Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 5D markIII

Kamil Škvarka
Kamil Škvarka 2011-05-04 12:29:02+02
26,4 megapixel
ISO do 102400
19 bodovy AF, 3points cross points
4,9 snimok za sekundu
Digic V
63 bodove iFCL meranie
1,04 milion bodovy LCD

Krasne
 
mavin
2011-07-05 15:55:53+02
príspevok od: tino8
naco 26 Mpx? .. napriklad ked si spocitam cenovy rozdiel medzi kvalitnym objektivom s ohniskovou vzdialenostou 400mm s dobrou svetelnostou a porovnam s aparatom ktory mi da na 200mm vdaka vyssiemu rozliseniu a vyrezu v porovnatelnej kvalite rovnaku fotku.. tak ja tu ten dovod vidim.. takisto moznost doostrovat zaber z vyssieho rozlisenia je vacsia cim vacsi pocet Mpx mam k dispozicii..

skoda len, ze vyvoj objektivov nejde tak rychlo ako snimacov.. takto sa stavaju aparaty s vyssim rozlisenim pri pouziti s beznymi objektivmi (pri ktorych konstrukteri nepocitali s takym rozsahom) nezmyselnou kombinaciou a ludia su sklamani..

tesim sa na ten cas, ked hustota pixelov na snimaci FF bude porovnatelna s rozlisenim plnoformatu a budu k tomu k dispozicii aj patricne objektivy..
hmmm.... ohniskova vzdialenost vs perspektiva vs hlbka ostrosti a dalsie aspekty ti asi vela nehovoria tak potom povazujme tuto temu za uzavretu lebo sa nakoniec dopracujeme k zaveru ze vyrez z fotky z 200 mpix snimaca otfotena rybim okom nahradi fotku spravenu 400 mm ohniskom.
Az doteraz pre mna bolo nahananie mpix velkou neznamou, dakujem, ze si mi odhalil tajne techniky, ktore boli doteraz pred nezasvatenymi dokladne ukryte
 
mavin
2011-07-05 16:03:19+02
príspevok od: Jozef Peniak
toto mi pripomína Nikon D700 takmer, nesplietol si si značku?
priznam sa, ze v Nikonoch prehlad nemam... naikolko som uz vyse 10 rokov canonista .... viem ale ze nieco ako zabudovane odpalovanie bleskov Nikon mal uz davno
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-07-05 16:19:21+02
príspevok od: mavin
priznam sa, ze v Nikonoch prehlad nemam... naikolko som uz vyse 10 rokov canonista .... viem ale ze nieco ako zabudovane odpalovanie bleskov Nikon mal uz davno
ano mame to aj v Canone 60D a 7D ale funguje to skoro horšie ako v prvom Nikone s touto funkciou
 
tino8
2011-07-05 16:22:54+02
pisal som o rozdiele 400 a 200mm.. S tym rybim okom si to dost prehnal, aj ked rozumeim kam tym mieris. Uznavam ze pri vsetkych ohniskach sa to aplikovat urcite neda, aj ked to tvoje prirovnanie s rybim okom bol dost extrem.

Aby sme sa nebavili cisto teoreticky poviem konkretny priklad, pokus sa odfotit mesiac s ohniskom 200mm.. a prestav si ze mas snimac ktory ti umozni niekolkonasobne to zvacsit.. to pre teba nieje prinos? Perspektiva a hlbka ostrosti sa s ohniskovou vzdialenostou menia, to je pravda, ale v takychto pripadoch a je ich viac je to bezvyznamne. Nielen v astrofoto.. a doostrovanie z vacsieho poctu pixelov tiez nieje uplne zanedbatelne..

Nechcem sa tu s nikym o tom hadat, ale ja v moznosti vacsieho poctu pixelov prinos vidim.. aj ked to clovek nevyuzije pri kazdom zabere, tak prinost to urcite je a je lepsie tu moznost mat ako nemat..
 
mavin
2011-07-05 16:25:05+02
príspevok od: Jozef Peniak
ano mame to aj v Canone 60D a 7D ale funguje to skoro horšie ako v prvom Nikone s touto funkciou
no ani neviem preco som reagoval na prispevok v tejto teme... je to taka rozpravkova tema.... asi som citil potrebu vyslovit nahlas svoj wish list pre pripravovane produkty
 
rbr69
2011-07-05 16:56:25+02
príspevok od: tino8
pisal som o rozdiele 400 a 200mm.. S tym rybim okom si to dost prehnal, aj ked rozumeim kam tym mieris. Uznavam ze pri vsetkych ohniskach sa to aplikovat urcite neda, aj ked to tvoje prirovnanie s rybim okom bol dost extrem.

Aby sme sa nebavili cisto teoreticky poviem konkretny priklad, pokus sa odfotit mesiac s ohniskom 200mm.. a prestav si ze mas snimac ktory ti umozni niekolkonasobne to zvacsit.. to pre teba nieje prinos? Perspektiva a hlbka ostrosti sa s ohniskovou vzdialenostou menia, to je pravda, ale v takychto pripadoch a je ich viac je to bezvyznamne. Nielen v astrofoto.. a doostrovanie z vacsieho poctu pixelov tiez nieje uplne zanedbatelne..

Nechcem sa tu s nikym o tom hadat, ale ja v moznosti vacsieho poctu pixelov prinos vidim.. aj ked to clovek nevyuzije pri kazdom zabere, tak prinost to urcite je a je lepsie tu moznost mat ako nemat..
pocet pixelov bude prinosom len potial, pokial to neovplyvni vysledok co do sumu ... preto v tomto Mavina chapem ... hustota px na mm2 ide stale hore na ukor sumu a to ze nove tela maju nove procesory alebo aj dvojprocesory, to je len na spracovanie do jpeg priamo v tele a ostatnej funkcionality daneho tela ... na vystup v rawe a pripadny sum bude mat vplyv vzdy hustota cipu ...
len pre porovnanie http://sites.google.com/site/rbrunovsky/blog/megapixelyvssenzor
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()