Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

EOS 40D - ostrenie

durko
2011-03-17 11:37:16+01
Zdravím vospolok,

Mám EOS 40D, používam L-kové objektívy (17-40, 24-105 IS, 70-200 IS, všetky f/4). Stále mám pocit, že mi niečo zle ostrí. Už som pozeral článok o microadjustmente - 40D túto možnosť nemá. Kam, alebo za kým by sa dalo ísť s tým, že by odborným okom pozrel a vyslovil nejaký relevantný úsudok, prípadne by dal nejaké doporučenie čo robiť a čo nerobiť. Ešte snáď jedna poznámka - zásadne fotím do rawu.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-03-17 11:49:42+01
príspevok od: durko
Zdravím vospolok,

Mám EOS 40D, používam L-kové objektívy (17-40, 24-105 IS, 70-200 IS, všetky f/4). Stále mám pocit, že mi niečo zle ostrí. Už som pozeral článok o microadjustmente - 40D túto možnosť nemá. Kam, alebo za kým by sa dalo ísť s tým, že by odborným okom pozrel a vyslovil nejaký relevantný úsudok, prípadne by dal nejaké doporučenie čo robiť a čo nerobiť. Ešte snáď jedna poznámka - zásadne fotím do rawu.
v prvom rade si zisti či ti ostrí dopredu alebo dozadu. je dosť možné že len málo doostruješ v editore
 
kralik_j
2011-03-17 11:50:17+01
co znamena zle ostri?
- ze mas vsetko rozmazane? Mas to pohybovo rozmazane(dlhe casy)?
- alebo mas podozrenie na BF a FF?
- pouzivas auto focus?
- nemas zle prepnuty continual focus
- zda sa ti to pri malych clonach?
- komponujes tak ze zaostris a potom prekomponujes?
- alebo zle ostri pri zlych svetlenych podmienkach
- alebo pri malo kontrasnych plochach?
-??

tu vsade mozes najst povod tvojho "zleho" ostrenia

Ak napriek tomu mas vsetko ok a zvlada nastavenie, tak potom je uz len chyba s ktorou boju asi skoro kadzy canonak a stale nechapu preco si to poriadne rozmysliet a nekupovat, alebo kupovat fakt profi AF spolahlive tela :/

 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-03-17 12:08:33+01
príspevok od: durko
Zdravím vospolok,

Mám EOS 40D, používam L-kové objektívy (17-40, 24-105 IS, 70-200 IS, všetky f/4). Stále mám pocit, že mi niečo zle ostrí. Už som pozeral článok o microadjustmente - 40D túto možnosť nemá. Kam, alebo za kým by sa dalo ísť s tým, že by odborným okom pozrel a vyslovil nejaký relevantný úsudok, prípadne by dal nejaké doporučenie čo robiť a čo nerobiť. Ešte snáď jedna poznámka - zásadne fotím do rawu.
ešte som dočítal otázku do konca
môžeš ísť do servisu ale podľa mňa to budu vyhodené peniaze, pozri si tu na ephoto ako si zoštelovať microadjustments - je tam v clánku ako si overiť BF / FF a ako to urobiť exaktne.
Kresba objektívov ktoré máš začína byť ideálna v rozmedzí clon F5,6-F8 na plnu dieru nie je ideálny žiadny objektív tak to môže byť aj tým. Na F4 potom musíš viacej v editore doostriť, ajked su to dobré sklá...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-03-17 12:14:00+01
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/doladenie-af-systemu-zrkadloviek/

ten terč si urobíš z kartonu a pravítka.. ked zistíš že ti to neostrí správne - teda dopredu alebo dozadu zbehni až potom do servisu - ideálne aj s fotkami.

Canon robí prolaika.sk, sú na nich síce všelijaké referencie, ale mne urobili zatiaľ všetko pomerne rýchlo a dobre a aj reklamácie...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()