Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Nikon - Záruka

maciakba
2008-11-24 15:38:29+01
dnes som sa zaujimal ako je to so zarukou tovaru kupeneho v EU a reklamacii tu na SVK, odpoved ma prekvapila, preco je tam zaruka len jeden rok? nie je nahodou dvoj rocna zaruka v celej EU? tu je to co mi poslali z nikonu: Dobrý den, Níže Vám zasílám podmínky pro uznání záruky na techniu zakoupenou v zahraničí. TECHNIKA ZAKOUPENA MIMO ČR a SK - ZAKOUPENO V EVROPĚ: Po předložení potvrzeného záručního listu Nikon European Service Warranty ( razítko + podpis prodejce + datum prodeje ) společně s předložením faktury o koupi, je záruční lhůta jeden rok od data prodeje. TECHNIKA ZAKOUPENA MIMO ČR A EVROPU: Po předložení potvrzeného záručního listu Nikon WorldWide Service Warranty ( razítko + podpis prodejce + datum prodej ) společně s předložením faktury o koupi je záruční lhůta jeden rok od data prodej. S pozdravem a přáním krásného dne ....
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-24 16:02:06+01
Europska zaruka aj na ostatne produkty (Canon...) je 12 mesiacov. Naklady na zaruku su obsiahnute v cene vyrobku. Minimalna zaruka v EU je 12 mesiacov, ak je to viac, stanovuje to zakon konkretnej krajiny a plati pre tovar zakupeny v danej krajine. Velmi dobrym prikladom je US, kde sa viac rokov zaruky dokupuje, bezne je to aj u nas v pripade notebookov. Zaruka moze byt aj viac ako 24 mesiacov, ale tu dava na vyrobok dovozca alebo predajca a sposob jej uplatnenia je na nom.
 
JamesBond
2008-11-24 16:06:25+01
Mne kúpila sestra v USA Nikon D3, a tam som si musel dokúpiť za 500 USD celosvetovú záruku, ktorá mi mala prísť domov poštou /potvrdenie/ .....a zatiaľ nedošla tak sa len modlím že snáď sa to nepokazí
 
maciakba
2008-11-24 16:28:27+01
oukejos, neriesim teda, kupujem teda v zahranici a budem dufat ze nebude treba nikdy uplatnit zaruku :)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-24 16:41:54+01
príspevok od: JamesBond
Mne kúpila sestra v USA Nikon D3, a tam som si musel dokúpiť za 500 USD celosvetovú záruku, ktorá mi mala prísť domov poštou /potvrdenie/ .....a zatiaľ nedošla tak sa len modlím že snáď sa to nepokazí
Celosvetova zaruka plati na celom svete, ale mysleli tim Zimbabwe, Pobrezie slonoviny, Taiwan, Nova kaledonia a pod. Znamena, ze to mozes z ktorehokolvek kuta Zeme a Mesiac poslat do servisu v US.
 
quintes
2008-11-24 16:47:49+01
príspevok od: Karol Srnec
Celosvetova zaruka plati na celom svete, ale mysleli tim Zimbabwe, Pobrezie slonoviny, Taiwan, Nova kaledonia a pod. Znamena, ze to mozes z ktorehokolvek kuta Zeme a Mesiac poslat do servisu v US.
aha. Zaujímavé. Ale stale platí iba jeden rok že? A poštovné platí sám. Super. Dobre som vedel že tí amíci s nami chcú vydrbať.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-24 16:52:04+01
príspevok od: quintes
aha. Zaujímavé. Ale stale platí iba jeden rok že? A poštovné platí sám. Super. Dobre som vedel že tí amíci s nami chcú vydrbať.
Z US neplati zaruka ani 1 den. Americky sposob zaruky niekedy funguje takto: nechas si to za peniaze opravit a posles im ucet na preplatenie. Pre servis Nikonu sme prijimaly a vydavali zakazky vyse roka. Tak isto je to aj v pripade Canonu.

V US si pripadaju ako pani sveta, o zarucnych podmienkach v EU nic nevedia, odkial by to aj nejaky predavacik mal vediet, ani nevie, kde lezi Slovensko.
 
