Hore
Fórum » Ankety
 

Chcete, aby sa pri fotografii "na kritiku" zobrazoval jej autor?

Marcel Rebro
Marcel Rebro 2011-01-11 15:35:11+01
44.17% chce
40.03% nechce
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-17 16:08:30+01
príspevok od: noik
...aj ked mal byt dodatok: sypu vsetci, ale len Ben sa dal chytit (neutiekol im, aj ked mal rychlost...alebo prave kvoli nej bol chyteny)
myslim, ze od dnes tu bude Ben cosi ako Chuck Norris
Chuck foti na film digitalnym sposobom...
Ben je profík, to fakt, ale z toho sypania má o kapánek väčšie srdce ako ostatní...
možno také mierne zväčšenie, ale fakt len mierne by sa podaktorým zišlo aj tu...
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-17 16:10:40+01
príspevok od: Cyril
Ak si slubujes zvysenu frekvenciu komentov a hodnoteni v Tvojej galerke po nezverejneni mena, tak zelam vela stastia.
túto vetu, som plánoval napísať vo všeobecnosti, radšej by ľudia plnili čas fotením a pracovaním na sebe, ako riešili nicky veru...
 
Cyril
2011-01-17 16:34:25+01
príspevok od: Peter Svoboda
túto vetu, som plánoval napísať vo všeobecnosti, radšej by ľudia plnili čas fotením a pracovaním na sebe, ako riešili nicky veru...
Ved to. Skoro každý, kto si kúpi fotoaparát si myslí, že hneď nastrieľa tie najkrajšie. Mňa nevynímajúc. No časom niektorí zistia, ako sa mýlili. Nie je to len zobrať aparát a stláčať spúšť. Niektorí to nezistia a myslia si naivne, že im magická anonymita vloží do rúk čarovný prútik, ktorý šmahom všetko zmení. Nuž .......... nezmení
 
xmartankox
2011-01-17 16:40:52+01
príspevok od: Cyril
Ved to. Skoro každý, kto si kúpi fotoaparát si myslí, že hneď nastrieľa tie najkrajšie. Mňa nevynímajúc. No časom niektorí zistia, ako sa mýlili. Nie je to len zobrať aparát a stláčať spúšť. Niektorí to nezistia a myslia si naivne, že im magická anonymita vloží do rúk čarovný prútik, ktorý šmahom všetko zmení. Nuž .......... nezmení
Myslim, ze im nejde o to, ze zrazu budu mat skvele fotky. Skor si myslim ze im ide o to, aby si ich fotky niekto vsimol a nieco k nim napisal. Co sa mementalne nedeje, komentuju sa fotky kamaratom, plus minus autobus.

Startovacia ciara je teraz trosku ina, ako bola povedzme pred dvomi rokmi. Ked pred 2 rokmi pribudlo na kritiku povedzme 50 fotiek denne, dnes je ich 500.
Komutita bola mensia, a preto \"komornejsia\", akysi sukromny klub.

(principialne mi je jedno ci tam autor bude alebo nebude, lebo ja nim nebudem Je to len moj postreh z cca polrocneho nezaujateho (aj ked subjektivneho) sledovania komentarov )
Hough
 
Cyril
2011-01-17 16:54:17+01
príspevok od: xmartankox
Myslim, ze im nejde o to, ze zrazu budu mat skvele fotky. Skor si myslim ze im ide o to, aby si ich fotky niekto vsimol a nieco k nim napisal. Co sa mementalne nedeje, komentuju sa fotky kamaratom, plus minus autobus.

Startovacia ciara je teraz trosku ina, ako bola povedzme pred dvomi rokmi. Ked pred 2 rokmi pribudlo na kritiku povedzme 50 fotiek denne, dnes je ich 500.
Komutita bola mensia, a preto \"komornejsia\", akysi sukromny klub.

