Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Sony končí so zrkadlovkami, teda tými klasickými.

status
status 2011-03-01 21:18:09+01
Tu je niečo bližšie:

http://www.diit.cz/clanek/sony-konci-se-zrcadlovkami-tedy-alespon-temi-klasickymi/37886/
 
MartinH
2011-03-04 17:06:57+01
príspevok od: sunajn
http://www.palsite.com/950tech.html

Čerta starého. Keď si rozobral toto , tak to malo súčiastky v sebe od Philipsu, Toshiby a boh vie čoho ešte. Tak prečo by Nikon nemohol mať v sebe čreva iných značiek?
ty po akych strankach chodis?
 
Iygor
2011-03-04 17:23:01+01
Ten kto si pamätá a ohliadne sa do minulosti tak vie že Sony bol vždy priekopníkom nových technológií. V 80-tych rokoch odporcovia digitálneho zvuku plakali nad kvalitou formátu CD, treba priznať že prvé digitálne nahrávky trpeli mnohými nedostatkami, ale formát sa vyvíjal a kvalita stúpala. Sony prispeli k digitalizácií audio-video médií obrovkým poddielom. Nechcem tu obhajovať kvality prezentovaného systému pretože som ho nemal možnosť vyskúšať, vývoj ale môže pokračovať... môže skončiť aj v slepej uličke /ako napr minidisk/ ale prečo niečo dopredu odsudzovať?
 
sunajn
2011-03-04 20:19:52+01
príspevok od: MartinH
ty po akych strankach chodis?
Po akých treba. Presne túto mašinu som potreboval nájsť.
 
sunajn
2011-03-04 20:29:23+01
príspevok od: Iygor
Ten kto si pamätá a ohliadne sa do minulosti tak vie že Sony bol vždy priekopníkom nových technológií. V 80-tych rokoch odporcovia digitálneho zvuku plakali nad kvalitou formátu CD, treba priznať že prvé digitálne nahrávky trpeli mnohými nedostatkami, ale formát sa vyvíjal a kvalita stúpala. Sony prispeli k digitalizácií audio-video médií obrovkým poddielom. Nechcem tu obhajovať kvality prezentovaného systému pretože som ho nemal možnosť vyskúšať, vývoj ale môže pokračovať... môže skončiť aj v slepej uličke /ako napr minidisk/ ale prečo niečo dopredu odsudzovať?
jj, ale s CD isli na muti z Philipsom
 
MartinH
2011-03-04 22:19:57+01
príspevok od: Iygor
Ten kto si pamätá a ohliadne sa do minulosti tak vie že Sony bol vždy priekopníkom nových technológií. V 80-tych rokoch odporcovia digitálneho zvuku plakali nad kvalitou formátu CD, treba priznať že prvé digitálne nahrávky trpeli mnohými nedostatkami, ale formát sa vyvíjal a kvalita stúpala. Sony prispeli k digitalizácií audio-video médií obrovkým poddielom. Nechcem tu obhajovať kvality prezentovaného systému pretože som ho nemal možnosť vyskúšať, vývoj ale môže pokračovať... môže skončiť aj v slepej uličke /ako napr minidisk/ ale prečo niečo dopredu odsudzovať?
mno, mam doma jednu vezu na minidiscy aj minidisc walkman doma..
 
beholder
2011-03-05 12:52:09+01
príspevok od: sunajn
http://www.palsite.com/950tech.html

Čerta starého. Keď si rozobral toto , tak to malo súčiastky v sebe od Philipsu, Toshiby a boh vie čoho ešte. Tak prečo by Nikon nemohol mať v sebe čreva iných značiek?
....ako hovoril sergej v armagedone - ...\"americkije komponenty, ruskije komponenty....... vsjo zdelano v taiwane\"......
 
sunajn
2011-03-05 13:30:22+01
Da. Kamarát mi ešte onehdy za starých dobrých zlatých čias vravel. V ZŤS robili nejké malé lisy, ktoré potom dávali do drevených debien. A priamo na mieste do nich málčik vypálil Sdelano v SSSR. Takže všetko je to iba o nálepkách.
 
