Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

D7000 Video - používanie clony

Jurasko
2012-05-15 19:41:35+02
Zdravíčko, rozhodol som sa pre D7000, chcel by som sa opýtať na video,
či je možné pri ňom využívať rôzne clonové čsla, prípadne manuálne ostrenie, voľbu citlivosti...
Proste niečo tvoriť...
Hlavne ma však zaujíma tá clona, s ktorou sa pri tvorbe videa dosť pracuje.. Alebo je to všetko automatika??
díky za rady!
 
wlad
2012-05-15 19:52:14+02
vsetky parametre mozes nastavovat manualne ak chces.
Ostrit mozes samozrejme manualne, ono ten autofocus pri videu je absolutne nepouzitelny, takze na manualne ostrenie budes dokonca odkazany.
Necakaj od toho ale zazraky - 30fps je zalostne malo na vsetko, co sa hybe. A ak este chces pritom hybat aj fotakom, dostanes nepouzitelny vystup.
 
Jurasko
2012-05-15 19:58:24+02
Takže pokiaľ manúálne mení hĺbku clonou, ostatné parametre sa prispôsobia samy áno?
Nie je aj možnosť zvoliť rýchlosť "uzávierky" trebárs od 1/4000 do 1/30 ?
napríklad mám dosť svetla, dám uzávierku 1/1000s a video nebude mazané. aj keď len 30 obrázkov za sekundu, ale každý z nich by mal byť ostrý nie? alebo ako je to?
A čo ten autofocus? pomalý ? D90 na tom asi nieje lepšie?
 
Jurasko
2012-05-15 19:58:44+02
príspevok od: wlad
vsetky parametre mozes nastavovat manualne ak chces.
Ostrit mozes samozrejme manualne, ono ten autofocus pri videu je absolutne nepouzitelny, takze na manualne ostrenie budes dokonca odkazany.
Necakaj od toho ale zazraky - 30fps je zalostne malo na vsetko, co sa hybe. A ak este chces pritom hybat aj fotakom, dostanes nepouzitelny vystup.
Takže pokiaľ manúálne mení hĺbku clonou, ostatné parametre sa prispôsobia samy áno?
Nie je aj možnosť zvoliť rýchlosť "uzávierky" trebárs od 1/4000 do 1/30 ?
napríklad mám dosť svetla, dám uzávierku 1/1000s a video nebude mazané. aj keď len 30 obrázkov za sekundu, ale každý z nich by mal byť ostrý nie? alebo ako je to?
A čo ten autofocus? pomalý ? D90 na tom asi nieje lepšie?
 
calven
2012-05-15 20:07:04+02
príspevok od: Jurasko
Takže pokiaľ manúálne mení hĺbku clonou, ostatné parametre sa prispôsobia samy áno?
Nie je aj možnosť zvoliť rýchlosť "uzávierky" trebárs od 1/4000 do 1/30 ?
napríklad mám dosť svetla, dám uzávierku 1/1000s a video nebude mazané. aj keď len 30 obrázkov za sekundu, ale každý z nich by mal byť ostrý nie? alebo ako je to?
A čo ten autofocus? pomalý ? D90 na tom asi nieje lepšie?
Nemám D7000 ale skúsim strieľať od boku - odpovede na väčšinu toho čo sa pýtaš nájdeš na 100% v manuále...
 
wlad
2012-05-15 20:45:18+02
príspevok od: Jurasko
Takže pokiaľ manúálne mení hĺbku clonou, ostatné parametre sa prispôsobia samy áno?
Nie je aj možnosť zvoliť rýchlosť "uzávierky" trebárs od 1/4000 do 1/30 ?
napríklad mám dosť svetla, dám uzávierku 1/1000s a video nebude mazané. aj keď len 30 obrázkov za sekundu, ale každý z nich by mal byť ostrý nie? alebo ako je to?
A čo ten autofocus? pomalý ? D90 na tom asi nieje lepšie?
Precitaj si manual. Vsetko zalezi od expozicneho rezimu a nastaveniach. Ked fotis na priorite clony, fotak ti bude upravovat cas uzavierky a ak mas nastavene autoiso tak v pripade ze to je nutne tak bude menit aj to. V plne manualnom rezime si ty zodpovedny za vsetko a fotak za teba nic nespravi.
Ak das cas uzavierky 1/1000s tak na vystupe budes mat tak hnusne sekany grc, ze hned pobezis na ephoto a zalozis novu temu ze "preco to video tak seka".
Pri 30fps nepouzivaj rychlejsi cas ako 1/60s, uplne maximalne 1/100s, inak z toho dostanes slideshow. Autofocus je nepouzitelny, lebo je absolutne pomaly. Rovnako ako na vsetkych ostatnych zrkadlovkach.
Nastuduj si najskor nieco o natacani videa na zrkadlovke, lebo zatial mas dobry nabeh byt poriadne sklamany.
 