(principialne mi je jedno ci tam autor bude alebo nebude, lebo ja nim nebudem Je to len moj postreh z cca polrocneho nezaujateho (aj ked subjektivneho) sledovania komentarov )
Hough
Mne viac vyhovuje ked vidim meno autora. Ked ma zaujme, preletim si jeho galerku, jeho komentare, proste, urobim si o nom obrazok. Ovela lahsie si ho zapamatam. Ide o to aby som sa nieco naucil, vybral si, co mi vyhovuje. Pri anonymite sa mi dost tazko orientuje, musim urobit nezmyslene kroky aby som sa dostal k autorovi. Nuz, to som ja. Zvykol som si mat mensinovy nazor, no nie preto, ze byvam pri Dunajskej Strede .
 
Frola
2011-01-17 17:00:46+01
príspevok od: Cyril
Mne viac vyhovuje ked vidim meno autora. Ked ma zaujme, preletim si jeho galerku, jeho komentare, proste, urobim si o nom obrazok. Ovela lahsie si ho zapamatam. Ide o to aby som sa nieco naucil, vybral si, co mi vyhovuje. Pri anonymite sa mi dost tazko orientuje, musim urobit nezmyslene kroky aby som sa dostal k autorovi. Nuz, to som ja. Zvykol som si mat mensinovy nazor, no nie preto, ze byvam pri Dunajskej Strede .
teď jsem chtěla psát při pohledu na ankeru koment, ale předběhl jsi mne. Při tomto velkém okruhu lidí, kteří sem denně přidávají fotky, nebudu hodnotit již své přátelé, které jsem tady našla. Ohodnotím 10 lidí, kteří třeba ani o můj koment nestojí a na jiné přispěvatele již nebude čas. Anketa je šikovně udělaná, myslím, že zítra ráno už bude překulená do anonymity. Tak jak si to asi někdo přeje. Tedy hodně štěstí.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-17 17:01:14+01
príspevok od: xmartankox
Myslim, ze im nejde o to, ze zrazu budu mat skvele fotky. Skor si myslim ze im ide o to, aby si ich fotky niekto vsimol a nieco k nim napisal. Co sa mementalne nedeje, komentuju sa fotky kamaratom, plus minus autobus.

Startovacia ciara je teraz trosku ina, ako bola povedzme pred dvomi rokmi. Ked pred 2 rokmi pribudlo na kritiku povedzme 50 fotiek denne, dnes je ich 500.
Komutita bola mensia, a preto \"komornejsia\", akysi sukromny klub.

(principialne mi je jedno ci tam autor bude alebo nebude, lebo ja nim nebudem Je to len moj postreh z cca polrocneho nezaujateho (aj ked subjektivneho) sledovania komentarov )
Hough
Uvádzaš, že dnes pribudne 500 foto denne. Časom ich pribudne ešte viac. Len málokomu sa dostane komentáru, komentátorov nie je až tak veľa. Ale mohlo by byť. Inde to už vyriešili:

Chceš dať foto do kritiky? Komentoval si už aspoň tri fotky za posledný týždeň? Ak si neokomentoval, tak foto do kritiky nedáš (môže sa tam pridávať len jedna foto za týždeň).
Ja som to tam teda s komentármi skúsil. Najprv som napísal len jedno slovo. Nevzalo to. Potom som napísal dva riadky po slovensky. Ani to nevzalo, lebo portál je v angličtine. Nie som až taký zbehlý v tomto jazyku, tak som skopíroval iný komentár spod inej foto a preniesol pod inú. To už vzalo a už mi systém hlásil, že jeden komentár mám zaevidovaný.

