Hore
Fórum » Právna poradňa
 

reklamacia

ziletka
2010-01-02 23:44:03+01
Ahoj vsetkym Chcem sa spitat ci niekto nevie ci sa vstahuje zaruka 2 roky aj na blesk Odisiel mi blesk na D40 Ak by sa zaruka nan nevstahovala ?Aky blesk kupit?
 
miki33
2010-01-02 23:48:12+01
??? divna otazka. U nas je 2 roky na vsetko!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-01-02 23:51:52+01
Oktem jogurtov!
 
xerion
2010-01-02 23:54:18+01
:)no 2 roky ti na neho záruku nedajú, ale občas určite radi predajú aj taký 2ročný
 
ziletka
2010-01-02 23:56:42+01
No kupil som notenook sony Dal som ho reklamovat samo...v zaruke apovedali ze to co je pokazene sa do zaruky nevstahuje Potom som kupil filter do akva s 5 rocnou zarukou A ked som ho chcel reklamovat znovu som pocel to iste Tavec co mate pokazenu sa do zaruky nevstahuje A teraz naposledy mi odysiel ten blesk na fotaku tak Takze ak mal uzniekto podobnu skusenost Vedel by mi poradit? A ak nema aky prosim kupit blesk? Fotim dcerku v noci ;rano vecer v nutry vovku A este akva co mi moc neide Poradi mi niekto?
 
xerion
2010-01-03 00:00:32+01
príspevok od: ziletka
No kupil som notenook sony Dal som ho reklamovat samo...v zaruke apovedali ze to co je pokazene sa do zaruky nevstahuje Potom som kupil filter do akva s 5 rocnou zarukou A ked som ho chcel reklamovat znovu som pocel to iste Tavec co mate pokazenu sa do zaruky nevstahuje A teraz naposledy mi odysiel ten blesk na fotaku tak Takze ak mal uzniekto podobnu skusenost Vedel by mi poradit? A ak nema aky prosim kupit blesk? Fotim dcerku v noci ;rano vecer v nutry vovku A este akva co mi moc neide Poradi mi niekto?
To je jednoduché pokiaľ si tú vadu nezapríčinil ty tak predajca je povinný ti vyreklamovať závadu bez toho ako je tovar pokazený.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-01-03 00:01:25+01
V ramci 2 rocnej zaruky ti moze vyhoviet jedine autorizivany servis v Prahe (je na zarucaku). Zaruka sa vztahuje na chyby, ktore neboli sposobene uzivatelom (neodburna obsluha). Podla zakona sa v pripade chyba sposobenej zlym uzivanim postupuje tak, ze prvy rok zaruky musi servis dokazat, ze sa tak stalo, v druhom roku to dokazuje zakaznik. V pripade, ze mas pocit, ze je tvoj narok opravneny a servis ho neuznal, obrat sa na SOI.
 
MartinK5
2010-01-03 00:10:47+01
Len maly dodatok k tomu co ti radi Karol. Reklamaciu ti doporucujem uplatnit cez predajcu kde si fotak kupoval. Na opravu je podla zakona max 30 dni. Ak to nestihnu, musi ti predajca bud vratit peniaze alebo dat novy tovar.
 
ziletka
2010-01-03 00:11:14+01
Dakujem Vam za rady Nebola by stranka na autorizivany servis v Prahe? Diky
 
ziletka
2010-01-03 00:14:54+01
Ten fotak som kupil Neviem ci to spravne napisem Euronnick No ten obchod uz tam nie je Co dalej neviem
 
MartinK5
2010-01-03 00:17:59+01
http://www.nikon-foto.cz/kontakt_uvod_uvod.php
Skus su tam vsetky kontakty. Tak ak predajca neexistuje, budes to musiet poslat do Prahy sam. Ked nemas doklady o kupe asi tazko to uznaju ako zarucnu opravu..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-01-03 00:18:10+01
príspevok od: ziletka
Ten fotak som kupil Neviem ci to spravne napisem Euronnick No ten obchod uz tam nie je Co dalej neviem
Ak mas kompletne vyplneny zarucny oklad, obrat sa na prijem servisu na Slovensku, firmu Penta SK (www.pentask.sk).
 
