Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

27" Dell U2713H UltraSharp - pecka pre fotografov !?

lacikam
lacikam 2012-11-04 11:37:56+01
Zo zahraničnej recenzie : Dobrý výber - U2713H s pôsobivou kvalitu obrazu - podporený cenou, ktorá je asi o 20% nižšia, než pri U2711, ponúka pre každého niečo. So všetkými pozitívami i negatívami, jedna vec je úplne jasná: U2713 je vynikajúci monitor pre domácich užívateľov. Nekonkuruje Dell U2711, Samsung SyncMaster 850D alebo Asus VG278H vo všetkých oblastiach, ale ak široký farebný gamut (sRGB), alebo extrémne pozorovacie uhly sú absolútnou nutnosťou - potom U2713 a jeho kalibrovaný panel naozaj poskytne takmer perfektný obraz.
+ : Vynikajúca Anti-Glare úprava povrchu obrazovky (oveľa lepšia než u U2711, kde bol povrch terčom kritiky) - dobré podanie farieb - férová cena - slušný multimediálne možnosti - Integrované USB 3.0 porty - fyzické tlačidlá + Intuitívne OSD..
- : Znížené možnosti vstupov v porovnaní s U2711 - čítačka pamäťových kariet by bola skvelým doplnkom - Rotácia monitora na výšku (v režime pivot) môžu poškriabať základňu - Technicky nižšie špecifikácie oproti panelu U2711 ..
Záver recenzie : Môže vyvolať chtíč, závisť a žiarlivosť v priateľoch a rodine.
recenzia na svethardware : http://www.svethardware.cz/art_doc-B126639390EAC219C1257AA6003BCCCC.html
Nemôžem si pomôcť, mne to pripadá byť OK - aj z pohľadu ceny : http://www.alza.sk/27-dell-u2713h-ultrasharp-d353760.htm
 
total empty
2012-11-05 16:04:21+01
príspevok od: rbr69
ale ten "masaker" by mal pozerat nie len na prehliadaci s CMS, ale aj na monitore, ktory to vie podat, teda aRGB cim sa skupina zuzuje ...
Práve že pri porovnaní to vidno aj na srgb monitoroch, a tomu nerozumiem. Ale týka sa to fakt len niektorých fotiek.
 
lacikam
2012-11-05 23:52:47+01
príspevok od: rbr69
a? zly ci?
NO - takto. Keď som kupoval, bol to (s prihliadnutím k vtedajšiemu stavu a ponuke) veľmi zaujímavý monitor = uhlopriečka / cena / kvalita. V takomto poradí, dnes môžem potvrdiť. Neviem, aké mám oči, ale Mirek Jahoda (recenzent světhardware.cz) popísal kvalitu farieb v sRGB ako vyhovujúcu, po miernom doladení sondou ako - stav v poriadku, s istými problémami s vyladením gamma a meniacim sa kontrastom pri rozličnom jase, stúpajucom minimálnom jase po istom čase - (vraj bežný stav CCFL podsvietenia) V opakovanej recenzii (z dôvodu, že - ak som dobre pochopil text, meral Adobe SRG priestor nesprávne) potvrdil sRGB výsledok s tým, že po miernej kalibrácii je monitor výborný aj v AdobeRGB - má tam aj lepšiu gamma krivku. Poskytol aj skalibrovaný ICC profil, čo ma presvedčilo, že aj bez nákupu sondy budem blízko správnemu nastaveniu farieb. Po prvom reálnejšom dni, keď som sa na monitor díval dlhšie nemohol som sa zbaviť okom vnímaného presýtenia modrej a červenej - v továrenskom nastavení sRGB, trochu som "šprtal do nastavenia", aby som videl, ako veľmi musím "mršiť obraz" - aby som ho vnímal ako "prirodzenejší" - pre moje oko. Ale je pravda, že išlo o filmy v .mkv , takže podľa toho asi ťažko posudzovať (záleží od kvality filmu), čo monitor dokáže pri fotkách.. Až rozbalím nejaké fotky, reálne čerstvo nafotené v novom priestore, pozriem sa na detaily a farby poriadne - teraz som bol skôr zaskočený ako sklamaný. Neodrádzam.
 
