Hore
Fórum » Právna poradňa
 

PODPIS NA FOTKE (RADA)

-j4nci-
-j4nci- 2010-01-08 15:25:03+01
ahojte, mozete mi prosim niekto poradit ako si moezm urobit na fotke pekny podpis?? myslim nie obycajny ale aby ten podpis bol pisanym pismom alebo nejakym hranatym , aby to nebolo take jednoduche ako je na vyberv ZPS 11 daujem
 
mario b
2010-03-16 15:45:33+01
príspevok od: Karol Srnec
Podpis sa na papier a odfot to. Uprav kontras tak, aby si mal len bielu a ciernu. potom pouzi Zoner, funkcia vlozit obrazok do obrazku. Na fotku vloz fotku podpisu a vedla funkcie priesvitnost maz nastavenie prelinania. Ked das nasobit, tak zmizne biely papier a zostane ti len cierny podpis. Ak chces biely podpis, urob z fotky podpisu negativ a miesto funkcie nasobit das Zesvietlit.
Fajn rada Karol, dakujem :-)
 
immortal20
2010-03-16 17:41:58+01
ja davam velky klasicky ... osvecilo sa mi to na zahranicnych strankach kde sa odusu kradnu fotky ... davam to krizom aby sa to co najtazsie davalo prec a velke ...aj ked to ´poskodi´ podla niektorych fotku ... podla mna nie ... nechcem aby sa niekto obohatil na moje naklady ... a davam ju v horsom rozliseni aby to bolo ´kockatejsie´
npr toto: http://fc09.deviantart.net/fs46/f/2009/225/1/e/1e412cb439b23b09f5acf2013b7383c1.jpg
 
kralik_j
2010-03-16 21:15:40+01
skusal som uplne tu najjednoduchsiu cestu a slo to normalne, zobrazil sa mi vo viacerych aplikaciach..
Neviem ako si to teda myslel :-o
 
Peco
2010-03-16 22:27:29+01
ja nechcem zakladat dalsie vlakno, preto skusim tu:
aky soft dokaze vlozit podpis do viacerych fotiek naraz?

staci aby mal zakladne nastavenie ako typ fontu, velkost pisma,farba a poloha vlavo/vpravo hore/dore
 
Flodur
2010-03-16 23:56:57+01
príspevok od: kralik_j
skusal som uplne tu najjednoduchsiu cestu a slo to normalne, zobrazil sa mi vo viacerych aplikaciach..
Neviem ako si to teda myslel :-o
Fonty sa inštalujú!!!
 
wayne
2010-03-17 06:44:26+01
font musi byt nainstalovany a rozpoznany systemom, inak ho nezobrazi, skusal som to s nimi vseliako no dali sa pouzit len po nainstalovani, ked som ich tam cez total commander prekopiroval, tak 0 bodov.. (bolo to v XP tak 5 rokov dozadu, netusim ci sa Vista/7 v tomto nejak zmenili)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-03-17 06:58:00+01
Napr. Zoner Photo Studio
 
Marcel Rebro
2010-03-17 08:34:49+01
ano, ano umelecke diela vysokej hodnoty je nutne chranit. poznam ludi co si na zahranicnych strankach kradnutim fotiek zarobili majland. niektori aj dajland
 
kralik_j
2010-03-17 09:16:09+01
príspevok od: wayne
font musi byt nainstalovany a rozpoznany systemom, inak ho nezobrazi, skusal som to s nimi vseliako no dali sa pouzit len po nainstalovani, ked som ich tam cez total commander prekopiroval, tak 0 bodov.. (bolo to v XP tak 5 rokov dozadu, netusim ci sa Vista/7 v tomto nejak zmenili)
este raz,
Rozbaleny font som skopiroval (pod window XP 2002 SP3) do C:\WINDOWS\Fonts kde sa po vlozeni fotnu automaticky instaloval. Potom som ten font videl korektne i pod inymi aplikaciami. Rozdiel oproti tvojej ceste je ze mas zlozku windows s wwindos= s dvoma s a font mas v tej ceste s malym f :D