Floyd
2008-11-24 17:31:14+01
Zrejme si túto otázku skúmal kvôli kúpe v tom Poľskom shope (http://www.fotoplus.pl/), však? Môj brat volal do Nikon servisu v Prahe a informoval sa. Odpoveď: ´záruka je jeden rok, ale môže byť aj dva, v závislosti od národných predpisov. V Poľsku niektorí obchodníci dávajú rok, iní dva. Reklamovať je možné počas záruky v ktoromkoľvek autorizovanom servise Nikon.´ To že niektorí obchodníci v Poľsku dávajú záruku rok, alebo dva je podľa mňa hlúposť - vychádzam z predpokladu, že záručnú dobu upravujú právne predpisy a nie ľubovôľa predajcu (navyše brácho pozeral narýchlo dajakú Poľskú legislatívu a záruka by mohla byť možno 2r.). Nech je ako chce, ale radšej beriem ročnú záruku ako kúpu od Slovenských predražených obchodníkov!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-24 17:58:45+01
príspevok od: Floyd
Zrejme si túto otázku skúmal kvôli kúpe v tom Poľskom shope (http://www.fotoplus.pl/), však? Môj brat volal do Nikon servisu v Prahe a informoval sa. Odpoveď: ´záruka je jeden rok, ale môže byť aj dva, v závislosti od národných predpisov. V Poľsku niektorí obchodníci dávajú rok, iní dva. Reklamovať je možné počas záruky v ktoromkoľvek autorizovanom servise Nikon.´ To že niektorí obchodníci v Poľsku dávajú záruku rok, alebo dva je podľa mňa hlúposť - vychádzam z predpokladu, že záručnú dobu upravujú právne predpisy a nie ľubovôľa predajcu (navyše brácho pozeral narýchlo dajakú Poľskú legislatívu a záruka by mohla byť možno 2r.). Nech je ako chce, ale radšej beriem ročnú záruku ako kúpu od Slovenských predražených obchodníkov!
V Polsku sa rozmohol cierny dovoz z US,preto niektori predajcovia davaju rok zaruky, lebo ani u nich im tu zaruku nikto neuzna, musia ju vybavovat osobne, zaslanim so US.
 
maciakba
2008-11-24 17:59:31+01
floyd presne tak, sice prave pozeram ze na megafoto nikon D90 isla cenou dole ale stale by to bol aj pekny vylet do polska + nakup, no rok myslim aj tak staci a ked sa po roku pokazi pojdom do lepsieho tela
 
dmedia
2008-11-24 19:10:07+01
príspevok od: Floyd
Zrejme si túto otázku skúmal kvôli kúpe v tom Poľskom shope (http://www.fotoplus.pl/), však? Môj brat volal do Nikon servisu v Prahe a informoval sa. Odpoveď: ´záruka je jeden rok, ale môže byť aj dva, v závislosti od národných predpisov. V Poľsku niektorí obchodníci dávajú rok, iní dva. Reklamovať je možné počas záruky v ktoromkoľvek autorizovanom servise Nikon.´ To že niektorí obchodníci v Poľsku dávajú záruku rok, alebo dva je podľa mňa hlúposť - vychádzam z predpokladu, že záručnú dobu upravujú právne predpisy a nie ľubovôľa predajcu (navyše brácho pozeral narýchlo dajakú Poľskú legislatívu a záruka by mohla byť možno 2r.). Nech je ako chce, ale radšej beriem ročnú záruku ako kúpu od Slovenských predražených obchodníkov!
´ale radšej beriem ročnú záruku ako kúpu od Slovenských predražených obchodníkov!´-skus sa pozriet na nakupy vo velkobchodoch a zistis, ze su tam smiesne rabaty a technika je draha kvoli totalne debilnej obchodnej politike firiem Nikon a Canon pre trh v CZ a SK a obchodnik jednoducho nem asancu...Karol mozno vie o com hovorim.
 
Floyd
2008-11-24 19:31:45+01
OK, beriem. Neviem síce ako by som sa dostal k nákupným cenám vo veľkoobchodoch, ale to je jedno. Viem si však porovnať ceny v rámci obchodov v SR a keď vidím pri jednom a tom istom tovare cenu napr. 3.500,-SK u jedného obchodníka a 2.500,-SK u druhého, tak viem, že je to aj vecou rabatu a tiež schopnosti obchodníka vedieť výhodne nakúpiť a následne predať lacnejšie ako konkurencia.

