Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Moja prvá svadba...

quintes
quintes 2010-06-10 16:49:45+02
Takže, po dlhej dobe mojej neúčasti na tomto fóre, som sem konečne opäť zavítal, a hneď s mojím skromným príspevkom do fóra (ako inak)... Minulú sobotu (5.6) som bol na rodinnej svadbe a keďže si už každý z mojej rodiny všimol moju fototašku ležať v izbe, bol mi podaný návrh, aby som ho konečne (foťák) vytiahol z tašky a urobil zopár záberov na svadbe, nie ako hlavný fotograf, ale ako rodinný.. Čiže niečo ako foto-momentky. Bol som rád, reku si to aspoň vyskúšam, a nebudem v strese, ak mi dôjdu baterky :) A aj som si myslel, že pokecám s hlavným fotografom, niečo aj popijeme a pod.. No už pri príchode ku kostolu som bol vyvedený hneď z omylu.. Stačilo pár tupých pohľadov od šéfa (rozumej hlavného fotografa, vedúceho planéty) a jeho dvorného svalnatého kameramana, a tušil som, že to nebudem mať ľahké.. No ja som silný človek (aj pri rozvode som si to myslel), reku, nedám sa... Tak som si začal robiť svoju "prácu" ako najlepšie viem, a keďže mám rýchle nohy (občas rýchlejšie ako lopta na futbale), vedel som si zabezpečiť skôr dobré miesto na fotenie, z môjho pohľadu.. asi som študoval rovnakú vesmírnu školu ako šéf, lebo ten mal podobný názor na miesto ako ja, ale nie tak rýchle nohy, tak na každej mojej tretej foto je jeho ruka alebo zatienený blesk (keď som fotil na výšku). Občas keď som zacítil príjemnú letnú vôňu šéfa pri pohľade do hľadáčiku, tak som šiel radšej ďalej... Touto cestou chcem poprosiť všetkých vás, pánov šéfov, budťe prosím, ohľaduplní aj na nás, obyčajných, čo si chceme urobiť pár vlastných foto (pre veľké potešenie nevesty, lebo pri cca 800ks foto od šéfa, kedy za 40ks pýta 20eur), veď my vám nelezieme do kapusty, a keď má niekto talent, sorry...
 
kralik_j
2010-06-10 19:00:50+02
to ze nemas profi techniku on ma, a ze ty nezoberies ani cent a on za kazdych 20ks-40eur vidia oni. Oni neznali, predsa len uprednostnia mozno foto gratis fototechnikou o ktorej vies mozno len ty ze nie je profi
 
Bofo
2010-06-10 19:08:00+02
Apropo, uplne nahodou neboli nositelia mien Lucia a Tibor ???
 
kralik_j
2010-06-10 19:24:02+02
no a teraz daj nejake tie foto :)
 
Ultra TXF
2010-06-10 22:59:18+02
Nazdar quintes, srdečne ťa zdravím a vítam na ePhote :)

Ale k veci. Ten ´šéf´ bol hlavný fotograf a ty pohlavný.Podľa toho sa aj strkáte kam potrebujete.Každopádne on bol oficiálny a ty neoficiálny.Ja by som ťa poslal ako pohlavného fotografa vieš kam :)
 
Ferdo
2010-06-10 23:31:15+02
dobre si to... napisal :))))
 
duroslav
2010-06-10 23:43:01+02
Všetko sa len okolo tej diery točí :-)))
 
quintes
2010-06-10 23:44:26+02
Este ze si na mna nezabudol :) nezabudaj vsak, ze aj ked ma posles, nie je zarucene, ze pojdem :D
 
Ultra TXF
2010-06-10 23:57:16+02
príspevok od: quintes
Este ze si na mna nezabudol :) nezabudaj vsak, ze aj ked ma posles, nie je zarucene, ze pojdem :D
Na takých ako ty sa nezabúda,sme zhruba jedna krvná skupina :)
Ak by si bol korektný,tak by si išiel.Je to jeho džob alebo job , jeho zodpovednosť,má právo si vyčistiť plac.To musíš chápať.
Okrem toho mám 70-200/2,8 a je to dosť ťažké,takže dostať s tým po hlave by asi nebola sranda :)
 
Ultra TXF
2010-06-10 23:58:59+02
príspevok od: duroslav
Všetko sa len okolo tej diery točí :-)))
Joj kamarát,čierne diery sú veľmo nebezpečné,väčšinou všetko zcucnú :)
 
lu_boss
2010-06-11 08:25:37+02
... ja som zazil svadobny obrad, kde nevesta poziadala vsetkych znamych nech donesu fotaky, aby ich pofotili, lebo ved to bude stacit. Ale nikto z oslovenych nevedel o tych ostatnych osolovenych. Vysledkom bolo, ze sme si techniku dotrepali asi piati (pri cca 20 ucastnikov obradu). Styria sme si povedali, ze nema zmysel zavadzat si a prenechali sme to na najaktivnejsieho. Z nejakeho dovodu sa napokon zjavil aj profik, takze vysledkom bola mela dvoch ludi na malom priestore... Ale OK, pikoskou a pointou celeho tohto cirkusu bolo, ze nas profi-fesi z hosti mal UZ s bleskom z osemdesiatych rokov a cele mu to neskutocne pipalo. Zaotrenie - pip, cvak pip - a pipanie rozkosne doplnalo cely proces - ´beriete si...´ piiip´... a budete... ´ piiip... piiip...piiip...piiip...
A k teme - ano, pokial je tam hlavny fotograf, on je sef. Aj keby bol debil.
 