lacikam
2012-11-06 00:06:32+01
Mirek Jahoda dosť podrobne popísal a vlastne nepriamo naznačil v recenzii Fujitsu P27T P6 o čo v kalibrácii monitora vlastne ide.. Nie každý monitor je skalibrovateľný (ak sa bavíme o kalibrácii na úroveň vhodnú pre editáciu fotiek a už vôbec nie v AdobeRGB) a ak tak vždy je výsledok poplatný technológii panelu, elektronike, tktorá rozhoduje o jeho vlastnostiach a teda aj technickej kvalite prevedenia (teda aj cene). Dnes by som naozaj siahol (od nákupu ubehli 4? mesiace) po monitore, o ktorom výrobca aspoň tvrdí, že k nemu dodáva kalibračný protokol - je to pre mňa prísľub, že ak ho oni dokázali dostať kalibračne správne do priestoru sRGB, resp. ešte lepšie do AdobeRGB, tak sa to podarí aj mne, neskôr. Veriť, že 6+2bit AFRC notebookový display bude po kalibrácii vhodný na úpravu fotiek je naivné, podľa mňa. Nebude vyhovovať pomerom kontrastu (a aj ten je pre správne škálovanie podstatný), možno ani gamma krivkou, ak aj bude sedieť aspoň ten sRGB. Sedieť - pre mňa znamená nachádzať sa v "tom trojuholníku, ktorý je tým priestorom vymedzený) a pritom to neznamená, že bude aj rovnako "veľký.."Jednoducho povedané - čo v tom displayi nie je, to tam sonda nevyčaruje. Bolo tu spomenuté, že čo znamená kalibrácia z továrne po roku, pol roku.. Jasné - ale rozkalibrovávanie po užívateľkých hodinách je bežné u všetkých monitorov - prípadnú kvalitu monitora s certifikátom to u mňňa neznižuje. Mám aj Eizo ale ako firmu, resp. ich politiku - ich nemám rád. Ako jeden z mála výrobcov natívnych 10bit monitorov by mali byť prví, čo okamžite pri ponuke na webe, resp. pri kúpe upozornia na potrebu odpovedajúcej profi VGA. Dodnes je v tejto oblasti tma.
 
lacikam
2012-11-06 00:32:40+01
Tému som zakladal hlavne preto, že sa tu často rieši monitor vhodný na úpravu a tento hore uvedený (DELL) je okrem vhodnosti aj kráľovsky veľký a cenovo prijateľný - ak si uvedomíme, že EIZO bude v zrovnateľnej cene oveľa menší. Vyššie uvedené názory sú čisto moje subjektívne, nemusíte súhlasiť, to je mi jasné. A teraz to, prečo som sa o5 prihlásil - aby som sa opravil - Mirek Jahoda - recenzent extrahardware.cz. Recenzia Fujitsu tu : http://extrahardware.cnews.cz/fujitsu-p27t-6-ips-obri-rozliseni-i-wide-gamut-recenze
 
Snowkill
2012-11-11 11:31:44+01
Ahoj, mám v tom docela guláš co je tedá suepr monitor tak do 15 tisic kč ? je to ten nahoře zminovaný FUJITSU 27 palců? http://www.alza.cz/27-fujitsu-p27t-6p-d285517.htm nebo EIZO 24 http://www.alza.cz/24-eizo-s2433wfs-bk-d215035.htm ?? nebo i jiné značky monitoru ? libí se mi že u Fujitsu uvadí počty barev a to až 1,07 miliard u EIZA to je "jen" 16,7 Milionu zobrazitelých, pozorvací uhel mají stejný, jen z tech barev jsem rozohzený, vlastně tomu vubec nerozumím nevím podle čeho bych měl profesionalní monitor na upravu fotek vybírat. Mám doma SAMSUNG P2770 HD nedáji se s ním moc dělat fotky nevím proč ale je to katastrofa .

