Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Ako pozdvihnut uroven fora

2009-05-15 21:09:50+02
Uz dlhodobejsie si viaceri vsimame, ze forum ide dole vodou. Je to hlavne prilevom mladych, neskusenych a nepripravenych "fotografov", ktorym kapitalizmus a konkurencny tlak umoznil mat fotoaparat, o ktorom sa profikom 10 rokov casto len snivalo. Ako ich usmernit, naucit hladat a mysliet samych, aby sa tu neotvaralo mesacne x rovnakych vlakien, aby sa vedeli sami rozhodnut, co za fotak potrebuju a pytali sa veci, ktore si nedokazu najst v priebehu 5 minut cez google?! Zjavne ako spravne zalozit vlakno neuspel, moderovane forum je momentalne nezaplatitelne (i ked to vyzera, ze na moderatora prave zaraba sony reklama ;) ), tak by bolo mozno dobre pouvazovat nad niecim takymto: kazdy uzivatel, ktory nema aspon "pocet" odpovedi vo fore, by musel pockat 8 hodin, pocas ktorych by bolo vlakno "pozastavene" a pridavat by sli len odkazy na vlakna tohto fora - ak by vlakno bolo duplicitne, tak by autor videl, kde najde odpovede a zaroven by admin vedel vlakno neskor zrusit (kazdy odkaz na duplicitu by odoslal adminovi notifikaciu), ak by neboli, tak by po 8 hodinach by vlakno normalne fungovalo.
 
Yamismo
2009-05-15 21:43:13+02
Suhlasim a hlavne by som pridal nejaky rozcestnik na clanky/vlakna vo fore s najcastejsimi otazkami
 
Yamismo
2009-05-15 21:46:32+02
A ak to pojde aj dalej takto dolu vodou tak posudzovat kazdu registraciu na zaklade fotiek alebo vymysliet nieco ine nech to tu nevyzera ako na pokeci
 
2009-05-15 22:09:07+02
príspevok od: Yamismo
A ak to pojde aj dalej takto dolu vodou tak posudzovat kazdu registraciu na zaklade fotiek alebo vymysliet nieco ine nech to tu nevyzera ako na pokeci
toto nie - server potrebuje na prezitie aj tych, ktori nefotia a tych (ako som ja), ktori sem fotky davat nechcu.

posudzovat podla fotiek - to je uz iny typ maleho komunitneho servra, ktory nemusi platit redakciu. nad tym som kedysi uvazoval, aj dost intenzivne, len financne by som to neutiahol - http://www.dpreview.com/challenges/ prisli neskor s mojim napadom v praxi, len ja som to chcel urobit pre mensiu komunitu, nie tak masovo, neskor aj stretavky a pripadne workshopy...
 
Jandas
2009-05-15 23:42:45+02
príspevok od: Yamismo
A ak to pojde aj dalej takto dolu vodou tak posudzovat kazdu registraciu na zaklade fotiek alebo vymysliet nieco ine nech to tu nevyzera ako na pokeci
tvoje fotografie nie sú zle, páčia sa mi , ale zase ich tu toľko nemáš aby si takto uvažoval
 
meetU
2009-05-15 23:49:43+02
ja s myslienkou suhlasim, len je potrebne pouvazovat dokladnejsie nad formou. duplicitne vlakna budu vznikat asi stale... aj na moderovanych forach vznikaju a odpovede na otazky sa casom ´technologicky aj chronologicky´ menia. vzdy bude existovat skupina ludi, pre ktorich je jednoduchcie sa na nieco hned opytat, ako si to vyhladat povedzme na guuugli :) teda zhrnute a podciakrnute... suhlasim :) p.s.: ale nevadi mi az tak velmi vznik takychto duplicit...
 
