Hore
Fórum » Ankety
 

Chcete, aby sa pri fotografii "na kritiku" zobrazoval jej autor?

Marcel Rebro
Marcel Rebro 2011-01-11 15:35:11+01
44.17% chce
40.03% nechce
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-12 21:28:47+01
príspevok od: Granko
uhádol si, nesúhlasím :o)
A prečo? Niečo v systéme - prvé slovo platí, druhé letí z gatí :o) Napísal by si svoj pohľad na fotku, ten prvý a ničím nezaujatý. To, čo ťa napadne pri pohľade na ňu, bez akejkoľvek myšlienky, čo by ho vedela ovplyvniť. Len ty a fotka, nič viac. Ja tomu hovorím panenský pocit. Ten i píšem do komentárov, lebo len o ňom som presvedčený, že je najúprimnejší, aký môže byť. Každý ďalší je len špekulanstvo rozumu zakryté rúškom akéhosi strachu voči odplate.
ja sa osobne odplaty nebojím, je mi šumafuk,prinajhoršom zmením vzduch a vkročím do lajna.. ale asi som dal zlý príklad...resp. napísal, ako by som sa na stopro cítil ja...
Lenže panenský pocit ja a fotka u niekoho bude fungovať a u autorov, ktorých zoznam začínam spisovať, u tých som v keli a je po panenstve...
aaa neboj Michal, nič nespisujem ale určite vieš ako som to myslel
čiže pre mňa ak skryjú nick všetkým = skryjú len niektorým, lebo tých zvyšných budem poznať
Fajne sme si pokecali po dlhšej dobe
Peter
 
seifi
2011-01-12 21:38:15+01
Tak ešte raz dávam návrh - nech sa aj mená komentujúcich vysvietia po 24 hodinách. Veď ak predo mnou komentuje známa to osobnosť, a tá dá bodov 7, ako ja môžem dať bodov 4 ? To je ako s vereným / tajným hlasovaním.
 
Granko
2011-01-12 21:54:19+01
príspevok od: Peter Svoboda
ja sa osobne odplaty nebojím, je mi šumafuk,prinajhoršom zmením vzduch a vkročím do lajna.. ale asi som dal zlý príklad...resp. napísal, ako by som sa na stopro cítil ja...
Lenže panenský pocit ja a fotka u niekoho bude fungovať a u autorov, ktorých zoznam začínam spisovať, u tých som v keli a je po panenstve...
aaa neboj Michal, nič nespisujem ale určite vieš ako som to myslel
čiže pre mňa ak skryjú nick všetkým = skryjú len niektorým, lebo tých zvyšných budem poznať
Fajne sme si pokecali po dlhšej dobe
Peter
hej, viem...nuž tak panenstvo pri pocite z fotky nie je pre teba, musíš sa uskromniť len s olivovým olejom ;o)) No fajne, treba trochu komunikáciu raz za čas oprášiť :o)
Idem ja ta het trochu sa povenovať kade-tade, lebo však večer sa ešte poriadne nezačal, noc je ešte mladá a do rána času habadej, patrí sa ho nejak zmysluplne využiť ;o) salám vysočina alejkum
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-12 22:02:04+01
príspevok od: Granko
hej, viem...nuž tak panenstvo pri pocite z fotky nie je pre teba, musíš sa uskromniť len s olivovým olejom ;o)) No fajne, treba trochu komunikáciu raz za čas oprášiť :o)
Idem ja ta het trochu sa povenovať kade-tade, lebo však večer sa ešte poriadne nezačal, noc je ešte mladá a do rána času habadej, patrí sa ho nejak zmysluplne využiť ;o) salám vysočina alejkum
Vidím, že tam kde iní začínajú, ja už dávno končím... Idem veru spať
 
daniela-4
2011-01-12 22:02:52+01
dnes aka zaujimavost.ta 4ta fotka sykorka.a 13ta sykorka. ta 4 technicky slaba a 13omnoho lepsia a je niekde vzadu tak kde je objektivita?len na toto chcem trosku poukazat.nech si kazdy mysli co chce ale toto hovori samo o sebe.aspon pre mna.
 
