Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Zaciatocnici na Ephoto

PeterSA11
2010-02-10 18:55:45+01
Dobrý deň. S portalom ephoto som velmi spokojny. Jedina vec ktora mi tu trichu chyba je mozno nieco ako sekcia pre zaciatocníkov. Fotočkola a články pre začiatočníkov sú síce dobré, čo som mal na myli je skôr to že fotky pridané uzaciatocnikmi sa zvacsa stratia medzi fotkami pokrocilích (samozrejme pre ich nizsiu kvalitu a nedostatky) a tak sa obidu bez alebo len s malo kometarmi. Tak ma zaciatocnik ako napr ja len malo spatnej väzby, ktora by pomohla pri zdokonalovani. dakujem
 
PeterSA11
2010-02-10 19:02:01+01
Taktiez podla môjho nazoru existuje isty fenomen a to stadovitost (bez urazky). Mam na mysli to ze sa ludia (hlavne zaciatocnici) sa obycajmňne vyjadruju k fotkam, ktore su hojne komentovane, samozrejme hlavnu ulohu zohrava kvalita fotky ako takej ale urcite i toto zaváži.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2010-02-10 19:02:57+01
prvou spätnou väzbou ktorú máš, je nedostatok komentov. To značí, že fotky pravdepodobne ničím nezaujali. Ako píšeš, je tu denne veľmi veľa fotiek a pri každej sa pristaviť nedá. Sleduj a študuj tie, ktoré majú veľa komentov a polož si otázku, aký je rozdiel medzi nimi a tvojimi fotkami. Ak nájdeš správne odpovede, veľmi rýchlo začnú mať odozvu aj tvoje výtvory. Veľa zdaru.
 
PeterSA11
2010-02-10 19:04:26+01
príspevok od: branislavbuzek
prvou spätnou väzbou ktorú máš, je nedostatok komentov. To značí, že fotky pravdepodobne ničím nezaujali. Ako píšeš, je tu denne veľmi veľa fotiek a pri každej sa pristaviť nedá. Sleduj a študuj tie, ktoré majú veľa komentov a polož si otázku, aký je rozdiel medzi nimi a tvojimi fotkami. Ak nájdeš správne odpovede, veľmi rýchlo začnú mať odozvu aj tvoje výtvory. Veľa zdaru.
Ďakujem, nieco na tom bude.
 
arnie175
2010-02-10 19:09:07+01
príspevok od: PeterSA11
Taktiez podla môjho nazoru existuje isty fenomen a to stadovitost (bez urazky). Mam na mysli to ze sa ludia (hlavne zaciatocnici) sa obycajmňne vyjadruju k fotkam, ktore su hojne komentovane, samozrejme hlavnu ulohu zohrava kvalita fotky ako takej ale urcite i toto zaváži.
vsetko chce len kopu casu.....fotenim sa zaoberam denne skoro 5 rokov a stale sa mam co ucit , ked som pred tromi rokmi posielal do rakuska na trierenberg supercircuit vela fotiek tak som bol plny nadsenia a idealov ale ked mi prisla vybeorva kniha s top 1000 tak ma idealy hned presli ked som videl tie fotografie, pred tromi rokmi som tam posielal 2x viac fotiek ako tento rok,...jedna vec je fotit zvierata kde si to musi clovek vycakat a mat dobru vybavu a ina vec je fotit ludi kde zalezi viac na skusenostiach ako na vybave...
 
leto
2010-02-10 19:12:21+01
ahoj,neviem čo znamená ´málo spätnej väzby´ mám tomu rozumieť tak,že dostávaš ako začiatočník málo komentov ? :))
 
PeterSA11
2010-02-10 19:17:29+01
Samozrejme máte pravdu. Mam pred sebou ešte veľmi dlhu cestu (dúfam), aby sa moja fotka zaujala apon niekho musi sa mi vydari aj s velkou dávkou stastia. napadlo ma to len pre to ze ked existuje prva druha a tretia liga v sportoch tak by mozno mohlo existovat nieco take i tu
 
PeterSA11
2010-02-10 19:18:05+01
Nie to som nemyslel, to bol len taky napad :-D
 
leto
2010-02-10 19:20:44+01
príspevok od: PeterSA11
Nie to som nemyslel, to bol len taky napad :-D
myslím že branislav to vystihol,,, inak,už čoskoro nový web,tam možno sa dočkáš aj svojej prosby,,, :))
 
PeterSA11
2010-02-10 19:21:42+01
príspevok od: PeterSA11
Nie to som nemyslel, to bol len taky napad :-D
Nie leto to som mienil pri vsetkej skormnosti. Nechcem rozhodne via komentov alebo viac bodov aby som sa z toho mohol vytesovat. Ide mi o komenty typu ´nieje to boch vieco pretoze...´ len aby som na druhy krat neurobil tu istu chibu
 
jake
2010-02-10 19:28:00+01
brano to presne vystihol, staci sa snazit a robit dobre fotky. zaciatocnik vo fotografii v skutocnosti neexistuje. hlavny parameter je fantazia - automaticka rodena schopnost komponovat putave fotky aj ked po technickej stranke to nemusi byt nic moc.
 
pe3k
2010-02-10 20:01:17+01
príspevok od: jake
brano to presne vystihol, staci sa snazit a robit dobre fotky. zaciatocnik vo fotografii v skutocnosti neexistuje. hlavny parameter je fantazia - automaticka rodena schopnost komponovat putave fotky aj ked po technickej stranke to nemusi byt nic moc.
nazdar JAke teba som uz dlho necital :)) BTW dobre si to napisal .. mudro mudro
 
PeterSA11
2010-02-10 20:22:22+01
Hej hej. Máte uplnu pravdu, uznavam. to bol len taky nápad.
 
