Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Pridávanie fotografii

Karol Srnec
Karol Srnec redakcia ephoto.sk 2009-01-08 16:32:31+01
Nedávno sme vám zväčili max. limit fotografii na 5OO. Momentálne môže každý užívateľ pridať jednu fotografiu za deň. Chcel by som poznať váš názor na limit pridávania fotografii. Koľko? Nechať tak ako je, alebo napr. jednu za tri dni? Navrhnite
 
quintes
2009-01-08 20:10:25+01
jedna fotka za dva dni je na zaciatok dobry kompromis, pre vsetkych. Casom sa ukaze, akym smerom to bude napredovat.
Za dalsie, problem by bol sutazit o foto dna,a mat moznost pridat fotku raz za dva dni, logicke. Preto by som ponechal foto dna tak ako je, nech sa vyberie z posledne pridanych fotiek, cize tak ako chcem. Sukromna galeria bez ukazky v posledne pridanych, kludne aj 500,ak ma niekto chut a cas. No a foto tyzdna/mesiaca tak ako bear spominal, zaskrtnut kolonku ´moja fotka ma na foto tyzdna/mesiaca´, no potom dotycny nech rata s vacsou a krutejsou kritikou :-)
a este jeden fakt, kto si nemysli ze by prave jeho fotka nemohla byt foto tyzdna/mesiaca?
Takze, bavme sa len na Karolovu otazku, kto chce nech zalozi ine vlakno s otazkou foto dna/tyzdna/mesiaca.
Moj navrh a podla mna dobry kompromis je jedna fotka za dva dni. Nie je to tak vela, len 48 hodin :)
 
dodo_bb
2009-01-08 20:16:24+01
Niečo na tomto príspevku je, ale ja by som to zjednodušil na 2 úrovne
1. úroveň sú fotky na hodnotenie a do súťaže, bude sa zobrazovať v hodnotiacej galérii.
2. úroveň je osobná galéria autora, ktorá sa nebude zobrazovať v hodnotiacej galérii.
Prvú úroveň súhlasím 1 fotka za tri dni
Druhá úroveň je mi jedno, nech si tam niekto nahrá aj 500 fotiek za deň, ak si myslí, že o ne má niekto záujem.
Pokiaľ sa týka vymazávania fotiek, autor by mal mať právo ktorékoľvek svoje foto kedykoľvek vymazať, ale uploadovať inú by mohol len po troch dňoch od posledného uploadu. Ak si omylom vybral zlú, má smolu, nech si dáva pozor...
 
quintes
2009-01-08 20:18:37+01
akoby som HROCH na stenu hadzal...
 
dodo_bb
2009-01-08 20:19:46+01
Kým som si rozmyslel, čo napíšem, tak mi tam nepozorovane skočili dva príspevky :-))) sorry
 
Dominik
2009-01-08 20:24:41+01
Súhlasím:
1. úroveň sú fotky na hodnotenie a do súťaže, bude sa zobrazovať v hodnotiacej galérii.
2. úroveň je osobná galéria autora, ktorá sa nebude zobrazovať v hodnotiacej galérii.
Prvú úroveň súhlasím 1 fotka za 3 dni
Druhá úroveň ... nech urči Admin
 
WildSammy
2009-01-08 21:52:32+01
príspevok od: Bpali
co sa tyka poctu fotiek dobry nazor...ale pre mna ako zacinajuceho fotografa je dolezitejsi komentar a nie hodnotenie,aby som vedel,kde som urobil chybu...
Tak potom uzamknut hodnotenie s komentarom, aby si kazdy odovodnil svoje hodnotenie. Priklanam sa k 2om foto za 5dni a to tak, ze uzivatel si ich moze uploadnut kedy chce, ale aby mohol uploadnut dalsiu musi hodnotit a komentovat :)
 
2009-01-09 08:07:01+01
Ja by som položila protiotázku: a čo by sa malo obmedzením počtu fotografií za určitý počet dní dosiahnuť? Ak zlepšenie kvality, tak som toho názoru, že tadiaľto cesta nevedie, veď koľko je užívateľov, ktorí pridávajú fotografie denne?
Mne tu na tomto portáli chýba, a musím povedať, že čím ďalej tým viac, kompetentné hodnotenie alebo hodnotenie tých, ktorí sa fotografii venujú dlhšie, viac alebo profesionálne. Hodnotí, alebo komentuje sa tu žalostne málo, aj horšie fotografie by sa mali aspoň okomentovať, aby začínajúci vedeli, prečo a kde urobili chybu, aby ďalší deň nepridali foto s rovnakou chybou, lenže na to tu nie je vytvorená ´úrodná pôda´.
 
wayne
2009-01-09 09:44:49+01
ywa78 uplne suhlasim...
 