rbr69
2011-01-12 22:04:55+01
príspevok od: seifi
Tak ešte raz dávam návrh - nech sa aj mená komentujúcich vysvietia po 24 hodinách. Veď ak predo mnou komentuje známa to osobnosť, a tá dá bodov 7, ako ja môžem dať bodov 4 ? To je ako s vereným / tajným hlasovaním.
dobry navrh ... opatrni vyckaju 24 hodin a ti, ktori sa nestrachuju tak okomentuju
 
Cyril
2011-01-12 22:05:35+01
príspevok od: Granko
uhádol si, nesúhlasím :o)
A prečo? Niečo v systéme - prvé slovo platí, druhé letí z gatí :o) Napísal by si svoj pohľad na fotku, ten prvý a ničím nezaujatý. To, čo ťa napadne pri pohľade na ňu, bez akejkoľvek myšlienky, čo by ho vedela ovplyvniť. Len ty a fotka, nič viac. Ja tomu hovorím panenský pocit. Ten i píšem do komentárov, lebo len o ňom som presvedčený, že je najúprimnejší, aký môže byť. Každý ďalší je len špekulanstvo rozumu zakryté rúškom akéhosi strachu voči odplate.
Panenske hovoris? Bezmyslienkovite? Len Ty a fotka?
Uf, ked aj v zivote takto panensky hodnotis tak zbohom rodina.
 
margon
2011-01-12 22:11:52+01
príspevok od: daniela-4
dnes aka zaujimavost.ta 4ta fotka sykorka.a 13ta sykorka. ta 4 technicky slaba a 13omnoho lepsia a je niekde vzadu tak kde je objektivita?len na toto chcem trosku poukazat.nech si kazdy mysli co chce ale toto hovori samo o sebe.aspon pre mna.
daniela-4 máš pravdu...
 
kralik_j
2011-01-12 22:17:25+01
príspevok od: daniela-4
dnes aka zaujimavost.ta 4ta fotka sykorka.a 13ta sykorka. ta 4 technicky slaba a 13omnoho lepsia a je niekde vzadu tak kde je objektivita?len na toto chcem trosku poukazat.nech si kazdy mysli co chce ale toto hovori samo o sebe.aspon pre mna.
krasny priklad toho co je pred..

len to poradie udava pocet hodnoteni, a nie priemer znamok... mozno sa mylim lebo mi mozno usla zmena hodnotenia..?
 
daniela-4
2011-01-12 22:19:28+01
príspevok od: kralik_j
krasny priklad toho co je pred..

len to poradie udava pocet hodnoteni, a nie priemer znamok... mozno sa mylim lebo mi mozno usla zmena hodnotenia..?
preco je to top 24 ked ma len viacej hodnoteni a slaba kvalita?neni to nejake nedomyslene?
 
beholder
2011-01-12 22:38:41+01
.....ohodnotiť fotku nízkymi známkami a nezkomentovať ju je kontraproduktívne......ohodnotiť fotku štedro sedmičkami a napísať ku každej sedme prečo som tak hodnotil....to by bolo niečo
 