beholder
2011-03-05 13:50:55+01
príspevok od: sunajn
Da. Kamarát mi ešte onehdy za starých dobrých zlatých čias vravel. V ZŤS robili nejké malé lisy, ktoré potom dávali do drevených debien. A priamo na mieste do nich málčik vypálil Sdelano v SSSR. Takže všetko je to iba o nálepkách.
...je pravda, že nový model škodovky bude bez volantu a brzd ? ano, řízení obstará strana a brzdit bude SSSR....
 
sunajn
2011-03-05 13:58:43+01
príspevok od: beholder
...je pravda, že nový model škodovky bude bez volantu a brzd ? ano, řízení obstará strana a brzdit bude SSSR....
Na pikniku boli Husák, Kádar a Brežnev. Husák vybalil pražskú šunčičku, jaternice... Kádar pik salámu, čabajku... a Brežnev posný chleba a vodu. Kádar drgne do Husáka a vraví: pozri, .urva jeden, zase je 5 rokov pred nami!
 
beholder
2011-03-05 15:25:33+01
príspevok od: sunajn
Na pikniku boli Husák, Kádar a Brežnev. Husák vybalil pražskú šunčičku, jaternice... Kádar pik salámu, čabajku... a Brežnev posný chleba a vodu. Kádar drgne do Husáka a vraví: pozri, .urva jeden, zase je 5 rokov pred nami!
...Bol som riaditeľom jedného veľkého koncernového podniku. Kávu mi varila sexi sekretárka, do práce som jazdil Tatrou 613. Raz za mnou prišli, aby som zaplatil 5 000 korún na pohreb člena ÚV KSČ. Povedal som, že za 5000 pochovám celý ÚV sám.

Od tej doby som pracoval ako riaditeľ malého podniku. Kávu mi varila stará sekretárka, do práce som jazdil Tatrou 603. Raz mi vyčítali, že som nebol na poslednej schôdzi KSČ. Povedal som, že keby som vedel, že je naozaj posledná, prišiel by som s transparentom.

Od tej doby som robil majstra. Do práce som jazdil vlastným autom, kávu si varil sám. Na stene som mal obraz Husáka a Lollobrigidy. Povedali mi, aby som tú kurvu zvesil.

Zvesil som Husáka a odvtedy som pracoval vo výkope. Do práce som jazdil na bicykli a kávu som si nosil v termoske. Keď som kopal, prišli za mnou, aby som si bicykel schoval, že pôjde tadiaľ sovietska delegácia. Povedal som, že bicykel mám zamknutý a poistený.

Od tej doby som nezamestnaný...
 
MartinH
2011-03-05 17:33:13+01
poradim vam jeden vynalez: Private message..
 
tomis.ales
2011-03-05 17:53:12+01
príspevok od: beholder
...Bol som riaditeľom jedného veľkého koncernového podniku. Kávu mi varila sexi sekretárka, do práce som jazdil Tatrou 613. Raz za mnou prišli, aby som zaplatil 5 000 korún na pohreb člena ÚV KSČ. Povedal som, že za 5000 pochovám celý ÚV sám.

Od tej doby som pracoval ako riaditeľ malého podniku. Kávu mi varila stará sekretárka, do práce som jazdil Tatrou 603. Raz mi vyčítali, že som nebol na poslednej schôdzi KSČ. Povedal som, že keby som vedel, že je naozaj posledná, prišiel by som s transparentom.

Od tej doby som robil majstra. Do práce som jazdil vlastným autom, kávu si varil sám. Na stene som mal obraz Husáka a Lollobrigidy. Povedali mi, aby som tú kurvu zvesil.

Zvesil som Husáka a odvtedy som pracoval vo výkope. Do práce som jazdil na bicykli a kávu som si nosil v termoske. Keď som kopal, prišli za mnou, aby som si bicykel schoval, že pôjde tadiaľ sovietska delegácia. Povedal som, že bicykel mám zamknutý a poistený.