díky za rady.
 
lacikam
2012-11-11 12:53:55+01
Proč? Zo zahraničnej recenzie: "Samsung P2770HD je 6-bit TN panel, ale Samsung tvrdí, že jeho vlastné Hi-FRC frame-rate riadenie umožňuje, aby zobrazil 16,7 miliónov farieb rovnako ako 8-bitový IPS modelu."
Kámo, si frajer, ak máš na to kupovať 27" za sebou na testovanie. Ale k veci. Prečo? Odpoveď je jednoduchá - Hi-FRC možno funguje a bity sa do 8 dopočítajú, ale TN nebude nikdy dosahovať kvalitu zobrazenia ako IPS. Tak preto. Recenzia začína názvom : " Silné parametre (vlastnosti), slabý výkon." ZBAV SA HO.
Mám to Fujitsu a potrebuje kalibrovať. Inak je OK. Ak by nebol dostupný už tenDELL z názvu vlákna, tak by som ho doporučoval - aj pre širší gamut (v ňom je aj presnejší). Ak Ti nevadí presný sRGB, tak DELL, inak nemá žiadnu chybu. Okrem ceny, je lacný - ľudia si radi kukujú drahé (predražené) veci, vzbudzuje to v nich dojem solídnosti )))))
 
lacikam
2012-11-11 12:57:46+01
Ah, kalibovaný profil na Fujitsu je dostupný na vašej (cz) stránke v teste, ale treba prejsť tému. S ním je už obraz umravnený - pravda však je, že som si ho nekupoval primárne kvôli retuši, hoci chcem aby "mi" farby odpovedali. Monitor nekupuješ na celý život, tá doba je už preč..
 
jasdfree
2012-11-11 18:50:14+01
Spomínaný DELL U2713HM je vo svojej kategórii to naj, zatiaľ. Jedine čo je schopné konkurovať, je HP ZR2740w, ktorý má ale horšiu odozvu a maličko vyššiu cenu. Samsung S27A850 má problém s farbami a je tiež drahší, další a aj najnovší Samsung S27B970 je takmer 2x drahší pričom neponúka nič navyše okrem lesklej povrchovej úprave, čo môže byt veľký problém. Ešte tu mame ASUS PB278Q, o ktorom ale moc neviem - treba si počkať na recenziu (extrahardware.cnews.cz). Samozrejme sú na scéne Eiza a NECy, ale to už je iná káva. Všetky tieto monitory spájajú do kategórie 8-bytových panelov čiže pokrývajú sRGB (H-IPS a Samsungy potom S-PLS matrice). Pokrytie AdobeRGB je už úplne ina kategória monitorov s 10 bitovou farbou na kanál, čo ale nemusí byt výhodou. Osobne taký panel nevlastním a chcelo by to veľa skúsenosti v tomto širokom gamute a hlavne top profi využitie pre top náročných odberateľov na medzinárodnej scéne. Chcel som týmto povedať, že nie vždy viac je naozaj viac. Väčšina užívateľov si pri kúpe AdobeRGB panelu narobí viac škody ako uzitku. Porovnávať teda spomínaný DELL s Fujitsu P27T-6 IPS je zbytocne.
 
