Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

pravo na koment

leto
leto 2009-06-06 21:44:14+02
mam taký navrh pre redakciu ephoto,ale zaujíma ma aj názor vas užívatelov,dnes,a denne sa tu k témam,ale hlavne k fotografiam vyjadruju vševedkovia,co nemaju v galérii ani cvak,su vsak odborníci na kazdu tému,a kritici najlepsí,tak čo im tak dat konečne cez prsty,a zavies pravidlo,že ak nemáš v galérii aspon tri fotografie,nemaš právo na komenty,a velkohubé vyjadrenia,co VY na to???
 
2009-06-06 23:38:39+02
príspevok od:
akekolvek obmedzenie, ktore odradi ludi prist na stranky a hodnotit je skodlive pre server. ten zije z reklamy. bud tej, na ktoru ludia kliknu, alebo tej, ktora sa zobrazi. a keby zrazu ubudlo par tisic zobrazeni denne, server by mohol z toho mat problemy.

ja som skor za spoplatnenie clenstva s vyhodami - zaplatis napr 2 eura mesacne a mozes uploadovat vacsie fotky, alebo viac fotiek, mozes zakladat temy bez obmedzenia, mozes hodnotit bez obmedzenia a podobne. pre uzivatelo zdarma by sa zaviedli obmedzenia. z vyzbieranych penazi by sa pokryli straty zo zobrazovania a mozno aj moderator fora ;)
tiez ma napadlo clenske, aj ked na dlhsie obdobie - polrok, rok...2€ mesacne by bolo moc, no napr. 10-12€ rocne sa da...kto by to myslel na fore vazne, zaplati ho...
 
2009-06-06 23:56:55+02
príspevok od:
tiez ma napadlo clenske, aj ked na dlhsie obdobie - polrok, rok...2€ mesacne by bolo moc, no napr. 10-12€ rocne sa da...kto by to myslel na fore vazne, zaplati ho...
2 eura nie su az tak vela ;)
pripadne by mohlo ephoto nadviazat spolupracu napr. s prolaikou a tam by sa dala uplatnit zlava pri nakupe nad povedzme 300Euro v hodnote rocneho predplatneho na ephoto ;)
 
leto
2009-06-07 00:09:25+02
mno,moznosti je zda sa vela,pockame co na to kompetentný,,,
 
Marcel Rebro
2009-06-07 06:53:12+02
príspevok od:
blbec si vzdy na to cas najde...a co sa tyka IP, tiez to nie je lahke...ja som pripojeny cez kamosa-providera a funguje so statickou IP pre cca 2000 ludi...
uz sa k tomu vyjadril javelin a ma v podstate pravdu : aka je pravdepodobnost ze stych cca 2000 ludi sa niekto rozhodne hodnotit tvoje fotky? a ked aj ... ak to bude normalny autor s normalnym proilom a normalnou galeriou, ziaden problem
 
Marcel Rebro
2009-06-07 06:57:52+02
ja by som to zhrnul :
1. moznost komentovat fotky len ak ma autor v galerii 20 bodov (= 2 fotky po 3x5)
2. zakazat ´anonymne´ bodovanie (bez komentara). ak uzivatel nic nenapise, doplni sa automaticky text (´bolo vam pridane hodnotenie ...´)
3. zvyraznit hodnotenia pochadzajuce z rovnakej IP ako ma autor
4. vyrazne hodnotenia pochadzajuce z PC so zapisanym cookie o ulozeni fotky

... viem, vsetko sa da obist, ale stoji to viac a viac usilia

Dobre svelo!
 
Marcel Rebro
2009-06-07 06:58:46+02
4. vyrazne zvyraznit ... ;-)

po ranu sa mi mota klavesnica a este si musim zbalit fotobagel ...
 
javelin
2009-06-07 07:14:12+02
príspevok od: leto
a ak by som sa chcel pozriet,ako ti to ide,je daka moznost,mas sukromnu galeriu?
Afka ma odkaz v profile....som si prelúskal ,než som sa s nim začal baviť...:))))
 
2009-06-07 07:20:18+02
príspevok od: Marcel Rebro
uz sa k tomu vyjadril javelin a ma v podstate pravdu : aka je pravdepodobnost ze stych cca 2000 ludi sa niekto rozhodne hodnotit tvoje fotky? a ked aj ... ak to bude normalny autor s normalnym proilom a normalnou galeriou, ziaden problem
nejde o pravdepodobnost...len nemam nejaku potrebu prezentovat svoju tvorbu na nete...kvoli skusenostiam s takymi blbcami, co nemaju stipku sudnosti v sebe a ukradnutuu fotku prezentuju za svoju...preto nemam v galerii ani jednu foto a branim sa podmienke plnohodnotneho konta mat aspon 2-3 fotky...
 
javelin
2009-06-07 07:25:04+02
príspevok od: Marcel Rebro
mas pravdu, ale da to uz trochu prace a to dokaze odradit ... ak k tomu pridas aby sa v pripade ze autor fotky a hodnotiaci maju rovnaku IP nick hodnotiaceho zobrazil cervenou ... nie kazdy vie ako funguje IP proxy
Ak zoberieš lenivost učasníkov na tomto fóre , (neschopnost použit google )...tak dost ludí to určite odradí.....No a to zvýraznenie klonovanej IP , nejako redakcia ignoruje...:????
Ibaže je to pre nich výhodou....
Sa mi dostalo tiež do pozornosti , že sedmičkári ohodnotili kopec fotiek a do pár dní sa vyparili.....no neviem ako sa im darí rušit kontá...mne to nešlo ani so šrobovákom :)))
Dufam že mi niekto nebude tvrdit niečo podobné ,ako zásah redakčnej polície a ich monitoring učastníkov....
Som už veľký chlapec a okrem Mikuláša , neverím na žiadne rozprávky.....ŽE BY DALA REDAKCIA NEJAKE VYŇADRENIE....Asi by to zaujímalo nielen mna ...???
 
