Hore
Fórum » FUJIFILM fórum
 

Fujinon XF 55-200 - NEOSTRÝ na statíve.

rainy
rainy 2020-07-04 09:53:28+02
Dobrý deň,
Má niekto skúsenosť s objektívom Fujinon XF 55-200?
Mám takýto problém:
Pri fotení zo statívu pri vypnutej stabilizácii, sú fotky skoro vždy menej ostré, ako z ruky.
Ostrosť skoro nikdy nie je taká, ako keď objektív chytím do ruky (aj pripnutý na statíve) a stlačím prstom spúšť.

Fotky na statíve so zapnutou stabilizáciou sú prakticky rovnaké, ako pri vypnutej stabilizácii.
Zatiaľ čo fotky z ruky sú skoro vždy ostrejšie.
Niežeby boli fotky na statíve vyslovene neostré, ale ostrosť fotiek z ruky, skoro nikdy nedosiahnem.
Jednoducho... na statíve sa nedá dosiahnuť maximálna ostrosť tohto objektívu.

Použitý bol dobrý statív (aj ryža , káblová spúšť aj samospúšť.
Bolo urobených veľa testov v rôznych situáciach.
Bolo vyskúšaných viac tiel.
Boli vyskúšané aj iné nastavenia- nič nepomohlo.
Firmware je všade aktuálny.

Má niekto podobnú skúsenosť?
Urobil by niekto test, či sa to nevyskytuje bežne?

Uvažujem, že to môže to byť chyba stabilizácie, ale aj softvérový problém, resp. vlastnosť systému.
 
rainy
2020-09-01 17:16:23+02
príspevok od: om1ci
...a naozaj fotit budem potom kedy ?
Ak odfotenie 2.-3. sérii po 6 záberoch, zaberie toľko času, tak potom už radšej ....
 
rainy
2020-09-01 17:17:36+02
príspevok od: JohnNewton
"Všetci fotografi na svete ? "
Rainy, ak s tým nie si spokojný, predaj to, nik to za Teba skúmať nebude, nebudeš ani prvý ani posledný.

Už som tu spomenul, že objektív už nemám, vrátil som ho,
ale rád veci doťahujem a riešim do konca.
 
rainy
2020-09-01 17:18:23+02
A doteraz prečo nik nepridal svoje "ostré" fotky do ohňa, keďže ten problém neexistuje?
 
fatality
2020-09-01 17:28:14+02
príspevok od: JohnNewton
"Všetci fotografi na svete ? "
Rainy, ak s tým nie si spokojný, predaj to, nik to za Teba skúmať nebude, nebudeš ani prvý ani posledný.
no ved to tvrdi on..ze ked jeho objektiv zle ostri,musia aj ostatne..
tympadom co? vsetci,co nimi fotia,si nevsimli,ze maju neostre fotky?
 
fatality
2020-09-01 17:33:39+02
príspevok od: rainy
A doteraz prečo nik nepridal svoje "ostré" fotky do ohňa, keďže ten problém neexistuje?
ako kde? tu?
co sem chodi tak 15 ludi z toho maju 2ja Fuji.. ..
 
JohnNewton
2020-09-01 18:09:46+02
príspevok od: rainy
A doteraz prečo nik nepridal svoje "ostré" fotky do ohňa, keďže ten problém neexistuje?
Každý v živote natrafí na niečo, čo nesplní jeho predstavu o kvalite, respektíve hodnotu za peniaze. Napr: žena, auto, fotoaparát, pes,mobil, bike atď.... niet inej cesty, ako to vymeniť za niečo iné. Ak Ti niektoré vlastnosti alebo systémovévé nedostatky vadia, niet inej cesty,. . Viem dodať nespočet ostrých foto foto z XE1, tam problém nebol, ale vadilo mi všeličo iné. Kolegova XT1, mala problém veľmi podobný ako popisuješ Ty.
 
blahoslav J B Art
2020-09-01 22:20:15+02
ked to tu tak citam, idem si kupit nejaku Fujinu a teleobjektiv 50-230, aby som to mohol otestovat, ked sa nikto nema k cinu
 
j.a.r.o.
2020-09-02 17:52:06+02
Na FB existujú skupiny užívateľov Fuji. Tam sa skús spýtať.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()