PS1: obchodník možno nemá šancu, no našťastie zákazník áno!
PS2: ako zákazníka ma vôbec nezaujíma tvorba ceny, ale vlastná peňaženka.
PS3: politika, či už obchodná, alebo ako taká ma tiež nezaujíma.
PS4: očakával som Váš argument a pripúšťam, že môže byť pravdivý. To však nič nemení na tom, že budem (a nielen ja) hľadať a nakupovať tak, kde to bude pre mňa výhodné.
PS5: ´nie som patriot - nemám na to peniaze.´
PS6: PS7 nebude... :-.)
 
dmedia
2008-11-24 23:22:06+01
Iba jedna veta - trocha sme sa nerozumeli, to ze niektori to predrazuju, o tom sa nebudem bavit, to nech si zakaznik spravi nazor sam a vyberie podla ceny, ale len tak pre zaujimavost napr. Canon pre Sk a CZ trh ti da cenu napr. 20000sk +dph nakup bez rabatu a portal pixmania francuzskeho povodu myslim, ti to ako koncakovi preda za 19900sk s dph, chapes? Tak kolko by si si dal rabat na taku masinu? Tu neide o obranu slovenskych zdieracov v obchodoch, ale o to, ze jednoducho ta politika je blba, keby si dostal v kurze prepocitanu cenu jednotnu vsade, ovplyvnenu iba nakupenym mnozstvom +- par percent, mohol by si si prist do obchodu v mieste bydliska osahat a vybrat, pochopil? A inac ked pozries eshopy napr. vo VB tak tam tiez niektori uz nevedia co si pytat za tu istu vec, tak toto tu neriesim.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-24 23:51:53+01
príspevok od: dmedia
Iba jedna veta - trocha sme sa nerozumeli, to ze niektori to predrazuju, o tom sa nebudem bavit, to nech si zakaznik spravi nazor sam a vyberie podla ceny, ale len tak pre zaujimavost napr. Canon pre Sk a CZ trh ti da cenu napr. 20000sk +dph nakup bez rabatu a portal pixmania francuzskeho povodu myslim, ti to ako koncakovi preda za 19900sk s dph, chapes? Tak kolko by si si dal rabat na taku masinu? Tu neide o obranu slovenskych zdieracov v obchodoch, ale o to, ze jednoducho ta politika je blba, keby si dostal v kurze prepocitanu cenu jednotnu vsade, ovplyvnenu iba nakupenym mnozstvom +- par percent, mohol by si si prist do obchodu v mieste bydliska osahat a vybrat, pochopil? A inac ked pozries eshopy napr. vo VB tak tam tiez niektori uz nevedia co si pytat za tu istu vec, tak toto tu neriesim.
Bohuzial nemas pravdu, slovenske obchody idu na minimalnych rabatoch. V zahranici maju ine nakupne podmienky, neviem preco, tiez si myslim, ze globalizacia by sa mala prejavovat na rovnakych obchodnych podmienkach. Pixmania ma najnizsie nakupne ceny v europe a to im umoznuje predavat tovar koncakom niekedy za menej nez je nas nakup. Slovensky predajca s tym nic nespravi (urcite je tu niekolkouzivatelov s pristupom do velkoobchodocv a ti si to pozu pozriet). Spominany poliaci obchadzaju oficialny dovoz a beru to z US, pretoze oni maju omnoho lepsie nakupne podmienky. V obchode je globalizacia len prazdy pojem a vacsinou sa tyka len servisu. Pred desiatimi rokmi boli marze na elektronike vseobecne aj 30% (aj v zahranici), teraz aby bol obchod akotak konkurencie schopny, ide na 5-10%. Ak ma uzivit kamennu predajnu, kde si to moze kazdy osahat a mat to ihned k odberu, nemoze si dovolit este davat nejake zlavy alebo nizsie ceny. Potom to moze zatvorit a kupujte si to vsetci z japonskeho velkoskladu.
Zakaznika to samozrejme nezaujima, ale sucasne nekonkurencne nakupne ceny likviduju slobvenske obchody. Kedysi bol v kazdom trochu vacsom meste obchod s fotakmi, teraz je 90% zkrachovanych. Oplati sa predavat zehlicky, lebo z jednej zehlicky ma obchodnik viac ako z fotaku, pritom zehlicka tak rychlo nestarne, ceny sa prakticky nemenia a netreba o nej nic vediet.
Riesime tu ´okradanie´ slovenskeho zakaznika, ale v tom to nieje. Su v tom nerovnopravne podmienky pre slovenskych predajcov.
 
