Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

O ePhote v eTrende, co poviete ? Suhlasite ?

lu_boss
2010-02-06 18:48:38+01
http://fwd.etrend.sk/fwd-internet/ephoto-sk-vsetko-co-ste-chceli-vediet-o-foteni-ale-bali-ste-sa-opytat.html
 
maRmaRko
2010-02-06 20:06:40+01
Zaujímavý článok.. musím uznať..
 
bebel
2010-02-06 20:17:44+01
hm, citali ste aj ´diskusiu´?
 
2010-02-06 20:32:09+01
ja som ten clanok postrehol uz v den vydania, kedze chodim na etrend pravidelne a bol na hlavnej stranke...az vcera som sa dozvedel pozadie toho celeho...neviem, kto je dotycny Peto pod clankom, no ma moje sympatie...
 
staleusmiaty
2010-02-06 20:47:45+01
Po pravde, síce sú v článku viaceré tvrdenia, s ktorými sa nedá súhlasiť, článok na mňa nepôsobí vyslovene negatívne. Pre mňa je na webe dôležitý kvalitný obsah. A paradoxne, v tomto smere ephoto dostalo veľkú pochvalu: ´Ale ani skeptici mu nemôžu uprieť jedno: superobrovský rozsah podkladov, materiálov, manuálov, recenzií a galérií s jedinou témou: fotenie.´ Keby som ephoto nepoznal, prečítanie tohto článku - nech už je jeho obsah akokoľvek kontroverzný - by ma rozhodne primelo si tú stránku pozrieť.
 
lu_boss
2010-02-06 21:20:56+01
Celkovo divny clanok, etrend mam za seriozne medium. Po prvom precitani som si myslel, ze citam clanok 2-3 roky stary. Az neskor som zistil, ze ide o absolutne cerstvu zalezitost. A vzhladom na renome etrendu dost zarazajuce vety. Posolstvo clanku je take... povrchne, jemne povedane.
 
walde
ocenenie redakciou 2010-02-06 22:14:25+01
Priatelia, Trend v poslednom čase bohužiaľ dosť upadol, kvalitativne, odborne... Snaží sa byť kritický, ale ide dosť po povrchu. Hovorím hlavne o ekonomických témach. Článok mi v tomto kontexte nepride ako negatívny. V každom pripade propaguje naš portal.
 
TTL
2010-02-06 22:32:08+01
Trend Fail, ale na tomto clanku nevidim nic zle. Kolko mohla redaktorka zarobit za napisanie tohto clanku, mozno si zarobila tak na obed, skor ani to. Nemozete cakat ze niekto bude kvoli almuzne niekolko hodin zhanat informacie o nejakom (jej neznamom) portali a dalsie hodiny opatrne formulovat vety.

Kto o Ephote doteraz nepocul a zaujima sa o fotenie, hned z toho clanku urobi jeden klik ne ephoto.sk a zisti si aj sam, aky tu je obsah. A koho to nezaujima, toho nepresvedci ani bakalarska praca na temu ephoto.sk, aby sa tam pozrel, tak co.

A BTW je pravda, ze vacsina startupov zacina naozaj z nadsenia a minimalneho kapitalu, takze Ephoto je so svojim zazemim naozaj trochu vynimka. A mimochodom redaktorka to spomenula ako pozitivnu vec, tzn. nieco ako znamku profesionality a stability portalu, ktory hned len tak nezmizne. Keby za Ephoto nestalo LBI, tak pravdepodobne naozaj nikdy ani nevzikne.
 
TTL
2010-02-06 22:35:18+01
Vlastne v tomto kontexte musim vziat naspat aj to Trend Fail... Ved sam viem ako su na tom v dnesnej ´krize´ papierove media s predajnostou. Hold nemoze sa casto udrziavat ani kvalitativna uroven.
 
lu_boss
2010-02-06 23:21:27+01
Precital som si ten clanok niekolkokrat. Zaciatok clanku zdoraznuje dobu, ked je fotografov ako maku, dokonca tolko, ze stihaju nakrmit vsetky stranky venovane fotografi, uvedene su priklady stranok, ktore tazko povazovat za jednu vahovu kategoriu a vzapati sa zdoraznuje odhodlanie timu, ktory laka hobbyfotografov na svoje stranky. Potom je povedane, ze super obsah, ostane nic moc. A nakoniec ze ide o biznis. Vcelku v tom clanku zaznievaju pozitivne fakty - nepopieram, ale v takom nejako celkovo negativnom duchu - tak to na mna posobi... Ale - v konecnom dosledku o nic nejde.
 
pavel
2010-02-07 07:41:47+01
Ja ho skôr vnímam negatívne. Zrovnávať e-photo s flogom mi pripadá prinajmenšom slaboduché. Ako keby ste zrovnávali školu fotografovania ´Fotoroman´ s tou našou... Napísal som článok na svoj blog v Smečku, kde na záver pozývam autorku na naše pravidelné stretnutia ... Uverejnený bude zajtra ráno na blog.sme.

