Hore
Fórum » Ankety
 

Chcete, aby sa pri fotografii "na kritiku" zobrazoval jej autor?

Marcel Rebro
Marcel Rebro 2011-01-11 15:35:11+01
44.17% chce
40.03% nechce
 
Striker©
2011-01-11 19:31:52+01
Uplny suhlas s Paulie.

Je mi naozaj srdecne jedno, kto tu fotku nafotil a \"zavesil\".

Hodnotim fotografiu a nie autora (aj ked mozno nepriamo aj autora).
 
seifi
2011-01-11 19:49:52+01
Všimli ste si posledné dni ako stoja percentá Chcem a stúpajú percentá Nechcem ? Naposledy sa to zmenilo za 2 hodiny, teraz sa na to ide akosi postupne. Nebude autara vidieť veru nebude.
 
daniela-4
2011-01-11 20:09:23+01
príspevok od: Peter Svoboda
mne by stačilo, aby som vedel aspoň pohlavie,či sa prihováram žene, či chlapovi..., lebo ináč si potom pripadám ako puk, taký znak samčeka, alebo samičky by to chcelo...
vyborny napad....
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-11 20:28:01+01
príspevok od: seifi
Všimli ste si posledné dni ako stoja percentá Chcem a stúpajú percentá Nechcem ? Naposledy sa to zmenilo za 2 hodiny, teraz sa na to ide akosi postupne. Nebude autara vidieť veru nebude.
seifi, bude veru vidieť stále,aj keď to zakážu, lebo tí čo chcú byť videní, budú vždy a nik s tým nič nespraví, jední si dávajú copyprávo, iní podpis,rámček, ďalší majú svojský štýl, alebo x-tú zo série, keď už hneď každý v malom náhľade zistí...tak mi povedz čo je spravodlivejšie rovnakú štartovaciu čiaru pre každého-zobrazovať, alebo nie...
nehovoriac o komunikácii s neznámim autorom(rkouv) asi v onikaní...ako hotentoti
 
Cyril
2011-01-11 20:32:04+01
príspevok od: beholder
...bez autora............trvalo, aj po ohodnotení a komentároch .....
Bez nickov, bez galerii, bez albumov. Len hromada fotiek, prehrabuj sa a komentuj. Vydrzal by si ani nie 20 minut
 
beholder
2011-01-11 20:38:43+01
príspevok od: Cyril
Bez nickov, bez galerii, bez albumov. Len hromada fotiek, prehrabuj sa a komentuj. Vydrzal by si ani nie 20 minut
....nepodceňuj ma
 
tino8
2011-01-11 21:15:37+01
to:oksyd...ale mozes.. po obodovani sa ti zobrazi meno autora a na jeho galeriu sa mozes preklikat..

osobne som za anonymitu pri bodovani fotiek. Co som si vsimol, tak je tu na portali ista skupinka, mozno nie jedna co si navzajom pisu pozitivne komentare a dobre bodove hodnotenia aj k uplne blbym fotkam co az bije to oci.. myslim ze anonymita tomuto pomaha aj ked vylucit sa to uplne neda ako som uz videl.

Komunita ludi a priatelov je fajn a poznam to z inych portalov. Mozem povedat ze som spoznal kopec zaujimavych a super ludi o ktorych by som bezne ani nevedel, ale ak sa ma nieco hodnotit, nech je to co najviac objektivnejsie a nezavislejsie. Na chat a povzbudive slova pre kamaratov a ich nevydarenym fotkam typu: \"to je ale pekne zelene prasiatko na capici, ta ma ale pekne ocka, tatinko je urcite polovnik..\" sa da predsa zalozit vlastne vlakno/komunita.. moznosti tuto na servri na to predsa su, ale na inom mieste ako sekcii hodnotenia

Neobavam sa napisat kriticky komentar ani k fotkam profesionalov, toto je server pre amaterov a komentar resp hodnotenie je prejavom mojho subjektivneho videnia ktore moze byt spravne ale aj nespravne aby mal z toho ktokolvek stres. Na profesionalne posudenie prace fotografa su ine prostridky a ine miesta..
 
