Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

pomale načítanie SD karty v PC

quako
quako 2011-08-01 20:45:20+02
Neviete cim to je? Po pripojeni fotoaparatu (nikon D80) s PC, sa mi otvori okno s adresarom v ktorom su fotky. Tie fotky sa ale nacitavaju strasne pomaly. Nebolo to tak vzdy (pred tym ich nacitalo pomerne rychlo). Neviem s cim to ma suvis (to spomalenie). Ci mam hladat problem v PC,alebo vo fotaku.
Dakujem
 
gytheio
2022-07-30 10:23:43+02
príspevok od: lacikamo
Tuto ochranu můžete zakázat jak hardwarovými, tak softwarovými prostředky.

Vo fotoaparáte sa formátovať dá? Teda zámok karty nie je prepnutý do "lock"? Prípadne je poškodený, chýba?
Když na kartu nemůžete uložit žádné soubory, patrně jste si náhodně zamkli zámek „Lock“ na kartě. To je malý plastový přepínač, který se většinou nachází v levém horním rohu karty. Přesuňte přepínač do polohy „unlock“, vložte kartu do čtečky a znovu zkontrolujte, zda už na ni lze zapisovat, nebo ne.

Z manuálu Canon :
Karty CFexpress sú formátované exFAT.
Karty SD/SDHC sa naformátujú vo formáte FAT32. Karty SDXC sa naformátujú vo formáte exFAT.

Ochranu proti zápisu mohl kartě nastavit i operační systém. Vložte kartu do čtečky, spusťte Průzkumníka Windows a klikněte pravým tlačítkem na SD kartu. Z nabídky vyberte »Vlastnosti«, zde přejděte do záložky »Zabezpečení« a zkontrolujte, zda je povolen plný přístup k této kartě. Pokud ne, klikněte na tlačítko »Upřesnit«. V dalším okně přejděte na záložku »Oprávnění« a klikněte v ní na příkaz »Změnit oprávnění«. Otevře se další okno, ve kterém klikněte na tlačítko »Upravit…«. Zde zaškrtněte volbu »Úplné řízení« a potvrďte všechny dotazy na změny.

Jedna vec, ktorú je potrebné skontrolovať, je, či váš fotoaparát uzamkol obrázok alebo obrázky ako iba na čítanie. Je to bezpečnostné opatrenie, ktoré majú niektoré fotoaparáty a ktoré chráni konkrétne obrázky pred odstránením. Väčšina fotoaparátov vám to umožní iba výberom súborov jednotlivo, nie ako paušálne nastavenie. Proces odstránenia ochrany obrázkov sa líši v závislosti od fotoaparátu, ale hľadajte nejaký druh možnosti alebo priečinka „chránené obrázky“. Niektoré fotoaparáty tiež rozlišujú medzi odstránením karty SD (ktoré môže vymazať všetko okrem chránených obrázkov) a formátovaním (ktoré vymaže všetky údaje na karte).
Nemam vo vlastnostiach »Zabezpečení« a ked dam skontrolovat kartu opat vyhodi to okno.
Nemam uzamknute ziadne obrazky, fotografie mozem stahovat z karty do Pc ale opacne nemozem vobec nic a robia to vsetky karty a vsetky karty su odomknute
 
lacikamo
2022-07-30 11:00:34+02
andstént, poslednú stať o fotoaparát uzamkol obrázok/ky iba na
čítanie si čekol? Budem zisťovať ďalej, čo s tým - to nie je normálne, resp. je to abnormálne - až paranormálne.
 
gytheio
2022-07-30 11:23:43+02
príspevok od: lacikamo
andstént, poslednú stať o fotoaparát uzamkol obrázok/ky iba na
čítanie si čekol? Budem zisťovať ďalej, čo s tým - to nie je normálne, resp. je to abnormálne - až paranormálne.
Mam asi 10 kariet a niektore maju aj 15 rokov a vacsina z nich bola pouzivana v 5Dm2 alebo 600D a tie som v starom kompe normalne formatoval alebo cez ne som obnovoval soft vo fotakoch. Teraz ked dam tie starsie karty do noveho Pc vyskoci okno, ze su chranene proti zapisu. To znamena, ze chyba je v tomto Pc. Pred tymto srackovym ASUSOM som mal 4 pocitace a nikdy som nemal ziadny problem s nicim, az do casu nez som si kupil tento ASUS. Mal som 3 vyskladne pocitace a potom HP, tie slapali ako svycarske hodinky.
 
