Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

pomale načítanie SD karty v PC

quako
2011-08-01 20:45:20+02
Neviete cim to je? Po pripojeni fotoaparatu (nikon D80) s PC, sa mi otvori okno s adresarom v ktorom su fotky. Tie fotky sa ale nacitavaju strasne pomaly. Nebolo to tak vzdy (pred tym ich nacitalo pomerne rychlo). Neviem s cim to ma suvis (to spomalenie). Ci mam hladat problem v PC,alebo vo fotaku.
Dakujem
 
total empty
2011-08-01 22:09:34+02
príspevok od: quako
Neviete cim to je? Po pripojeni fotoaparatu (nikon D80) s PC, sa mi otvori okno s adresarom v ktorom su fotky. Tie fotky sa ale nacitavaju strasne pomaly. Nebolo to tak vzdy (pred tym ich nacitalo pomerne rychlo). Neviem s cim to ma suvis (to spomalenie). Ci mam hladat problem v PC,alebo vo fotaku.
Dakujem
Sťahovanie fotiek cez usb do pc je vždy pomalšie ako keď tam pichneš rovno SD kartu.
Dalšia vec je antivirak,nemaš zakliknuté preveriť pripojiteľné zariadenia najpr antivirakom ?To spomaľujé veľmi.
 
quako
2011-08-01 22:13:51+02
Nie, nie. Vzdy som pouzival pripojenie fotaku k PC (nie citacku). A spomalilo sa to z nicoho nic (asi pred tyzdnom). To spomalenie odhadujem tak 5-6x. Antivirak nemam.
 
dmedia
2011-08-01 23:21:58+02
Pravdepodobne problem s USB v PC, porty vedia chodit ako USB 1.1 aj USB 2.0, automatickz sa detektne po pripojeni usb zariadenia a nastavi sa, rychlost prenosu na USB 1.1 je ovela mensia.

Mozes skusit iny port ci to bude robit takisto, alebo mozes preinsalovat ovladace na USB portoch dosky.
 
total empty
2011-08-02 08:04:28+02
príspevok od: quako
Nie, nie. Vzdy som pouzival pripojenie fotaku k PC (nie citacku). A spomalilo sa to z nicoho nic (asi pred tyzdnom). To spomalenie odhadujem tak 5-6x. Antivirak nemam.
Ak nemáš antivirak,tak možno máš trojského koňa .Toho prenesieš aj SD kartou aj USB a tak. Ten ti pomení nastavenia v PC - v BIOS.
 
gytheio
2022-07-28 17:59:11+02
Vie prosim vas niekto ako sa toto da vyriesit? Nedovoli mi ani formatovat kartu ani na nu nic zapisovat. Uz som skusil asi vsetky navody co som nasiel ale stale mi to blokuje tie karty. USB funguje bezchybne iba pamatove karty to blokuje.
 
red arrow
2022-07-28 21:16:35+02
príspevok od: gytheio
Vie prosim vas niekto ako sa toto da vyriesit? Nedovoli mi ani formatovat kartu ani na nu nic zapisovat. Uz som skusil asi vsetky navody co som nasiel ale stale mi to blokuje tie karty. USB funguje bezchybne iba pamatove karty to blokuje.
Na karte máš taký malý biely bežec, slúži práve na to prečo sa ti nič s kartou nedá robiť. Posuň to na tú stranu kde sú kontakty.
 
gytheio
2022-07-28 22:00:41+02
príspevok od: red arrow
Na karte máš taký malý biely bežec, slúži práve na to prečo sa ti nič s kartou nedá robiť. Posuň to na tú stranu kde sú kontakty.
To som spravil prve, mam tento pocitac asi rok a nemozem ani formatovat ziadnu kartu, menil som USB porty skusal som navody ktore som nasiel v internete, nic nepomaha vzdy vyskoci toto okno. Raz som natrafil na neskutocne komplikovany postup s ktorym by mal problem aj schopny ITckar. Cert mi bol dlzny tento pocitac.
 