rbr69
2012-11-11 19:11:04+01
príspevok od: jasdfree
Spomínaný DELL U2713HM je vo svojej kategórii to naj, zatiaľ. Jedine čo je schopné konkurovať, je HP ZR2740w, ktorý má ale horšiu odozvu a maličko vyššiu cenu. Samsung S27A850 má problém s farbami a je tiež drahší, další a aj najnovší Samsung S27B970 je takmer 2x drahší pričom neponúka nič navyše okrem lesklej povrchovej úprave, čo môže byt veľký problém. Ešte tu mame ASUS PB278Q, o ktorom ale moc neviem - treba si počkať na recenziu (extrahardware.cnews.cz). Samozrejme sú na scéne Eiza a NECy, ale to už je iná káva. Všetky tieto monitory spájajú do kategórie 8-bytových panelov čiže pokrývajú sRGB (H-IPS a Samsungy potom S-PLS matrice). Pokrytie AdobeRGB je už úplne ina kategória monitorov s 10 bitovou farbou na kanál, čo ale nemusí byt výhodou. Osobne taký panel nevlastním a chcelo by to veľa skúsenosti v tomto širokom gamute a hlavne top profi využitie pre top náročných odberateľov na medzinárodnej scéne. Chcel som týmto povedať, že nie vždy viac je naozaj viac. Väčšina užívateľov si pri kúpe AdobeRGB panelu narobí viac škody ako uzitku. Porovnávať teda spomínaný DELL s Fujitsu P27T-6 IPS je zbytocne.
k tomu vyjadreniu k 10bit a zobrazovaniu sirsieho gammutu ... nuz je to asi take, ako by si povedal, ze na kvalitnu reprodukciu hudby stacia repro s vyskami do 14 kHz, lebo vaecsina ludi postupne s vekom "hluchne" a dostava sa na 12-14 kHz ... ja si myslim, ze pozerat sa na kvalitnejsi obrazovy vystup s viacej farbami a plynulejsimi prechodmi nie je problem ... problem je zatial cena takychto zostav ... az pojde cena dole a bude toto standardom, spomen si
 
Snowkill
2012-11-11 19:20:48+01
takež ten DELL jasná volba jo ? díky ten monitor jsem si před 3 rokama kupoval bo má TV tuner v té době jsem ješte neveděl, že je potřeba IPS monitor .
 
DJW_
2012-11-11 19:24:19+01
príspevok od: lacikam
Proč? Zo zahraničnej recenzie: "Samsung P2770HD je 6-bit TN panel, ale Samsung tvrdí, že jeho vlastné Hi-FRC frame-rate riadenie umožňuje, aby zobrazil 16,7 miliónov farieb rovnako ako 8-bitový IPS modelu."
Kámo, si frajer, ak máš na to kupovať 27" za sebou na testovanie. Ale k veci. Prečo? Odpoveď je jednoduchá - Hi-FRC možno funguje a bity sa do 8 dopočítajú, ale TN nebude nikdy dosahovať kvalitu zobrazenia ako IPS. Tak preto. Recenzia začína názvom : " Silné parametre (vlastnosti), slabý výkon." ZBAV SA HO.
Mám to Fujitsu a potrebuje kalibrovať. Inak je OK. Ak by nebol dostupný už tenDELL z názvu vlákna, tak by som ho doporučoval - aj pre širší gamut (v ňom je aj presnejší). Ak Ti nevadí presný sRGB, tak DELL, inak nemá žiadnu chybu. Okrem ceny, je lacný - ľudia si radi kukujú drahé (predražené) veci, vzbudzuje to v nich dojem solídnosti )))))
Ako bývalý predajca televízorov s 9 ročnou praxou len súhlasiť - netreba vždy kupovať to najdrahšie, ale rozhodne ani to lacné tváriace sa strašne exkluzívne. (Pretože čiastočne je pravda že som vyhodil 860€ za Eizo nielen kvôli nekompromisnej kvalite, ale bol som ochotný priplatiť aj za značku)
 
Snowkill
2012-11-11 19:32:44+01
na Alze napsal jeden Pán o monitoru DELL tohle :

Myslel som, že kupujem dokonalý monitor. Mýlil som sa. Obraz je veľmi pekný, ale konštrukcia monitora je slabá. Pri akejkoľvek manipulácii s obrazovkou dochádza k namáhaniu plochy displeja a v rohoch k značným zmenám svetlosti, vytvárajú sa svetlejšie fľaky, ktoré je veľmi vidieť, keď pozerám širokouhlý film. Na takúto veľkú plochu asi treba kovový rám ako má MAC. Pre náročného tento monitor neodporúčam.
 
