Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Problém s Canon EOS 50D

Dante
Dante 2011-01-21 11:25:58+01
Zdravím vás, pred pár dňami som si kúpil svoju prvú zrkadlovku Canon EOS 50D. No a ide o to, že často sa mi stane, keď ho zapnem, tak nenaskočí čistenie senzora, ani menu, ani sa nedá fotiť... keď vyberiem batériu a znovu ju zasadím, tak sa už zapne a dá sa fotiť. No a problém je ešte aj v tom, že keď ho opäť vypnem, znova nenaskočí a musím opäť vyberať a zasúvať batériu. Jedná sa o nový kus z obchodu, nie bazárový kus. Bol by som veľmi vďačný za nejaké postrehy od majiteľov 50D, díki.
 
fotox3
2011-05-21 14:50:34+02
nikto nic take na canon 50D nepostrehol?
 
conan7
2011-05-21 15:07:43+02
príspevok od: fotox3
Nechcem zakladat novu temu tak vyuzijem nazov tejto (viacmenej mi sedi : ) )

-Mam canon 50D a ktomu pevnu 50mm Canon 1,4usm - neviem cim to je a to by som chcel zistit, ale robi srtasne nekontrastne fotky a dost makke ! Co do kontrastu to do ostrosti musim stale kazdu fotku upravovat v PC a to aj ked fotim do Jpg aj RAW.
-Robia to vsetky canony (je to ich vlastnost - niekde som pocul ze ano??), alebo mam problem iba ja s mojim fotakom?
-Ono nejde onic vazne, nieje to katasrofa da sa pozerat na fotky aj tak ale ked pridam kontrast a doostrim - je to take ake by to malo byt pekne farby ziadna mekota..
teraz úprimne, máš prakticky low-end vysokosvetelený objektív na normálnom aps-c foťáku, tak prečo čakáš profesionálne výsledky bez PP? kúp si 35 f1.4, 85 f1.2, 135 f2, 200 f2.8, 200 f2 a možno sa niečo zlepší. a predpokladám že fotky prezeráš na skalibrovanom non-TN paneli však?
 
viking81
2011-05-22 11:19:21+02
príspevok od: fotox3
Nechcem zakladat novu temu tak vyuzijem nazov tejto (viacmenej mi sedi : ) )

-Mam canon 50D a ktomu pevnu 50mm Canon 1,4usm - neviem cim to je a to by som chcel zistit, ale robi srtasne nekontrastne fotky a dost makke ! Co do kontrastu to do ostrosti musim stale kazdu fotku upravovat v PC a to aj ked fotim do Jpg aj RAW.
-Robia to vsetky canony (je to ich vlastnost - niekde som pocul ze ano??), alebo mam problem iba ja s mojim fotakom?
-Ono nejde onic vazne, nieje to katasrofa da sa pozerat na fotky aj tak ale ked pridam kontrast a doostrim - je to take ake by to malo byt pekne farby ziadna mekota..
ked fotis do jpegu tak si nastav picture styles a udri tam kontrastu..ostrosti a saturacii....ak ani to nepomoze tak to moze byt tym ze 50 f/1,4 je na plnu dieru dost makka...v tom pripade priclon aspon na 2 a uvidis....ak fotis dfo RAW...tam je nutnost to upravovat v PC
 
Adrian312
2011-05-22 14:25:18+02
ja mam 50D a k nemu 50mm f1.8 II, 85mm f1.8. ani jedno nie je soft na f1.8, ale clonim aj tak na f2.8.

a dany problem sa mi nikdy nestal, skusil by som flashnut FW a ak nepomoze tak vratit do obchodu.
 
