Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Video na foťáku D7000

Milano1
2011-10-24 08:01:40+02
Chcem sa opýtať čo sposobuje taky sekavo rozmazany obraz už pri menšom pohybe s kamerou všimol som si to hlavne pri otačaní sa s kamerou a to fakt pri pomalom nie velmi rychlom pohybe,chcem sa opytať čo to spôsobuje a či sa to neda nejak nastaviť,počul som že vraj to ma niečo spoločne s tym že aky čas expozicie je nastaveny pri točení,neviem fakt poradte ak viete,video mam nastavene na HD 30fps v najvyžšej kvalite....

Vopred vám dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-24 08:18:27+02
Pri rychlych pohyboch je niekedy aj 1/30 s. malo. Vidis to aj v kine, kde premietaju 24 obr./s. Leti kozmicka lod cez cele platno a takmer sa na to neda pozerat.

Pri natacani s fotakom dosiahnes plynulost spojenim dvoch technik.
1. vyssia snim akova frekvenica (tu bohuzial nemas)
2. synchronizacia casu zavierky so snimakovou frekvenciou. Na to je idealny Vario ND filter.

Vyborne to popisuju vo vyukovych DVD pre EOS 5D a 7D v F-STOP Academy.
 
vladdo
2012-03-28 14:46:26+02
Ahoj,mam sice D 3100 ale mam par otazok ohladom kamerovania.

1. Ma zapnuta stabilizacia vplyv na "trasenie" videa?znizi to aspon trochu?
2. Pocas kamerovania ked prepnem z ISO 100 na automatike, na ISO napr. aj 6400 nevidim rozdiel v jase. Co sa da vlastne nastavit pocas kamerovania?Len hodnota EV? a typ ostrenia?Celkom by mi pasovalo napr. ked otacam fotak k slnku tak znizit jas,alebo iso.
3. Ked kamerujem nieco pohybujuce sa, tak aky ostriaci mod je dat najlepsie?3D sledovanie objedkotv to je len pri foteni?Problem je ze to preostruje stale, a to nevravim o zvuku motorceka
4. Velmi preblikuje jas, hlavne pri protisvetle,aj slabom, robi to aj vam?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-28 14:55:32+02
príspevok od: vladdo
Ahoj,mam sice D 3100 ale mam par otazok ohladom kamerovania.

1. Ma zapnuta stabilizacia vplyv na "trasenie" videa?znizi to aspon trochu?
2. Pocas kamerovania ked prepnem z ISO 100 na automatike, na ISO napr. aj 6400 nevidim rozdiel v jase. Co sa da vlastne nastavit pocas kamerovania?Len hodnota EV? a typ ostrenia?Celkom by mi pasovalo napr. ked otacam fotak k slnku tak znizit jas,alebo iso.
3. Ked kamerujem nieco pohybujuce sa, tak aky ostriaci mod je dat najlepsie?3D sledovanie objedkotv to je len pri foteni?Problem je ze to preostruje stale, a to nevravim o zvuku motorceka
4. Velmi preblikuje jas, hlavne pri protisvetle,aj slabom, robi to aj vam?
1. Stativ, stativ, stativ!!! Alebo stadycam.
2. Pri filmovani premyslaj, co je v moznostiach techniky.
3. Vsetky fotaki, snad s vynimkou Sony SLT maju tak pomale ostrenie, ze je lepsie ho vypnut.
4. Manualna expozicia, pamat expozicie, prisvetlenie...


