Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Moja prvá svadba...

quintes
quintes 2010-06-10 16:49:45+02
Takže, po dlhej dobe mojej neúčasti na tomto fóre, som sem konečne opäť zavítal, a hneď s mojím skromným príspevkom do fóra (ako inak)... Minulú sobotu (5.6) som bol na rodinnej svadbe a keďže si už každý z mojej rodiny všimol moju fototašku ležať v izbe, bol mi podaný návrh, aby som ho konečne (foťák) vytiahol z tašky a urobil zopár záberov na svadbe, nie ako hlavný fotograf, ale ako rodinný.. Čiže niečo ako foto-momentky. Bol som rád, reku si to aspoň vyskúšam, a nebudem v strese, ak mi dôjdu baterky :) A aj som si myslel, že pokecám s hlavným fotografom, niečo aj popijeme a pod.. No už pri príchode ku kostolu som bol vyvedený hneď z omylu.. Stačilo pár tupých pohľadov od šéfa (rozumej hlavného fotografa, vedúceho planéty) a jeho dvorného svalnatého kameramana, a tušil som, že to nebudem mať ľahké.. No ja som silný človek (aj pri rozvode som si to myslel), reku, nedám sa... Tak som si začal robiť svoju "prácu" ako najlepšie viem, a keďže mám rýchle nohy (občas rýchlejšie ako lopta na futbale), vedel som si zabezpečiť skôr dobré miesto na fotenie, z môjho pohľadu.. asi som študoval rovnakú vesmírnu školu ako šéf, lebo ten mal podobný názor na miesto ako ja, ale nie tak rýchle nohy, tak na každej mojej tretej foto je jeho ruka alebo zatienený blesk (keď som fotil na výšku). Občas keď som zacítil príjemnú letnú vôňu šéfa pri pohľade do hľadáčiku, tak som šiel radšej ďalej... Touto cestou chcem poprosiť všetkých vás, pánov šéfov, budťe prosím, ohľaduplní aj na nás, obyčajných, čo si chceme urobiť pár vlastných foto (pre veľké potešenie nevesty, lebo pri cca 800ks foto od šéfa, kedy za 40ks pýta 20eur), veď my vám nelezieme do kapusty, a keď má niekto talent, sorry...
 
quintes
2010-06-11 14:12:24+02
cas okolo piatej poobede...
 
quintes
2010-06-11 14:12:46+02
a o pol deviatej vecer :)
 
quintes
2010-06-11 14:14:48+02
príspevok od: Daniel.U
Ja by som sa neplietol k oficialnemu fotografovi ani keby mal tri krat mensi ako ja. Berem to ako taku fotograficku etiku. A ked si mladomazelia zelaju aby vsetci ucastnici fotili, tak nech sa potom topia v mori fotiek o nicom. Nech by bol oficialny neviem ako neschopny, tak sa mu nebudem motat do zaberu nech tie fotky niesu este horsie
vidis, a v tomto sme rozdielni... mne ked povedal jeden z ucastnikov fot, tak som fotil... aj ked som ich an rizika upozornil... u nas na vychode to je potom tak, ze co še bojiš, nestresuj :) a foto od sefa maju pekne dobre, nebojte sa :)
 
maRmaRko
2010-06-11 14:23:47+02
príspevok od: quintes
alebo na tom, ze som fotil spoza stromu...
Nevesta ? :D
 
Daniel.U
2010-06-11 14:24:41+02
príspevok od: quintes
vidis, a v tomto sme rozdielni... mne ked povedal jeden z ucastnikov fot, tak som fotil... aj ked som ich an rizika upozornil... u nas na vychode to je potom tak, ze co še bojiš, nestresuj :) a foto od sefa maju pekne dobre, nebojte sa :)
tak ale to by si mali odberatelia uvedomit, ze je to o nicom postup. Tak ta mali poverit oficialnym fotenim a nemali platit hentomu. Alebo potom ked je taky dobry, tak mal fotiti len on a potom nechapem na co kazali aj tebe.
 
conan7
2010-06-11 14:28:34+02
príspevok od: quintes
vidis, a v tomto sme rozdielni... mne ked povedal jeden z ucastnikov fot, tak som fotil... aj ked som ich an rizika upozornil... u nas na vychode to je potom tak, ze co še bojiš, nestresuj :) a foto od sefa maju pekne dobre, nebojte sa :)
ináč akú mal výbavu? všímal si si?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-06-11 14:32:42+02
príspevok od: quintes
vidis, a v tomto sme rozdielni... mne ked povedal jeden z ucastnikov fot, tak som fotil... aj ked som ich an rizika upozornil... u nas na vychode to je potom tak, ze co še bojiš, nestresuj :) a foto od sefa maju pekne dobre, nebojte sa :)
ja mám celkom dobré skúsenosti s amatérmi, na 90% nezavadzajú vobec.. Jasne že ak si ma mladí platia a niekto sa mi rve v malom kostole na jedine dve miesta z ktorých ide fotiť a mám ho v zábere či 5 cm za uchom, tak ma to ohromne teší a ak mi to vadí aj mu to poviem.. Ideálne je ked sa pri odchode niekto strepe do stredu koridoru a mám krásny chrbát s lupienkami, namiesto vysmiatych mladomanželov:D nejaké ruky z kompaktami a zrkadlami mi nevadia ked nie su pred tvarou nevesty - to je len plus.. jednoducho a dobre: rodinní fotografi kludne nech si cvakjau, ale nie tak aby boli v zábere či už za mladými alebo medzi mnou a mladými vtedy ked sa mi to nehodí, proste ide o to nezavadzať. Amatéra/truhlíka spoznáš podľa toho, že zavadzia. Na mojej vlastenj svadbe bolo kopec fotografov ako pozvaných ako hostí a nikto si nezavadzal lebo fotila len jedna čo bola na to najatá:)
 