Fotograf77
2011-05-22 15:28:30+02
Asi by neuskodilo, keby si sem dal dake fotky ako to foti. . . bo takto sa radit neda
 
michaell
2011-05-22 15:53:02+02
príspevok od: fotox3
Nechcem zakladat novu temu tak vyuzijem nazov tejto (viacmenej mi sedi : ) )

-Mam canon 50D a ktomu pevnu 50mm Canon 1,4usm - neviem cim to je a to by som chcel zistit, ale robi srtasne nekontrastne fotky a dost makke ! Co do kontrastu to do ostrosti musim stale kazdu fotku upravovat v PC a to aj ked fotim do Jpg aj RAW.
-Robia to vsetky canony (je to ich vlastnost - niekde som pocul ze ano??), alebo mam problem iba ja s mojim fotakom?
-Ono nejde onic vazne, nieje to katasrofa da sa pozerat na fotky aj tak ale ked pridam kontrast a doostrim - je to take ake by to malo byt pekne farby ziadna mekota..
neries 1.4 clonu ale daj 2 aviac
 
misodk
2011-05-22 21:04:15+02
príspevok od: fotox3
Nechcem zakladat novu temu tak vyuzijem nazov tejto (viacmenej mi sedi : ) )

-Mam canon 50D a ktomu pevnu 50mm Canon 1,4usm - neviem cim to je a to by som chcel zistit, ale robi srtasne nekontrastne fotky a dost makke ! Co do kontrastu to do ostrosti musim stale kazdu fotku upravovat v PC a to aj ked fotim do Jpg aj RAW.
-Robia to vsetky canony (je to ich vlastnost - niekde som pocul ze ano??), alebo mam problem iba ja s mojim fotakom?
-Ono nejde onic vazne, nieje to katasrofa da sa pozerat na fotky aj tak ale ked pridam kontrast a doostrim - je to take ake by to malo byt pekne farby ziadna mekota..
bolo by vidiet nejaku fotku, aby sme vedeli o com rozpravas, lebo dovodov moze byt vela... 50D ma pomerne "mrtvy" vystup, ktory musim este vzdy doladovat v PC. Co sa tyka makkosti, je to jednak mozno objektivom samotnym a tiez faktom, ze 50D nema moc spolahlive ostrenie. Standardne nastavenie obrazovych stylov je podla mna prave prekontrastovane, co ma dopad na maly DR... ja stahujem kontrast na -3... daj nejake foto, ja som sa s vystupom 50D dost "natrapil", tak mozno poradim.
 
fotox3
2011-05-23 07:34:14+02
príspevok od: conan7
teraz úprimne, máš prakticky low-end vysokosvetelený objektív na normálnom aps-c foťáku, tak prečo čakáš profesionálne výsledky bez PP? kúp si 35 f1.4, 85 f1.2, 135 f2, 200 f2.8, 200 f2 a možno sa niečo zlepší. a predpokladám že fotky prezeráš na skalibrovanom non-TN paneli však?
-je pravda ze zatial mam len jeden obj. a to tu 50tku a teda problem je mozno v tom (nemam moznost skusit iny objektiv-zatial)
-monitor neviem ci je TN alebo nieco lepsie nakolko mam notebook ale nakalibrovany je (nie softwareovo a sondou len klasika manualne-mozno je ta aj tym, ALE ked stahnem fotky napr z kompaktu kt. sa sice kvalitou fotiek nemoze vyrovnat mojej 50D su na ovela ine urovni co sa tyka fatieb ako zo zrkadlovky (bude to PP priamo prebiehajucim vo fotaku, teda v tom komakte ?)

-ja nemam profi ocakavania od mojej zrkadlovky ale ked to co vidim je fakt podpriemer a nato som nemusel kupovat fotak na 1000€.. skusim pripojit fotku jpg co vylezie z fotaku a tu istu s PP
 
fotox3
2011-05-23 07:37:38+02
príspevok od: viking81
ked fotis do jpegu tak si nastav picture styles a udri tam kontrastu..ostrosti a saturacii....ak ani to nepomoze tak to moze byt tym ze 50 f/1,4 je na plnu dieru dost makka...v tom pripade priclon aspon na 2 a uvidis....ak fotis dfo RAW...tam je nutnost to upravovat v PC
s RAW to viem, prevazne fotim do jpg, ano ked pridam na pictures style kontrast je to ok ale ostrost mam napr na maxime (sa mi vidi ze na 7) a aj tak ked nechcem mat makku fotku musim pouzit unsharp mask v PS a pritom fotim na clone npr.3.5 alebo aj 4 ...
-ako pisal conan 7 mozno to bude objektivom..
 