B.C.
2022-07-29 17:47:27+02
príspevok od: gytheio
To som spravil prve, mam tento pocitac asi rok a nemozem ani formatovat ziadnu kartu, menil som USB porty skusal som navody ktore som nasiel v internete, nic nepomaha vzdy vyskoci toto okno. Raz som natrafil na neskutocne komplikovany postup s ktorym by mal problem aj schopny ITckar. Cert mi bol dlzny tento pocitac.
To ti môže blokovať aj antivírus, alebo niečo iné, alebo je poškodená karta, popr. klikni na kartu v PC vlastnosti a tam sa to dá tiež nastaviť časť zabezpečenie.
 
gytheio
2022-07-29 18:41:10+02
príspevok od: B.C.
To ti môže blokovať aj antivírus, alebo niečo iné, alebo je poškodená karta, popr. klikni na kartu v PC vlastnosti a tam sa to dá tiež nastaviť časť zabezpečenie.
Antivirus to asi nebude, nedava to zmysel lebo stahovat s karty do Pc mozem ale opacne nie. A tie vlastnosti to uz som presiel asi neviem kolko krat. Robia mi to uplne vsetky karty.
Nevie niekto co je toto, tieto dve okna sa mi objavuju na monitore vzdy ked zapnem Pc a nikde som sa nedopatral co to je. Ci to s tou zablokovanou kartou nema nejaky suvis?
 
B.C.
2022-07-29 18:47:45+02
S tou kartou sa mi to tiež už stalo ale dávno už si to presne nepametám, skús ju ešte sformátovať vo fotáku, asi máš nejaký problém zo sieťou ale to nič ja som zavčerom stal a wifi v dome v piči hned po ránu na kábel to šlapalo a za hodinu dve aj wifi, no hladaj príčinu tak akurát k. b. a čakáš email
 
B.C.
2022-07-29 18:52:45+02
príspevok od: gytheio
To som spravil prve, mam tento pocitac asi rok a nemozem ani formatovat ziadnu kartu, menil som USB porty skusal som navody ktore som nasiel v internete, nic nepomaha vzdy vyskoci toto okno. Raz som natrafil na neskutocne komplikovany postup s ktorym by mal problem aj schopny ITckar. Cert mi bol dlzny tento pocitac.
Mne sa pravidelne karta sandisc dodrbe mechanicky každý pol rok, sa rozštiepi. Teraz mám kingston tak uvidím.... môžeš ešte naformátovať pc, preinštalovať win ale fotky si zálohuj ak máš na internom tak odpoj disc pretože ten šit manažment diskov na win je pekné svinstvo npar. oproti macu.
 
gytheio
2022-07-29 19:00:36+02
príspevok od: B.C.
Mne sa pravidelne karta sandisc dodrbe mechanicky každý pol rok, sa rozštiepi. Teraz mám kingston tak uvidím.... môžeš ešte naformátovať pc, preinštalovať win ale fotky si zálohuj ak máš na internom tak odpoj disc pretože ten šit manažment diskov na win je pekné svinstvo npar. oproti macu.
O preinstalovani win vobec nepremyslam, keby som to spravil uz by vobec ten Pc nefungoval. Mam ASUS Pc a chyba bude niekde tam, chcel som kupit HP lebo ten som mal aj predtym a fungoval na 100 percent a tento mi poradil kamarat, v Amazone, bol drahy ale zevraj spickovy... je to neskutocny srot.
 
B.C.
2022-07-29 19:08:02+02
príspevok od: gytheio
O preinstalovani win vobec nepremyslam, keby som to spravil uz by vobec ten Pc nefungoval. Mam ASUS Pc a chyba bude niekde tam, chcel som kupit HP lebo ten som mal aj predtym a fungoval na 100 percent a tento mi poradil kamarat, v Amazone, bol drahy ale zevraj spickovy... je to neskutocny srot.
Tak to neviem ja si compíky skladám sám nekupujem už poskladané a keď už tak notebook Dell.
 
B.C.
2022-07-29 19:17:33+02
príspevok od: gytheio
O preinstalovani win vobec nepremyslam, keby som to spravil uz by vobec ten Pc nefungoval. Mam ASUS Pc a chyba bude niekde tam, chcel som kupit HP lebo ten som mal aj predtym a fungoval na 100 percent a tento mi poradil kamarat, v Amazone, bol drahy ale zevraj spickovy... je to neskutocny srot.
A konečne mám legal win za 6 USD koľko za to chceli v alze 5 rokou dozadu 160 EUR chhh.. Mal som na tom OSX musel som vymeniť dosku, teraz som fukol nový chladič na PC setový bola sračka a išlo mi PC odletieť, zapojil som všetky ventilátory v skrini 3 kusy, spravil som ubgrade biosu na doske kôli Win 11 a nejakému blbému TMP či ako to volajú.... prečistil PC vlastným spôsobom D. ešte sa musím pohrať s chladičom fuknúť tam lepšiu teplo vodivú pastu a doladiť to. Neskladám PC každý ďen tak občas maturujem ale nakoniec to dám s odretými ušima. Vydrganá 10siatka si zo mňa spravila beta testera prišiel som o fotky, sú to kokoti ale asi už konečne dostali rozum.
 