ziletka
2010-01-03 00:23:08+01
Doklad o kupe mam na slovensku Teraz som v Irsku zamesiac idem domou A to bude 22 mesiacou od kupi Keby to neslo aky blesk kupit?
 
hamlet
2010-01-03 00:28:32+01
ako je to vlastne s vyplnenym/nevyplnenym zarucakom? V obchodoch casto vravia, ze ich netreba vyplnat, ze staci pokl. blok alebo faktura. Ked nakupujem cez net, popravde neposielam im zarucny list naspat na potvrdenie.

Som tymto ako zakaznik nejak ohrozeny, ked nemam vyplneny a potvrdeny zarucak a chcem svoj tovar v zarucnej dobe reklamovat?
Moze tym predajca tovaru, prip. servis argumentovat a neuznat pripadnu reklamaciu?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-01-03 00:32:08+01
Zarucny list je doklad potrebny pre uplatnenie reklamacie, predajcovia ho nedavaju len tak pre srandu. Teoreticky moze fingovat aj iny doklad ako zarucny, musi na nom byt uvedene vyrobne cislo produktu. Najcastejsie to byva dodaci list podlozeny fakturovu.
 
hamlet
2010-01-03 00:42:08+01
príspevok od: Karol Srnec
Zarucny list je doklad potrebny pre uplatnenie reklamacie, predajcovia ho nedavaju len tak pre srandu. Teoreticky moze fingovat aj iny doklad ako zarucny, musi na nom byt uvedene vyrobne cislo produktu. Najcastejsie to byva dodaci list podlozeny fakturovu.
hm, vdaka za odpoved. Zarucaky by mali predajcovia posielat orazene automaticky, nie je to nahodou ich povinnost? Musi o to zakaznik poziadat?
Ale zaz pri nakupe cez net, pokial ho chces do 7 dni (tusim) vratit bez udania dovodu, podmienka je povodny stav, nevyplneny zarucny list, atd..

Pani z bestceny ma presviedcali, ze nie je potrebne posielat zarucny list na orazenie, no pekne.. A to ani nevravim o tom, ze som k telu dostal manual v Polstine a nie SK. Po niekolkych mailoch a telefonatoch mi ho poslali, ale iba v elektronickej podobe.. Zrejme som sa nemal nechat odbit. To je ale jasny priklad toho, co sa riesilo v inom vlakne ohladom cien a sluzieb, niekedy naj cena nie je to naj :)

 
ziletka
2010-01-03 00:42:21+01
Chlapy ide na tu D40tku kupit blesk?
 
hamlet
2010-01-03 00:52:20+01
príspevok od: ziletka
Chlapy ide na tu D40tku kupit blesk?
ano, od nikonu mas na vyber napr:
SB-400 - okolo 130,- eur - je o nieco lepsi nez ten interny
SB-600 - okolo 250,- eur - vyborny blesk (odporucam)
SB-800 - uz sa nevyraba, zozenies len z druhej ruky/bazar
SB-900 - okolo 360,- eur - profi blesk, najlepsie co Nikon ponuka
viac o nich najdes na google.sk

Precitaj si aj toto:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/zaciname-s-fotografovanim/blesk–externy-vs-vstavany/
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/foto-skolka/moj-prvy-externy-blesk/
 
MartinK5
2010-01-03 00:53:09+01
Zarucak by mal byt orazeny v den nakupu. Zarucaky nie su ziadne specialne vydane papiere ktore sa daju k vyrobku raz a koniec. Pri niektorych vyrobcoch ti pri dokladovani, ze si ten tovar kupil u regulerneho predajcu poslu novy, alebo ti ho daju aj na predajni. U niektorych vyrobcov uz funguju aj medzinarodne zarucne listy na ktore si uplatnis zaruku v SR. No fakt ale zalezi u koho kupujes ten tovar. Nie obchod ako obchod.
 
hamlet
2010-01-03 00:53:34+01
a z neoriginal bleskov mozno tak znacka Metz
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()