Domnievam sa, že toto je asi jediná cesta k zvýšeniu počtu komentárov. Za možnosť byť komentovaný musíš aj ty komentovať. Potom sa komentáre okrem kamarátov ujdú aj tým ďalším...
 
xmartankox
2011-01-17 17:09:49+01
príspevok od: Stratený Stano
Uvádzaš, že dnes pribudne 500 foto denne. Časom ich pribudne ešte viac. Len málokomu sa dostane komentáru, komentátorov nie je až tak veľa. Ale mohlo by byť. Inde to už vyriešili:

Chceš dať foto do kritiky? Komentoval si už aspoň tri fotky za posledný týždeň? Ak si neokomentoval, tak foto do kritiky nedáš (môže sa tam pridávať len jedna foto za týždeň).
Ja som to tam teda s komentármi skúsil. Najprv som napísal len jedno slovo. Nevzalo to. Potom som napísal dva riadky po slovensky. Ani to nevzalo, lebo portál je v angličtine. Nie som až taký zbehlý v tomto jazyku, tak som skopíroval iný komentár spod inej foto a preniesol pod inú. To už vzalo a už mi systém hlásil, že jeden komentár mám zaevidovaný.

Domnievam sa, že toto je asi jediná cesta k zvýšeniu počtu komentárov. Za možnosť byť komentovaný musíš aj ty komentovať. Potom sa komentáre okrem kamarátov ujdú aj tým ďalším...
Suhlasim, takato politika by sa mi pacila Nielen vesat foto bez rozmyslu...
Ani skvely fotograf nema kazdy den nedelu a nespravi tolko fotiek, aby sa mal kazdy den cim chvalit... Nieto este my...
Do komunity treba aj prispievat, nielen brat.
Ale to stale neriesi, ci zobrazovat alebo nezobrazovat meno ))) (len rypem)
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-17 17:12:27+01
príspevok od: xmartankox
Myslim, ze im nejde o to, ze zrazu budu mat skvele fotky. Skor si myslim ze im ide o to, aby si ich fotky niekto vsimol a nieco k nim napisal. Co sa mementalne nedeje, komentuju sa fotky kamaratom, plus minus autobus.

Startovacia ciara je teraz trosku ina, ako bola povedzme pred dvomi rokmi. Ked pred 2 rokmi pribudlo na kritiku povedzme 50 fotiek denne, dnes je ich 500.
Komutita bola mensia, a preto \"komornejsia\", akysi sukromny klub.

(principialne mi je jedno ci tam autor bude alebo nebude, lebo ja nim nebudem Je to len moj postreh z cca polrocneho nezaujateho (aj ked subjektivneho) sledovania komentarov )
Hough
Štartovaciu čiaru budú mať rovnaký len tí užívatelia, ktorí nesledujú galérku a preto je pre nich každý na jednej čiare....,, pre tých čo sa vyznajú v tvorbe, je jasný rukopis autora, motív, model,úpravy atď..pre mňa sú títo rozpoznateľný....len príklad nerozpoznáš čaka s úpravou, tomatitové makro...a niektorých autorov pre typické modelky(ov) ?...
Ja rozpoznám, lebo komentujem a som tu s otvorenými očami, je to vizitka samozrejme ich tvrdej práce, ale je to ešte aj tak podľa Teba rovnaká čiara...podľa mňa je teraz a nebude ak to zrušia...
 
xmartankox
2011-01-17 17:17:13+01
príspevok od: Peter Svoboda
Štartovaciu čiaru budú mať rovnaký len tí užívatelia, ktorí nesledujú galérku a preto je pre nich každý na jednej čiare....,, pre tých čo sa vyznajú v tvorbe, je jasný rukopis autora, motív, model,úpravy atď..pre mňa sú títo rozpoznateľný....len príklad nerozpoznáš čaka s úpravou, tomatitové makro...a niektorých autorov pre typické modelky(ov) ?...
Ja rozpoznám, lebo komentujem a som tu s otvorenými očami, je to vizitka samozrejme ich tvrdej práce, ale je to ešte aj tak podľa Teba rovnaká čiara...podľa mňa je teraz a nebude ak to zrušia...
nerozumeli sme si...
ja som bral startovaciu ciaru z pozicie autora, ty z pohladu hodnotitela
 
mato.draho
2011-01-17 17:24:07+01
príspevok od: Stratený Stano
Uvádzaš, že dnes pribudne 500 foto denne. Časom ich pribudne ešte viac. Len málokomu sa dostane komentáru, komentátorov nie je až tak veľa. Ale mohlo by byť. Inde to už vyriešili:

Chceš dať foto do kritiky? Komentoval si už aspoň tri fotky za posledný týždeň? Ak si neokomentoval, tak foto do kritiky nedáš (môže sa tam pridávať len jedna foto za týždeň).
Ja som to tam teda s komentármi skúsil. Najprv som napísal len jedno slovo. Nevzalo to. Potom som napísal dva riadky po slovensky. Ani to nevzalo, lebo portál je v angličtine. Nie som až taký zbehlý v tomto jazyku, tak som skopíroval iný komentár spod inej foto a preniesol pod inú. To už vzalo a už mi systém hlásil, že jeden komentár mám zaevidovaný.

Domnievam sa, že toto je asi jediná cesta k zvýšeniu počtu komentárov. Za možnosť byť komentovaný musíš aj ty komentovať. Potom sa komentáre okrem kamarátov ujdú aj tým ďalším...
Táto nekonečná debata mi príde miestami až úsmevná, ale myslím si, že toto je jeden z prvých rozumných návrhov (ak nie prvý) , ktorý by sa fakt oplatilo zaviesť do praxe.
V ankete som síce hlasoval za možnosť \"Nechcem známky, iba slovný komentár + posunúť foto medzi TOP.\", no spolu s podmienkou \"1 foto/týždeň + potrebné množstvo komentárov\" sa mi to páči ešte viac. Ale keď tak pozerám na stav ankety, tak je to výrazne menšinový názor...
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-17 17:30:05+01
príspevok od: xmartankox
nerozumeli sme si...
ja som bral startovaciu ciaru z pozicie autora, ty z pohladu hodnotitela
ale to sa v konečnom výsledku prejaví u autora
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-17 17:38:17+01
príspevok od: mato.draho
Táto nekonečná debata mi príde miestami až úsmevná, ale myslím si, že toto je jeden z prvých rozumných návrhov (ak nie prvý) , ktorý by sa fakt oplatilo zaviesť do praxe.
V ankete som síce hlasoval za možnosť \"Nechcem známky, iba slovný komentár + posunúť foto medzi TOP.\", no spolu s podmienkou \"1 foto/týždeň + potrebné množstvo komentárov\" sa mi to páči ešte viac. Ale keď tak pozerám na stav ankety, tak je to výrazne menšinový názor...
A Stano ešte nedodal, že ak napíšeš len jééj, alebo nepáč,krásna..., tak to mážú hneď, ale podľa požiadavky moderátora kritiky(aspoň tak mi to poslal v maily), musí byť vyvážená, aby mala prínos pre autora, čo vidím pozitívne a čo by som urobil ináč, lebo len taká má efakt a ešte mi napísal: buď láskavý pri komentoch aby sa to autora nedotklo...a potom som si 100x prečítal svoje komenty, čo by tam mohlo zle vyznieť...no nič, iný level...
Ruku na srdce, ak by to bolo aj tu, čo by bolo super,koľko by tu zostalo komentárov po mazaní moderátora....
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-17 17:41:36+01
príspevok od: Stratený Stano
Uvádzaš, že dnes pribudne 500 foto denne. Časom ich pribudne ešte viac. Len málokomu sa dostane komentáru, komentátorov nie je až tak veľa. Ale mohlo by byť. Inde to už vyriešili:

Chceš dať foto do kritiky? Komentoval si už aspoň tri fotky za posledný týždeň? Ak si neokomentoval, tak foto do kritiky nedáš (môže sa tam pridávať len jedna foto za týždeň).
Ja som to tam teda s komentármi skúsil. Najprv som napísal len jedno slovo. Nevzalo to. Potom som napísal dva riadky po slovensky. Ani to nevzalo, lebo portál je v angličtine. Nie som až taký zbehlý v tomto jazyku, tak som skopíroval iný komentár spod inej foto a preniesol pod inú. To už vzalo a už mi systém hlásil, že jeden komentár mám zaevidovaný.