gytheio
2022-07-30 11:24:09+02
príspevok od: lacikamo
andstént, poslednú stať o fotoaparát uzamkol obrázok/ky iba na
čítanie si čekol? Budem zisťovať ďalej, čo s tým - to nie je normálne, resp. je to abnormálne - až paranormálne.
Inac dakujem za snahu
 
lacikamo
2022-07-30 22:44:19+02
Niečo som si o tom prečítal, ale ak by to bola pravda... AK vylúčime nejaký atypické formátovanie kariet fotoaparátom, prípadne blokovanie cez fotoaparát, ktoré má snímky chrániť pred nechceným vymazaním... tak jedným z často uvádzaných riešení tohoto problému je úprava registrov operačného systému. V nastaveniach totiž môže byť defaultné nestavenie ako "aktivovaná ochrana proti zápisu".. Vo WIN10 sa tento kľúč ani nenachádza (díval som sa u seba), ale dá sa vytvoriť. Bohužiaľ by som to nechal na skúsenejšieho, s prípadnou zálohou registrov - zasahovanie do registrov bez vedieť, čo robíš by mohlo viesť k nestabilite systému. Myslím, že dmedia by Ti o tom vedel napísať viac.

Ako zakázať ochranu proti zápisu v databáze registra kľúčov
Stlačte kláves Windows + typ R
napíšte regedit a otvorte editor databázy Registry systému Windows.
Zálohovanie databázy registrov a potom prejdite na nasledujúci kľúč databázy Registry
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlStorageDevicePolicies
(cesta nie je presná - nenašiel som StorageDevicePolicies)
Poznámka: Ak nemôžete nájsť StorageDevicePolicies potom musíte stlačiť a držať kláves Control (CTRL), potom na obrazovke v editore kliknúť do plochy pravým tlačidlom myši a vybrať Nové > Kľúč . Pomenujte kľúč ako StorageDevicePolicies.

Nájdite kľúč databázy Registry WriteProtect v časti StorageDevicePolicies (nenašiel som).
Poznámka: Ak nemôžete nájsť vyššie uvedený DWORD, musíte si ho vytvoriť. Vyberte kľúč StorageDevicePolicies, kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte Nové > DWORD (32-bitová) hodnota . Pomenujte kľúč ako WriteProtect.

Dvakrát kliknite na Kľúč WriteProtect a nastavte jeho hodnotu na 0, aby ste deaktivovali ochranu proti zápisu.
Reštartujte počítač, aby ste uložili zmeny.
Znova skúste naformátovať svoje zariadenie a zistite, či to dokážete..
Chceš to skúsiť?
 
gytheio
2022-07-31 00:27:24+02
príspevok od: lacikamo
Niečo som si o tom prečítal, ale ak by to bola pravda... AK vylúčime nejaký atypické formátovanie kariet fotoaparátom, prípadne blokovanie cez fotoaparát, ktoré má snímky chrániť pred nechceným vymazaním... tak jedným z často uvádzaných riešení tohoto problému je úprava registrov operačného systému. V nastaveniach totiž môže byť defaultné nestavenie ako "aktivovaná ochrana proti zápisu".. Vo WIN10 sa tento kľúč ani nenachádza (díval som sa u seba), ale dá sa vytvoriť. Bohužiaľ by som to nechal na skúsenejšieho, s prípadnou zálohou registrov - zasahovanie do registrov bez vedieť, čo robíš by mohlo viesť k nestabilite systému. Myslím, že dmedia by Ti o tom vedel napísať viac.

Ako zakázať ochranu proti zápisu v databáze registra kľúčov
Stlačte kláves Windows + typ R
napíšte regedit a otvorte editor databázy Registry systému Windows.
Zálohovanie databázy registrov a potom prejdite na nasledujúci kľúč databázy Registry
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlStorageDevicePolicies
(cesta nie je presná - nenašiel som StorageDevicePolicies)
Poznámka: Ak nemôžete nájsť StorageDevicePolicies potom musíte stlačiť a držať kláves Control (CTRL), potom na obrazovke v editore kliknúť do plochy pravým tlačidlom myši a vybrať Nové > Kľúč . Pomenujte kľúč ako StorageDevicePolicies.

Nájdite kľúč databázy Registry WriteProtect v časti StorageDevicePolicies (nenašiel som).
Poznámka: Ak nemôžete nájsť vyššie uvedený DWORD, musíte si ho vytvoriť. Vyberte kľúč StorageDevicePolicies, kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte Nové > DWORD (32-bitová) hodnota . Pomenujte kľúč ako WriteProtect.