Iygor
2011-01-11 21:25:52+01
Ako čítam tak drvivá väčšina príspevkov je tu \"ZOBRAZIŤ MENO\" Podľa ankety je pomer ale skoro rovnaký. Nechcem sa nikoho dotknúť, mám ale dojem že sa niekto cíti ohrozený.

Ja som hlasoval za anonymitu. Myslím si že by to bolo objektívnejšie. Je to môj názor a nevnucujem ho nikomu. Ak to tak nebude tak to prežijem, fotím totiž preto že ma to baví a nie preto aby som mal najlepšie komenty.
 
Iygor
2011-01-11 21:30:48+01
Väčšina príspevkov hovorí \"ZOBRAZIŤ MENO\" Podľa ankety je to ale dosť vyrovnané. Nechcem sa nikoho dotknúť ale mám z toho dojem že sa niektorí cítia ohrození.

Ja som hlasoval za anonymitu. Myslím že je to objektívnejšie. Keď to tak ale nebude tak to prežijem, fotím totiž preto že ma to baví a nie kôli kladným ohlasom a bodom.
 
brki
2011-01-11 21:34:21+01
každý, kto nejakú dobu chodí na podobný portál si skôr či neskôr vytvorí vzťahy. Kamarátske i nekamarátske Tomu sa nedá vyhnúť a je to normálne. Je fajn poznať ľudí cez koníčka, ktorému sa venujeme preto, že nás baví, oddychujeme pri ňom. Koníček nás spája. Ale tieto vzťahy by som oddelil od hodnotenia fotiek. Jediná možnosť, ako hodnotenie objektivizovať je hodnotiť anonymnú fotku, alebo hodnotiť anonymne...asi by som sa radšej prihováral za prvú možnosť. Ja sám by som chcel poznať objektivizovaný pohľad na moju fotku a nie čítať hodnotenia ovplyvnené tým, že s niekým zdieľam sympatie a s iným nie. Tá anonymita predsa nie je na furt...napríklad na 24 hodín. Ale vzhľadom k tomu, že je nejednotnosť v tomto názore, navrhujem možnosť výberu anonymného uverejnenia fotky. Kto chce uvedie identitu, kto nie, ťukne na tlačítko \"anonymita\".
 
wayne
2011-01-11 22:00:44+01
ak sa mi fotka paci, chcem vediet, kto ju odfotil, aby som podla toho pripadne napisal komentar, ci je to nahoda, alebo skvela praca.

ak sa mi fotka nepaci, opat, chcem vediet kto ju odfotil, aby som podla toho napisal komentar, aby nevyznieval hlupo, ak uz ma dotycny co to odfotene a ma nejake portfolio v galerii.

nemyslim, ze je tu chyba v rodinkarstve, kopa random ludi pride pod fotky v topkach, okomentuje pekne, paci, fajn a rozsype sedmicky. bez nejakeho citoveho ci ineho vztahu k autorovi.

bol by som za vyhovenie obom stranam, v profile si zaskrtnut ci chcem aby moje meno bolo anonymne alebo verejne, alebo naopak, ci chcem, aby sa mi v galerii (ne)zobrazovali autori.

co tak miesto natahovania sa prist s nejakym navrhom?
 
atiart
2011-01-11 22:17:35+01
... treba zrušiť portál a máme svätý pokoj
 
Granko
2011-01-11 22:34:02+01
príspevok od: wayne
ak sa mi fotka paci, chcem vediet, kto ju odfotil, aby som podla toho pripadne napisal komentar, ci je to nahoda, alebo skvela praca.

ak sa mi fotka nepaci, opat, chcem vediet kto ju odfotil, aby som podla toho napisal komentar, aby nevyznieval hlupo, ak uz ma dotycny co to odfotene a ma nejake portfolio v galerii.

nemyslim, ze je tu chyba v rodinkarstve, kopa random ludi pride pod fotky v topkach, okomentuje pekne, paci, fajn a rozsype sedmicky. bez nejakeho citoveho ci ineho vztahu k autorovi.

bol by som za vyhovenie obom stranam, v profile si zaskrtnut ci chcem aby moje meno bolo anonymne alebo verejne, alebo naopak, ci chcem, aby sa mi v galerii (ne)zobrazovali autori.

