Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Zaciatocnik

daniel94
daniel94 2008-04-09 12:18:21+02
Dobry den, neviem na koho sa mozem obratit, ale potrebovala by som niekolko rad. Mam syna, ktory je osmakom na ZS a velmi ho bavi fotografovanie. Potrebovala by som poradit vyber strednej skoly so zameranim na fotografovanie, zaroven nejaky fotoaparat (asi digitalnu zrkadlovku, zn. Canon). Rada by som ho prihlasila aj na kurz fotografovania pre zaciatocnikov, ale termin v marci sme presvihli. Viete o nejakom inom termine? Budem velmi vdacna ak mi niekto poradi najma s vyberom skoly a zaroven fotoaparatu. Prajem pekny den a vopred dakujem za uzitocne rady. Simoncikova Alzbeta
 
Flower
2008-06-24 15:27:43+02
príspevok od: SHoDaN
EVF je vlastne velky kompakt, ktory sa podoba na zrkadlovku, ale stale je to len prerasteny COMPACT, ktory ma priblizne funkcie DSLR. Je tam objektiv,ktory nemozes menit (je tam all in 1), snimac byva mensi nez v zrkadovke, ma vacsi sum a podobne.
ďakujem za vysvetlenie...teraz aspoň budem vedieť, či obyčajnú zrkadlovku alebo elektronickú, keď si niekedy nejakú kúpim :D
 
tomino070
2008-06-24 22:51:25+02
no ja ti neviem ale zaoberat sa zrkdlovkou v sekcii pravna poradna a v cudzom prispevku povazujem za drzost...
na to tu mas sekciu technika a tam si zalozis prispevok
 
myreska
ocenenie redakciou 2008-06-24 22:55:46+02
Sony Alpha A200 + DT 18-70 mm + 75-300 mm alebo EOS 450D + EF-S 18-55 IS +darček- 2GB SD karta.prosim vas vedel by mi niekto poradit ktory fotoaparat si mam kupit?som zaciatocnicka a chcem si kupit prvu zrkadlovku.velmiiiii pekne dakujeeem za kazdu radu.
 
tomino070
2008-06-24 23:31:39+02
dalsia???:)))
kup si Canon v prvom rade mas vacsi vyber objektivov...
 
p3eek
2008-06-24 23:52:32+02
..no poprv eak cena nerozhoduje tak si na canon kupuj canon s co najlepsiou svetelnostou a z HSM motorcekom a ak sa da tak mozno aj s IS (stabilizacia obrazu) a potom este s pismenkom L nakonci....z tvojich kombinacii je jediny dobry objektiv canon 70-200 F2,8L ostatne su ina trieda(nizsia) isto si topostrehol aj na cene...tak ak kces zakladny objektiv kvalitou obrazu rychlostou ostrenia a konstrukciou adekvatny k tomu 70-200 f2,8 L kup si canon 17-55 F2,8 IS USM ten by ti mal byt dobry na tu krajinu a rychlu akciu na este rychlejsiu akciu mozno nejake pevne sklo (pevne ohnisko cize ziaden ZOOM) lacnejsou alternativou k tomuto objektivu v porovnatelnej obrazovej kvalite ale s pomalim ostrenim a v horsom konstrukcnom prevedeni je TAMRON 17-50 F2,8 ...na krajinu est emozno vyuzijes nejaky sirokac...tam mas vela moznosti CANON SIGMA TOKINA A TAMRON....isto is najdes v ostatnych diskusiach ze ktore...v kazdom pripade z vlastnej skusenosti keby som mal penazi nekupoval by som na krajinu ZOOM ale pevne sklo lebo ten rozsah je maly a aj tak pouzivam vzdy najsirsie mozne ohnisko...co sa portretov tyka je dobre pouzit opat pevne sklo od canona v skale od 50 do 200 mm z co najnizsou svetelnostou...pevne skla mavaju totiz krajsi bokeh ako zoomy...a nakoniec rada mna ako zaciatocnika vo foteni zo zrkadlovkou...ak nemusis nekupuj si hned vsetky objektivy ale kup si najprv jeden a pofot co to da....poprve zistis co vlastne potrebujes a podruhe stravis menej casu vymienanim objektivov a viac fotenim....a minies menej penazi a budes vlacit menej veci..totiz okrem fotaku si budes musiet kupit aj filtre, stativ, tasky, cistiace sady, medzikruzky, blesk a kopu veci ktore pozeru dalsiu kopu penazi ...
 