Dvakrát kliknite na Kľúč WriteProtect a nastavte jeho hodnotu na 0, aby ste deaktivovali ochranu proti zápisu.
Reštartujte počítač, aby ste uložili zmeny.
Znova skúste naformátovať svoje zariadenie a zistite, či to dokážete..
Chceš to skúsiť?
Asi sem som sa dostal a dalej uz nemam sancu. Tak ci tak rad by som vedel kde je chyba, ASUS mi zacina pripominat jednu nemenovanu cinsku znacku.
 
lacikamo
2022-07-31 08:50:52+02
Mas sancu - ale treba klikat na správne riadky v stromovom zobracení. Ty máš mať zvýraznené na modro SYSTEM a si na BCD000XXX.
Tá cesta v návode nie je oddelená lomítkami, treba byt trochu ntuitívny, každopádne viac premýšľania intuície a presnosti Ta caká pri vytváraní kľúča a vlastného registra s hodnotou 0.
Keď klikneš na SYSTEM, rozbali sa ďalšia ponuka, kde nájdeš CurentControlSet, na to klikneš a najdeš CONTROL a tam už po rozbalení nenájdeš StorageDevicePolicies a to už budeš musieť vytvoriť ako "new key" (postup je popísaný, a v ňom nový DWORD, kde zadáš 0.
 
gytheio
2022-07-31 09:19:08+02
príspevok od: lacikamo
Mas sancu - ale treba klikat na správne riadky v stromovom zobracení. Ty máš mať zvýraznené na modro SYSTEM a si na BCD000XXX.
Tá cesta v návode nie je oddelená lomítkami, treba byt trochu ntuitívny, každopádne viac premýšľania intuície a presnosti Ta caká pri vytváraní kľúča a vlastného registra s hodnotou 0.
Keď klikneš na SYSTEM, rozbali sa ďalšia ponuka, kde nájdeš CurentControlSet, na to klikneš a najdeš CONTROL a tam už po rozbalení nenájdeš StorageDevicePolicies a to už budeš musieť vytvoriť ako "new key" (postup je popísaný, a v ňom nový DWORD, kde zadáš 0.
ok idem to skusit
 
gytheio
2022-07-31 09:24:55+02
príspevok od: lacikamo
Mas sancu - ale treba klikat na správne riadky v stromovom zobracení. Ty máš mať zvýraznené na modro SYSTEM a si na BCD000XXX.
Tá cesta v návode nie je oddelená lomítkami, treba byt trochu ntuitívny, každopádne viac premýšľania intuície a presnosti Ta caká pri vytváraní kľúča a vlastného registra s hodnotou 0.
Keď klikneš na SYSTEM, rozbali sa ďalšia ponuka, kde nájdeš CurentControlSet, na to klikneš a najdeš CONTROL a tam už po rozbalení nenájdeš StorageDevicePolicies a to už budeš musieť vytvoriť ako "new key" (postup je popísaný, a v ňom nový DWORD, kde zadáš 0.
Ja tam ten StorageDevicePolicies nemam
 
lacikamo
2022-07-31 09:30:52+02
- s tým sa počítalo - (a postup ako ho vytvoriť až po samotný zápis do registra kľúčov je uvedený v mojom pôvodnom a prvom poste, podľ ktorého pstupuješ) - v návode je popis, ako tento kľúč v registroch vytvoriť. Ale predtým si urob zálohu.

https://howthere.org/sk/oprava-system-windows-nedokazal-dokoncit-formatovanie-disk-je-chraneny-proti-zapisu-hdd-usb-disk-alebo-sd-karta

nájdeš v texte nižšie ako na to.
 
gytheio
2022-07-31 09:56:33+02
príspevok od: lacikamo
- s tým sa počítalo - (a postup ako ho vytvoriť až po samotný zápis do registra kľúčov je uvedený v mojom pôvodnom a prvom poste, podľ ktorého pstupuješ) - v návode je popis, ako tento kľúč v registroch vytvoriť. Ale predtým si urob zálohu.

https://howthere.org/sk/oprava-system-windows-nedokazal-dokoncit-formatovanie-disk-je-chraneny-proti-zapisu-hdd-usb-disk-alebo-sd-karta

nájdeš v texte nižšie ako na to.
na to aby som vytvoril priecinok StorageDevicePolicies musim pravym kliknut na /ovladanie/... kde tam je to ovladanie? nikde tam nie je tak som klikol iba tak do priestoru v lavom panely a vytvoril som ho, zadal 0 zrestartoval Pc a aj tak to nefunguje.
 
lacikamo
2022-07-31 10:20:29+02
Nečítaš pozorne a nepostupuješ tým pádom správne. Nie si podľa zobrazeného stromu v správnom kľúči a meníš zlú hodnotu v registri, preto sa požadovaná zmena neprejavuje podľa očakávania.
Kde si našiel, že máš ísť do StorageManagement?