co tak miesto natahovania sa prist s nejakym navrhom?
presne kvôli zamedzeniu takéhoto zaujatého komentovania podľa prvých dvoch odstavcov som za anonymitu...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-11 22:44:15+01
príspevok od: Granko
presne kvôli zamedzeniu takéhoto zaujatého komentovania podľa prvých dvoch odstavcov som za anonymitu...
Anonimita nie je mozna.
1. pri takomto mnozstve funkcii nie je mozne odblokovat vsetky cesty, ako by sa uzivatel-detektiv dopatral k autorovi
2. Mnohich spoznas podla autorskeho rukopisu
3. Kto chce, da si do fotky meno
4. Museli by sa zrusit niektore funkcie, napr. sledovanie tvorby priatelov

Z tychto dovodou chystame niekolko zmien v hodnoteni. Zatial nie su definitivne a preto ich nebudem este spominat.
 
Granko
2011-01-11 23:24:33+01
príspevok od: Karol Srnec
Anonimita nie je mozna.
1. pri takomto mnozstve funkcii nie je mozne odblokovat vsetky cesty, ako by sa uzivatel-detektiv dopatral k autorovi
2. Mnohich spoznas podla autorskeho rukopisu
3. Kto chce, da si do fotky meno
4. Museli by sa zrusit niektore funkcie, napr. sledovanie tvorby priatelov

Z tychto dovodou chystame niekolko zmien v hodnoteni. Zatial nie su definitivne a preto ich nebudem este spominat.
Karol, nie je možné to, čo pripustíme, aby nebolo možné...to je fakt o myslení človeka...
1. nemal si na mysli zablokovať? lebo ak odblokovať, potom užívateľ-detektív nie je potrebný...
2+3. áno, rukopis je jedna vec, no nemá ho každý. Čo sa týka mena, loga či akejsi poznávacej značky vo fotke, je to na dlhé lakte, ale opäť je to o tom, že nie každý to používa. A to sa týka i známych mien.
4. nemuseli by sa zrušiť, len obmedziť na dobu, pokým by bola fotka v kritike - t.j. 24 hodín.
To by malo za následok, že ľudia by museli ísť do galérky na kritiku a pozrieť si aj iné fotky.

Ako som písal vyššie, absolútne nesúhlasím s takým prístupom, ako napísal wayne v prvých odstavcoch. Príklad:
Ak autor urobí fotku, ktorá bude kvalitatívne horšia (možno diametrálne) ako jeho ostatné, dostane komentár (bodovanie) omnoho miernejšie (lepšie), lebo sa bude prihliadať na jeho tvorbu. Naopak autor, ktorý urobí kvalitatívne skvelú fotku (veľakrát lepšiu ako kopec známych autorov) a nemá tu možno ani jednu fotku, dostane v ideálnom prípade miernejšie hodnotenie. V reálnom prípade zapadne jeho fotka bez odozvy.
Toto sa deje teraz a bude sa diať i ďalej, pokiaľ bude autor videný. Pretože ľudia budú hľadať spôsob, akúsi barličku, čím by mohli ospravedlniť svoj strach napísať úprimný názor na fotku komukoľvek bez ovplyvňovania.
 
Martin Školiak
2011-01-11 23:37:29+01
príspevok od: Granko
Karol, nie je možné to, čo pripustíme, aby nebolo možné...to je fakt o myslení človeka...
1. nemal si na mysli zablokovať? lebo ak odblokovať, potom užívateľ-detektív nie je potrebný...
2+3. áno, rukopis je jedna vec, no nemá ho každý. Čo sa týka mena, loga či akejsi poznávacej značky vo fotke, je to na dlhé lakte, ale opäť je to o tom, že nie každý to používa. A to sa týka i známych mien.
4. nemuseli by sa zrušiť, len obmedziť na dobu, pokým by bola fotka v kritike - t.j. 24 hodín.
To by malo za následok, že ľudia by museli ísť do galérky na kritiku a pozrieť si aj iné fotky.