Domnievam sa, že toto je asi jediná cesta k zvýšeniu počtu komentárov. Za možnosť byť komentovaný musíš aj ty komentovať. Potom sa komentáre okrem kamarátov ujdú aj tým ďalším...
a ešte ako tam v kritike treba komentovať Stano....
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-17 17:45:35+01
príspevok od: Peter Svoboda
a ešte ako tam v kritike treba komentovať Stano....
Nemuselo by to byť až také náročné a prísne, stačilo by, aby systém akceptoval aspoň jeden riadok textu a už by sme sa posunuli niekam, čo na iných čs portáloch nie je...
 
Granko
2011-01-17 17:56:51+01
príspevok od: Stratený Stano
Nemuselo by to byť až také náročné a prísne, stačilo by, aby systém akceptoval aspoň jeden riadok textu a už by sme sa posunuli niekam, čo na iných čs portáloch nie je...
Nezávidím potom tomu moderátorovi, keď bude 16 hodín denne 7 dní v týždni mazať len samé jednoriadkovky z rovnakých písmen a vypisovať užívateľom, aby komentovali poriadne.
Tu také niečo nebude, lebo väčšina sa hanbí, bojí alebo neviem čo, aby napísala normálny koment.
Vždy tu budú výhovorky - že ja to tak neviem napísať, lebo som len začiatočník a podobne.
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-17 18:02:05+01
príspevok od: Stratený Stano
Nemuselo by to byť až také náročné a prísne, stačilo by, aby systém akceptoval aspoň jeden riadok textu a už by sme sa posunuli niekam, čo na iných čs portáloch nie je...
myslíma asi mnohí budú aj súhlasiť, že tí čo nekomentujú iním, aspoň ich nicky v galérke menej registrujem, až na výnimky, tí chcú aby sa zastavovali iní pod ich fotkami...bude to spravodlivé, len čo Ti poviem....
Presne filozófia z onexposure by tu mala byť -dávaj a potom ber....
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-17 18:04:19+01
príspevok od: Granko
Nezávidím potom tomu moderátorovi, keď bude 16 hodín denne 7 dní v týždni mazať len samé jednoriadkovky z rovnakých písmen a vypisovať užívateľom, aby komentovali poriadne.
Tu také niečo nebude, lebo väčšina sa hanbí, bojí alebo neviem čo, aby napísala normálny koment.
Vždy tu budú výhovorky - že ja to tak neviem napísať, lebo som len začiatočník a podobne.
pravdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-17 18:08:59+01
príspevok od: Granko
Nezávidím potom tomu moderátorovi, keď bude 16 hodín denne 7 dní v týždni mazať len samé jednoriadkovky z rovnakých písmen a vypisovať užívateľom, aby komentovali poriadne.
Tu také niečo nebude, lebo väčšina sa hanbí, bojí alebo neviem čo, aby napísala normálny koment.
Vždy tu budú výhovorky - že ja to tak neviem napísať, lebo som len začiatočník a podobne.
Ja niekedy Michal napíšem konštruktívny koment na 10 a viac viet, venujem čas 15min, aby som rozanalizoval a párkrát sa k nej s odstupom času vrátim.... a vieš, že sa mi už veľakrát stalo, že ani len Búúú a to aj 3-4x za sebou, asi autor nestojí o koment a ja nebudem stáť o to komentovať, vyžadujem istý stupeň slušnosti!...

pre mňa je toto jeden z naj dôvodov, aby som sa vyvaroval tomu nabudúce a nemýňal čas...Ak neuvidím nick, budem asi mýňať čas inde, a sem sa prídem pozrieť raz za čas, čo nové ...
 
Granko
2011-01-17 18:11:19+01
príspevok od: Stratený Stano
pravdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
nuž len fakt :o)
 
Strana 11 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()