tomis.ales
2010-06-11 14:33:15+02
Ja tiez fotim svadby a ak by sa mi niekto plietol pod nohy, dal by som mu slusne najavo nech ide do riti. Som plateny za fotografie a o tie ma poziadali snubenci a chcem im dat co najvyssiu kvalitu. Robim to pre nich, vlastne cely den je o nich a nejaky puko s kompaktom mi nebude zavadzat. V kostole alebo na urade je kazde miesto na fotenie moje miesto, pretoze som za to plateny a budem vzdy a vsade liezt rodinnym cvakacom pred objektivy. Iba s oficialnym kameramanom sa dohodnem aby se si nezavadzali. Pripada mi ze ti cvakaci by sa asi ani k tym mojim fotkam nedostali, tak si robia svoje.Mozno to vyznelo dost egoisticky, ale fotograf ma fotit to co si zelaju snubenci/mladomanzelia, respektive to co uznam za vhodne a tym to pre mna hasne. Slusne, ticho, ale cez lakte sa prebojujem na svoje miesto.
 
Ferdo
2010-06-11 14:54:01+02
Quintes ked budes ty raz fotit svadbu ako hlavny fotograf, pochopis :) Pretoze takto maju aj hostia mizerne fotky a aj profesionalovi komplikuju zivot.

Na jednej svadbe sa mi stalo, ze na obrade pri vymene prstienkov nabehlo k mladomanzelom 5 ci 6 hoti s kompaktami a to som sa musel na to najlepsie miesto predierat doslova laktami. Ked som im povedal nech idu do zadku, zachvilku boli naspat a dalej cvakali. Bola to situacia, ktora prekvapila aj samotnych novomanzelov a boli na tych hosti dost nastvani.
 
Daniel.U
2010-06-11 14:55:21+02
ja som napriklad nikdy nepochopil na co su komu tie fotky z komaktov od rodinnych cvakacov. Ved dnes sa foti digitalne, fotky od toho hlavneho sa rozoslu za jeden den kazdemu kto chce alebo sa vyvesia na na internet. Na co si kazdy este foti pre seba v zivote nepochopim.
 
Ferdo
2010-06-11 15:00:49+02
príspevok od: Daniel.U
ja som napriklad nikdy nepochopil na co su komu tie fotky z komaktov od rodinnych cvakacov. Ved dnes sa foti digitalne, fotky od toho hlavneho sa rozoslu za jeden den kazdemu kto chce alebo sa vyvesia na na internet. Na co si kazdy este foti pre seba v zivote nepochopim.
..z vlastnej svadby mam asi 450 zaberov od hosti, 90% z nich je onicom obsahovo a 100% je onicom kvalitou. Raz ich urcite vymazem pretoze mam kvalitne foto od profika :) Ale hostia boli poslusni, kazdy cvakal zo svojho miesta, nikde sa nepchali :D
 
quintes
2010-06-11 15:04:44+02
príspevok od: conan7
ináč akú mal výbavu? všímal si si?
mal nikon, model som si nevsimol, raz behal s pevnou asi 50, inokedy 70-200, a mozno aj nieco mensie... kedy ako.. naozaj som sa tesil ze spolu dame rec, ale nevydalo
 
quintes
2010-06-11 15:07:14+02
za dalsie, nespominal som ze som fotil s kompaktom... takych tam bolo este asi 4 :)
 
Daniel.U
2010-06-11 15:16:23+02
príspevok od: Ferdo
..z vlastnej svadby mam asi 450 zaberov od hosti, 90% z nich je onicom obsahovo a 100% je onicom kvalitou. Raz ich urcite vymazem pretoze mam kvalitne foto od profika :) Ale hostia boli poslusni, kazdy cvakal zo svojho miesta, nikde sa nepchali :D
tak vies, vo svete ultrazoomov nemusis ani vstat z lavice :-) Dokonca ani ryzu nemusia na teba hadzat, ta v obraze vznikne aj sama, dokonca na vsetkych zaberoch, ake romanticke :-)
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()