B.C.
2022-07-29 20:01:21+02
príspevok od: B.C.
Tak to neviem ja si compíky skladám sám nekupujem už poskladané a keď už tak notebook Dell.
Jo a ešte som to nadupal kadejakými utilitami, diskovými, inteláckymi, zapojil blbé konektory reset, power led power HDD ... a mám grafický monitor nie fotografický tak som po 5rokoch požívania stiahol utilitu alebo soft ako kto chce kde si pohodlne nastavím Rec. 709 a mám konečne obraz ako lusk.
 
B.C.
2022-07-29 20:02:09+02
príspevok od: B.C.
Jo a ešte som to nadupal kadejakými utilitami, diskovými, inteláckymi, zapojil blbé konektory reset, power led power HDD ... a mám grafický monitor nie fotografický tak som po 5rokoch požívania stiahol utilitu alebo soft ako kto chce kde si pohodlne nastavím Rec. 709 a mám konečne obraz ako lusk.
som to prdol pod blbé vlákno
 
red arrow
2022-07-29 21:47:19+02
príspevok od: gytheio
To som spravil prve, mam tento pocitac asi rok a nemozem ani formatovat ziadnu kartu, menil som USB porty skusal som navody ktore som nasiel v internete, nic nepomaha vzdy vyskoci toto okno. Raz som natrafil na neskutocne komplikovany postup s ktorym by mal problem aj schopny ITckar. Cert mi bol dlzny tento pocitac.
A neskúšal si inú kartu či to robí tiež?
Ináč Sandisc karty fakt katastrofa, všetky čo som si za poslednú dobu kúpil sa rozpadli. Mám Kingstone starú asi 12 rokov ako môj Nikon D90 a šlape dodnes.
 
gytheio
2022-07-29 22:49:17+02
príspevok od: red arrow
A neskúšal si inú kartu či to robí tiež?
Ináč Sandisc karty fakt katastrofa, všetky čo som si za poslednú dobu kúpil sa rozpadli. Mám Kingstone starú asi 12 rokov ako môj Nikon D90 a šlape dodnes.
Ja mam iba Sony a Phillips karty, mam este dve mini Sandisc z Gopro a drona, vsetky rovnako Pc odmieta formatovat alebo robit nejaky zapis. Chyba bude v pocitaci.
 
lacikamo
2022-07-29 23:19:02+02
Tuto ochranu můžete zakázat jak hardwarovými, tak softwarovými prostředky.

Vo fotoaparáte sa formátovať dá? Teda zámok karty nie je prepnutý do "lock"? Prípadne je poškodený, chýba?
Když na kartu nemůžete uložit žádné soubory, patrně jste si náhodně zamkli zámek „Lock“ na kartě. To je malý plastový přepínač, který se většinou nachází v levém horním rohu karty. Přesuňte přepínač do polohy „unlock“, vložte kartu do čtečky a znovu zkontrolujte, zda už na ni lze zapisovat, nebo ne.

Z manuálu Canon :
Karty CFexpress sú formátované exFAT.
Karty SD/SDHC sa naformátujú vo formáte FAT32. Karty SDXC sa naformátujú vo formáte exFAT.

Ochranu proti zápisu mohl kartě nastavit i operační systém. Vložte kartu do čtečky, spusťte Průzkumníka Windows a klikněte pravým tlačítkem na SD kartu. Z nabídky vyberte »Vlastnosti«, zde přejděte do záložky »Zabezpečení« a zkontrolujte, zda je povolen plný přístup k této kartě. Pokud ne, klikněte na tlačítko »Upřesnit«. V dalším okně přejděte na záložku »Oprávnění« a klikněte v ní na příkaz »Změnit oprávnění«. Otevře se další okno, ve kterém klikněte na tlačítko »Upravit…«. Zde zaškrtněte volbu »Úplné řízení« a potvrďte všechny dotazy na změny.

Jedna vec, ktorú je potrebné skontrolovať, je, či váš fotoaparát uzamkol obrázok alebo obrázky ako iba na čítanie. Je to bezpečnostné opatrenie, ktoré majú niektoré fotoaparáty a ktoré chráni konkrétne obrázky pred odstránením. Väčšina fotoaparátov vám to umožní iba výberom súborov jednotlivo, nie ako paušálne nastavenie. Proces odstránenia ochrany obrázkov sa líši v závislosti od fotoaparátu, ale hľadajte nejaký druh možnosti alebo priečinka „chránené obrázky“. Niektoré fotoaparáty tiež rozlišujú medzi odstránením karty SD (ktoré môže vymazať všetko okrem chránených obrázkov) a formátovaním (ktoré vymaže všetky údaje na karte).
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()