Posterusak
2012-05-15 21:43:53+02
Ked chces dobre video kup kameru a mas mne video na fotakoch moc nesedi :/ malo fps ale ak si nepotrpis na kvalitu bude ti to stacit. ale viem ze canon EOS 500D ma video zo setakom celkom slusne
 
nariecnik
2012-05-16 13:11:01+02
príspevok od: Jurasko
Zdravíčko, rozhodol som sa pre D7000, chcel by som sa opýtať na video,
či je možné pri ňom využívať rôzne clonové čsla, prípadne manuálne ostrenie, voľbu citlivosti...
Proste niečo tvoriť...
Hlavne ma však zaujíma tá clona, s ktorou sa pri tvorbe videa dosť pracuje.. Alebo je to všetko automatika??
díky za rady!
co sa tyka clony -pokial budes zmenit ohnisko pocas natacania mal by si stopnut rec ist znovu do nadstavenie a opatovne nadstavit pozadovanu clonu pretoze ak nemas konstantnu svetelnost objektivu bude ti menit clonu.Precitaj v fotoskole video zo zrkadlovkami
 
milan63
2012-05-16 13:27:36+02
Vlastním aj ja Nikon D 7 000, mam ho od jan, skusenosti z filmovaním minimalne,ale napriek tomu sa vyjadrím k mojim skusenostiam.Jedna z nevyhod pri filmovaní je, ža musíš odklopiť zrkadlo a obraz vidíš na monitore.Pri silnom osvetlení prostredia hlavne vonku nevidíš na monitor čo vlastne filmuješ,ako je zaostrené a pod.Pohybujuci objekt sa ťažko sleduje,obtiažne je zap. a vyp. ,doostrovať počas filmovania a nepohodlne držanie foťaka pred sebou má za následok roztraseneho videa.Preto doporučujem použiť statív.Pre zhotovenie kvalitnejšieho videa ,tiež doporučujem použiť kameru.
 
Jurasko
2012-05-16 15:52:41+02
príspevok od: wlad
Precitaj si manual. Vsetko zalezi od expozicneho rezimu a nastaveniach. Ked fotis na priorite clony, fotak ti bude upravovat cas uzavierky a ak mas nastavene autoiso tak v pripade ze to je nutne tak bude menit aj to. V plne manualnom rezime si ty zodpovedny za vsetko a fotak za teba nic nespravi.
Ak das cas uzavierky 1/1000s tak na vystupe budes mat tak hnusne sekany grc, ze hned pobezis na ephoto a zalozis novu temu ze "preco to video tak seka".
Pri 30fps nepouzivaj rychlejsi cas ako 1/60s, uplne maximalne 1/100s, inak z toho dostanes slideshow. Autofocus je nepouzitelny, lebo je absolutne pomaly. Rovnako ako na vsetkych ostatnych zrkadlovkach.
Nastuduj si najskor nieco o natacani videa na zrkadlovke, lebo zatial mas dobry nabeh byt poriadne sklamany.
Pri zrkdlovke mi ide o fotenie, Video je druhoradé, v manuále som sa dočítal, že je nutné nastaviť clonu pred spustením videa... ak je video príliš tmavé alebo svetlé, treba ju znova upraviť, z toho mi vyplynulo, že sa asi nedá meniť clona počas natáčania.
Sklamaný nemám byť čím, foťák chcem kvôli fotkám, a to že je to video na takej úrovni na akej je s tým už nič nespravím, ale myslím si že statické zábery prírody to spraví špičkové..
http://www.youtube.com/watch?v=vUrwgkKd-QM
takéto veci ja chcem točiť..
 
wlad
2012-05-16 21:58:45+02
príspevok od: Jurasko
Pri zrkdlovke mi ide o fotenie, Video je druhoradé, v manuále som sa dočítal, že je nutné nastaviť clonu pred spustením videa... ak je video príliš tmavé alebo svetlé, treba ju znova upraviť, z toho mi vyplynulo, že sa asi nedá meniť clona počas natáčania.
Sklamaný nemám byť čím, foťák chcem kvôli fotkám, a to že je to video na takej úrovni na akej je s tým už nič nespravím, ale myslím si že statické zábery prírody to spraví špičkové..
http://www.youtube.com/watch?v=vUrwgkKd-QM
takéto veci ja chcem točiť..
mas pravdu, pozeram manual a naozaj tam pisu ze clonu pocas natacania nezmenis... pokial nemas nejaky stary objektiv s clonovym kruzkom kde by si to mohol mechanicky menit..
Len na novych D4/D800 a na Nikon1 fotakoch mozes menit clonu aj uzavierku aj pocas natacania videa.



 
rizo
2012-05-17 17:57:52+02
na video si kup gopro hd hero 2 a netrap sa kamerovanim zrkadlovkou. cekuj vystup z tej kamery:
http://www.youtube.com/watch?v=GUEZCxBcM78
 
stafa
2012-05-17 18:38:23+02
príspevok od: wlad
mas pravdu, pozeram manual a naozaj tam pisu ze clonu pocas natacania nezmenis... pokial nemas nejaky stary objektiv s clonovym kruzkom kde by si to mohol mechanicky menit..
Len na novych D4/D800 a na Nikon1 fotakoch mozes menit clonu aj uzavierku aj pocas natacania videa.



Malo by to ist aj na D5100...
 
xaxaxa
2012-05-17 18:49:02+02
http://www.youtube.com/user/FenchelJanisch2/videos?query=D7000
tato firma testuje schopnosti zrkadloviek tocit video, daj si vyhladat videa na D7000 a uvidis co sa da z toho dostat - su to top videa, samozrejme ked to vies. Ak ti niekto hovori o zlom obraze, roztrasenom, preostrovani a pod. tak to je len kvoli tomu ze to nevie robit.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()