Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

22" EIZO S2243W - skusenosti?

svatyniko
svatyniko 2012-01-14 18:20:40+01
22" EIZO S2243WFS-BK EcoView

Ahojte, parametrovo mi tento monitor celkom vyhovuje. Poprosim vsak aj prakticke skusenosti ak ma niekto, pripadne navrhnite lepsie v rovakej cenovej kategorii. pouzitie samozrejme na upravu fotiek. Dikes
 
jano91
2012-03-03 19:08:37+01
príspevok od: NANAO
EIZO S2243W (S-PVA) je AdobeRGB s pokrytím 95% (sRGB 92%) s HW kalibráciou EasyPix2 (zadarmo) určený pre
- hobby grafiku-foto
- potrebné vedomosti CMS
- pre majiteľov zrkadloviek s čipom AdobeRGB
- vhodný na spracovanie CMYK-ových dat

FS2332W (PLS-IPS) sRGB s pokrytím 90% určený pre s HW kalibráciou EasyPix2 (zadarmo)
- hobby grafiku-foto (WEB,minilab)
- pre majiteľov compaktov s čipom sRGB
- nevhodný na wide-CMYK

S2402W (TN) sRGB s pokrytím 89% určený pre
- office ,e-maily atp.
- kancelársku grafiku nevhodný na hobby grafiku

Rada nakoniec.
- pokiaľ máte zrkadlovku a chcete využiť jej vlastnosti (Adobe gamut)
tak doporučujem S2243W.
- pokiaľ vlastníte compakt a fotky si nechávate spracovať v minilabe alebo robíte webovú grafiku,striháte video doporučujem FS2332W

P.S. EasyPix2 je kalibračný SW ktorý umožňuje kalibráciu ako so sondou tak i bez sondy.
vdaka , dám na vašu radu a kúpim 2243.
 
Rastislav
2012-03-06 09:45:55+01
Prosím o vysvetlenie:
Eizo S2243WFS-BK: 95% Adobe RGB
Eizo EV2333W-BK: gamut sRGB
Na stránke eizo.sk som ale našiel, že obidva majú max. počet zobraziteľných farieb: 16,7 million.
Tak ako to je, zobrazuje prvý viac farieb, keď má gamut adobe RGB, alebo sú vo farbách na tom rovnako? Pokúšal som sa to hľadať, ale toto som vysvetlené nenašiel. Ďakujem.
 
Rastislav
2012-03-06 12:40:42+01
príspevok od: Karol Srnec
Eizo je c.1 v grafickych monitoroch. Tu nie je sa o com bavit. Chces nieco lepsie, kup si este drahsie Eizo. Dufam, ze je to dostatocna odpoved.
Zdravím.
Prosím o vysvetlenie:
Eizo S2243WFS-BK: 95% Adobe RGB
Eizo EV2333W-BK: gamut sRGB
Na stránke eizo.sk som ale našiel, že obidva majú max. počet zobraziteľných farieb: 16,7 million.
Tak ako to je, zobrazuje prvý viac farieb, keď má gamut adobe RGB, alebo sú vo farbách na tom rovnako? Pokúšal som sa to hľadať, ale toto som vysvetlené nenašiel. Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-06 12:51:21+01
príspevok od: Rastislav
Zdravím.
Prosím o vysvetlenie:
Eizo S2243WFS-BK: 95% Adobe RGB
Eizo EV2333W-BK: gamut sRGB
Na stránke eizo.sk som ale našiel, že obidva majú max. počet zobraziteľných farieb: 16,7 million.
Tak ako to je, zobrazuje prvý viac farieb, keď má gamut adobe RGB, alebo sú vo farbách na tom rovnako? Pokúšal som sa to hľadať, ale toto som vysvetlené nenašiel. Ďakujem.
Pocet farieb je dany bitovou hlbkou. Pocet zobrazitelnych odtienov je dany technologiou panela, podsvietenim a elektronikou. Model s sRGB nedokaze zobrazit farby mimo svojho gamutu. Naviac si treba uvedomit, ze prakticky ziadna fotka neobsahuje celu paletu farieb. Trendom do buducna je 10-bit spracovanie farieb s miliardou odtienov.

