Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

sigma sg1 merrill

ludovitsg1
2012-06-18 08:21:00+02
zdravím , zakúpil som si sigmu sg1 merrill a mam problém s fotením v raw na okrajoch mi robí zvýraznené zelene pasy a stred je vyblednutejší zobrazjuje sa to i na pc . ak by ste mi vedeli nikdo poradiť.. a či sa da desi stiahnut sk alebo cz manual
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-06-18 08:42:36+02
Asi si jediny, kto u nas tento fotoaparat ma. Osobne si myslim, ze si sa nechal zlakat Foveonom, ale nevidel si za tym tych kopec problemov co ta caka. Snimac ma potencial, ale Sigma nevie poriadne vyrobit ani fotak a duplovane nie firmware a software. Na fotoaparat pasuju vyhradne objektivy Sigma so Sigma SA bajonetom.
Je to najmenej rozsirena znacka, priprav sa na minimum dostupnych informacii a to najma v nasich koncinach. V bazaroch sa ziadne objektivy SA prakticky nevyskytuju. Ak to budes chciet predat, tak za 1/3 ceny.
Za tu cenu a kusok viac si mohol mat fenomenalny Nikon D800 s osvedcenym prislusenstvom, podporou...
Podla mna zla volba, cakaju ta len problemy.
 
tomis.ales
2012-06-18 08:52:18+02
Mal som SD14. Cez obraz mi isla fialova ciara, hlavne pri jasoch. Zbav sa toho dokial mozes. Ja som to po roku predala za 1/5 cenu a bol som rad. Vazne.
 
ludovitsg1
2012-06-18 08:52:42+02
mal som sigmu sd 10 a chcel som ist do lepšieho rozlíšenia ale tvoja odpoved mi moc nepomohla ale dik
 
bobo222
2012-06-18 08:54:25+02
To si kúpil bez manuálu? Ak to nie je lopata, tak by som oslovil v prvom rade sigmu, zastúpenie na slovensku údajne celkom funguje, možno ide o chybu čipu.
Ale ako písal Karol, foveon je kapitola sama o sebe. potenciál obrovský, v realite kopa driny...
P.S. Ide o SD-1 merill alebo DP-1 merill?
 
ludovitsg1
2012-06-18 09:04:08+02
ide o sd1 merrill pri inych formatoch problem nema jedine v tom raw a manual to ma ale anglicky a všetko zasa neviem tak prekladam na prekladači..a je to z usa dovoz
 
martin9113
2012-06-18 09:07:48+02
príspevok od: ludovitsg1
ide o sd1 merrill pri inych formatoch problem nema jedine v tom raw a manual to ma ale anglicky a všetko zasa neviem tak prekladam na prekladači..a je to z usa dovoz
skus sa obratit na firmu dinax v povazskej bystrici.
 
ludovitsg1
2012-06-18 09:12:08+02
Ďakujem za odpoveď
 
WildSammy
2012-06-18 10:51:37+02
príspevok od: ludovitsg1
Ďakujem za odpoveď
skus pouzit inu pamatovu kartu a pozriet, ci mas najnovsi firmware.. dalsia moznost je software, v ktorom spracovavas RAW, Skus pouzit iny.. ak nepomoze nic z toho, potom skus kontaktovat Dynax.
 
bobo222
2012-06-18 11:21:30+02
príspevok od: WildSammy
skus pouzit inu pamatovu kartu a pozriet, ci mas najnovsi firmware.. dalsia moznost je software, v ktorom spracovavas RAW, Skus pouzit iny.. ak nepomoze nic z toho, potom skus kontaktovat Dynax.
Ten nápad s raweditorom je dobrý, často nové verzie riešia podobné problémy. A väčšinou majú aj platené editory aspoň 15-30 dňovú verziu, stojí za to ich poskúšať...
 
dalay-lamma
2012-06-18 16:26:13+02
príspevok od: bobo222
Ten nápad s raweditorom je dobrý, často nové verzie riešia podobné problémy. A väčšinou majú aj platené editory aspoň 15-30 dňovú verziu, stojí za to ich poskúšať...
Presne. Podobny problem som mal s Canonom s90 a starsou verziou jedneho RAW konvertoru. Okolo fotky bol vzdy cierny "ram". Nova verzia to vyriesila.
 
Striker©
2012-06-18 18:31:56+02
Tak s tou Sigmou by som to az tak cierne nevidel, najma nie, co sa obrazovej stranky tyka.

Moc som nezistoval a nepatral, ale mna by zaujimalo preco nie je Foveon rozsireny aj u inych znaciek, povedzme aj u Nikonu.

Sigma nechce, Nikon nechce alebo je to vzajomne ? Ale preco ? Ak je v niecom potencial, tak preco ho neobjavit ? Sigma zrejme nema kapacity a Nikon je typicky solista, co sa sam najradsej hra na svojom piesocku ( az na snimace co kupuje od Sonyho).
 
haplo602
2012-06-18 22:23:27+02
tie prachy si mohol vrazit radsej do D800ky nie ? myslim ze by to bola lepsia kupa.

ale skusil by som najnovsi software od Sigmy a ak ani to tak firmware pozriet.
 
tomis.ales
2012-06-19 09:08:43+02
príspevok od: Striker©
Tak s tou Sigmou by som to az tak cierne nevidel, najma nie, co sa obrazovej stranky tyka.

Moc som nezistoval a nepatral, ale mna by zaujimalo preco nie je Foveon rozsireny aj u inych znaciek, povedzme aj u Nikonu.

Sigma nechce, Nikon nechce alebo je to vzajomne ? Ale preco ? Ak je v niecom potencial, tak preco ho neobjavit ? Sigma zrejme nema kapacity a Nikon je typicky solista, co sa sam najradsej hra na svojom piesocku ( az na snimace co kupuje od Sonyho).
Neviem ako je na tom SD1 ale SD14 mal senzor, ktory vyrazne sumel uz od 400 a aj na iso 100 bolo vidiet v tienoch fialove flaky. Vraj sposobene vnutornym infrafiltrom. ,Dokonca na ISO1600 sa stratilo 90% farieb!!! SD14 bola pomala ako snek a hladacik bol maly cierny tunel, display hnus, atd. Tak pocitam, ze vsetky tieto muchy u SD1 nevychytali.
Narazit na kvalitny zoom Sigma je tiez tazke. Maju dobre objektivy, ale su to iba pevne a je ich malo.
Technologia foveonu tu nie je vyuzita naplno.
Musim ale uznat, ze ked objektiv spravne zaostril a bolo dost svetla, vysla perfektna fotka, ktora bola na prvy pohlad ina od Bayerov.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()