tomcat
2008-06-25 00:04:50+02
príspevok od: p3eek
..no poprv eak cena nerozhoduje tak si na canon kupuj canon s co najlepsiou svetelnostou a z HSM motorcekom a ak sa da tak mozno aj s IS (stabilizacia obrazu) a potom este s pismenkom L nakonci....z tvojich kombinacii je jediny dobry objektiv canon 70-200 F2,8L ostatne su ina trieda(nizsia) isto si topostrehol aj na cene...tak ak kces zakladny objektiv kvalitou obrazu rychlostou ostrenia a konstrukciou adekvatny k tomu 70-200 f2,8 L kup si canon 17-55 F2,8 IS USM ten by ti mal byt dobry na tu krajinu a rychlu akciu na este rychlejsiu akciu mozno nejake pevne sklo (pevne ohnisko cize ziaden ZOOM) lacnejsou alternativou k tomuto objektivu v porovnatelnej obrazovej kvalite ale s pomalim ostrenim a v horsom konstrukcnom prevedeni je TAMRON 17-50 F2,8 ...na krajinu est emozno vyuzijes nejaky sirokac...tam mas vela moznosti CANON SIGMA TOKINA A TAMRON....isto is najdes v ostatnych diskusiach ze ktore...v kazdom pripade z vlastnej skusenosti keby som mal penazi nekupoval by som na krajinu ZOOM ale pevne sklo lebo ten rozsah je maly a aj tak pouzivam vzdy najsirsie mozne ohnisko...co sa portretov tyka je dobre pouzit opat pevne sklo od canona v skale od 50 do 200 mm z co najnizsou svetelnostou...pevne skla mavaju totiz krajsi bokeh ako zoomy...a nakoniec rada mna ako zaciatocnika vo foteni zo zrkadlovkou...ak nemusis nekupuj si hned vsetky objektivy ale kup si najprv jeden a pofot co to da....poprve zistis co vlastne potrebujes a podruhe stravis menej casu vymienanim objektivov a viac fotenim....a minies menej penazi a budes vlacit menej veci..totiz okrem fotaku si budes musiet kupit aj filtre, stativ, tasky, cistiace sady, medzikruzky, blesk a kopu veci ktore pozeru dalsiu kopu penazi ...
fuuuha..no si mi dal este za zarabam eurkaaa. :},,a co by si poradil na krajinu,a asi canon,nejaky ten sirokouhlaaac.{mimochodom aky ma taky objektiv predny zavit??},alebo aj mozno nieco ine..teda neviem cital som par recenziii na sigmu a tamron a boli aj take ze po case sa kazia ze je vraj lepsie pouzivat original..myslim tym canon+canon a tak..dakujem za rady!
 
tomcat
2008-06-25 00:58:04+02
no zasa ja ..prosim vas ktory je lepsi s ktorym bude sirsi zaber? Objektiv EF 24mm f/1.4L USM alebo Objektiv EF 14mm f/2.8L USM teda chcem to na krajinu a prirodu ked sa to teda hodiii??
 
