Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Poradte prosiiiiiim...

pathy
pathy 2008-11-07 15:50:13+01
Ahojte, chcel som sa spytat ci ma niekto skusenost s takymto kazenim fotiek. Fotky v pohode nafotim no pri ix prezerani pripadne pri manipulacii s nimi sa par fotiek takto pokazi priblizne tak 2-3 z 50. Neviem ci je je to fotakom alebo kartou. Prosim napiste ak ste sa uz s niecim takym stretli.
 
duroslav
2008-12-12 16:50:09+01
príspevok od: pathy
ale tie fotky sa mi kazia priamo vo fotaku, este pred prenosom...tak to pravdepodobne sposobuje nieco ine :-)
Tak si to na tom dpreview prečítaj a pochopíš.
Ide o to, že tam maník písal, že odkedy prvý raz prenášal fotky cez USB, tak mu začal foťák dodrbávať fotky na karte.

Lenivosť? :-)
 
javelin
2008-12-12 16:55:30+01
A ku.va.....tak toto som nevedel....naštastie to robím tiež cez čítačku ,lebo som lenivý to celé roztahovat....no vkaždom prípade dík....niečo na tom bude::::
 
pathy
2008-12-12 18:27:21+01
Hmmm...To mal potom vyrobca uviest na obale jedno obrovske upozornevie: NEPODPORUJE PRENOS CEZ USB!!! Skoda, ze sa k tomu nevyjadril Canon. Mozno by stacil uprgade softu alebo nieco nieco podobne.
 
Fotograf77
2008-12-16 21:57:07+01
Zaujimave. . . mne to tiez zacalo robit po tom, co som asi 2 x stiahol fotky do Compu zek kabel. . . vzdy to robim cez citacku kariet v databanke :-(. . . pripajam fotku co mi to naposledy zblblo, teraz v nedelu . . . otvaram Rawy v lightroome a zrazu po zacati spracovavania RAWka na mna vybaflo toto :
 
pathy
2008-12-16 22:48:06+01
Tak predsa len nieco na tom stahovani cez kabel nebude v poriadku...kazdopadne take nieco nehodlam akceptovat...Ak mas zaruku tak sup reklamovat.
 
duroslav
2008-12-17 08:05:11+01
príspevok od: pathy
Tak predsa len nieco na tom stahovani cez kabel nebude v poriadku...kazdopadne take nieco nehodlam akceptovat...Ak mas zaruku tak sup reklamovat.
Týpek, čo to na dpreview písal, ktorý odhalil v čom je problém pri svojich pokusoch vždy nanovo napálil firmware (po prepálení firmwaru sa vždy problém stratil). Skôr by som uprednostnil túto cestu pred reklamáciou, nakoľko by sa mohlo stať, že budeš mesiac bez foťáku a aj tak si tým hovno pomôžeš.
 
pathy
2008-12-17 09:03:14+01
príspevok od: duroslav
Týpek, čo to na dpreview písal, ktorý odhalil v čom je problém pri svojich pokusoch vždy nanovo napálil firmware (po prepálení firmwaru sa vždy problém stratil). Skôr by som uprednostnil túto cestu pred reklamáciou, nakoľko by sa mohlo stať, že budeš mesiac bez foťáku a aj tak si tým hovno pomôžeš.
Mam take dojem, ze napalenim noveho firmwaru do fotaku prichadzas o zaruku a to by som fakt nerad...
 
pedro81
2008-12-17 11:14:39+01
Dobre vediet. Doteraz som zo 40Dcka fotky len cez USB tahal ale asi pre opatrnost prestanem
 
SHoDaN
2008-12-17 11:26:53+01
príspevok od: pathy
Mam take dojem, ze napalenim noveho firmwaru do fotaku prichadzas o zaruku a to by som fakt nerad...
Pokiaľ dávaš firmware doporučený výrobcom, nevidím dôvod straty záruky.
Veď si predstav: kúpiš foťák napr. 405D, po pár mesiacoch príde výrobca na dáku chybu či vylepšenie daného foťáku a pokiaľ sa ešte vyrába, tak ho automaticky nahradí novým softom. Ty, že ho už máš doma si ho nemôžeš vylepšiť (opraviť)? Aj keď ho priamo Canon na svojej stránke dáva voľne k stiahnutiu? Keď sa bojíš, môžeš ho samozrejme doniesť do servisu a tam ti to urobia.
 
