Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Ktorý motor zaostruje?

streak5
2012-03-28 10:54:04+02
Zdravím. Mám skôr technickú otázku. Keď sa na telo, ktoré má zaostrovací motor, nasadí objektív s vlastným motorom, ktorý z týchto dvoch bude zaostrovať? Podľa toho, ako často sa píše o pomalých objektívoch, mi to vychádza na motor objektívu... Alebo?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-28 10:56:33+02
príspevok od: streak5
Zdravím. Mám skôr technickú otázku. Keď sa na telo, ktoré má zaostrovací motor, nasadí objektív s vlastným motorom, ktorý z týchto dvoch bude zaostrovať? Podľa toho, ako často sa píše o pomalých objektívoch, mi to vychádza na motor objektívu... Alebo?
Objektiv s vlastnym motorom nema prevodovku, takze motor v tele ho nemoze zaostrovat. Staci sa len pozriet na bajonet.
 
NefroniK
2012-03-28 10:57:25+02
príspevok od: streak5
Zdravím. Mám skôr technickú otázku. Keď sa na telo, ktoré má zaostrovací motor, nasadí objektív s vlastným motorom, ktorý z týchto dvoch bude zaostrovať? Podľa toho, ako často sa píše o pomalých objektívoch, mi to vychádza na motor objektívu... Alebo?
Objektivy, ktore maju vlastny motor vacsinou nemaju "ostriacu skrutku", takze odpoved je asi jasna.
 
streak5
2012-03-28 11:13:15+02
príspevok od: Karol Srnec
Objektiv s vlastnym motorom nema prevodovku, takze motor v tele ho nemoze zaostrovat. Staci sa len pozriet na bajonet.
Tak už mi je to jasnejšie. Ďakujem. Zatiaľ sa nemám na ktorý, ale čoskoro to snáď bude bajonet nikoňácky
 
streak5
2012-03-28 11:19:38+02
príspevok od: NefroniK
Objektivy, ktore maju vlastny motor vacsinou nemaju "ostriacu skrutku", takze odpoved je asi jasna.
Vďaka aj tebe, už je jasná.
 
WildSammy
2012-03-28 11:33:35+02
Ja by som este dodal, ze objektivy Pentax s vlastnym motorom maju aj skrutku pre zaostrovanie z tela. Ak sa takyto objektiv nasadi na telo, ktore podporuje motor v objektive, tak ostri s motorom v objektive a ak sa nasadi na telo, ktore to nepodporuje, tak ostri motorom v tele cez skrutku.
 
Rastislav
2012-03-28 12:40:41+02
Len by som doplnil. Pentax má tri typy bajonetov K na objektívoch.
1. K(AF) - objektívy bez motora, pohon AF z tela.
2. K(AF2) - objektívy s motorom SDM aj AF z tela.
3. K(AF3) - objektívy len s motorom SDM, nepodporujú pohon z tela.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()