Cesta: HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control StorageDevicePolicies

už som Ti tam dal aj dvojmedzeru, aby si rozumel, kde sú jednotlivé názvy v "stromovom" zobrazení, ktoré máš hľadať.
A StorageDevicePolicies nanájdeš a máš ho vytvoriť.
-pravá myš do poľa - new-key, pomenovať presne tak. Potom klinúť na novo vytvorené pomenovanie a zadať DWORD pravou myšou s 32-bit hodnotou - vytvorí sa nový register, kde bude defaultne 0.
 
gytheio
2022-07-31 10:25:44+02
príspevok od: lacikamo
Nečítaš pozorne a nepostupuješ tým pádom správne. Nie si podľa zobrazeného stromu v správnom kľúči a meníš zlú hodnotu v registri, preto sa požadovaná zmena neprejavuje podľa očakávania.
Kde si našiel, že máš ísť do StorageManagement?

Cesta: HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control StorageDevicePolicies

už som Ti tam dal aj dvojmedzeru, aby si rozumel, kde sú jednotlivé názvy v "stromovom" zobrazení, ktoré máš hľadať.
A StorageDevicePolicies nanájdeš a máš ho vytvoriť.
-pravá myš do poľa - new-key, pomenovať presne tak. Potom klinúť na novo vytvorené pomenovanie a zadať DWORD pravou myšou s 32-bit hodnotou - vytvorí sa nový register, kde bude defaultne 0.
musim to vytvorit este raz, ja som tam zadal omylom 64 bit hodnotu
 
gytheio
2022-07-31 10:36:05+02
príspevok od: lacikamo
Nečítaš pozorne a nepostupuješ tým pádom správne. Nie si podľa zobrazeného stromu v správnom kľúči a meníš zlú hodnotu v registri, preto sa požadovaná zmena neprejavuje podľa očakávania.
Kde si našiel, že máš ísť do StorageManagement?

Cesta: HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control StorageDevicePolicies

už som Ti tam dal aj dvojmedzeru, aby si rozumel, kde sú jednotlivé názvy v "stromovom" zobrazení, ktoré máš hľadať.
A StorageDevicePolicies nanájdeš a máš ho vytvoriť.
-pravá myš do poľa - new-key, pomenovať presne tak. Potom klinúť na novo vytvorené pomenovanie a zadať DWORD pravou myšou s 32-bit hodnotou - vytvorí sa nový register, kde bude defaultne 0.
nefunguje to, skratka na to nemam bunky
 
B.C.
2022-07-31 19:54:06+02
príspevok od: gytheio
nefunguje to, skratka na to nemam bunky
je to proste dojebane
 
gytheio
2022-07-31 20:02:10+02
príspevok od: B.C.
je to proste dojebane
Ked sa nad tym zamyslim, nie je mozne aby programovali kazdy Pc zvlast, ked to nefunguje na mojom nefunguje to na celej serii, uz som to spominal, rad by som sa dozvedel co je posrane na tomto pocitaci.
 
B.C.
2022-07-31 22:46:51+02
Možné to je Inak to skladá IBM, inak Dell a inak nejaký iný. Zájdi s tým do servisu, ale skutočného servisu popr. kontaktuj podporu výrobcu.
 
roka222
2022-08-01 08:09:26+02
príspevok od: gytheio
Ked sa nad tym zamyslim, nie je mozne aby programovali kazdy Pc zvlast, ked to nefunguje na mojom nefunguje to na celej serii, uz som to spominal, rad by som sa dozvedel co je posrane na tomto pocitaci.
,, rad by som sa dozvedel co je posrane na tomto pocitaci. ,,
MAJITEĽ .
 
gytheio
2022-08-01 09:49:14+02
príspevok od: B.C.
Možné to je Inak to skladá IBM, inak Dell a inak nejaký iný. Zájdi s tým do servisu, ale skutočného servisu popr. kontaktuj podporu výrobcu.
Toto nie je jedina vec ktora na tomto Pc nefunguje, pravidelne zamrza, vyskakuju okna ktore sa nedaju vypatrat ani v internete co znamenaju, nefunguje 3,5mm konektor... v Nemecku funguje servis trocha inac, raz som niesol Pc do servisu v ramci zaruky a musel som ho zaplatit 52 eur na hodinu pritom ho neopravili, iba povedali, ze nevedia co mu je.
Kupim novy, to ma pride lacnejsie ako ho niest do servisu.
 
B.C.
2022-08-01 10:31:14+02
príspevok od: gytheio
Toto nie je jedina vec ktora na tomto Pc nefunguje, pravidelne zamrza, vyskakuju okna ktore sa nedaju vypatrat ani v internete co znamenaju, nefunguje 3,5mm konektor... v Nemecku funguje servis trocha inac, raz som niesol Pc do servisu v ramci zaruky a musel som ho zaplatit 52 eur na hodinu pritom ho neopravili, iba povedali, ze nevedia co mu je.
Kupim novy, to ma pride lacnejsie ako ho niest do servisu.
Ako som písal sú to .....
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()