sRGB - standard pre amaterske spracovanie fotiek - odporucam tym ktori publikuju na webw a tlacia fotky na beznych domacich tlaciarnach a v minilaboch

Adbe RGB - standard re profesionalne spracovanie - odporuca pokrocilym fotografom, ktori ale musia zvladnut spravu farieb a vyuzivaju potencial RAW. Zaroven chcu tlacit na profesionalnych tlaciarnach so sirokym gamutom farieb
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-03-06 12:52:57+01
príspevok od: Rastislav
Zdravím.
Prosím o vysvetlenie:
Eizo S2243WFS-BK: 95% Adobe RGB
Eizo EV2333W-BK: gamut sRGB
Na stránke eizo.sk som ale našiel, že obidva majú max. počet zobraziteľných farieb: 16,7 million.
Tak ako to je, zobrazuje prvý viac farieb, keď má gamut adobe RGB, alebo sú vo farbách na tom rovnako? Pokúšal som sa to hľadať, ale toto som vysvetlené nenašiel. Ďakujem.
smerodatná hodnota je pre mna gamut adobe 95%, sRGB je podstatne mensí,

ako to funguje s mil. farieb netuším, to môže byť ako s GN pri bleskoch,

jedna vec ešte pri eizo - rad S je na amatersku grafiku, foris je rada pre videotvorbu a CG je profi grafika, tá 23 ka nie je nič z toho takže to kludne môže byt pre kancelariu.
 
Rastislav
2012-03-06 13:21:11+01
príspevok od: Karol Srnec
Pocet farieb je dany bitovou hlbkou. Pocet zobrazitelnych odtienov je dany technologiou panela, podsvietenim a elektronikou. Model s sRGB nedokaze zobrazit farby mimo svojho gamutu. Naviac si treba uvedomit, ze prakticky ziadna fotka neobsahuje celu paletu farieb. Trendom do buducna je 10-bit spracovanie farieb s miliardou odtienov.

sRGB - standard pre amaterske spracovanie fotiek - odporucam tym ktori publikuju na webw a tlacia fotky na beznych domacich tlaciarnach a v minilaboch

Adbe RGB - standard re profesionalne spracovanie - odporuca pokrocilym fotografom, ktori ale musia zvladnut spravu farieb a vyuzivaju potencial RAW. Zaroven chcu tlacit na profesionalnych tlaciarnach so sirokym gamutom farieb
S tou miliardou farieb to musí byť fajn, len 845€ za Eizo CG223W-BK, tak to je už cez rozpočet. Ďakujem.
 
Rastislav
2012-03-06 13:26:02+01
príspevok od: Jozef Peniak
smerodatná hodnota je pre mna gamut adobe 95%, sRGB je podstatne mensí,

ako to funguje s mil. farieb netuším, to môže byť ako s GN pri bleskoch,

jedna vec ešte pri eizo - rad S je na amatersku grafiku, foris je rada pre videotvorbu a CG je profi grafika, tá 23 ka nie je nič z toho takže to kludne môže byt pre kancelariu.
Pôvodne som chcel S2233WFS, ale ten už zmizol z ponuky. Ten mi vyhovoval rozlíšením aj pre kancelársku prácu. Teraz mám lacný 22´´ s full HD, ale pri kancelárskych prácach mi vadí, že je všetko také malé. Ďakujem.
 
