Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

1ds II vs 1d III vs 5d II

grizzly
2011-08-24 23:48:55+02
Dobry den, chcel by som poziadat o pomoc pri rozhodovani v kupe pouziteho tela. Chcel by som fotit proste vsetko od svatieb, portrety, malo krajinky a sem tam sport. Viem, ze pri tomto kriteriu uz mozme vylucit 5d II. Ten som uviedol len pretoze sa mi paci obrazova kvalita. 1d III obavam sa maleho rozlisenia a ze to za tu cenu nebude podavat kvalitne obrazky a na koniec co hovorite na 1ds II??? Kvalita obrazu ovela horsia ako u 5D II alebo len citelna. Dakujem za vsetky rady.
 
Daniel.U
2011-08-24 23:55:05+02
ja byt tebou kupim vsetky tri a uvidis, ktory sa aspon ciastocne priblizi tvojim potrebam
 
grizzly
2011-08-24 23:59:15+02
príspevok od: Daniel.U
ja byt tebou kupim vsetky tri a uvidis, ktory sa aspon ciastocne priblizi tvojim potrebam
zabudol som odpisat, ze mam rozpocet iba na jedno toto telo
 
Daniel.U
2011-08-25 00:28:31+02
príspevok od: grizzly
zabudol som odpisat, ze mam rozpocet iba na jedno toto telo
ja som zas zabudol odpisat, ze si bud robis srandu alebo si megaloman
 
garyfisher
2011-08-25 08:00:58+02
Ak sa mozem opytat aku techniku vlastnis teraz.
Neviem preco by si mal vylucovat 5D II, kvalita vystupu skvela, na svadby a portrety ako stvoreny, sport chces fotit sproradicky. Na stredovy bod s tym fotia borci aj letiace vtaky.
1D III je super stroj, odolny, rychly, horsia kvalita pri vyssom iso, horsi display.
1Ds II co ja viem to skor to 5D, takmer ziadna vyhoda, vacsie neohrabanejsie telo.
 
marcelfilo
2011-08-25 08:35:02+02
To garyfisher:

Už si fotil s Ds - kom, keď dávaš také erudované rady? Ja s ním fotím už 1,5 roka. Dal som mu prednosť pred 5D- čkom kôli autofokusu, ktorý je parádny (80% fotím na f1,2 - f2,0 a pri tom sú všrtky body okrem stredového na 5d nepoužiteľné, focus - recompose neprichádza v úvahu). Telo je veľké a ťažké (mne to nevadí, zvykol som si rýchlo), obrazová kvalita je nehorázne dobrá. Nevýhoda je fakt strašne malý a desný display (až tak nevadí), veľká nevýhoda je, že 1Ds mk II nemá microfocus adjustment (asi naj nevýhoda pre mňa vôbec), trochu neohrabané je ovládanie, keď prakticky všetko meníš stiskom dvoch tlačítiek (dá sa zvyknúť).
 
bear
- moderator
2011-08-25 09:05:11+02
microfocus adjustment by mi asi chybal, ale dnes by som dal prednost 1Ds mark II pred 5D mark II. Je sice vacsi, ale nie taky velky ako 5D s gripom a drzi sa ovela lepsie.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-08-25 09:11:19+02
príspevok od: grizzly
Dobry den, chcel by som poziadat o pomoc pri rozhodovani v kupe pouziteho tela. Chcel by som fotit proste vsetko od svatieb, portrety, malo krajinky a sem tam sport. Viem, ze pri tomto kriteriu uz mozme vylucit 5d II. Ten som uviedol len pretoze sa mi paci obrazova kvalita. 1d III obavam sa maleho rozlisenia a ze to za tu cenu nebude podavat kvalitne obrazky a na koniec co hovorite na 1ds II??? Kvalita obrazu ovela horsia ako u 5D II alebo len citelna. Dakujem za vsetky rady.
Ja som toto riešil no Ds je hrozne ťažke a velke - ten displej a ovládanie no neviem, ak primárne budú svadby report akcie tak 1D3 (len či zoženieš v dobrom stave?) nepíšeš o záložnom tele.., ja som toto vyriešil kombináciou 5DII + 60D (vtedy som nefotil toľko svadieb a nevedel som natrafiť na dobre telo 1D3 tie )rovnaké batérie - stačia ti k obom foťákom 4ks +1 nabíjačka a fotíš týždeň, pozri aké su baterky k 1Ds a nevydržia toľko a ta nabíjačka hrôza!), podobný výhľad v hladáčiku čo sa týka AF bodov pri 60D a 5D II je tiež celkom o.k.. Nevýhoda je AF (dá sa zvyknúť) a obrovské dáta - na svadbu uplne stačí podľa mňa 10mpx. a AF 1D3 je inde ako 5D II.