Marek Vančo
2012-11-11 20:59:58+01
Wide gammut nemusí mať nutne 10bit na kanál!
Dlho som čítal rôzne recenzie, uvažoval som o rôznych monitoroch. Uvažoval som o Nec P232W potom Asus PA246Q, potom Asus PA248Q, potom Asus PB278Q... nakoniec som objavil túto recenziu:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713hm.htm

a rozhodol sa pre tento monitor, nechal to v hlave kvasiť aspoň 3 mesiace a včera som si ho objednal. Dovolím si podeliť sa s vami o tom prečo som sa nakoniec rozhodol pre Dell U2713hm:

+ IPS panel
+ má sRGB - čo mne stačí... takže pre mňa výhoda - zatiaľ si fotografie netlačím...
+ veľké rozlíšenie a malý bod (nechcem to len na fotky, ale aj na programovanie - mať veľkú plochu)
+ nemá repráčiky - ja osobne ich v monitore nechcem
+ LED podsvietenie (spotreba)
+ jednoduchý design
+ jas sa dá znížiť až na 50cd/m2
+ kalibráčný list od výrobcu s malou odchyľkou - teda možné ho skalibrovať vlastnou sondou.
++ ale hlavne: nepoužíva PWM na reguláciu jasu - teda nebliká a čo mne osobne vadí pri LED monitoroch. Dosť to cítim. Mňa vedia vyrušiť aj LED osvetlenia na autách (či už biele vpredu alebo červené vzadu. Hlavne keď ide predo mnou!! Predpokladám že by ma zlý blikajúci monitor unavoval).

nevýhody ktoré očakávam:
- mechanické prevedenie - čakal som že je dobré podľa recenzie, ale Snowkill tu nadomnou má inú odozvu... tak budem asi musieť dávať viac pozor pri manipulácii.
- uniformita podsvietenia (to mi zase až tak vadiť nebude, ja presnosť farieb nepotrebujem tip-top. Na amatérske fotenie to bude stačiť.
- odozva - hry nehrávam, takže mi to je úplne jedno.
- trvácnosť farieb, podsvietenia, mechaniky o 10 rokov... (to je minimálna trvanlivosť, ktorú ten monitor musí vydržať!)

Takže pre mňa to je pecka. Každý má ale iné nároky, takže jednoznačne sa to určiť nedá. Myslím si ale že mnohým sa bude tento monitor páčiť!
Ak by niekto chcel, môžem sa podeliť o konkrétnu skúsenosť, keď bude na stole.
 
Snowkill
2012-11-11 21:27:20+01
Ahoj Marku to není moje zkušenost ja jsem to okopíroval od prodejce Alza.cz kde jistý Pán si tento monitoru koupil a napsal tam o něm nějakou tu zkušenost . Já taky pořád sháním nějaký ten "profesionalní" monitor na upravu forografii, bohužel, nevím co si mam myslet, jeden říka to a jeden tohle

jinak tohl je taky ten typ stejný ? Nebo je to už jiná řada
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400000000001RXJ
 
Marek Vančo
2012-11-11 22:37:51+01
príspevok od: Snowkill
Ahoj Marku to není moje zkušenost ja jsem to okopíroval od prodejce Alza.cz kde jistý Pán si tento monitoru koupil a napsal tam o něm nějakou tu zkušenost . Já taky pořád sháním nějaký ten "profesionalní" monitor na upravu forografii, bohužel, nevím co si mam myslet, jeden říka to a jeden tohle

jinak tohl je taky ten typ stejný ? Nebo je to už jiná řada
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400000000001RXJ
DELL má dva typy monotorov 27 palcových:
starší typ DELL U2711 (Wide gammut, trubicové podsvietenie) - 2011?
nový typ DELL U2713HM (sRGB, LED podsvietenie). - august 2012?

