aj ine nazory,, a popripade si nechat poradit
 
duron
2011-01-11 21:38:45+01
príspevok od: Karol Srnec
Odporucam fotoaparat na film, najlepsie diak. Ako odfotis, tak bude.
vidis,, doma je tmava komora,, vsetko prislusenstvo,, ako maly som poskytoval pomoc staremu otcovi pri vkladani fotiek do ustalovacov vyvojek, fascinovali ma cervene zelene svetla, ale film ma nelaka,, hlavne sa mi nepaci omznost, ze fotis a nevies co,, cakat na vysledok,, a casto nemusi byt ok,, na moj vkus, aspon teraz nakladne, aj ked urcite film je film
 
duron
2011-01-11 21:43:30+01
príspevok od: beholder
...v podstate si mu neporadil vôbec...............pochybujem, že je možnosť postrehnúť rozdiel vo výstupe jpg z D5000 a D7000 (okrem veľkosti formátu)..........dobrý výber skiel mal aj na D50......väščím snímačom na D7000 sa výber vhodných skiel skôr znížil....

...nefotiť do RAW na takom prístroji ako je D7000 je ako voziť sa na ferrari 40kou....
jj, u mna bude najvacsi skok moznost rozsirenia aoutoparku skiel, bez motora ohladom tej D5000,, bo to bol terza moj kamarat
 
beholder
2011-01-11 21:43:46+01
príspevok od: duron
fotim aj aj ,, ale kedze hlavne foto neupravujem, moje vrcholi su BW a orez,, mylsim ze jpg je na mieste,, preto aj tieto otazka,, o nic nejde,, len chcem pocut nejaky nazor,, tiez si myslim ze ta 90 by mala byt ok,, ale tak,, preco si nevypocut aj ine nazory,, a popripade si nechat poradit
D90 Ti ponúka toho viac ako si schopný zúročiť.........nechcem ťa v žiadnom prípade podceňovať...no svoj postoj si nám dal najavo a myslím, že poradiť Ti chceme len to najlepšie (každí však zo svojho uhla pohľadu, skúseností)....

....všetky benefity D7000 využije iba malá skupina skúsenejších fotografov, ....ale na krku sa bude hompáľať mnohým....veď je to novinka a patrí sa mať to najmodernejšie....pritom by oveľa staršie modely ako je D90 ostali v ich rukách aj v budúcnosti minimálne využité....

....automatický režim forever
 
duron
2011-01-11 21:47:10+01
príspevok od: beholder
D90 Ti ponúka toho viac ako si schopný zúročiť.........nechcem ťa v žiadnom prípade podceňovať...no svoj postoj si nám dal najavo a myslím, že poradiť Ti chceme len to najlepšie (každí však zo svojho uhla pohľadu, skúseností)....

....všetky benefity D7000 využije iba malá skupina skúsenejších fotografov, ....ale na krku sa bude hompáľať mnohým....veď je to novinka a patrí sa mať to najmodernejšie....pritom by oveľa staršie modely ako je D90 ostali v ich rukách aj v budúcnosti minimálne využité....

....automatický režim forever
ja to neberiem ze ma tu niekto podcenuje,, a beriem kazdu radu, ,kazdy nazor,, ta D90, mal som v ruke nieco odfotil, a viem ze je to super stroj,, a usetrit nieco na tele znamena dat do skiel napriklad,, abo ineho prislusenstva,,
ale preto sa tu toto vsetko pytam,,pre a proti ,, diky borci
 
wayne
2011-01-11 21:51:05+01
príspevok od: duron
video,, u mna velmi nepodstatne
horcikove telo, zase ina vec, kedze dost chodim do prirody, na hory
D700 mylsim uz je uplne niekde inde
tiez som nazoru, ze dolezitejsie su skla ako telo
a co sa tyka pc uprav,, som absolutne proti, aspon zatial
to si kup Olympus E-PL1/2 potom

bez srandy.

s redukciou pouzijes aj objektivy co mas.
 
zydo
2011-01-11 22:00:59+01
pokial sa chces posunut hore od analogu tak ti staci aj ta D5000 a slusne sklo.ked ta to zacne viac bavit tak dalsie sklo a ked moc tak premyslaj nad novym telom.alebo chod do bazarovky D80 je to slusne telo a ma aj motorcek.Do d7000 bez aspon rocnej skusenosti so zrkadlovkou by nemal zmysel ist taky velky skok.
 
duron
2011-01-11 22:06:16+01
príspevok od: zydo
pokial sa chces posunut hore od analogu tak ti staci aj ta D5000 a slusne sklo.ked ta to zacne viac bavit tak dalsie sklo a ked moc tak premyslaj nad novym telom.alebo chod do bazarovky D80 je to slusne telo a ma aj motorcek.Do d7000 bez aspon rocnej skusenosti so zrkadlovkou by nemal zmysel ist taky velky skok.
D5000 uz mam rok odsluzenu ,, a uz bolo dost prace aj s inymi dig
 
zydo
2011-01-11 22:16:59+01
príspevok od: duron
D5000 uz mam rok odsluzenu ,, a uz bolo dost prace aj s inymi dig
Na internete je kopu recenzicii a porovnanie fotoaparatov D90 a D7000.staci si to precitat.Ked chces usetrit tak kup bazarovu D80 a nejake dobre sklo a usetris.Alebo kup novy model D7000 a setri na dobre sklo asi tolko ci viac sa da.ty vieš kolko si ochotny dat penazi a co vlastne chces.Co rad fotis a ci sa chces tomu venovat nadalej a si ochotny kupovat dalsie skla.Alebo ako pisal KAROL:Odporucam fotoaparat na film, najlepsie diak. Ako odfotis, tak bude.
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()