2009-06-07 07:30:00+02
príspevok od:
2 eura nie su az tak vela ;)
pripadne by mohlo ephoto nadviazat spolupracu napr. s prolaikou a tam by sa dala uplatnit zlava pri nakupe nad povedzme 300Euro v hodnote rocneho predplatneho na ephoto ;)
no v rocnom pojati je to 24€, co je viac ako za printove medium...za to si predplatim Katolicke noviny, Slovenku a zvysi aj na Fifika :o))) ale ten napad s ProLaikou je dobry...v kazdom pripade zriadenie nejakeho klubu, clenskeho, vhodneho nastavenia cien-zo zaciatku radsej nizsieho, aby bol priestor na jeho zvysenie a vykrytie nejakych strat, by bolo urcite velmi dobrym doplnkovym riesenim k tomu mojmu prvemu navrhu a aj navodom, ako zaplatit moderatora...
 
viator
2009-06-07 07:32:30+02
Myslím si, že vystavená fotka pôsobí na každého inak a teší ma, ak sú pod ňou akékoľvek reakcie prípadne aj body, pretože tú istú fotografiu bude zrejme inak hodnotiť niekto iný.
Aj ja mám svoj vlastný pohľad a podľa neho hodnotím a teda môžem aj posúdiť (zvážiť) hodnotenie a koment iných - aj o tom je fórum...
Ten mrcov nápad sa mi pozdáva a ešte by sa mohol pri hodnotení ukazovať číselný údaj o dosiahnutých výsledkoch hodnotiaceho - trebárs v priemernej hodnote podobne ako v profile. Ak sa napr. vyjadrujem, alebo prideľujem body ohľadom kompozície, hneď by bolo vidieť ako to sám zvládam ( pravdaže opäť len podľa hodnotenia iných ), no o niečom by to predsa len napovedalo...
Osobne teda beriem hodnotenia a komenty ako názor ostatných a som rád keď tak činia, no za odborného člena komisie sa tiež nepokladám - to prenechám kompetentným...
 
leto
2009-06-07 10:54:32+02
dalsia zaujimava myslienka,ciselny udaj o dosiahnutych vysledkoch,aspon by bolo hned vidiet,ako sa ti dari,je to tiez na zvazenie,a verze ani je nie som odbornik,prave preto som tu,ucit sa od lepsich,,,
 
Marcel Rebro
2009-06-11 09:21:43+02
Dnes som sa celkom dobre nasmial. Pribudlo mi ´anonymne´ hodnotenie v rozsahu 0-3. Od nastrocneho (podla fotky v profile) autora, ktory ma v galerii 5 fotiek s celkovym suctom bodov 8. Tak som mu napisal ze ja (aj ostatni) autori mame ciselka radi, ale davame prednost slovam ... a tu je reakcia :

Zdravim :-(
ono to pise aj kolko dal kto za co ? aha tak to som nevedel som myslel ze to je anonimne a ked aj tak aj najvatsi profik ma publikum hlavne lajkov...
 
2009-06-11 09:33:35+02
niet nad vesely start do noveho dna :o)))
 
Marcel Rebro
2009-06-11 09:42:24+02
príspevok od:
niet nad vesely start do noveho dna :o)))
hlavne ta Lajka ma potesila ... som myslel ze niekde este stala na orbite kruzi ;-)
 
2009-06-11 10:25:06+02
príspevok od: Marcel Rebro
hlavne ta Lajka ma potesila ... som myslel ze niekde este stala na orbite kruzi ;-)
ako vidis, uz spadla dole rovno na ephoto :o))
 
Marcel Rebro
2009-06-11 10:54:20+02
príspevok od:
ako vidis, uz spadla dole rovno na ephoto :o))
a izzinovi supla na foto mesiaca 2-0-0 ...
 
2009-06-11 10:58:26+02
príspevok od: Marcel Rebro
a izzinovi supla na foto mesiaca 2-0-0 ...
vie patricne ocenit kvalitu :o)) len ma nejake bulharske bodovanie :o))
 
javelin
2009-06-11 11:38:46+02
príspevok od: Marcel Rebro
a izzinovi supla na foto mesiaca 2-0-0 ...
Neviem či šupla...ale asi sa bavime o Ginovi....mna poctil navštevou uť skôr ...no dal mi aj koment....ale dóbre ale néva, ja už som mu oplul bundu zo zadu...:)))
Uvažoval som , dať ho do ignore....ale nedal, lebo som inteligentný...:))) Nakoniec mam to aj v profile....
 
Marcel Rebro
2009-06-11 12:04:29+02
Dlabat na jeho nuly. Mna pobavilo ako ostal v soku, ked zistil ze ´anonymne´ hodnotenie bez komentu sice pod fotkou nie je vidno, ale to neznamena ze su anonymne ...
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()