inak keby som dnes vedel že budem tolko svadieb a večierkov fotiť kupim asi Nikon D700+24-70+80-200 + 50F1,4 a hotovo (šum komprimovaný RAW, lepšie AF, meranie, blesky), ono tu D700 si časom kupim aj tak kvoli svadbam, možno pod stromček: D
 
marcelfilo
2011-08-25 09:31:25+02
príspevok od: bear
microfocus adjustment by mi asi chybal, ale dnes by som dal prednost 1Ds mark II pred 5D mark II. Je sice vacsi, ale nie taky velky ako 5D s gripom a drzi sa ovela lepsie.
Hej, hlavne so sklom vážiacim kilo a viac sa drží úplne super.
 
marcelfilo
2011-08-25 09:32:21+02
príspevok od: Jozef Peniak
Ja som toto riešil no Ds je hrozne ťažke a velke - ten displej a ovládanie no neviem, ak primárne budú svadby report akcie tak 1D3 (len či zoženieš v dobrom stave?) nepíšeš o záložnom tele.., ja som toto vyriešil kombináciou 5DII + 60D (vtedy som nefotil toľko svadieb a nevedel som natrafiť na dobre telo 1D3 tie )rovnaké batérie - stačia ti k obom foťákom 4ks +1 nabíjačka a fotíš týždeň, pozri aké su baterky k 1Ds a nevydržia toľko a ta nabíjačka hrôza!), podobný výhľad v hladáčiku čo sa týka AF bodov pri 60D a 5D II je tiež celkom o.k.. Nevýhoda je AF (dá sa zvyknúť) a obrovské dáta - na svadbu uplne stačí podľa mňa 10mpx. a AF 1D3 je inde ako 5D II.

inak keby som dnes vedel že budem tolko svadieb a večierkov fotiť kupim asi Nikon D700+24-70+80-200 + 50F1,4 a hotovo (šum komprimovaný RAW, lepšie AF, meranie, blesky), ono tu D700 si časom kupim aj tak kvoli svadbam, možno pod stromček: D
áno baterky na Ds-ko sú slabšie a nabíjačka je fakt úplné peklo, veľká aj ťažká ako tehla.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-08-25 09:47:23+02
príspevok od: marcelfilo
áno baterky na Ds-ko sú slabšie a nabíjačka je fakt úplné peklo, veľká aj ťažká ako tehla.
tak tak, to je asi jediná chyba mne sa ten foťák napriek svojej predpotopnosti páči, kvoli AF, hľadáčiku a obrazu ktorý je fakt luxusný - veľmi dobre sa vyťahuju prepaly a veľmi neutrálne dobre upravovateľné farby, príjemné rozlíenie 16Mpx je dobré na všetko - ani málo ani veľa...
(podľa mna aj ISO 1600 je uplne krásne z neho) mal som možnosť s ním dlhšie fotiť a retušovať z neho fotky, proste geniálne obrazové podanie. Parádny stroj len treba akceptovať jeho vek,displej baterky a ovládanie (ale na to sa dá zvyknúť) troška som to rozvinul aby to nevyznelo, že mám niečo proti 1DsII
 
marcelfilo
2011-08-25 10:00:56+02
Jasne, vystihol si to úplne presne, možnosti postprocesu, ktoré ti súbory z neho ponúkajú, sú parádne. Takisto ISO 1600 má na môj vkus veľmi málo šumu a je použiteľný aj na A3. A 16MPx je pre mňa bohato postačujúce.
 
garyfisher
2011-08-25 12:53:47+02
príspevok od: marcelfilo
To garyfisher:

Už si fotil s Ds - kom, keď dávaš také erudované rady? Ja s ním fotím už 1,5 roka. Dal som mu prednosť pred 5D- čkom kôli autofokusu, ktorý je parádny (80% fotím na f1,2 - f2,0 a pri tom sú všrtky body okrem stredového na 5d nepoužiteľné, focus - recompose neprichádza v úvahu). Telo je veľké a ťažké (mne to nevadí, zvykol som si rýchlo), obrazová kvalita je nehorázne dobrá. Nevýhoda je fakt strašne malý a desný display (až tak nevadí), veľká nevýhoda je, že 1Ds mk II nemá microfocus adjustment (asi naj nevýhoda pre mňa vôbec), trochu neohrabané je ovládanie, keď prakticky všetko meníš stiskom dvoch tlačítiek (dá sa zvyknúť).
Ak to ci som fotil s Ds-kom bola reakcia na mna ano. Nebola to II-jka ale rovno IIi-jka. Priamo v konfrotacii s 5D. Technika nebola moja, bola americkeho fotografa ktory foti pre nasu firmu prospekty a clanky o cestovani do casopisu Conde Nast Traveller.
Proste mi viac vyhoju tie tela bez integrovaneho gripu, pokial chcem tak si tam ten grip pridam.
 
haplo602
2011-08-25 15:31:55+02
príspevok od: marcelfilo
To garyfisher:

Už si fotil s Ds - kom, keď dávaš také erudované rady? Ja s ním fotím už 1,5 roka. Dal som mu prednosť pred 5D- čkom kôli autofokusu, ktorý je parádny (80% fotím na f1,2 - f2,0 a pri tom sú všrtky body okrem stredového na 5d nepoužiteľné, focus - recompose neprichádza v úvahu). Telo je veľké a ťažké (mne to nevadí, zvykol som si rýchlo), obrazová kvalita je nehorázne dobrá. Nevýhoda je fakt strašne malý a desný display (až tak nevadí), veľká nevýhoda je, že 1Ds mk II nemá microfocus adjustment (asi naj nevýhoda pre mňa vôbec), trochu neohrabané je ovládanie, keď prakticky všetko meníš stiskom dvoch tlačítiek (dá sa zvyknúť).
zaujimave ... davas rady a pritom sam nevies ze AF ostri vzdy pri plnej diere ? to ze fotis na f1.2-2.0 nema pre AF senzor ziaden vyznam.

5Dcka maju consumer level AF pocitac aj s algoritmami. tam vidim najvacsi rozdiel. pocet a typ AF bodov az taky zavazny nieje.
 
TTL
2011-08-25 15:52:47+02
Hlavne 1D je kvoli svojmu 1,3x cropu vhodny iba pre toho, kto uz ma ine FF telo. Ak to ma byt jedine telo alebo druhe k EF-S, tak sa pripravi o siroke objektivy. 1Ds II ma tazke NiMH baterky a ktovie v akom stave sa da kupit taky pomerne stary profi fotak. Vylucovacou metodou mi to vychadza na 5D II
 
marcelfilo
2011-08-25 16:24:51+02
príspevok od: haplo602
zaujimave ... davas rady a pritom sam nevies ze AF ostri vzdy pri plnej diere ? to ze fotis na f1.2-2.0 nema pre AF senzor ziaden vyznam.

5Dcka maju consumer level AF pocitac aj s algoritmami. tam vidim najvacsi rozdiel. pocet a typ AF bodov az taky zavazny nieje.
To, že AF ostrí pri plnej diere viem (neviem podľa čoho súdiš, že to neviem, žiadne také vyjadrenie som tu nenapísal). Zjavne si to nepochopil, ide to, že pri f1,2 - f2,0 je na FF tak extrémne nízka hĺbka ostrosti, že 5D má proste problém presne zaostriť.
 