Ultra TXF
2008-11-25 09:48:11+01
Je jasné,že kamenný obchod má väčšie náklady ,pretože platí za nájom,predavačov,okrem toho má skladové zásoby...to všetko sa odrazí v cene.
Internetový obchod také náklady nemá,tovar si musíš objednať a nemáš možnosť si ho ošahať.Preto to robia ľudia tak,že si idú pozrieť konkrétnu vec do obchodu a potom si ju objednajú na nete.
Ja sa im ale nečudujem,keď rozdiely sú niekedy obrovské.Prečo mal niekto dávať za 40 palcovú plazmu 54 litrov,keď cez internet ho má za 44 litrov.
Potom sa nečudujte,že si ľudia myslia,že ich v kamenných obchodoch zdierajú.
Prečo by som kupoval statív za 9.000,- v kameňáku,keď cez net ho mám za 6,300,- za tri dni doma.K tomu hlavu v kameňáku za 4400,-,na nete za 2,800,-
Polarizačný filter Hoya za 4400,- v kameňáku,cez net za 2,800,- .
A to sú len tri položky.....úspora 6 litrov....to nie je málo.
A čo sa týka reklamácií,doteraz som sa stretol v priamom kontakte v kameňákoch len s problémami a pindami.Pri nákupe cez net som to poslal späť a bolo vybavené.Okrem toho povedzme si na rovinu ...obchodníci resp.predavači v kameňákoch stoja väčšinou za hovno...teda až na pár výnimiek.
 
dmedia
2008-11-25 11:33:19+01
 
dmedia
2008-11-25 11:35:16+01
Sorry, Karol, to co si napisal mne malo patrit Floydovi-precitaj si jeho reakcie. Ja sa v tejto veci orientujem, a viem presne ake su ceny a nakupy.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-25 11:57:50+01
príspevok od: dmedia
Sorry, Karol, to co si napisal mne malo patrit Floydovi-precitaj si jeho reakcie. Ja sa v tejto veci orientujem, a viem presne ake su ceny a nakupy.
OK. Nic sa nestalo.
 
Ultra TXF
2008-11-25 12:28:43+01
No ja neviem aký majú rabat v kamennom obchode,ale ak foťák stál 69.000 a teraz stojí 59.000,- ani nie po 2 mesiacoch,tak mi chceš ovedať,že ho už dávajú pod cenu ? Proste sa snažili z toho vytrieskať maximum a časom ako idú ceny dole ,tak sa znižuje aj zisk,ale neverím tomu,že by to niekto dával pod nákup.Každý predajca ide so zľavami len potiaľ dole pokiaľ nie je stratový.
Takže mi z toho vychádza ,že ke´d aj po zlacnení má z toho aký taký zisk
,tak aký mal zisk pred zlacnením ?....
Ako môže byť na jednom blesku napr.Metz 58 cenový rozdiel 3000,-Sk ? To ho dávajú na tom nete pod nákupnú cenu ? Skôr v tom kameňáku bude problém.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-25 12:36:26+01
No niekedy aj pod cenu.
Ceny techniky neustale klesaju, neznizuju ich predajcovia, ale dovozca/vyrobca. Cenniky pre predajcov sa menia niekolkokrat do roka. Napr. Nikon D300 sa zacal predavat v cene mierne nad 60 000,-, teraz je tesne nad 40 000,-. U Canon objektivov za 5 rokov klesli ceny na polovicu. Snad si nemyslis, ze sme si na to davali 100% rabat?
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()