p3eek
2008-06-25 16:09:32+02
príspevok od: tomcat
no zasa ja ..prosim vas ktory je lepsi s ktorym bude sirsi zaber? Objektiv EF 24mm f/1.4L USM alebo Objektiv EF 14mm f/2.8L USM teda chcem to na krajinu a prirodu ked sa to teda hodiii??
..nato aky si zaciatocnik si kupujes asi vela veci....na krajinu je dobra velka kopa objektivov os sirokacov 10-22 cez standardne zoomy 17-55 po tele 70-500 ak si kes kupit len jeden objektiv tak najlepsi je ten stred 17-55 ten vyuzijes aj na krajinu aj na bezne rodinne a dovolenkove fotenie...keby si si kupil len sirokac tak toho moc nenafotis z bezneho zivota ak hej tak to budes mat dost tazke ale vysledok moze byt zaujimavy....sirsi zaber budes mat s EF 14mm tie ciselka znamenaju ohniskovu vzdialenost...50 mm je ako to vidi oko...nad 50 ti to priblizuje pod 50 vzdaluje cize rozsiruje...toto plati ale pre standardny kinofilm a FULL FRAME zrkadlovky pre APS-C zrkadlovky cize tie lacne ako napr C 450D s atoto ciselko prenasobuje podla rozmerov snimaca u canona krat 1,6 u nikona 1,5 ak sa nemylim...takze s 14 mm budes mat vacsi zaber ako s 24 mm ale priprav sa aj nato ze obraz bude skreslenejsi hlavne po krajoch je ot efekt rybieho oka..proste obraz sa rozcapuje..pozri si to niekde na nete aby si nebol prekvapeny...co sa kvality sigmi a tamronu tyka je toho plny internet...a akosom ti uz vravel vseobecne ak nehra rolu cena je lepsie si kupovat canon na canon...dalsie cislo ktore sa vyskytuje v tom nazve objektivu je F 1,4 alebo F4 alebo F 2,8 to je najnizsie mozne clonove cislo...tak toot je leopsie samozrejme co najnizsie...ked fotis a je tma musis dat najmensie clonove cislo aby si mohol pouzit co najkratsi cas aby si nemal obrazok rozmazany navyse mensie clonove cislo sa rovna aj mensia hlbka ostrosti...naozaj si popozeraj nejake clanky alebo kup knizku o foteni das za nu 500 korun a potomsa rozhodni co potrebujes lebo takto je to tazko a hlavne nadlho....neviem ci mas v plane kupovat len jedno sklo alebo viac alebo ako a aby si nahodou nepokupoval veci ktore nevyuzijes alebo z ktorych budes sklamany....
 
p3eek
2008-06-25 16:15:35+02
a co sa predneho zavitu tyka tak asi sa pytas ci je kovovy alebo plastovy lebo to ovplyvnuje jeho zivotnost...tak jasne ze najlepsie je mat objektivy co najviac kovove...a co sa velkosti zavitu tyka je ich vela a podla toho si potom kupujes filtre...najdrahsie su samozrejme tie najvacsie tak niekedy hra rolu aj velkost zavitu pri vyberani objektivu napr ten tamron 17-55 ma 67mm priemer a canon 17-55 77mm cize nanho budes musie tpouzit vacsi filter...na sirokace zase musis kupovat slim filtre ktore su pri vacsich rozmeroch este drahsie...a tak...
 
myreska
ocenenie redakciou 2008-06-25 18:04:15+02
viec menej som rozhodnuta ale zvazujem dane moznosti:CANON SET EOS 400D + Tamron
17-50mm za 29900 alebo CANON EOS 450D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS
+2GB pamäťová karta ZADARMO!za 21000sk naskor iny objek.(ked sa trocha zdokonalim).(CANON EOS 450D + 18-55mm IS + 55-250mm IS
za31000)Samotny 400d za pohodovu cenu uz nemaju.Informovali ma ze uz nebude.Mam
obmedzeny rozpocet.stale sa neviem rozhodnut.dakujem za informacie pre mna su na
nezaplatenie.
 