fct.sk
2011-08-25 16:40:02+02
5D aj 1Ds su super FF aparaty. Kedze si vylucil 5DMKII, tak v tom pripade asi vylucuj aj 1Ds. Nie je to ziadny rychlik co sa tyka ostrenia. Takze poradim... D700 ....ale nie...realita je taka, ze mozes kupit hocico z horespominaneho... tie negativa co su tu spominane su len alibisticke vyhovorky preco prave moje fotky z daneho tela stoja za hovno ...ano, 1Ds MKII ma neohrabane ovladanie a maly displej..ale na fotkach to nevidiet. Je to neuveritelny stroj s vyhodami skutocne profesionalneho aparatu. Osobne vsak nevidim ziadny obrazovy rozdiel proti starej 5D..prave naopak, dost sa podobaju svojim "filmovym" feelingom. 5D MKII a D700 su podstatne tvrdsie, ci digitalne sterilnejsie.. Ale vratim sa k pointe, ku ktorej mi sedi krasna hlaska zo serialu IT Crawd, odpoved na otazku aky ma Jen mobilny telefon: "IT DOESN´T MATTER!"
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-08-25 16:51:04+02
príspevok od: fct.sk
5D aj 1Ds su super FF aparaty. Kedze si vylucil 5DMKII, tak v tom pripade asi vylucuj aj 1Ds. Nie je to ziadny rychlik co sa tyka ostrenia. Takze poradim... D700 ....ale nie...realita je taka, ze mozes kupit hocico z horespominaneho... tie negativa co su tu spominane su len alibisticke vyhovorky preco prave moje fotky z daneho tela stoja za hovno ...ano, 1Ds MKII ma neohrabane ovladanie a maly displej..ale na fotkach to nevidiet. Je to neuveritelny stroj s vyhodami skutocne profesionalneho aparatu. Osobne vsak nevidim ziadny obrazovy rozdiel proti starej 5D..prave naopak, dost sa podobaju svojim "filmovym" feelingom. 5D MKII a D700 su podstatne tvrdsie, ci digitalne sterilnejsie.. Ale vratim sa k pointe, ku ktorej mi sedi krasna hlaska zo serialu IT Crawd, odpoved na otazku aky ma Jen mobilny telefon: "IT DOESN´T MATTER!"
treba používať LR a všetko je vpohode makké
 
ummagama
2011-08-25 17:05:30+02
príspevok od: fct.sk
5D aj 1Ds su super FF aparaty. Kedze si vylucil 5DMKII, tak v tom pripade asi vylucuj aj 1Ds. Nie je to ziadny rychlik co sa tyka ostrenia. Takze poradim... D700 ....ale nie...realita je taka, ze mozes kupit hocico z horespominaneho... tie negativa co su tu spominane su len alibisticke vyhovorky preco prave moje fotky z daneho tela stoja za hovno ...ano, 1Ds MKII ma neohrabane ovladanie a maly displej..ale na fotkach to nevidiet. Je to neuveritelny stroj s vyhodami skutocne profesionalneho aparatu. Osobne vsak nevidim ziadny obrazovy rozdiel proti starej 5D..prave naopak, dost sa podobaju svojim "filmovym" feelingom. 5D MKII a D700 su podstatne tvrdsie, ci digitalne sterilnejsie.. Ale vratim sa k pointe, ku ktorej mi sedi krasna hlaska zo serialu IT Crawd, odpoved na otazku aky ma Jen mobilny telefon: "IT DOESN´T MATTER!"
Amen
 
werdza
2011-08-25 17:38:36+02
ja som po inzeratoch patrala priblizne v marci po 1D mk III a vsetky uz boli predane, tak zalezi aj od toho, ci zozenies. 1Ds mk II ma zas len iso 3200, co by mne bolo malo, kedze nerada bliskam. Tak som kupila novy 5D mark II a nelutujem, lebo vysoke iso je na nom super, fotim casto aj na 6400, ma rovnako ostriacich bodov, ako som bola zvyknuta na 450D, takze reci o zlom ostreni si moze kazdy vysvetlit podla seba, pokial nevyskusa, ano viac ostriacich bodov by bodlo, lebo pri ostreni na ai servo mi do komponovania chybaju, tak som si zvykla na one shot a stredovy bod a prekomponovat a spomalenu rychlost ostrenia som si nevsimla, ani na koncertoch pri vysokom ise, proste nepatrim k ludom "technickym maniakom" ktori su zatazeni na skumanie, ja mam fotak a fotim. Sportove podujatie som snim nefotila, tak neviem posudit. Aj uzasny svadobny fotograf a Canon ambasador Jeff Ascough foti 5D mk II a aj 1D mk IV. Ale kedze nemam na 1D mk IV, tak o nom len snivam a 5D mk II je dobra volba, aspon pre mna. Sam sa musis rozhodnut ake mas priority, ci das prednost vysokemu isu na 5D mkII, alebo viac ostriacim bodom na 1D mk III, ak ho teda este zozenies
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()