Artpraktik
2011-01-12 22:45:54+01
Bodovanie robí zlú krv. V škole dáva známky jednoznačná autorita, tam to má opodstatnenie. Ale dať možnosť bodovania žiakovi, nemusí to byť objektívne, nemusí to byť prijaté aj ak to objektívne je. Sú tu ľudia, ktorí sa urážajú aj na konštruktívnu pripomienku a urážku prenesú z jednej témy do druhej. No a niekedy prevažujú vrtochy nad tou objektivitou.
Kritika aj od začiatočníka je však dobrá vec. Poznať názor priemerného, možno aj podpriemerného stúpenca fotografovania nutne nemusí byť od veci. Čo človek, to názor a o to hlavne ide. Mám \"učiteľa\" na fotografovanie a zaujíma ho aj môj názor na jeho fotografie. No a potom poteší aj to, že tá okomentovaná fotografia sa ocitne aj vo vybraných fotografiách na výstavu, aj keď pôvodne v najužšom výbere nebola.
A povedzme si pravdu: Koľko krát naše polovičky neovládajú našu prácu tak ako my, ale ak sa im niečo nepáči, veľmi často majú pravdu. Ono tá vlastná zahľadenosť potrebuje niekedy celkom iný pohľad - a nemusí to byť vždy len kvalifikovaná kritika, ale jednoducho názor...
Som za uvedenie mena autora fotografie. Ak sa mi nebude páčiť napríklad fotografia od Kuliseva, neznamená to že je zlá, že sa mi nepáčia iné jeho fotografie, alebo že sa nutne nemusí páčiť iným... Jednoducho ak mám názor, prípadne ho viem aj obhájiť, tak čo už.... Na druhej strane, ovenčený a zaslúžilý autor sa štverhá po horách, skoro si pre záber krk doláme, podarí sa mu jeden extracvak, dve hodiny sa hraje s dolaďovaním a hľa, uchálovi s fotkami ako z mobilu sa to nepáči... Hold, to je riziko kritiky, no pokiaľ to \"ucho\" myslí skutočne úprimne (nerieši nejaké komplexy ), tak zasa - čo už....
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-13 08:28:04+01
príspevok od: daniela-4
dnes aka zaujimavost.ta 4ta fotka sykorka.a 13ta sykorka. ta 4 technicky slaba a 13omnoho lepsia a je niekde vzadu tak kde je objektivita?len na toto chcem trosku poukazat.nech si kazdy mysli co chce ale toto hovori samo o sebe.aspon pre mna.
Postavenie fotografií v Top24 nie je pre ten deň konečné, ale sa mení podľa toho, ako fotkám pribúdajú body. Čiže to isté ako bolo v starom systéme, len s tým rozdielom, že v Top24 figurujú fotky za posledných 24 hodín, kým v pôvodnom systéme tam bol denný prehľad fotografií pridaných v ten deň po polnoci.

Tá horšia sýkorka bola pridaná na kritiku o 6 hodín skôr, mala teda viac času na zbieranie bodov. Tie body si jej dala i ty, takže si ju posunula ďalej. Ak sa ti nejaká foto nepáči a máš potrebu to autorovi povedať, napíš len komentár a nedávaj body, potom nebude v Top24 postupovať vyššie...

Momentálne je už situácia iná, vyrovnanejšia...
 
brki
2011-01-13 08:36:22+01
príspevok od: Stratený Stano
Postavenie fotografií v Top24 nie je pre ten deň konečné, ale sa mení podľa toho, ako fotkám pribúdajú body. Čiže to isté ako bolo v starom systéme, len s tým rozdielom, že v Top24 figurujú fotky za posledných 24 hodín, kým v pôvodnom systéme tam bol denný prehľad fotografií pridaných v ten deň po polnoci.

Tá horšia sýkorka bola pridaná na kritiku o 6 hodín skôr, mala teda viac času na zbieranie bodov. Tie body si jej dala i ty, takže si ju posunula ďalej. Ak sa ti nejaká foto nepáči a máš potrebu to autorovi povedať, napíš len komentár a nedávaj body, potom nebude v Top24 postupovať vyššie...

Momentálne je už situácia iná, vyrovnanejšia...
to je pravda, ale problémom ostáva \"Fotografia dňa\"....tá sa počíta z kalendárového dňa a uzatvára sa niekedy ráno (aspoň sa mi zdá)...už som to písal - keď vložíš sebelepšiu fotku napr. o 22.00, nemá šancu sa stať fotkou dňa, keďže o 24.00 sa deň uzatvára. Darmo naverie body na druhý deň a bude jednoznačne prvá v kategórii TOP 24. Zopakujem môj názor: Fotografia dňa by sa malauzatvárať \"obdeň\", teda fotografia vložené pondelok 00.00 - 24.00 zbierajú 24 hodín hodnotenia a v stredu 00.01 sa vyhodnotí fotka dňa za pondelok.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-13 08:55:14+01
príspevok od: brki
to je pravda, ale problémom ostáva \"Fotografia dňa\"....tá sa počíta z kalendárového dňa a uzatvára sa niekedy ráno (aspoň sa mi zdá)...už som to písal - keď vložíš sebelepšiu fotku napr. o 22.00, nemá šancu sa stať fotkou dňa, keďže o 24.00 sa deň uzatvára. Darmo naverie body na druhý deň a bude jednoznačne prvá v kategórii TOP 24. Zopakujem môj názor: Fotografia dňa by sa malauzatvárať \"obdeň\", teda fotografia vložené pondelok 00.00 - 24.00 zbierajú 24 hodín hodnotenia a v stredu 00.01 sa vyhodnotí fotka dňa za pondelok.
Aj ja som už na to poukázal, ale nikto nič, žiadna reakcia, tak neviem, čo s tým bude.
Súčasné vyhodnocovanie si presne popísal.
Za navrhovanú zmenu, ktorá sa zhoduje s tou tvojou sa tu \"bijem\" už vyše roka, ale tiež nič...
 