Aj keď píšete, že o nič predsa nejde, nemám rád, keď sa nedá priestor na vyjadrenie druhej strany ergo e-photu. Tento článok by to mal splniť...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-02-07 08:26:06+01
Ale veď tam majú vyjadrenia z vedenia e-Photo, mne sa to nezdá negatívne - jednodznačne pozitívne, určite by som si na tuto stránku klikol keby som o nej nevedel. Trošku škoda že sa nerozprávali s nejakým redaktorom ale s manažérom, ktorý rieši viacej financie:D Každopádne porovnávať ePhoto s Vivom alebo hocicým pre fotografov v SR to nieee, ved tu nič ine seriozne nemame...
 
olike
2010-02-07 10:48:03+01
ako moze clovek porovnavat flog a flickr s ephoto?...moze mi to niekto vysvetlit?
 
2010-02-07 11:00:32+01
príspevok od: Jozef Peniak
Ale veď tam majú vyjadrenia z vedenia e-Photo, mne sa to nezdá negatívne - jednodznačne pozitívne, určite by som si na tuto stránku klikol keby som o nej nevedel. Trošku škoda že sa nerozprávali s nejakým redaktorom ale s manažérom, ktorý rieši viacej financie:D Každopádne porovnávať ePhoto s Vivom alebo hocicým pre fotografov v SR to nieee, ved tu nič ine seriozne nemame...
Džouzef, v piatok sa to na stretku preberalo - ohladom toho vyjadrenia, sam p. Biath nam povedal, ako to je...Jedno je iste, tie jeho slova boli vytrhnute z kontextu a z jeho odpovedi, ktore boli poskytnute na otazky od Trendu, clanok nebol autorizovany atd...po tychto info mi to pripomina praktiky lacneho bulvaru a som vcelku rad, ze som zrusil predplatne...
 
2010-02-07 11:03:03+01
príspevok od: olike
ako moze clovek porovnavat flog a flickr s ephoto?...moze mi to niekto vysvetlit?
ako vidis, moze...malokto to chape (zrejme iba pani/slecna redaktorka), pre ostatnych, ktori su v tom zainteresovani resp. chodia sem alebo poznaju stranky v clanku, je to nepochopitelne :o)
 
admin
redakcia ephoto.sk 2010-02-07 11:11:39+01
Pani redaktorka oslovila vedenie firmy s otazkami, na ktore dostala odpovede.
Uz otazky boli formulovane tak, ze bolo jasne ze nie je celkom zorientovana v problematike. Poziadali sme ju, ze ak by jej nebolo nieco jasne aby nas kontaktovala. Neozvala sa. Po uverejneni sme zistili, ze vytrhla niekolko viet z kontextu a napisala clanok, ktory vobec nekorespondoval s nasimi odpovedami.

Mna osobne vzdy zarazi rozdelovanie stranok na stranky nadsencov a biznis stranky. Preco si poniektori myslia, ze tieto veci sa nemozu spajat? Chalani, ktori u nas robia obsah stranky a aj vsetci ostatni, su ephotu odovzdani naplno - je to skupinka nadsencov. Maju to stastie, ze robia to, co ich bavi a je to ich hobby. Aby vsak stranka mohla kvalitativne rast musia sa tomu venovat naplno a kedze su to tiez ludia musia aj z niecoho zit, taktiez rozvoj a udrzanie stranky si vyzaduje peniaze - a to je ten ´biznis´.
 
Dominik Bugár
redakcia ephoto.sk 2010-02-07 11:27:21+01
Podľa mňa to v mnohých ľuďoch urobí negatívny prvý dojem a to je dosť určujúce.
 
Dominik Bugár
redakcia ephoto.sk 2010-02-07 11:30:50+01
príspevok od:
Džouzef, v piatok sa to na stretku preberalo - ohladom toho vyjadrenia, sam p. Biath nam povedal, ako to je...Jedno je iste, tie jeho slova boli vytrhnute z kontextu a z jeho odpovedi, ktore boli poskytnute na otazky od Trendu, clanok nebol autorizovany atd...po tychto info mi to pripomina praktiky lacneho bulvaru a som vcelku rad, ze som zrusil predplatne...
Ziaľ bežne praktiky, hodné bulváru hľadajúce senzáciu a zneužívanie emotívneho pôsobenia...
 
2010-02-07 11:34:30+01
príspevok od: Dominik Bugár
Ziaľ bežne praktiky, hodné bulváru hľadajúce senzáciu a zneužívanie emotívneho pôsobenia...
ved prave, na trend by som to nebol povedal...takymto stylom sa prezentuju ine media, od ktorych sa to priam ocakava a maju to zrejme i v naplni prace...
 
pavel
2010-02-07 11:54:08+01
Mňa najviac vytočilo, že našu komunitu prirovnala k stránkam na ktoré prúdia fotky prúdom a je šumafuk či sú to fotky z večernej diskotéky, rodinnej oslavy, typu Chosé v zálive, Chosé v obchode a Chosé na ťave... Aj keď občas na tieto portály niečo prihodím, je to len z plezíru.

Autorke zjavne nedošlo o čom portál e-photo je. Článok bol tendenčne napísaný, buď na objednávku možno nejakého konkurenčného portálu, alebo a to je ešte horšie ho napísala z vlastnej iniciatívy a v tom prípade by som o jej profesionalite ako zamestnávateľ začal vážne pochybovať.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()