Ronn
2009-05-16 01:41:27+02
mam pocit ze to co afkaa navrhuje je zlozitejsie ako zaviest moderovanie. Mozno sa mylim. Toto forum je zjavne ine ako pouziva vacsina serverov, teda phpBB, ktore je podla mna prehladnejsie, skor by som uvazoval tymto smerom. Potom by sa aj moderatorske a adminovske funkcie lahsie uplatnovali ako na tejto verzii fora. Problem by asi nastal pri prenose prispevkov na novy typ fora, co by dalo asi vela prace, alebo jednoducho zacat od zaciatku.

Ale absolutne sa v tejto oblasti nevyznam, len dedukujem ;)
 
bear
- moderator
2009-05-16 09:07:20+02
Vzhladom na momentalny neporiadok vo fore, by bolo asi menej roboty zacat s novym systemom (napriklad spominany phpBB) a znova odpovedat na zaciatocnicne otazky, ako precistit sucasne forum. Zisla by sa aj kategoria ´otvorena diskusia´, ´zaciatocnici´, ´vyber techniky´. Bolo by fajn mat moznost si vybrat z ktorych kategorii chcem zobrazovat temy ma hlavnej stranke. Ti ktorych rovnake otazky dokola irituju, by si vypli zobrazovanie tem z prislusneho fora a mali by pokoj a bolo by menej podrazdenych diskusii.
 
zelovoc
2009-05-16 09:10:12+02
ak sa chces zbavit vsetkych tych neduhov, jedinou moznostou je moderovane phpBB forum. javelin by bol vybornym moderatorom.
 
atik
2009-05-16 10:24:58+02
Myslim, ze by nebolo naskodu kazdemu novemu uzivatelovi poslat bud uvitaciu spravu do sukr. posty, alebo normalne zavesit na profil link na FAQ a zaroven vytvorit takuto kategoriu, kde bude par vlakien z fora s najcastejsie sa opakujucimi otazkami.
 
dedo Milan
2009-05-16 11:09:57+02
Neviem čo by bolo lepšie, či to čo navrhuje afkaa.i, alebo bear? Myslím si, že to prvé by síce plnilo svoj význam, avšak tie vlákna by sa mohli stať prehnane dlhé a pýtajúceho sa by mohli odradiť. A to i napriek tomu, že by obsahovali neporovnateľne väčšie množstvo informácií ku svojej otázke ako vlákno novozaložené. Zjavne však niečo spraviť treba, pretože nervy a žlč už hromadne pretekájú okrajom pohára.
 
wayne
2009-05-16 11:52:39+02
príspevok od: atik
Myslim, ze by nebolo naskodu kazdemu novemu uzivatelovi poslat bud uvitaciu spravu do sukr. posty, alebo normalne zavesit na profil link na FAQ a zaroven vytvorit takuto kategoriu, kde bude par vlakien z fora s najcastejsie sa opakujucimi otazkami.
povedzme si otvorene, ak niekto chce zalozit duplicitne vlakno alebo chce radu napr ohladom kupy, zaregistruje sa a pride sa opytat tak ci tak, toto nepomoze (vlastna skusenost - vela ludi v mojom okoli taketo faq, ci podmienky registracie preskroluje alebo zaskrtne policko ze s nimi suhlasia, ja velakrat tiez...)
 
wayne
2009-05-16 11:54:46+02
príspevok od: bear
Vzhladom na momentalny neporiadok vo fore, by bolo asi menej roboty zacat s novym systemom (napriklad spominany phpBB) a znova odpovedat na zaciatocnicne otazky, ako precistit sucasne forum. Zisla by sa aj kategoria ´otvorena diskusia´, ´zaciatocnici´, ´vyber techniky´. Bolo by fajn mat moznost si vybrat z ktorych kategorii chcem zobrazovat temy ma hlavnej stranke. Ti ktorych rovnake otazky dokola irituju, by si vypli zobrazovanie tem z prislusneho fora a mali by pokoj a bolo by menej podrazdenych diskusii.
ano, presne na toto som myslel, komunita je tu aktivna, myslim ze zaplnit forum nejakym vhodnym materialom by sa dalo pomerne rychlo, a urcite by sa nasli ludia , ktori by aj za dakujem prispeli nejakum hodnotnym prispevkom (prelozene clanky, pripadne odkazy na ne, zhrnutie porovnavani.. ni eje toho tak vela zas, je tu mozno 10-15 tem dookola ktore sa pomerne casto opakuju (aspon za ten pol rok co sem chodim :)))
 