IR_photo
2009-01-09 10:43:04+01
http://ephoto.sk/foto-technika/novinky/500-fotografii-pre-kazdeho/
svoj nazor som uz vyjadril pod clankom vyssie...na druhej strane este dodam, ze pred tym ako sa urobia zmeny, bolo by dobre vziat do uvahy pocet vlozenych fotografii za den uzivatelmi (nielen vychadzat z poctu prihlasenych)...ak by sme zostali pri jednej fotografii za den, nevadilo by mi ak by ju autor v ten isty den zmazal...avsak nemal by mat moznost nasledne v ten isty den pridat dalsiu. Dalsia moznost je uplatnit podmienku, ze ak autor vymaze svoju fotografiu napr. 72 hodin po uploadovani...bude moct vlozit dalsiu fotografiu az o niekolko dni.
 
duroslav
2009-01-09 10:48:11+01
Čo by sa obmedzením dosiahlo? Možno práve to, o čom píšeš, že tu chýba. Keď sa bude pridávať menej fotografií, bude vyššia šanca že si niektorú fotografiu niekto všimne a napíše koment.
A bude to mať aj iný efekt. Len toť nedávno tu dvaja užívatelia niekoľko dní po sebe pridali zopár fotiek s veľmi podobnou tématikou. Prvá a druhá ma zaujali a ostatné, hoci rovnako dobré mi už pripadali trochu nudné a opakujúce sa. Keby sa tu tie fotky objavili s väčším časovým odstupom, určite by aj tie ďalšie boli (nie len) pre mňa zaujímavejšie.
 
Dominik
2009-01-13 14:38:50+01
.
 
Marcel Rebro
2009-01-13 16:20:15+01
Mozno by prospelo zmenit interval pre vypocet bodov do denneho hodnotenie. Napr od 8:00 do 8:00 nasl. dna. Ak si vsimnete foto dna (resp. fotky na prvych miestach) su velmi casto pridavane tesne po polnoci, ked ´normalni´ ludia spia spankom spravodlivych ;-)
 
ErikDuris
2009-01-13 16:31:06+01
príspevok od: Marcel Rebro
Mozno by prospelo zmenit interval pre vypocet bodov do denneho hodnotenie. Napr od 8:00 do 8:00 nasl. dna. Ak si vsimnete foto dna (resp. fotky na prvych miestach) su velmi casto pridavane tesne po polnoci, ked ´normalni´ ludia spia spankom spravodlivych ;-)
v tomto mas pravdu to by sa mohlo...Ale jedna fotka za den sa mi zda ok....
 
Floyd
2009-01-13 16:37:03+01
Mám neodbytný pocit, že táto téma tu už akosi bola...
 
Jandas
2009-01-13 16:46:00+01
Osobne si nemyslím, že obmedzením počtu fotografii na 1 za tri dni stupne počet komentárov.Skôr si myslím že to poniektorých odradí.Na ephoto sú aj ľudia ktorý tu strávia veľa času a ti určite nebudú nadšený pozerať sa na fotografiu tri dni.
 
Yalk
2009-01-13 17:02:37+01
Nedalo by sa spravit taka vec ze na jeden tyzden si moze kazdy pridat 4,5 fotiek.S obmedzenim 1 fotka za den.
 
quintes
2009-01-13 17:21:20+01
odkaz pre admina:
chce to jednoznačne anketu, aká bola aj s menom autora fotky.
Jednoduchá vec:
chcete, aby bola možnosť pridania fotky za:
a., raz za jeden deň
b., raz za dva dni
c., raz za tri dni
a hotovo. Máte po probléme.
 
wayne
2009-01-13 18:14:21+01
ja by som skor navrhoval napr 4 kusy za poslednych 7 dni, ale to by sa mohlo stat ze jeden den sa prida 20 fotiek, dalsi len 3.. z mojho sebeckeho hladiska by to vsak bolo flexibilnejsie
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-01-13 19:24:08+01
Zvolil som radsej cestu zistenia informacii pomocou fora, kde mozete napisat viac o vasom nazore, nez cez anketu. Prvym krokom bolo pridanie poctu fotografii na 500, co urcite vsetkych potesilo. Teraz hladame sposob akym sposobom plnit tuto kapacitu, aby sa zachovala a zvysila kvalita fotografii.
 
Ultra TXF
2009-01-13 19:39:09+01
Myslím ,že jedna denne nikoho neobmedzuje,bohato stačí.Je možné,že niektorí fotia denno denne a majú zrejme aj viac fotografií na publikovanie,ale ja osobne keby som mal denne jednu fotografiu ´dobrú´...tak by som bol nadšený.
Dobrú myslím doslovne.
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()