Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fujifilm S9600

Peti
Peti 2009-04-19 18:50:05+02
Fujifilm S9600 Co hovorite na tento fotoaparat oplati sa kupit za 4000SK ??? ake mate skusenosti??? za odpoved diky
 
stevonoz
2009-04-21 20:10:49+02
ja mám osobne tu fujinu. Uznám nie je to zrkadlovka ale za 4000 by som to nikdy nepredal lebo v dnešnej dobe nie je to taká veľká suma. A zaten stroj sa podľa mňa oplatí a aj tá fujina sa dá vytuningovať.
 
Hegi
2009-04-21 21:26:59+02
Beholder.. ja len by som bol rád keby niekto spravil chybu ako ja a potom by nadával... ja som za ten fuji našťastie neplatil
 
xerion
2009-04-21 21:49:21+02
príspevok od: Hegi
Beholder.. ja len by som bol rád keby niekto spravil chybu ako ja a potom by nadával... ja som za ten fuji našťastie neplatil
ja som tento fuji mal a mám na neho dobré spomienky podľa mňa ako kompakt pred zrkadlovkou to nebola zlá voľba a bol za dobré peniaze. určite ma memrzí že som si ho kúpil
 
Peti
2009-04-22 13:11:30+02
diky vsetkym za rady,kupil som ho a je v super stave a v super vybave,moj prvy dojem:som zatial s funkciami velmi spokojny,a nelutujem ze som ho kupil
 
wayne
2009-04-22 13:30:38+02
príspevok od: Hegi
Beholder.. ja len by som bol rád keby niekto spravil chybu ako ja a potom by nadával... ja som za ten fuji našťastie neplatil
podla mna je to o celkovej vyzrelosti cloveka, osobne rozhodnutia vytvaram po nejak dobe rozhodovania sa, snazim sa to brat s pocitom ze ak nieco kupim, tak to nebudem predsa vracat, skor zistovat kde su moznosti a co sa da fotit. mas pocit ze potrebuje zrkadlovku? ja som kupil rovno zrkadlovku a chybal mi nejaky prechodovy stupen, mal som to trochu tazsie s prechodom ale zvladam :) nesudme ludi, snazme sa ich chapat, ked sa chalan tak rozhodol je to jeho vec, ked bude plakat ze kupil hovadinu je to jeho vec, co ma do toho, upozornil som ho a tym to hasne...
 
RadoT
2009-04-22 15:23:17+02
Nemas fotak? mas 4000 ??? Chces fotit? Ber tu fujinu... Je pravda ze ja som zacinal s 6500fd po roku som predal pod cenu kupil staru dslr canon 10d a teraz fotim na Nikon D90 no na zaciatok je to skvela volba ktorou presiel skoro kazdy z nas... Ciste teoreticky: kto sa chce ucit fotit potrebuje fotak s prioritou clony, casu, manualny mod, moznost rozsirenia o nejake filtre,(najlepsie klasicky zavit),externy blesk a to vsetko ta fujina ma... Takze dotoho... Samozrejme sa to neda porovnat s dslr ani kvalitou zaberou ani ovladanim no je to vyborny zaciatok najma koli dost podobnemu mechanickemu ovladaniu (zomovanie prstencom,manualne ostrenie, praca s filtrom atd) s DSLR... Potom ak ta to neprestane bavit bude prechod na dslr iba ako prechod z Octavie na BMW 7kovej rady, stym rozdielom ze `suciastky` budu ovela drahsie... Tot moj nazor na tvoju situaciu... PS: za tie peniaze neexistuje alternativa v DSLR na tu fujinu... Ak beriem do uvahy ze je tych 4000 tvoj strop... cau
 
Hegi
2009-04-22 18:09:16+02
príspevok od: wayne
podla mna je to o celkovej vyzrelosti cloveka, osobne rozhodnutia vytvaram po nejak dobe rozhodovania sa, snazim sa to brat s pocitom ze ak nieco kupim, tak to nebudem predsa vracat, skor zistovat kde su moznosti a co sa da fotit. mas pocit ze potrebuje zrkadlovku? ja som kupil rovno zrkadlovku a chybal mi nejaky prechodovy stupen, mal som to trochu tazsie s prechodom ale zvladam :) nesudme ludi, snazme sa ich chapat, ked sa chalan tak rozhodol je to jeho vec, ked bude plakat ze kupil hovadinu je to jeho vec, co ma do toho, upozornil som ho a tym to hasne...
uznávam, nech debata pokračuje :)
 