brki
2011-01-13 09:01:49+01
príspevok od: Stratený Stano
Aj ja som už na to poukázal, ale nikto nič, žiadna reakcia, tak neviem, čo s tým bude.
Súčasné vyhodnocovanie si presne popísal.
Za navrhovanú zmenu, ktorá sa zhoduje s tou tvojou sa tu \"bijem\" už vyše roka, ale tiež nič...
podľa mňa je to dosť kľúčový problém tohto portálu, väčší ako to, či bude, alebo nebude anonymita...(pozerám, mám tam preklepy...nie naverie, ale naberie )
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-13 09:03:24+01
príspevok od: brki
podľa mňa je to dosť kľúčový problém tohto portálu, väčší ako to, či bude, alebo nebude anonymita...(pozerám, mám tam preklepy...nie naverie, ale naberie )
Súhlasím, nie je to spravodlivé a malo by byť...
 
daniela-4
2011-01-13 09:11:50+01
príspevok od: Stratený Stano
Postavenie fotografií v Top24 nie je pre ten deň konečné, ale sa mení podľa toho, ako fotkám pribúdajú body. Čiže to isté ako bolo v starom systéme, len s tým rozdielom, že v Top24 figurujú fotky za posledných 24 hodín, kým v pôvodnom systéme tam bol denný prehľad fotografií pridaných v ten deň po polnoci.

Tá horšia sýkorka bola pridaná na kritiku o 6 hodín skôr, mala teda viac času na zbieranie bodov. Tie body si jej dala i ty, takže si ju posunula ďalej. Ak sa ti nejaká foto nepáči a máš potrebu to autorovi povedať, napíš len komentár a nedávaj body, potom nebude v Top24 postupovať vyššie...

Momentálne je už situácia iná, vyrovnanejšia...
ked pozeram fotku na kritiku a ak chcem povedat ze to ma rozmazane.alebo neostre.tak musim davat body..neda sa dat len komentar.takze s tvojou odpovedotu som neni nejako spokojna...a ked top 24 fotky na prvych mestach by mali byt hodnotene podla znamok podla kvality a nie komentarov teda ak sa este zapocitavaju odpovede dakujem a neviem co.tak to je uplne od veci...moj nazor..
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-13 09:14:59+01
príspevok od: daniela-4
ked pozeram fotku na kritiku a ak chcem povedat ze to ma rozmazane.alebo neostre.tak musim davat body..neda sa dat len komentar.takze s tvojou odpovedotu som neni nejako spokojna...a ked top 24 fotky na prvych mestach by mali byt hodnotene podla znamok podla kvality a nie komentarov teda ak sa este zapocitavaju odpovede dakujem a neviem co.tak to je uplne od veci...moj nazor..
Nemusíš dávať body fotke pridanej na kritiku a moja odpoveď ťa teda mohla potešiť...

Robí sa to tak, že celkom dole pod fotkou i pod komentármi je okienko na napísanie komentáru a tam nemusíš dávať body... Ja to tak robím, takže vie, že to funguje...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-13 09:16:35+01
príspevok od: daniela-4
ked pozeram fotku na kritiku a ak chcem povedat ze to ma rozmazane.alebo neostre.tak musim davat body..neda sa dat len komentar.takze s tvojou odpovedotu som neni nejako spokojna...a ked top 24 fotky na prvych mestach by mali byt hodnotene podla znamok podla kvality a nie komentarov teda ak sa este zapocitavaju odpovede dakujem a neviem co.tak to je uplne od veci...moj nazor..
Pozícia fotky v Top24 sa posudzuje podľa počtu bodovaní, nie podľa súčtu bodov ani podľa počtu komentárov...
 
Strana 7 z 13
1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 12 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()