Od tej doby som nezamestnaný...
 
tomis.ales
2011-03-05 18:12:19+01
príspevok od: Iygor
Ten kto si pamätá a ohliadne sa do minulosti tak vie že Sony bol vždy priekopníkom nových technológií. V 80-tych rokoch odporcovia digitálneho zvuku plakali nad kvalitou formátu CD, treba priznať že prvé digitálne nahrávky trpeli mnohými nedostatkami, ale formát sa vyvíjal a kvalita stúpala. Sony prispeli k digitalizácií audio-video médií obrovkým poddielom. Nechcem tu obhajovať kvality prezentovaného systému pretože som ho nemal možnosť vyskúšať, vývoj ale môže pokračovať... môže skončiť aj v slepej uličke /ako napr minidisk/ ale prečo niečo dopredu odsudzovať?
Myslim ze Sony su lepsi v skor marketingu ako vo vyvoji novych veci. Zzobrali nieco co tu uz bolo a trosicku to vylepsili a hned to zacali vydavat za svoje vlastne. Snad okrem CD, a aj to neviem co z toho ma na svedomi Philips.
Napr. Sony vivynul novy druh prenosu signalu medzi CD prehravacom a zosilovacom! Uz nepotrebujete kable! Nejako takto bol reklamny slogan.
Tento prenos vymyslel Nikola Tesla este pred viac ako sto rokmi, ale zatial nieje nejakeho sirsieho vyuzitia tejto technologie. Tak sa toho chytila Sony a prisla s takouto kravinou. Ano, kupim si vas superultratermohydro bezkablovoprenosovy CD a zosik za 5000€, lebo budem FREE, COOL a IN. Ale ze je to v tomto pripade nebetycna zbytocnost blbost, to nikoho nezaujima. Takychto veci som od Sony zaznamenal viacero.
Co ma Sony so zrkadlovkami? Kupili Konocu Minoltu, to je vsetko. A samozrejme ju trochu vylepsili.
Neurazam zrkadlovky Sony, aby ste ma zle nepochopili, len firmu Sony nemusim. Na druhu stranu urobili nieco co mali urobit uz davno pred tym iny vyrobcovia ako su Nikon, Canon...atd. (ked mna to napadlo davno pred tym, tak uz fakt neviem) a to od Sony najvyssii blesk s podla mna uzasnou natacacou mechanickou konstrukciov. A dalej aj druhy maly snimac na LiveView, pricom AF senzory su plne funkcne.
Drzim im palce, lebo oni tlacia ten vyvoj dopredu a nedavaju konkurencii spat. Ale... siroky zaber= plytka brazda... takze tak
 
sunajn
2011-03-06 02:32:38+01
príspevok od: beholder
...Bol som riaditeľom jedného veľkého koncernového podniku. Kávu mi varila sexi sekretárka, do práce som jazdil Tatrou 613. Raz za mnou prišli, aby som zaplatil 5 000 korún na pohreb člena ÚV KSČ. Povedal som, že za 5000 pochovám celý ÚV sám.

Od tej doby som pracoval ako riaditeľ malého podniku. Kávu mi varila stará sekretárka, do práce som jazdil Tatrou 603. Raz mi vyčítali, že som nebol na poslednej schôdzi KSČ. Povedal som, že keby som vedel, že je naozaj posledná, prišiel by som s transparentom.

Od tej doby som robil majstra. Do práce som jazdil vlastným autom, kávu si varil sám. Na stene som mal obraz Husáka a Lollobrigidy. Povedali mi, aby som tú kurvu zvesil.

Zvesil som Husáka a odvtedy som pracoval vo výkope. Do práce som jazdil na bicykli a kávu som si nosil v termoske. Keď som kopal, prišli za mnou, aby som si bicykel schoval, že pôjde tadiaľ sovietska delegácia. Povedal som, že bicykel mám zamknutý a poistený.