Ako som písal vyššie, absolútne nesúhlasím s takým prístupom, ako napísal wayne v prvých odstavcoch. Príklad:
Ak autor urobí fotku, ktorá bude kvalitatívne horšia (možno diametrálne) ako jeho ostatné, dostane komentár (bodovanie) omnoho miernejšie (lepšie), lebo sa bude prihliadať na jeho tvorbu. Naopak autor, ktorý urobí kvalitatívne skvelú fotku (veľakrát lepšiu ako kopec známych autorov) a nemá tu možno ani jednu fotku, dostane v ideálnom prípade miernejšie hodnotenie. V reálnom prípade zapadne jeho fotka bez odozvy.
Toto sa deje teraz a bude sa diať i ďalej, pokiaľ bude autor videný. Pretože ľudia budú hľadať spôsob, akúsi barličku, čím by mohli ospravedlniť svoj strach napísať úprimný názor na fotku komukoľvek bez ovplyvňovania.
Súhlas a vyzerá to tak že sa s tým nakoniec nič neurobí a na to že to hlasovanie bolo zmanipulované a zbytočné sa zabudne. Niekomu daný stav vyhovuje.
 
Granko
2011-01-11 23:58:13+01
príspevok od: Martin Školiak
Súhlas a vyzerá to tak že sa s tým nakoniec nič neurobí a na to že to hlasovanie bolo zmanipulované a zbytočné sa zabudne. Niekomu daný stav vyhovuje.
Neviem, či vyhovuje, to by bola špekulácia, ale jedno viem, že kolotoč ľudí v Topke či v počte prijatých komentárov resp. bodovaných fotiek je počas dvoch rokov, odkedy som tu, defakto ten istý bez ohľadu na úroveň ich tvorby či separátne od fotky k fotke. To nerobí z galérky ePhota rovnakú možnosť pre všetkých, ale stáva sa z nej (možno už je) v princípe uzavretá spoločnosť. Inak by sa neobjavovali komenty typu: \"ako je možné, že som si tvoju tvorbu doteraz nevšimol\" a pod.
A nezožeriem tvrdenie, že galéria je len doplnková možnosť portálu. Je jedna z pilierov (okrem iných zabudnutých funkcií).
 
Cyril
2011-01-12 00:07:59+01
príspevok od: wayne
ak sa mi fotka paci, chcem vediet, kto ju odfotil, aby som podla toho pripadne napisal komentar, ci je to nahoda, alebo skvela praca.

ak sa mi fotka nepaci, opat, chcem vediet kto ju odfotil, aby som podla toho napisal komentar, aby nevyznieval hlupo, ak uz ma dotycny co to odfotene a ma nejake portfolio v galerii.

nemyslim, ze je tu chyba v rodinkarstve, kopa random ludi pride pod fotky v topkach, okomentuje pekne, paci, fajn a rozsype sedmicky. bez nejakeho citoveho ci ineho vztahu k autorovi.

bol by som za vyhovenie obom stranam, v profile si zaskrtnut ci chcem aby moje meno bolo anonymne alebo verejne, alebo naopak, ci chcem, aby sa mi v galerii (ne)zobrazovali autori.

co tak miesto natahovania sa prist s nejakym navrhom?
Pekne si to predniesol, suhlas
Kto chce byt anonym: \"nech sa paci\", kto nechce, nechce.
Stve ma, ked dam foto do kritiky a nevidim tam svoje meno, ved je moja , nemam sa za co schovavat, ustojim si ju.
 
Martin Školiak
2011-01-12 00:19:25+01
príspevok od: Cyril
Pekne si to predniesol, suhlas
Kto chce byt anonym: \"nech sa paci\", kto nechce, nechce.
Stve ma, ked dam foto do kritiky a nevidim tam svoje meno, ved je moja , nemam sa za co schovavat, ustojim si ju.
Však ten koho tvoja fotografia zaujme a ohodnotí ju tvoje meno uvidí a po 24hod. keď už fotografia nebude v súťaži o foto dňa by tvoje meno uvidel každý.
 
Granko
2011-01-12 00:26:16+01
príspevok od: Cyril
Pekne si to predniesol, suhlas
Kto chce byt anonym: \"nech sa paci\", kto nechce, nechce.
Stve ma, ked dam foto do kritiky a nevidim tam svoje meno, ved je moja , nemam sa za co schovavat, ustojim si ju.
Vždy som bol v tom, že fotka je vyjadrovacím prostriedkom fotografa a nie meno fotografa samotné.
Na samoľúbosť som akosi nepomyslel. Preto už plne chápem dôvod zachovania viditeľnosti autora.
 
Strana 2 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()