p3eek
2008-06-25 18:23:19+02
a kde to kupujes? ja som sa rozhodovakl medzi canonm a nikonom a vybral som si canon eos 400D lebo som si potom kupil drahsie objektivy ale vtedy este ani 450D nebolo dostat teraz ma celkom priaznivu cenu aj nikon D80 je to sice uz starsi model ale asi trosku profesionalnejsi aj ked vacsi tazsi...nekcem ti moc radit sam som nerozhodny..ale mozem s as tebou podelit o moje pocity...takze kupoval som to asi pred 2 mesiacmi mozno 3mi. Vybral som si canon lebo som si na neho pozhanal na nete lanejsie objektivy ako na nikon aj ked mi bol nikon sympatickejsi...neviem ako to je s nikonom al ena mojom canone ma sklamalo meranie expozicie dost casto su fotky podexponovane a treba fotit na viac krat akorigovat nameranu expoziciu...nikon by mal mat presnejsie meranie hlavne ta D80. jednym z hlavnych dovodov preco osm sa rozhodol pre canon bolo aj to ze nikon nemal protiprachove srandicky okolo snimaca co canon uz v modely 400d ma. Neviem posudit nakolko su tieto veci dolezite. Ale zacinam mat pocit ze az tak ani nie lebo aj tak sa snimac casom zaprasi a treba ho dat vycistit do servisu. Potom co s ana prvy pohlad zda byt blbost ale mozno by som to v praxi aj vyuzil su efekty ako D light u nikona a neviem ako sa to vola u canona..tak to maju tie novsie modely..cize 450D a nikon D60 u D80neviem uz sa nepamatam..su to veci ktore mozno pomozu pri komplykovanych scenach ktorych je pri beznom foteni kopa skoro vacsina ked mas jednu cast fotky moc tmavu druhu svetlu a obycajne to fotak odfoti tak ze jedna je bud prepalena alebo ta tmava je moc tmava....samozrejme su to efektiky na ktore asi sikovny fotografy povedia ze su zbytocne ..ja som len zaciatocnik. Este mi napadlo ze mozno neni zle an ipockat na novy canon 1000 bude mat niektore vyhody 450 ale je pravda ze v dacom bude zase este stale aj 400 lepsia... podrobnosti si pozri na www.dpreview.com tam su velmi dobre recenzie na fotaky aj s porovnanim obrazovej kvality takze si vies pozriet co ktory fotak ma a co nema a ktory ma ake fotky...dufam ze som ta nezamotal a neskomplykoval...napriklad http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page17.asp co sa tyka nikonu d60 alebo d40x tam si treba dat pozor na to ze nemaju motorcek na ostrenie a teda potrebujes objektivy s motorcekom ktore ale koniec koncov na tie nikony su...a tym ze su s motorcekom mali by aj rychlejsie ostrit...
 
tomcat
2008-06-25 19:46:45+02
príspevok od: p3eek
a co sa predneho zavitu tyka tak asi sa pytas ci je kovovy alebo plastovy lebo to ovplyvnuje jeho zivotnost...tak jasne ze najlepsie je mat objektivy co najviac kovove...a co sa velkosti zavitu tyka je ich vela a podla toho si potom kupujes filtre...najdrahsie su samozrejme tie najvacsie tak niekedy hra rolu aj velkost zavitu pri vyberani objektivu napr ten tamron 17-55 ma 67mm priemer a canon 17-55 77mm cize nanho budes musie tpouzit vacsi filter...na sirokace zase musis kupovat slim filtre ktore su pri vacsich rozmeroch este drahsie...a tak...
dakujem za full info..no to je moja dilema ked uz si mam nieco kupit chcem to najlepsie aby som to nemusel za rok menit,, :} a dalsia dilema je ze ku staremu fotaku mam kopec filtrov cokin seria A cize do priemeru 62mm.kedze stary fotaj je 58cka,predny zavit,a nerad by som ich :zahodil: takze asi budem musiet najst nieco do tohto priemeru.nevies o niecom???gakujem
 