fotox3
2011-05-23 07:40:03+02
príspevok od: Adrian312
ja mam 50D a k nemu 50mm f1.8 II, 85mm f1.8. ani jedno nie je soft na f1.8, ale clonim aj tak na f2.8.

a dany problem sa mi nikdy nestal, skusil by som flashnut FW a ak nepomoze tak vratit do obchodu.
ja tiez neclonom od minima tj od 1,4 - skoro nikdy som to nevyuzil a pouzivam clonenie od 2 ale najcastejsie 3 - 5,6 a mam ten problem
- co sa tyka flashnutia - neviem nevyznam sa do tychto veci neviem absolutne co a ako a neviem co to neovplivny aj zaruku..
 
fotox3
2011-05-23 07:40:31+02
príspevok od: Fotograf77
Asi by neuskodilo, keby si sem dal dake fotky ako to foti. . . bo takto sa radit neda
dnes dam..
 
fotox3
2011-05-23 07:43:29+02
príspevok od: misodk
bolo by vidiet nejaku fotku, aby sme vedeli o com rozpravas, lebo dovodov moze byt vela... 50D ma pomerne "mrtvy" vystup, ktory musim este vzdy doladovat v PC. Co sa tyka makkosti, je to jednak mozno objektivom samotnym a tiez faktom, ze 50D nema moc spolahlive ostrenie. Standardne nastavenie obrazovych stylov je podla mna prave prekontrastovane, co ma dopad na maly DR... ja stahujem kontrast na -3... daj nejake foto, ja som sa s vystupom 50D dost "natrapil", tak mozno poradim.
-co sa tyka pictures style tak kontrast mam na 0 ostrost na 7 (a to musim este doostreovat, ak ked nevykonavam kompresiu)

-fotky prihodim som zvedavi co s tym
 
fotox3
2011-05-23 08:24:26+02
prikladam fotky - prva upravena v PS (narychlo) pridavany kontrast a doostrovanie.. take iste rozlisenie ako druha original fotena do jpg bez akychkolvek uprav (druha v poradi) - picture style kontrast 0 ostrost 7. Maju iba zmensene rozlisenie aby ich tu nacitalo.

-clona 2.5
 
fotox3
2011-05-23 08:27:35+02
a je dobre vidiet okrem jasnejsich farieb a kontrastu a ostorst - napriek tomu ze fotim na picture style s ostrostou na max este ju treba pekne doostrit v PS
 
misodk
2011-05-23 09:43:24+02
príspevok od: fotox3
a je dobre vidiet okrem jasnejsich farieb a kontrastu a ostorst - napriek tomu ze fotim na picture style s ostrostou na max este ju treba pekne doostrit v PS
po zmenseni fotiek je vacsinou potrebne doostrit, lebo zmensenim prirodzene stracas trosku ostrosti. na posudenie tohto by bolo lepsie vidiet vacsiu fotku alebo nejaky vyrez. Co sa tyka vystupu samotneho, nevidim na nom nic zle, resp. ine od mojho tela... ako hovorim, 50D ma velmi "neutral" vystup, ktory ta na prvy pohlad neocari, na druhej strane mas priestor na PP.

Nastavovat priamo vo fotaku sharpness na 7 nema vyznam, lebo doostrujes az po uprave a zmenseni... skor ti to moze narobit neplechu. Vo fotaku by som nechal sharpness na 3 az 4 a doostril v PC.
 
conan7
2011-05-23 10:19:25+02
príspevok od: fotox3
a je dobre vidiet okrem jasnejsich farieb a kontrastu a ostorst - napriek tomu ze fotim na picture style s ostrostou na max este ju treba pekne doostrit v PS
ďalšia chyba. prečo to porovnávaš s kompaktom, ved kompakty sú už továrensky nastavené tak aby produkovali až príliš vivid, prekontrastené fotky aby sa bežný ľud z toho vytešoval, ako ti napísal misodk, ja tiež tam nevidím nejak extra problémy, taký jpg z toho padá. čo už. tiež som zo začiatku používal jpg, ale už ma to prestalo baviť......
 