NANAO
2012-03-06 18:48:35+01
príspevok od: Rastislav
Pôvodne som chcel S2233WFS, ale ten už zmizol z ponuky. Ten mi vyhovoval rozlíšením aj pre kancelársku prácu. Teraz mám lacný 22´´ s full HD, ale pri kancelárskych prácach mi vadí, že je všetko také malé. Ďakujem.
Pokiaľ by ste mal záujem mám na skladě ešte jeden S2233WFS-BK za 9450,-Kč bez DPH 20% viz. http://www.eizo-shop.cz/index.php?id=6
 
Rastislav
2012-03-06 20:00:34+01
príspevok od: NANAO
Pokiaľ by ste mal záujem mám na skladě ešte jeden S2233WFS-BK za 9450,-Kč bez DPH 20% viz. http://www.eizo-shop.cz/index.php?id=6
Ďakujem za ponuku. Porozmýšlam.
 
MTo
2012-06-09 12:45:47+02
caute som novym majitelom S2243W a sice idem zatial cez VGA lebo DVI nie je, ale veci, ktore spomeniem by na to nemali mat vplyv ...

od mintora za tuto cenu som ocakaval:

1. Rovnomerne zobrazenie, teraz mam kraje po celej vyske tmavsie ako ostatok obrazu... ani moje lcd na notebooku nerobi tmave kraje

2. pri zobrazeni celej bielej plochy vidim mierne flaky, prava strana kusok s fialovym nadychom a lava kusok do zelena... je to viditelne a trocha ma to sklamalo ...

3. monitor nie je nakalibrovany, ale niektore farby moc kricia, /je jedno ci vo win alebo na webe/ a neviem ci to je spravne alebo je rozhodena saturacia ...

az na tieto veci je monitor super

este k VGA mam ATi graficku a pismo je ostre a nie je ziaden sum na farbach ani nikde, zda sa byt ok....
 
MTo
2012-06-28 14:30:40+02
Kedze som uz vyriesil moj problem, tak sem prispejem ... Zatmavene rohy bude pravdepodobne na vine VGA a graficka na NTB,. lebo na inom pc som si to nevsimol, ale fialovy nadych bielej farby bol chybny kus monitora. Po vymene za iny kus tento neduh zmizol, tak odporucam pri kupe sa presvedcit ci ten vas kus je naozaj bezchybny v zobrazovani, pozor na to.

M.
 
zajopajo
2013-05-30 10:53:23+02
príspevok od: MTo
Kedze som uz vyriesil moj problem, tak sem prispejem ... Zatmavene rohy bude pravdepodobne na vine VGA a graficka na NTB,. lebo na inom pc som si to nevsimol, ale fialovy nadych bielej farby bol chybny kus monitora. Po vymene za iny kus tento neduh zmizol, tak odporucam pri kupe sa presvedcit ci ten vas kus je naozaj bezchybny v zobrazovani, pozor na to.

M.
Tento monitor bolo mojím výberom spred roka,ale keďže prišli iné problémy riešim monitor a PC až teraz. Je ešte stále aktuálne tento monitor kupovať, alebo ho už nahradil nejaký iný model?

Čo všetko a ako by som si mal priamo na predajni na kuse ktorý beriem skontrolovať a ako?
 
martindolog
2013-05-30 11:09:36+02
Mam to iste (alebo nieco podobne) asi 3-4 roky a neviem ci by som kupil opet.
Mam vypalene v strede asi 2-3 body. Reklamacia neuznana.
Okrem toho mi vadia 'nerovnosti' medzi samotnou LCD plochou a plastovym ramom.
Nemam teraz prehlad v monitoroch, ale nepovazujem to za svoju najlepsiu kupu.
 
jan.zitniak
2016-01-11 14:53:28+01
Zdravím. Otváram opäť túto tému, mám dve otázky:

1. zvažujem či si kúpiť používaný EIZO S2243W alebo ísť radšej do nového Eizo EV2450, neviem to posúdiť, čo sa týka kvality. Cenový rozdiel je cca 60€, možno sa bude dať dohodnúť viac. Pracovať budem na notebooku.