V eShopoch bývajú často chyby!! (copy paste). Treba sa držať recenzie a popisu priamo na stránke výrobcu. Pri meraní sa sa chyba urobí ťažšie (pomýliť si WideGammut s sRGB napríklad).

Starší typ sa bude stále vyrábať, tieto dva monitory si nemaju konkurovať, lebo majú inú cielovú skupinu (Wide gammut voči sRGB).

Myslím že občas treba recenzie alebo osobné skúsenosti brať s rezervou:
- Recnezie majú otestovať monitor v extremnych podmienkach, tak aby sa zobrazili "chyby" - v bežnej práci sa však rozdiel skoro ani nevidi.
- Osobná skúsenosť je často subjektívna, izolovaná, takže aj to treba brať s rezevou.

Nech sa už pre čokoľvek rozhodneš, treba to brať ako nástroj, ktorý nikdy nebude ideálny.
Každý má iné nároky a iné požiadavky, iný rozpočet. (Niekto dá 2000 Euro za monitor a nezdá sa mu to veľa, niekto radšej ide na dva týždne na Bahamy s full konfortom). Preto tie rozpoluplné odozvy, Prečítaj si recenziu, a pouvažuj o Tvojich prioritách. Rozhodnúť sa už musíš sám.
 
lacikam
2012-11-11 23:16:43+01
príspevok od: Snowkill
takež ten DELL jasná volba jo ? díky ten monitor jsem si před 3 rokama kupoval bo má TV tuner v té době jsem ješte neveděl, že je potřeba IPS monitor .
Aha, tak prepáč 3 roky - to IPS by stálo iné peniaze ako dnes... Tak jedine si ujasni či kvalitné a o výroby presné sRGB v poctivých 8-bit u DELLu (inak ten Dell má aj lepšiu povrchovú (antireflexnú) úpravu obrazovky, s ňou je biela naozaj čistá biela, Fujitsu má trošičku hrubšiu úpravu a na čisto bielej ploche - ja teda fotím portréty a nie posteľné plachty, tam čistú bielu (255/255/255) nenájdeš
- alebo presné Adobe RGB v poctivých 8-bit u Fujitsu - ale až po skalibrovaní, alebo aspoň po použití skalibrovaného profilu z recenzie.
 
lacikam
2012-11-11 23:19:55+01
príspevok od: Marek Vančo
Wide gammut nemusí mať nutne 10bit na kanál!
Dlho som čítal rôzne recenzie, uvažoval som o rôznych monitoroch. Uvažoval som o Nec P232W potom Asus PA246Q, potom Asus PA248Q, potom Asus PB278Q... nakoniec som objavil túto recenziu:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713hm.htm

a rozhodol sa pre tento monitor, nechal to v hlave kvasiť aspoň 3 mesiace a včera som si ho objednal. Dovolím si podeliť sa s vami o tom prečo som sa nakoniec rozhodol pre Dell U2713hm:

+ IPS panel
+ má sRGB - čo mne stačí... takže pre mňa výhoda - zatiaľ si fotografie netlačím...
+ veľké rozlíšenie a malý bod (nechcem to len na fotky, ale aj na programovanie - mať veľkú plochu)
+ nemá repráčiky - ja osobne ich v monitore nechcem
+ LED podsvietenie (spotreba)
+ jednoduchý design
+ jas sa dá znížiť až na 50cd/m2
+ kalibráčný list od výrobcu s malou odchyľkou - teda možné ho skalibrovať vlastnou sondou.
++ ale hlavne: nepoužíva PWM na reguláciu jasu - teda nebliká a čo mne osobne vadí pri LED monitoroch. Dosť to cítim. Mňa vedia vyrušiť aj LED osvetlenia na autách (či už biele vpredu alebo červené vzadu. Hlavne keď ide predo mnou!! Predpokladám že by ma zlý blikajúci monitor unavoval).

nevýhody ktoré očakávam:
- mechanické prevedenie - čakal som že je dobré podľa recenzie, ale Snowkill tu nadomnou má inú odozvu... tak budem asi musieť dávať viac pozor pri manipulácii.
- uniformita podsvietenia (to mi zase až tak vadiť nebude, ja presnosť farieb nepotrebujem tip-top. Na amatérske fotenie to bude stačiť.
- odozva - hry nehrávam, takže mi to je úplne jedno.
- trvácnosť farieb, podsvietenia, mechaniky o 10 rokov... (to je minimálna trvanlivosť, ktorú ten monitor musí vydržať!)