fotox3
2011-05-23 10:33:19+02
to ze sa zmensovanim fotka rozostri viem, potom ked robim fotky na tlac, web tak doostrujem - ja som len potreboval vediet ci ten ako to nazivas neutralny vystup je len moj problem alebo je to zalezitost 50D vseobecne - podla toho co pises ide o vseobecnu zalezitost. Nevedel som ci ho mam reklamovat alebo co.. Je to trochu otravne robit na xy fotkach PP ale co uz
 
misodk
2011-05-23 11:27:48+02
príspevok od: fotox3
to ze sa zmensovanim fotka rozostri viem, potom ked robim fotky na tlac, web tak doostrujem - ja som len potreboval vediet ci ten ako to nazivas neutralny vystup je len moj problem alebo je to zalezitost 50D vseobecne - podla toho co pises ide o vseobecnu zalezitost. Nevedel som ci ho mam reklamovat alebo co.. Je to trochu otravne robit na xy fotkach PP ale co uz
mozno to je firmware, no u mna kontrast 0 vyzera uz zle (prekontrastovane)... firmware mam najnovsi. Osvedcil sa mi obrazovy profil STANDARD, pricom kontrast mam na -3 (ostatne na 0) a podla situacie v Canon Photo Professional pridam este saturacie na +1 (ale aj to je niekedy moc... saturuje to ako keby iba tie najsaturovanejsie farby, takze vo finale je to casto krat neprirodzene). Dalsia osemetna situacia je vyvazenie bielej, na ktore sa tiez nemozno spolahnut a preto fotky niekedy posobia chladno.... taktiez potrebne doladit v PC. Na tych ukazkach, co si dal, by som sa asi pohral s vyvazenim bielej, lebo cele mi to pride posunute do zelena (alebo to je mojim LCD v praci .
Idem kupovat "graficky" monitor, kalibraciu, prechadzam na Lightroom 3, tak mozno potom budem mat na vystup 50D iny pohlad...
 
fotox3
2011-05-23 12:12:42+02
príspevok od: conan7
ďalšia chyba. prečo to porovnávaš s kompaktom, ved kompakty sú už továrensky nastavené tak aby produkovali až príliš vivid, prekontrastené fotky aby sa bežný ľud z toho vytešoval, ako ti napísal misodk, ja tiež tam nevidím nejak extra problémy, taký jpg z toho padá. čo už. tiež som zo začiatku používal jpg, ale už ma to prestalo baviť......
tzn ze foris do RAW ?
ono ke dfotim nieco nacom mi zalezi viacej a viem ze nebude toho vela tak fotom do RAW ale zase kvanta beznych fotiek nafotenych do raw potom upravovat ..
 
fotox3
2011-05-23 12:15:57+02
príspevok od: misodk
mozno to je firmware, no u mna kontrast 0 vyzera uz zle (prekontrastovane)... firmware mam najnovsi. Osvedcil sa mi obrazovy profil STANDARD, pricom kontrast mam na -3 (ostatne na 0) a podla situacie v Canon Photo Professional pridam este saturacie na +1 (ale aj to je niekedy moc... saturuje to ako keby iba tie najsaturovanejsie farby, takze vo finale je to casto krat neprirodzene). Dalsia osemetna situacia je vyvazenie bielej, na ktore sa tiez nemozno spolahnut a preto fotky niekedy posobia chladno.... taktiez potrebne doladit v PC. Na tych ukazkach, co si dal, by som sa asi pohral s vyvazenim bielej, lebo cele mi to pride posunute do zelena (alebo to je mojim LCD v praci .
Idem kupovat "graficky" monitor, kalibraciu, prechadzam na Lightroom 3, tak mozno potom budem mat na vystup 50D iny pohlad...
ja som skusal to tvoje nastavenie kontrastu na -3 a bolo to ako milekom zaliate naopak teraz som skusil dat kontrast na +2 a saturaciu na +1 a uz je to ok - nemusim sa tolko spratat v PS

-graficky monitor a kalibraciu by som bral aj ja ale neito lacna zalezitost
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()