Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Problém s Canon EOS 50D

Dante
Dante 2011-01-21 11:25:58+01
Zdravím vás, pred pár dňami som si kúpil svoju prvú zrkadlovku Canon EOS 50D. No a ide o to, že často sa mi stane, keď ho zapnem, tak nenaskočí čistenie senzora, ani menu, ani sa nedá fotiť... keď vyberiem batériu a znovu ju zasadím, tak sa už zapne a dá sa fotiť. No a problém je ešte aj v tom, že keď ho opäť vypnem, znova nenaskočí a musím opäť vyberať a zasúvať batériu. Jedná sa o nový kus z obchodu, nie bazárový kus. Bol by som veľmi vďačný za nejaké postrehy od majiteľov 50D, díki.
 
Adrian312
2011-05-23 12:42:07+02
no ja RAW z 50D spracuvavam primarne v Ligtroome 3,3 a CS5. Podanie mam Standard, akurat ostrost som zvysil o 1. kontrast zavisi pokial si pamatam aj od skla. S vyvazenim bielej nemam az tolko problemov, co sa ostrosti tyka ciez nie.
 
conan7
2011-05-23 13:07:59+02
príspevok od: fotox3
tzn ze foris do RAW ?
ono ke dfotim nieco nacom mi zalezi viacej a viem ze nebude toho vela tak fotom do RAW ale zase kvanta beznych fotiek nafotenych do raw potom upravovat ..
na 99,54 % áno
no definuj presnejšie pojem "bežné fotky" tak ja v poslednej dobe len také fotím "na čom mi záleží" tak upravujem to tak či tak ale pravdupovediac ja sa nestretávam s tvojimi problémami...
 
Fotograf77
2011-05-23 15:55:07+02
Tusil som, ze bude problem v tom, ze nevies aky vystup ma zrkadlovka. . . . niekomu vadi, ze mu nevyjde hned super kontrastna a doostrena fotografia a niekomu vadi (pri kompaktoch), ze fotografia je uz domrdana silnym preostrenim a vysokym kontrastom a uz sa s tym neda v postprocese nic robit. . . .

zrkadlo je na to, aby si sa s vystupom hlavne este pohral. . . samozrejme, na to je urceny RAW hlavne, ale ani jpg ti zrkadlo tak nezmrsi, ako kompakt
Kompakty su pre ludi, co sa nechcu, ci nevedia s fotkou dalej hrat v PC
 
egresisko
2011-08-14 13:11:04+02
príspevok od: fotox3
prikladam fotky - prva upravena v PS (narychlo) pridavany kontrast a doostrovanie.. take iste rozlisenie ako druha original fotena do jpg bez akychkolvek uprav (druha v poradi) - picture style kontrast 0 ostrost 7. Maju iba zmensene rozlisenie aby ich tu nacitalo.

-clona 2.5
Ahoj no spociatku som sa na 50D trapil aj ja, ale teda po roku pouzivania a hrania sa s nou mozem napisat ze fotky z canon 50 F/1,8 objektivu za 100eur ani nedoodtrujem v PC a neriesim ani farbu, lebo mnohokrat nieje uz co riesit... treba si zvyknut....
Inak vyriesil si to uz? A dokonca si trufnem povedat ze ta 50tka je naj sklo.... za par korun spickova kvalita
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()