mayko
2010-06-11 10:31:51+02
S poslednou vetou musim suhlasit...zatial len z pohladu ´pohlavneho´ fotiča:) A podobnu svatobnu skusenost mam tiez: z kostola, kde sa okrem hlavnej fotografky(c300d+18-55 bez ext. blesku-kreativne riesenie:D) motal okolo snubencov aj roj kompaktistov a este jeden handycamak. A bol som tam tiez...kedze ma znama zavolala tiez cosi pofotit...no mam odtial len malo zaberov, kedze sa mi zdalo byt maximalne nemiestne pridat sa do roja, ktory uz aj tak brutalne rusil atmosferu. Pred rolou hlavneho a plateneho fotografa mam velky respekt...ani nie kvoli obradu v tazkych podmienkach, ci skor reportaznom ponati oslavy, ale pred fotenim smiesnych fotiek do albumu...
 
bonifacko
2010-06-11 10:37:30+02
Podla mna treba mať rešpekt pred hlavnym fotografistom.Ak to treba zmeniť ešte počas aktu, tak to nech si to určia snubenci. Zasa...ako píše zadavatel temy, jeho zážitok bol skor o ješitnosti toho hlavneho fotografistu a vždy sa ho (quintesa) snažil vytlačiť z dobreho fleku. Je to trapne.
 
Ferdo
2010-06-11 11:19:33+02
pekne mate zaskatulkovanych svadobnych fotografov.. ale nieco pravdy na tom bude, vela je takych co robia naozaj smiesne fotky so smiesnymi pozami do svadobneho albumu. Ale da sa to aj inak, nenasilne, aby to bolo paru co najviac prirodzene a nevyznelo to smiesne ani teraz ani o 10 rokov :)
 
atti
2010-06-11 12:09:20+02
Skúsme sa na to pozrieť trochu inak. Pár vysloví svoju dôveru ´profesionálnemu´ fotografovi a ochotne za zábery zaplatia dohodnutú sumu.
Ako by sa ale tvárili, keby si ten fotograf vypýtal peniaze, ale nedodal žiadny riadny záber, pretože mu zavadzali pobehujúci hostia s foťákmi?

Čo sa týka tých rýchlejších nôh: väčšinou profesionálny fotograf vie, že asi odkiaľ s čo bude fotiť. Nemusí sa na to miesto postaviť 10 minút pred dejom, ale úplne mu stačí na to minútový - dvojminútový predstih.

Ak by som šiel fotiť svadbu ako hosť - nadšený amatér, tak by som asi v nejakej vhodnej pauze zašiel za profesionálom a snažil sa s ním dohodnúť, aby som mu neliezol do teritoriálnej kapusty. Ešte aj to sa môže stať, že by som od neho dostal dobrý typ na jedinečný záber ;-)
 
FLASH-FOTO
2010-06-11 12:25:50+02
Ja si myslím, že všetko je o vzájomnej komunikácii a nie o zazeraní jeden na druhého..., treba sa dopredu dohodnúť a vyhneme sa väčšine problémov..., pokiaľ sa dohod dodržia.
Keď fotím svadbu, dohodnem sa s mladomanželmi, kedy nechcem, aby mi niekto liezol medzi nás, potom idem do kostola za farárom a dohodneme sa, kde sa môžem pohybovať, aby som nerušil obrad..., prípadne na úrade, aké majú zaužívané zvyky...,napriek tomu sa mi raz stalo, že som sa dohodol s kameramanom, kde budeme a pri odchode z kostola sa mi surovo natrepal do uličky pred foťák, vtedy som mal chuť ho zabiť...,
 
quintes
2010-06-11 13:52:33+02
príspevok od: Bofo
Apropo, uplne nahodou neboli nositelia mien Lucia a Tibor ???
nie nie :)
 
Daniel.U
2010-06-11 14:01:35+02
Ja by som sa neplietol k oficialnemu fotografovi ani keby mal tri krat mensi ako ja. Berem to ako taku fotograficku etiku. A ked si mladomazelia zelaju aby vsetci ucastnici fotili, tak nech sa potom topia v mori fotiek o nicom. Nech by bol oficialny neviem ako neschopny, tak sa mu nebudem motat do zaberu nech tie fotky niesu este horsie
 
quintes
2010-06-11 14:09:32+02
ukazka foto 1.. co je na tom profi...
 
quintes
2010-06-11 14:10:30+02
alebo na tom, ze som fotil spoza stromu...
 
quintes
2010-06-11 14:11:05+02
.. ked zaujimavejsie bolo toto...
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()