myreska
ocenenie redakciou 2008-06-25 21:28:04+02
príspevok od: p3eek
a kde to kupujes? ja som sa rozhodovakl medzi canonm a nikonom a vybral som si canon eos 400D lebo som si potom kupil drahsie objektivy ale vtedy este ani 450D nebolo dostat teraz ma celkom priaznivu cenu aj nikon D80 je to sice uz starsi model ale asi trosku profesionalnejsi aj ked vacsi tazsi...nekcem ti moc radit sam som nerozhodny..ale mozem s as tebou podelit o moje pocity...takze kupoval som to asi pred 2 mesiacmi mozno 3mi. Vybral som si canon lebo som si na neho pozhanal na nete lanejsie objektivy ako na nikon aj ked mi bol nikon sympatickejsi...neviem ako to je s nikonom al ena mojom canone ma sklamalo meranie expozicie dost casto su fotky podexponovane a treba fotit na viac krat akorigovat nameranu expoziciu...nikon by mal mat presnejsie meranie hlavne ta D80. jednym z hlavnych dovodov preco osm sa rozhodol pre canon bolo aj to ze nikon nemal protiprachove srandicky okolo snimaca co canon uz v modely 400d ma. Neviem posudit nakolko su tieto veci dolezite. Ale zacinam mat pocit ze az tak ani nie lebo aj tak sa snimac casom zaprasi a treba ho dat vycistit do servisu. Potom co s ana prvy pohlad zda byt blbost ale mozno by som to v praxi aj vyuzil su efekty ako D light u nikona a neviem ako sa to vola u canona..tak to maju tie novsie modely..cize 450D a nikon D60 u D80neviem uz sa nepamatam..su to veci ktore mozno pomozu pri komplykovanych scenach ktorych je pri beznom foteni kopa skoro vacsina ked mas jednu cast fotky moc tmavu druhu svetlu a obycajne to fotak odfoti tak ze jedna je bud prepalena alebo ta tmava je moc tmava....samozrejme su to efektiky na ktore asi sikovny fotografy povedia ze su zbytocne ..ja som len zaciatocnik. Este mi napadlo ze mozno neni zle an ipockat na novy canon 1000 bude mat niektore vyhody 450 ale je pravda ze v dacom bude zase este stale aj 400 lepsia... podrobnosti si pozri na www.dpreview.com tam su velmi dobre recenzie na fotaky aj s porovnanim obrazovej kvality takze si vies pozriet co ktory fotak ma a co nema a ktory ma ake fotky...dufam ze som ta nezamotal a neskomplykoval...napriklad http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page17.asp co sa tyka nikonu d60 alebo d40x tam si treba dat pozor na to ze nemaju motorcek na ostrenie a teda potrebujes objektivy s motorcekom ktore ale koniec koncov na tie nikony su...a tym ze su s motorcekom mali by aj rychlejsie ostrit...
no trocha som ostala zamotana ale idem si to prestudovat a pochopim.inak pocula som ze 1000d je nizsia rada a zda sa mi aj podozrivo nizka cena na novinku.Fakt neviem posudit tieto veci nerozumiem tomu skor sa rozhodujem na zaklade instinktu a recenzie.dakujem za odpisanie
 
myreska
ocenenie redakciou 2008-06-25 21:34:58+02
idem to kupovat asi cez aqumat alebo cez http://www.fotovideoshop.sk maju to za 21000.(450 set.objektiv).alebo http://www.bestcena.sk tam to maju za 20300. co poradis nemas skusenosti?
 
p3eek
2008-06-26 10:03:18+02
1000D je nizsia rada ale ma par veciciek ktore 400D nema...a cip ma ten isty..neviem posudit ktory je lepsi...inak teraz ked som zistil kolko stoji 450D a mal by som sa opat rozhodovat a kupovat tak ako pred 2-3 mesiacmi mozno by som si ju aj kupil...poslem ti este link na porovnanie 450D 400D a 1000D ono aj nova mazda 2 je nizsia rada aut ako stara mazda 323 ale ma viac vybavy je dokonalejsia a ...proste ide tu aj o vyvoj novych technologii takze nemusi platit ze canon 1000 je horsia ako 400 len preto ze je nizsia rada...ale neviem posudit kvalitu obrazu aj ked to ma ten isty cip zavysi to od mnohych veci ...v tom linku ktory ti poslem mas cervenym vysvietene co m aktory fotak najhorsie a zelenym co najlepsie...a 1000 oproti 400 ma hlavne menejbodovy autofocus..to je pocet bodov ktore vidis v hladaciku na ktore fotoaparat zaostruje....ma ich 7 oproti 9 zo 400 pre info nikon D40x a tusim aj 60 ich ma len 3 ja osobne pouzivam najcastejsie stredovy...cize len jeden alebo potom pravy alebo lavy krajny ...no a potom rychlost kontinualneho snimania RAW je pomala..ved to si tam najdes...ale podla mna sa prosim ta nerozhoduj ja som v rozhodovani zly.. :-) http://www.dpreview.com/previews/canon_1000d/page2.asp
 