2. Ďalej ma trápi pri tom používanom EIZO S2243W sa používa rozlíšenie 1920 x 1200px, je možné ho bez straty kvality prepnúť do FULL HD?

Vopred ďakujem za odpovede.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-11 15:12:51+01
príspevok od: jan.zitniak
Zdravím. Otváram opäť túto tému, mám dve otázky:

1. zvažujem či si kúpiť používaný EIZO S2243W alebo ísť radšej do nového Eizo EV2450, neviem to posúdiť, čo sa týka kvality. Cenový rozdiel je cca 60€, možno sa bude dať dohodnúť viac. Pracovať budem na notebooku.

2. Ďalej ma trápi pri tom používanom EIZO S2243W sa používa rozlíšenie 1920 x 1200px, je možné ho bez straty kvality prepnúť do FULL HD?

Vopred ďakujem za odpovede.
EV2450 je skor kvalitny kancelarsky monitor, ako graficky, aj ked ma IPS panel. Gamut je ovela mensi a ma aj mensiu bitovu hlbku. Vdaka LED podsvieteniu ma nizky odber, ael na druhu stranu trubice maju vacsie spektrum. S2243 aj ked starsi a pazravejsi, je pre grafiku vhodnejsi.

CO sa tyka rozlisenia, Presne Full HD najdes na televizoroch a na nikolko malo monitoroch( vacsinou s tunerom). Je to len kvoli pozeraniu filmov. U monitorov nema zmysel prepinanie rozlisenia, pouziva sa len nativne. Pri videu budes mat cierne pasy, alebo to prehravac roztiahne. S2243 ma matny panel a tie pasy si ani nevsimnes.
 
jan.zitniak
2016-01-11 15:21:52+01
príspevok od: Karol Srnec
EV2450 je skor kvalitny kancelarsky monitor, ako graficky, aj ked ma IPS panel. Gamut je ovela mensi a ma aj mensiu bitovu hlbku. Vdaka LED podsvieteniu ma nizky odber, ael na druhu stranu trubice maju vacsie spektrum. S2243 aj ked starsi a pazravejsi, je pre grafiku vhodnejsi.

CO sa tyka rozlisenia, Presne Full HD najdes na televizoroch a na nikolko malo monitoroch( vacsinou s tunerom). Je to len kvoli pozeraniu filmov. U monitorov nema zmysel prepinanie rozlisenia, pouziva sa len nativne. Pri videu budes mat cierne pasy, alebo to prehravac roztiahne. S2243 ma matny panel a tie pasy si ani nevsimnes.
Karol veľká vďaka! Ja to FULL HD potrebujem, aby som mohol nahrávať edukačné videa (ako ovládať konkrétne programy) nebude ma to nijako pri S2243W obmedzovať? Je teda možné pri tomto type monitora dané rozlíšenie príp. prepnúť?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-11 15:26:17+01
príspevok od: jan.zitniak
Karol veľká vďaka! Ja to FULL HD potrebujem, aby som mohol nahrávať edukačné videa (ako ovládať konkrétne programy) nebude ma to nijako pri S2243W obmedzovať? Je teda možné pri tomto type monitora dané rozlíšenie príp. prepnúť?
Prepinanie by asi nemal byt problem, aj tak je to skor vec grafickej karty. Obraz na monitore nebude uplne ostry, ale to na nahrate video nebude mat aj tak vplyv. No a vzdy si mozes kupit na screening nejaky ojazdeny kancelarsky monitor.
 
jan.zitniak
2016-01-11 15:30:15+01
príspevok od: Karol Srnec
Prepinanie by asi nemal byt problem, aj tak je to skor vec grafickej karty. Obraz na monitore nebude uplne ostry, ale to na nahrate video nebude mat aj tak vplyv. No a vzdy si mozes kupit na screening nejaky ojazdeny kancelarsky monitor.
Ďakujem za odpoveď
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()