pathy
2008-12-17 14:30:06+01
V tom pripade by to malo byt v poriadku, pre kazdy pripad by som si to ale radsej overil priamo u predajcu...ved uvidim ako sa k tomu postavia.
 
peterXC
2008-12-17 15:54:09+01
príspevok od: pedro81
Dobre vediet. Doteraz som zo 40Dcka fotky len cez USB tahal ale asi pre opatrnost prestanem
so 40D tiez taham iba cez usb, zatial neboli problemy, podla navodu: 1, vypnut fotak, prepojit kablom, zapnut fotak... a opacne: odhlasit EOS Utility, vypnut, odpojit kabel...a radsej nijaky usb hub, ale napriamo... snad to pojde aj dalej takto..
 
Fotograf77
2008-12-17 17:28:32+01
príspevok od: pathy
V tom pripade by to malo byt v poriadku, pre kazdy pripad by som si to ale radsej overil priamo u predajcu...ved uvidim ako sa k tomu postavia.
Prepalenim original firmwareom urcite zaruku nestratis. . . a co sa tyka mna. . . fotak ma uz asi 3 roky. . . :-) a skusim tiez ten Firmware :-)))
 
pathy
2008-12-17 23:07:42+01
príspevok od: Fotograf77
Prepalenim original firmwareom urcite zaruku nestratis. . . a co sa tyka mna. . . fotak ma uz asi 3 roky. . . :-) a skusim tiez ten Firmware :-)))
...v tom pripade drzim palce nech to dobre dopadne. Potom daj viediet ci sa vada opat objavila.
 
SHoDaN
2008-12-18 11:20:11+01
Firmware (http://web.canon.jp/imaging/eosd-e.html) stačí nahrať na kartu a vo foťáku mať nabitú baterku.

Rozdiel 400D 1.0.5 a 1.1.0
In case you missed or did not apply the previous Canon Rebel XTi / 400D firmware updates, you will get these improvements too:

[ Version 1.1.0 ]

• Adds support for the new Media Transfer Protocol (MTP) USB protocol.
• Adds support for the Media Transfer Protocol, which has greater expandability than the Picture Transfer Protocol (PTP) used for communication between the camera and the computer up to now.
• Corrects errors in the Simplified Chinese menus...

[ Version 1.0.5 ]

• Fixes the printing of lens names when using PictBridge.
• Corrects the printing of the lens name for shots taken with the EF 50mm f/2.5 Compact Macro lens and Life-Size Converter EF.
• [Redeye 1] can now be selected when connecting with specific printers.
• [Redeye 1] can now be selected when using the iP6310D / iP6320D / iP6700D Photo Inkjet Printer.
• Improves the reliability of communication with the Speedlite 380EX.
• Improves reliability of the communication with the optical Speedlite 380EX clip-on flash.


 
siso72
2009-02-23 15:48:07+01
Ahojte Vie niekto poradit prosim?Pri kupe novej xd karti som ju zabudol naformatovat. Pri jej vytiahnuti a vlozeni do citacky kariet mi pocitac nechce kartu otvorit, a co je najhorsie uz ani fotak.Stale to chce formatovat kartu, ale mam na nej fotky . Da sa to nejako este zachranit aby som o tie fotky neprisil ?
 
slavik74
2009-02-23 17:17:42+01
príspevok od: siso72
Ahojte Vie niekto poradit prosim?Pri kupe novej xd karti som ju zabudol naformatovat. Pri jej vytiahnuti a vlozeni do citacky kariet mi pocitac nechce kartu otvorit, a co je najhorsie uz ani fotak.Stale to chce formatovat kartu, ale mam na nej fotky . Da sa to nejako este zachranit aby som o tie fotky neprisil ?
neskusal si stiahnut fotky do PC cez kabel? Nikdy som novu kartu neformatoval a nemal ziadny problem. Predpokladam ze vo fotaku si fotky niekedy videl ale uz ich nevidis (nevies nacitat). Mohlo sa to stat ked niekto vybral kartu pri zapnutom fotaku, alebo vypol fotak pocas prace s kartou (ale to by malo uz byt osetrene v dnesnej dobe).
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()