Jožo
2010-02-10 21:32:52+01
príspevok od: PeterSA11
Ďakujem, nieco na tom bude.
Nie niečo !!! To je pravda .
 
dodo_bb
2010-02-10 21:51:52+01
Peter, pokús sa dostať do nejakého fotokolektívu. To je určite najlepšia cesta ako napredovať. Komentáre od neznámych sú síce cenné, ale väčšinou je tá odozva hlavne u začiatočníka slabá. Hlavne na začiatku pomáha skúsený kamarát. Pridaj sa k niekomu, hoci len aby si mu nosil statív, robil asistenta, pokiaľ to bude slušný fotograf, rýchlo sa od neho veľa naučíš. Starý systém fotoklubov bol veľmi účinný...
 
Palso
2010-02-10 22:02:50+01
No ak toto číta aj nejaký admin, ja mám návrh:

Volá sa to log, funguje to ako tréningový log na niektorých stránkach o posilovaní :) Podstate je v tom, že sa vo fóre zriadi samostatná sekcia s názvom... čo ja viem, napríklad ´Fotolog´. V nej si bude môcť každý používateľ (napríklad nováčik) zriadiť vlastné vlákno. Postupne bude pridávať svoje fotky (vôbec to nemsusí ísť do galérie - bola by zbytočne zaspamovaná, prípadne to ani vôbec nemusí ísť na server ePhot a bude sa uploadovať napríklad na imageshack alebo tinypic) - s popiskami ako ich fotil, prečo práve takto, atď. Bude dokumentovať svoj postup a vývoj, ľudia mu tam môžu chodiť a komentovať ho, chváliť za pokrok, atď. Väčšinou si každého nováčika odchytil aj nejaký ´patrón´, ktorý v ňom videl potenciál, pomáhal mu pravidelne a niečo z neho ´vykresal´...

Je to len taký hrubý návrh, ale stojí za zmienku, čo vy na to?
 
BrAtKo
2010-02-10 22:27:43+01
Palso: ved to vsetko predsa ponukaju uz hotove a zabehnute weby ako facebook ci flickr.
 
PeterSA11
2010-02-10 23:03:53+01
príspevok od: dodo_bb
Peter, pokús sa dostať do nejakého fotokolektívu. To je určite najlepšia cesta ako napredovať. Komentáre od neznámych sú síce cenné, ale väčšinou je tá odozva hlavne u začiatočníka slabá. Hlavne na začiatku pomáha skúsený kamarát. Pridaj sa k niekomu, hoci len aby si mu nosil statív, robil asistenta, pokiaľ to bude slušný fotograf, rýchlo sa od neho veľa naučíš. Starý systém fotoklubov bol veľmi účinný...
T oje rozhodne najlepsi spôsob.
 
kuslak
2010-02-10 23:13:40+01
príspevok od: BrAtKo
Palso: ved to vsetko predsa ponukaju uz hotove a zabehnute weby ako facebook ci flickr.
Bratko a koľko ľudí ti na FB napíše svoj názor k fotke? Myslíš, že sa dočkáš komentu, pripomienky, rady, akú očakávaš? Neviem, či si uviedol správny príklad alebo pochopil zámer Palsa. Ak sa mýlim, beriem späť.
 
kapurka
2010-02-10 23:17:19+01
Ahoj Peter. Chápem o čo ti ide a vo svojich začiatkoch na fotostránkach som pachtila po radách a názoroch taktiež. Fotím asi rok a rovnaký čas navštevujem fotostránky. Nie som však toho názoru, že je potreba nás začiatočníkov separovať.Myslím si, že človek aby napredoval musí sledovať tých lepších a učiť sa od nich. Takže budem radšej outsaider v spoločnosti výborných, než jednooký medzi slepými. Zistila som, že je dobré nájsť si niekoho vo svojom okolí, kto ti bude vedieť poradiť, tiež sa skús popozerat po nejakých fotokluboch a nie sú na škodu aj nejaké WS, tieto veci ťa vedia dostať dosť dopredu a hlavne je dobre sledovať komenty už u spomínaných dobre hodnotených fotografií. Hlavne vydrž, ak ťa to baví a výsledky sa určite dostavia! ... mimochodom si myslím, že je tu fakt kopec fajn ľudí, ktorí sa snažia poradiť ako fotku vylepšiť...to si ešte nezažil iné stránky, kde ti rádoby znalci okomentujú akurát chyby a aké je to strašné ale žiadna konkrétna rada...:)))
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()