Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Pripomienky a vylepšenia na e-photo II

jan.zitniak
jan.zitniak 2010-08-30 08:38:42+02
Zopár rád od mňa: Napr. pri sledovaní titulkov fóra napravo úvodnej stránky ephoto.sk by bolo vhodné spraviť odkaz na slovo Fórum, ktoré sa nachádza priamo nad nimi, aby som hneď prešiel do neho. To isté by malo platiť aj u ostatných kategóriach pri článkoch (Fotoreporty, Workshopy, Novinky, ...) Ešte mi chýba (a asi je to úmysel). Ak som si nestihol prečítať staršie články ephota chronologicky, tak mám smolu, pretože na konci stránky nevidím pokračovanie na predchádzajúce strany. A možno ešte viac článkov, aby sme sa mohli dozvedieť ďalšie zaujímavé informácie :). Ephoto.sk odvádza skvelú prácu.
 
Granko
2010-09-01 22:13:52+02
príspevok od: araf1
PReakcia na p.Michala a p. Granka (dovolím si vykať Vám) - áno upravovali sa fotky aj v minulosti ale nie v takej miere ako teraz. Mám na mysli napríklad tieňovanie pri expozícii papiera kde sa na rozdiel od dnešnej doby sa nedala chyba napraviť. Mnohí profesionálni fotografi fotia aj dnes na diafilmy z dôvodu väčšej sýtosti farieb a neriešia to fotením na digitál a následnou úpravou. O tom či k fotke napíšem pravdu alebo ju ukradnem je vecou cti každého. Ja som si tu minule pozeral makrofotku muchy, kde všetci fotku chválili a ja som sa spýtal- bola tá mucha mŕtva ? Teším sa z príspevkov na moju reakciu, pridám iba na záver - ja by som rád vedel ktorá fotka je bez úprav. Ak má niekto záujem kľudne mi môže poslať link - rád si ju pozriem. S úctou Araf1
a aká je únosná miera, aby to upravovanie bolo ešte ´v norme´? to je tak individuálna hranica, že každý ju má niekde inde...i nepatrné upravovanie akýchkoľvek diel aj obrazového charakteru sa deje už od nepamäti...
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-01 22:20:13+02
príspevok od: araf1
PReakcia na p.Michala a p. Granka (dovolím si vykať Vám) - áno upravovali sa fotky aj v minulosti ale nie v takej miere ako teraz. Mám na mysli napríklad tieňovanie pri expozícii papiera kde sa na rozdiel od dnešnej doby sa nedala chyba napraviť. Mnohí profesionálni fotografi fotia aj dnes na diafilmy z dôvodu väčšej sýtosti farieb a neriešia to fotením na digitál a následnou úpravou. O tom či k fotke napíšem pravdu alebo ju ukradnem je vecou cti každého. Ja som si tu minule pozeral makrofotku muchy, kde všetci fotku chválili a ja som sa spýtal- bola tá mucha mŕtva ? Teším sa z príspevkov na moju reakciu, pridám iba na záver - ja by som rád vedel ktorá fotka je bez úprav. Ak má niekto záujem kľudne mi môže poslať link - rád si ju pozriem. S úctou Araf1
Však každý má svoj názor, svoju mieru, ale netreba ju ostatným vnucovať. Nemyslím si, že je dnes reálne fotiť profesionálne na film. Pokiaľ teda nejde o niečo vysoko špecializované, ale zas to by si aj tak opäť skenoval a to už je potom jedno.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()