Od tej doby som nezamestnaný...
To vyzerá ako cestovanie v čase späť. Takže Ty fyzik
 
Bubak
2011-03-22 15:45:20+01
(SR5) Sony A77 to start shipment early October. (SR4) Announcement mid-July ( www.sonyalpharumors.com )
http://www.sonyalpharumors.com/sr5-sony-a77-to-start-shipment-early-october-sr4-announcement-mid-july/
 
tomasGalajda
2011-03-22 15:52:48+01
toto tu už nebolo?
 
noik
ocenenie redakciou 2011-03-22 16:05:08+01
príspevok od: beholder
...Bol som riaditeľom jedného veľkého koncernového podniku. Kávu mi varila sexi sekretárka, do práce som jazdil Tatrou 613. Raz za mnou prišli, aby som zaplatil 5 000 korún na pohreb člena ÚV KSČ. Povedal som, že za 5000 pochovám celý ÚV sám.

Od tej doby som pracoval ako riaditeľ malého podniku. Kávu mi varila stará sekretárka, do práce som jazdil Tatrou 603. Raz mi vyčítali, že som nebol na poslednej schôdzi KSČ. Povedal som, že keby som vedel, že je naozaj posledná, prišiel by som s transparentom.

Od tej doby som robil majstra. Do práce som jazdil vlastným autom, kávu si varil sám. Na stene som mal obraz Husáka a Lollobrigidy. Povedali mi, aby som tú kurvu zvesil.

Zvesil som Husáka a odvtedy som pracoval vo výkope. Do práce som jazdil na bicykli a kávu som si nosil v termoske. Keď som kopal, prišli za mnou, aby som si bicykel schoval, že pôjde tadiaľ sovietska delegácia. Povedal som, že bicykel mám zamknutý a poistený.

Od tej doby som nezamestnaný...

tak Rado...tento som este nepocul a to som Husakove decko
 
Bubak
2011-03-22 16:12:22+01
príspevok od: tomasGalajda
toto tu už nebolo?
Áno aj, ale aj nie. Teraz je to oveľa viac "oficiálne".
 
tomasGalajda
2011-03-22 16:17:33+01
príspevok od: Bubak
Áno aj, ale aj nie. Teraz je to oveľa viac "oficiálne".
aha,
ja osobe nemám Sony,
ale môj šéf má Sony a je dosť verný tejto značke....
a síce som to nejako neregistroval ďalej ako len tú informáciu z názvu... to chcú vyrábať zrkadlovky už len s priehľadným zrkadlom? to je dosť odvážny ťah....som zvedavý na ďalší vývoj....
 
Bubak
2011-03-22 20:33:27+01
príspevok od: tomasGalajda
aha,
ja osobe nemám Sony,
ale môj šéf má Sony a je dosť verný tejto značke....
a síce som to nejako neregistroval ďalej ako len tú informáciu z názvu... to chcú vyrábať zrkadlovky už len s priehľadným zrkadlom? to je dosť odvážny ťah....som zvedavý na ďalší vývoj....
Nuž odpoveď je áno, ako aj pri nástupcovi A700, tak i FF telu. V strednej triede taktiež. Sony to netají a prezentuje sa tak tým spôsobom (viac menej to hovorilo už pri A580 že to bude posledné DSLR telo, teda nie SLT ako to Sony skrátene nazýva). Po novom by mal ísť do sveta nejaký re-style A33 v podobe A35 a nástupca NEXu-3. Dosť sa hovorí i "profesionálom" NEXe-7 (najskôr taký názov). To tiež bolo na www.sonyalpharumors.com preberané že sa to bude dosť podobať Konice Minolte A2 (správa tu: http://www.sonyalpharumors.com/sr2-sony-nex-7-rumors-from-photorumors/ ) .

Asi som to tu predtým spomenul. Jediný problém (teda okrem tej straty svetla) je v možnom náraste chromantickej vady, inak je to celkom sľubný systém. Snáď len to, aby len to aj potom vydržala mechanika na ovládanie clony, pretože 10 snímkov za sek to schopné spraviť asi bude možné.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()