wayne
2009-05-16 11:56:24+02
príspevok od: Yamismo
A ak to pojde aj dalej takto dolu vodou tak posudzovat kazdu registraciu na zaklade fotiek alebo vymysliet nieco ine nech to tu nevyzera ako na pokeci
dost tvrde meritko, napriklad ja tu radsej ´dristam´ ako pridavam fotky, zo 100 zaberov mam mozno 1-2 publikovatelne, ide mi to pomaly :) v case registracie ked moje jedine fotky boli sem tam nejake makro mobilom (s nulovymi znalostami zakladov..) by som tu neuspel, co by bola skoda, pretoze ephoto ma vyrazne ovplyvnilo...
 
trojuholnik
2009-05-16 12:48:21+02
afka nemyslim ze treba platit moderatora. dobrovolnik by sa skor ci neskor nasiel a poriadok by tu bol. po case by vznikli temy na kazdy objektiv/fotak atd. a prispevky by sa pridavali do nich. dolezite ja vytvorit zvlast forum kde budu prispievat ludia cosa nevedia rozhodnut medzi 2-3fotakmi a podobne. takych tem je tu obrovske mnozstvo. treba davat pozor aj na nazov temy. potomsa da lahsie hladat, ale ak je nazov temy Prosim pomoc, alebo Poradte mi a podobne tak to nema zmysle
 
bear
- moderator
2009-05-16 13:33:14+02
Opakujuce sa otazky na tie iste objektivy/fotaky by mohli zodpovedat user reviews (ako je pri datbabaze fotakov na dpreview.com). Databaza fotakov a objektivov uz v galerii je, kazdy kto ma s danou technikou skusenosti, by mohol napisat svoj nazor (1x) a dodatocne mal moznost ho editovat. Ak sa to spoji s vyhladavanim obrazkov v galerii, bola by to skvela knowledge base. Mohol by tam byt aj nejaky rating ako pri fotkach (mechanicka kvalita, obrazova kvalita, celkove hodnotenie - ako v user reviews na slrgear.com).
 
mago
2009-05-16 15:03:42+02
niekto potrebuje odpoved hned, nie o 8 hodin
 
2009-05-16 15:07:14+02
príspevok od: mago
niekto potrebuje odpoved hned, nie o 8 hodin
najrychlejsie si to zistis vzdy sam a nic nie je tak horuce, aby to nepockalo par hodin.
 
dodo_bb
2009-05-16 17:24:59+02
Niečo treba robiť, hlavne tie rady, čo kúpiť sú otravné. Možno by sa dala urobiť naozaj databáza fototechniky, kam by mohol prispievať každý, niečo ako fotowikipédia. Na začiatok naplniť len odkazmi na známe recenzie a postupne by sa možno našli maníci na ich preklad. A obmedziť napríklad vstup tým, že príspievateľ musí opisovanú techniku vlastniť, ak chce pridať svoj názor, prípadne príspevky rozdeliť na podtémy ´čo vravia majitelia´ a čo vravia notorickí radiči - teoretici´ :-)))
 
MisoZ
2009-05-16 17:43:52+02
V prvom rade by som zlepsil vyhladavanie vo fore. Nedivim sa tolkym ludom ze zakladaju nove vlakna, lebo vyhladavanie na tomto fore je naozaj chabe. Vyhladavanie by sa malo nachadzat priamo ked clovek klikne na forum a samozrejme moznost vyhladavat v nadpisoch a/alebo prispevkoch. Sak takmer to je spravene v ´rozsirenom vyhladavani´ akurat to treba este pokombinovat a cele premiestnit na forum.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()