Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Nikon - Záruka

maciakba
maciakba 2008-11-24 15:38:29+01
dnes som sa zaujimal ako je to so zarukou tovaru kupeneho v EU a reklamacii tu na SVK, odpoved ma prekvapila, preco je tam zaruka len jeden rok? nie je nahodou dvoj rocna zaruka v celej EU? tu je to co mi poslali z nikonu: Dobrý den, Níže Vám zasílám podmínky pro uznání záruky na techniu zakoupenou v zahraničí. TECHNIKA ZAKOUPENA MIMO ČR a SK - ZAKOUPENO V EVROPĚ: Po předložení potvrzeného záručního listu Nikon European Service Warranty ( razítko + podpis prodejce + datum prodeje ) společně s předložením faktury o koupi, je záruční lhůta jeden rok od data prodeje. TECHNIKA ZAKOUPENA MIMO ČR A EVROPU: Po předložení potvrzeného záručního listu Nikon WorldWide Service Warranty ( razítko + podpis prodejce + datum prodej ) společně s předložením faktury o koupi je záruční lhůta jeden rok od data prodej. S pozdravem a přáním krásného dne ....
 
Ultra TXF
2008-11-26 09:18:05+01
príspevok od: dmedia
Toto je typicky nazor kazdeho 1-ho slovaka na podnikatela a podnikanie, si uplne mimo, treba skusit priatelu a mozno budes mat iny nazor, nastastie su tony serioznych ludi, ktory podnikaju v roznych oblastiach, a si ich urcite viac vazim ako takych mudrlantov co pridu vycicat vedomosti a skusenosti a potom si objednavaju z e-shopov a este maju tu drzost ked im to tak nefunguje ako si predstavovali, ze sa pridu poradit k tebe, to len tak na margo veci.
Ja som napísal ...česť výnimkám....našťastie ich poznám a tam chodím rád a aj tam nakupujem.Mám radšej osobný kontakt.Neber to osobne,možno u teba by som bol spokojný,ale je veľa firiem kam by som po skúsenosti s nimi nikdy nevkročil. K tomu,že je to typický názor každého slováka....no asi na tom niečo bude,keď je to názor väčšiny ľudí.V každom fachu sú dobrí a zlí.
K tomu vyciciavaniu......čo sa čuduješ,čo je na tom .....pokiaľ má tú možnosť,tak to využije.Na trhu máš na výber,je konkurencia a pokiaľ je pre niekoho cena dôležitá,tak bol by sprostý keby kvôli dobrému pocitu preplatil 25% ceny........zase nebuď taký moralista.A keď sa to pokazí a servis bude u teba ,tak tam s tým príde,bez ohľadu na tvoje pocity......to nikoho nezaujíma.
Ja mám dojem ,že ľudí,ktorých ešte vôbec zaujímajú niekoho pocity je čoraz menej a menej...ale to je o inom,nebudeme načínať novú tému :)
Keď je už všade okolo cena 2 mesiace za aparát napr.18.000,- a niekto stále
drží cenu 21.990 tak neviem kto sa potom necíti :) Povedz mi jediný dôvod ,prečo by som mal ten aparát kúpiť u neho.......a pocity si odpusti,pocíti to jedine moja peňaženka a moja rodina.
 
Floyd
2008-12-01 16:32:21+01
POĽSKÝ INTERNETOVÝ OBCHOD http://www.fotoplus.pl/. OSOBNÁ SKÚSENOSŤ.

V piatok (28.11.2008) som bol v Krakowe na nákup v Poľskom internetovom obchode Fotoplus, resp. v jeho kamennej predajni a dopadlo to dobre. Vlastne viac než dobre! Kupoval som D700+24-70mm a D80+18-135mm. Prvé za cenu 10.900PLN, druhé za 2.550PLN. Kurz som mal 7,88SKK. Takže D700+24-70 = 85.892,-SK (cena v SR cca 109.000,-SK) a D80+18-135 = 20.094,-SK (cena v SR cca 26.000,-SK). Predajňa je v centre Krakowa a je podobná ProLaike v Bratislave. Dohovorili sme sa Slovensky, Poľsky a Anglicky. Predaj prebehol hladko, predavač ukázal všetko čo je v krabici, vypísal záručné listy (záruka je 1 rok) a dal blok z registračky. Pokúsil som sa a požiadal som o zľavu 10%, ale požiadavka bola zdvorilo zamietnutá s odôvodnením, že cena je dobrá, čo bola pravda. V starom meste v centre Krakowa sa parkuje podobne ako v BA, teda je treba si kúpiť od pouličného predajcu parkovaciu kartu za 3PLN na hodinu. Cesta od hraníc do Krakowa je mizerná, lebo ju celú prerábajú. Zo ZA je to 200km a cesta trvala 3hod. tam a 3hod. späť (predpisy som nedodržiaval). Predajca ponúkal možnosť vypísať záručák až po týždni - čas na odskúšanie a prípadné vrátenie tovaru. Platiť sa dá aj platobnou kartou. Dokonca dostanete aj igelitku. :-.) Neviem čo dodať. Bol som s obchodom maximálne spokojný a nákup bol viac než výhodný, preto doporučujem!

PS: samozrejme vo Fotoplus nie je všetko lacnejšie ako v SR či inde, niektoré ceny sú horšie ako v SR, záleží čo konkrétne chcete kúpiť.
 
Runic
2013-05-17 10:51:20+02
ahojte, nechcem zakladať nové vlákno tak to dávam sem, mám možnosť kúpiť od kamaráta telo d5100 (prechádza na 7100) ešte rok v záruke, problém je v tom, že je kupované v rakúsku tak ma zaujíma ako je to so servisom ? Budem musieť posielať foták do rakúska ku obchodníkovi alebo stačí poslať na slovensko do penty ? záručný a všetka dokumentácia ku fotáku je v nemčine ... dakujem za odpovede, pekné svetlo
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()