Video nie je sranda a neda sa naucit za den.. Niekedy je to vacsia drina ako fotenie.
 
wlad
2012-03-28 15:08:41+02
sekanie obrazu moze byt sposobene prilis rychlymi casmi uzavierky - pri natacani vonku za svetla, ked fotak pouziva casy okolo 1/500s - 1/2000s, je taketo video absolutne nepouzitelne !
Pri 30 frameoch za sekundu by si mal cas uzavierky drzat okolo hodnoty 1/60s. Pri prilis rychlych casoch dostanes na vystupe grc. Lepsie je uz potom poriadne priclonit a dosiahnut kratsie casy.
Pohybova neostrost je podstatne krajsi jav ako sekanie pri prilis rychlej uzavierke.

http://vimeo.com/videoschool/lesson/56/frame-rate-vs-shutter-speed-setting-the-record-straight
 
Blackman
2012-03-28 15:56:12+02
Chlapci co tomu rozumeju hovoria ze pri 24fps by mala byt shutter speed medzi 1/30 a 1/50s na plynuly pohyb: http://www.youtube.com/watch?v=iArgUP6CRhc&feature=plcp&context=C4d0e1abVDvjVQa1PpcFPKhNsD3LV9guRsoVzxoAw9dZJiVkw3n3M%3D
Je tak kopa instruktaznych videi, tak si prehrab ich channel, oplati sa.
 
vladdo
2012-03-29 09:30:51+02
príspevok od: Karol Srnec
1. Stativ, stativ, stativ!!! Alebo stadycam.
2. Pri filmovani premyslaj, co je v moznostiach techniky.
3. Vsetky fotaki, snad s vynimkou Sony SLT maju tak pomale ostrenie, ze je lepsie ho vypnut.
4. Manualna expozicia, pamat expozicie, prisvetlenie...


Video nie je sranda a neda sa naucit za den.. Niekedy je to vacsia drina ako fotenie.
Diky,
co sa tyka tej
2: prepnutie z ISO 100 na 6400 ,bol to len pokus, len som chcel vediet ci pocas kamerovania ma prepnutie kolieska volby z auto na M vplyv na video. Ma teda vplyv?

4. Manualna expozicia to je len v M,A,S,P?Vtedy ani ked das do protisvetla ti neznizi jas automaticky?A ta pamat expozicie,ma to aj D3100,nemozem to tam najst.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-29 09:37:08+02
príspevok od: vladdo
Diky,
co sa tyka tej
2: prepnutie z ISO 100 na 6400 ,bol to len pokus, len som chcel vediet ci pocas kamerovania ma prepnutie kolieska volby z auto na M vplyv na video. Ma teda vplyv?

4. Manualna expozicia to je len v M,A,S,P?Vtedy ani ked das do protisvetla ti neznizi jas automaticky?A ta pamat expozicie,ma to aj D3100,nemozem to tam najst.
Nezabudni, ze mas najnizsi model s obmedzenymi moznostami. Nie je to idealny typ pre narocnejsie filmovanie.
 
vladdo
2012-03-29 15:15:09+02
No radsej namiesto full HD tammohli dat inie funkcie pre video. Ale ten prechodovy filter by mohol pomoct tomu preblikavaniu jasu, co povies?
 
vladdo
2012-05-07 12:02:55+02
AHoj,
chem sa este opytat aj napriek tomu Karol spomina ze na najnizom modeli su obmedzene moznosti pre filmovanie - je normalne ze pri zoomovani pocas videa mierne preblikava jas?
Mam Nikon 3100, je to mozno tym ze zoomom sa meni svetlost objektivu a fotak si prisposobuje jas. Aj v manuali to robi
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-05-07 12:30:27+02
príspevok od: vladdo
AHoj,
chem sa este opytat aj napriek tomu Karol spomina ze na najnizom modeli su obmedzene moznosti pre filmovanie - je normalne ze pri zoomovani pocas videa mierne preblikava jas?
Mam Nikon 3100, je to mozno tym ze zoomom sa meni svetlost objektivu a fotak si prisposobuje jas. Aj v manuali to robi
Meni sa ti vyrez a prekrytie meracich prvkov. Robi to aj D800E. Ten ma ale moznost manualneho nastavenia expozicie, alebo si expoziciu dam do pamate AE-L.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()