myreska
ocenenie redakciou 2008-06-26 13:33:55+02
poradte mi prosim vas co si mam kupit canon eos400D s objektivom Sigma AF 18-50mm,F/3,5-5,6 DC HSM pre DIGITAL za 16740 sk (neskor dokupim lepsi objektiv)alebo EOS 450D + EF-S 18-55 IS +darček- 2GB SD karta za 21000sk.neviem sa rozhodnut medzi nimi kedze som len zaciatocnicka a moje skusenosti o bodov.diky
 
p3eek
2008-06-26 13:56:12+02
príspevok od: myreska
poradte mi prosim vas co si mam kupit canon eos400D s objektivom Sigma AF 18-50mm,F/3,5-5,6 DC HSM pre DIGITAL za 16740 sk (neskor dokupim lepsi objektiv)alebo EOS 450D + EF-S 18-55 IS +darček- 2GB SD karta za 21000sk.neviem sa rozhodnut medzi nimi kedze som len zaciatocnicka a moje skusenosti o bodov.diky
a skusala si si ich uz v nejakom obchode ze ako sa ti pozdavaju ked s nimi fotis? tazko radit ked nezalezi na peniazoch tak 450D ak zalezi tak asi 400D ale preco ta sigma je to nejaka specialna akcia alebo si sa docitala ze je lepsia ako setak od canona? a cenu 400D mas uz s odratanim cashbacku 1900 SK lebo ak nie tak to by ta vysiel este lepsie....
 
p3eek
2008-06-26 13:58:23+02
este nieco...kohokolvek sa spytas bude ti radit podla toho co ma on alebo co by kcel mat alebo co mu je sympaticke ale nakoniec sa aj tak musis rozhodnut sama...skus si napisat + a- a zamysliet sa ci ti ten rozdiel stoji za tu cenu...450D s objektivom IS bude lepsia zostava ako 400D so sigmou 18-50 F3,5-5,6
 
FilipMino
2008-06-26 16:04:55+02
Ja som mierne ,,pokročilý´ fotograf. Začal som pri kinofilmovej zrkadlovke a zatiaľ mi to stačí. Menši problém je to, ako s fotkami do PC, ale nepokladám do za katastrofu. Ja by som si to na vašom mieste premyslel, či sa oplatí hneď na začiatku investovať do digi zrkadlovky. Videl som aj také prípady čo pol roka po kúpe aparátu, ho hneď predali. Tiež som teraz rozmýšľal, že si zadovážim digitálnu zrkadlovku, ale asi si to nechám na neskoršie. Zatiaľ si chcem ku zrkadlovke kúpiť filtre, blesk atď. Možno si na čas kúpim aj lepší kompakt
 
myreska
ocenenie redakciou 2008-06-26 23:45:52+02
príspevok od: p3eek
este nieco...kohokolvek sa spytas bude ti radit podla toho co ma on alebo co by kcel mat alebo co mu je sympaticke ale nakoniec sa aj tak musis rozhodnut sama...skus si napisat + a- a zamysliet sa ci ti ten rozdiel stoji za tu cenu...450D s objektivom IS bude lepsia zostava ako 400D so sigmou 18-50 F3,5-5,6
uz som si objednala 450d so set objek.is -kovym.ta sigma sa mi nezdala.dakujem za rady.tesim sa na fotecky prve rozmazane ale dufam ze to pojde.tesim sa aj na upravu v adobe lan riesim dilemu ci aj nedoobjednat clonu a nejaky filtrik pre zaciatok.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()