Takže pre mňa to je pecka. Každý má ale iné nároky, takže jednoznačne sa to určiť nedá. Myslím si ale že mnohým sa bude tento monitor páčiť!
Ak by niekto chcel, môžem sa podeliť o konkrétnu skúsenosť, keď bude na stole.
No to sa podeľ, jednoznačne - hlavne to mechanické prevedenie. Má ho napríklad moja kamoška a je unesená - po prečítaní nie jednej recenzie jej bez problémov verím.
 
Snowkill
2012-11-15 15:26:45+01
Hmm když o tom tak uvažuju tak sRGB je lepší, na umistovaní fotek na web a Adobe je lepší na tisk ? pořád nevim jestli koupit ten nebo ten ale okruh se zužil nejspíš.Taky jsem si včera koupil HDMI kabel (doted jsem měl Analog z monitoru do grafiky s redukcí DVI. Jen jak jsem zapojil HDMI kabel vše je divné.Musel jsem dost nastavovat na grafické kartě věci, jen jsi nejsem jisty jestli to tak má být :/.
 
Simus
2012-11-15 15:58:58+01
Zdravím. Potrebovala by som poradiť, a je podľa mňa zbytočné vytvárať novú tému, keď týchto tém o monitoroch je tu neúrekom. Ale k veci . Jedná sa mi o monitor, na upravovanie fotiek (rátam s ním aj do budúcnosti), nie len 2-3 roky. Do týchto vecí sa absolútne nevyznám. Rozmýšľam nad daným (týmto tu spomínaným) DELLkom U2713H. Ešte ma zaujal DELL U2412M a EIZO S2243WH. Len neviem načo sa mám pozerať. Viem iba že na TN panel radšej zabudnúť a vyberať IPS a... Prosím Vás, nevedeli by ste mi poradiť? Alebo na čo sa mám zamereť, na akú značku? (niekde som čítala že eizo, nec alebo dell) Ď.
 
lacikam
2012-11-16 23:04:15+01
príspevok od: Snowkill
Hmm když o tom tak uvažuju tak sRGB je lepší, na umistovaní fotek na web a Adobe je lepší na tisk ? pořád nevim jestli koupit ten nebo ten ale okruh se zužil nejspíš.Taky jsem si včera koupil HDMI kabel (doted jsem měl Analog z monitoru do grafiky s redukcí DVI. Jen jak jsem zapojil HDMI kabel vše je divné.Musel jsem dost nastavovat na grafické kartě věci, jen jsi nejsem jisty jestli to tak má být :/.
Snowkill - píšeš to nejak opačne. Nie je dôležité či a aký kábel vedie z monitora do grafiky, ale aký kábel vedie z grafiky do monitora. Chcem tým povedať - napíš, aké máš VÝSTUPY na grafike. Z tvojho príspevku som sa vysomáril, že DVI a HDMI. a Monitor má IBA?? D-sub(analog), tak? Tak to by mohol byť vcelku problém. Vždy degraduješ možnosti VGA v jej "digitálnom rade" (DVI, HDMI) - tieto dokážu jednak v rozlíšení, v priepustnosti dát podstatne viac ako D-sub (analog).
Pre objasnenie si pozri na wikipedii toto : http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI
Ak má monitor aj iný VSTUP ako D-sub, použi ten. Bude vždy lepší 4U.
 
Strana 2 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()