Peti
2009-04-22 21:28:16+02
príspevok od: RadoT
Nemas fotak? mas 4000 ??? Chces fotit? Ber tu fujinu... Je pravda ze ja som zacinal s 6500fd po roku som predal pod cenu kupil staru dslr canon 10d a teraz fotim na Nikon D90 no na zaciatok je to skvela volba ktorou presiel skoro kazdy z nas... Ciste teoreticky: kto sa chce ucit fotit potrebuje fotak s prioritou clony, casu, manualny mod, moznost rozsirenia o nejake filtre,(najlepsie klasicky zavit),externy blesk a to vsetko ta fujina ma... Takze dotoho... Samozrejme sa to neda porovnat s dslr ani kvalitou zaberou ani ovladanim no je to vyborny zaciatok najma koli dost podobnemu mechanickemu ovladaniu (zomovanie prstencom,manualne ostrenie, praca s filtrom atd) s DSLR... Potom ak ta to neprestane bavit bude prechod na dslr iba ako prechod z Octavie na BMW 7kovej rady, stym rozdielom ze `suciastky` budu ovela drahsie... Tot moj nazor na tvoju situaciu... PS: za tie peniaze neexistuje alternativa v DSLR na tu fujinu... Ak beriem do uvahy ze je tych 4000 tvoj strop... cau
diky moc za koment uz som ho kupil a prave preto co si mi pisal,uplne s tebou suhlasim preto som ho aj kupil.
 
Peti
2009-04-22 21:28:45+02
príspevok od: stevonoz
ja mám osobne tu fujinu. Uznám nie je to zrkadlovka ale za 4000 by som to nikdy nepredal lebo v dnešnej dobe nie je to taká veľká suma. A zaten stroj sa podľa mňa oplatí a aj tá fujina sa dá vytuningovať.
to co na tom mas???
 
Dzurki Marek
2009-04-22 21:44:34+02
na zaciatok uplne staci - kiez by som to aj ja tak poriesil. Ja som sa teda paradne dobehol, lebo som si kupil S100fs za nejakych 18 000 a teraz vidim, ze som urobil pekne drahu somarinu - naucit sa na niecom lacnom a potom na zrkadlo. Za 4000 je to dobra kupa.
 
stevonoz
2009-04-23 17:36:26+02
príspevok od: Peti
to co na tom mas???
po domácky vyrobenú telepredsádku s cca 60 násobným optickým zoomom. Sú v nej použité optické členy z kino projektora a z objektívu Helios M44.:-)) Len má jednu nevýhodu 8,6Kg
 
duroslav
2009-04-23 17:45:42+02
príspevok od: stevonoz
po domácky vyrobenú telepredsádku s cca 60 násobným optickým zoomom. Sú v nej použité optické členy z kino projektora a z objektívu Helios M44.:-)) Len má jednu nevýhodu 8,6Kg
Mňa by dosť zaujímalo, akú má tá tenká rúrka svetelnosť :-)
 
beholder
2009-04-23 20:04:57+02
príspevok od: duroslav
Mňa by dosť zaujímalo, akú má tá tenká rúrka svetelnosť :-)
...no mňa tiež:)...
 
Peti
2009-04-24 06:51:36+02
príspevok od: stevonoz
po domácky vyrobenú telepredsádku s cca 60 násobným optickým zoomom. Sú v nej použité optické členy z kino projektora a z objektívu Helios M44.:-)) Len má jednu nevýhodu 8,6Kg
tak to musi byt super :)
 
Dzurki Marek
2009-04-24 19:01:00+02
príspevok od: bear
Nikon D70, D50, D40 a Canon 300D, 350D, 10D a mozno aj 20D sa daju bezne kupit pouzivane pod 200 EUR.
A v kotrom bazare maju take lacne zrkadla, lebo ja som pod 300 nic take nevidel. Az teda na ten link z bazos.sk
 
bear
- moderator
2009-04-24 20:07:57+02
príspevok od: Dzurki Marek
A v kotrom bazare maju take lacne zrkadla, lebo ja som pod 300 nic take nevidel. Az teda na ten link z bazos.sk
Treba chvilu hladat, ja som si kupil Canon 300D v prolaike za 100E. (secondhand ponuku na webe neaktualizuju - treba ist obcas pozriet osobne), mali tam aj Nikon D70 za 170E. Pozeraj inzeraty, pripadne ebay.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()