PIsem to tu preto, ze ten postup mi siel a aby to neodradilo inych.
V podstate som urobil to co pises ze mas overene ze nepojde. Mozno sme sa len zle rozumeli, alebo som to ja zle formuloval
 
wayne
2010-03-17 09:34:32+01
to bude tym internetom ze jeden rozumie inak to co napise druhy :) je mozne ze sa co to pomenilo za tych 5 rokov
 
slavmiro
2010-03-17 10:46:53+01
IrfanView - Batch - Advance Option, predpoklad je mat foto v rovnakom rozmere/orientacii. Rozmer si mozes samozrejme batch-om ktory bude tomuto predhadzat ujednotit. Sofistikovane riesenie je nahrat si makro v PS, ktorym mozes ´vsetko´.. :)
 
immortal20
2010-03-17 11:27:55+01
príspevok od: Marcel Rebro
ano, ano umelecke diela vysokej hodnoty je nutne chranit. poznam ludi co si na zahranicnych strankach kradnutim fotiek zarobili majland. niektori aj dajland
ono ide o to ze sa to pouziva kade kde ... nemyslim o prachoch XY cifrach ako to ty tu pises ... ide o to ze ked som raz nasiel moju fotku pouzitu niekde bez mojho vedomia ma to nasralo ... a ked si iny ludia robia portfolio s mojimi fotkami aj to ma nasralo ... tak to preto ...
ja by som npr tvoje fotky nekradol lebo sa mi nepacia ale nikto mozno hej :-)
 
mayko
2010-03-17 11:40:04+01
príspevok od: slavmiro
IrfanView - Batch - Advance Option, predpoklad je mat foto v rovnakom rozmere/orientacii. Rozmer si mozes samozrejme batch-om ktory bude tomuto predhadzat ujednotit. Sofistikovane riesenie je nahrat si makro v PS, ktorym mozes ´vsetko´.. :)
Opat musim spomenut ImageMagick...rychly a zadarmo...GUI frontendov je cela kopa, ale preco robit veci zlozito:D

#!/bin/bash


# inicializacia premennych
WM=$HOME./logo.png # Cesta k watermark obrazku(logu)
SCALE=100 # zmena velkosti loga v percentach

# moznosti umiestnenia gravity: NorthWest, North, NorthEast, West, Center, East, SouthWest, South, SouthEast
echo -e ´Tento skript upravi vsetky obrazky v priecinku.´\\n´Si si isty ze to chces? {A/n}´
read REPLY

if
[ ´$REPLY´ != ´n´ ] && [ ´$REPLY´ != ´N´ ]
then
file -i * | grep image | awk -F´:´ ´{ print $1 }´ | while read IMAGE
do
echo Watermarking $IMAGE
composite -dissolve 50% -gravity SouthEast -quality 100 \( $WM -resize $SCALE% \) ´$IMAGE´ ´$IMAGE´
done
else
echo exiting
exit 0
fi

exit 0
 
zajicew
2010-03-17 11:57:46+01
a pokial chces spravit podpis na vacsi pocet fotiek a nechces to vkladat jedno po druhom, tak sa to da aj cez photoshop jednoducho. Zacnes karolovym postupom (sposob je v podstate taky isty v PS aj v ZPS) a ked budes mat vysledny dokument s podpisom bez pozadia, ktory si ulozis napr ako .png, tak si otvoris fotku, vytvoris si novu akciu, pomenujes si ju napr Signature (odporucam si davat svoje vlastne akcie do svojho adresara, aby sa to nekombinovalo v adresari so zakladnymi akciami photoshopu kvoli prehladnosti ...), spustis nahravanie akcie, das ´File>Place´ (ratajuc s tym, ze png s podpisom mas uz vo vopred ulozenom rozliseni, aby splnalo tvoje poziadavky vzhladom ku velkosti fotiek, do ktorych ma byt png vlozene), vyselektujes vrstvu s vlozenym png (ctrl+a), zarovnas vrstvu dolu a doprava(layer>align>right/bottom), prip. si ju posunies move toolom o nejakych 10px nahor a dolava (napr. so shift+arrowkey to mas jednorazovy posun o 10px) a stopnes nahravanie akcie.
dalej si uz len spustis akciu ...
 
zajicew
2010-03-17 12:00:51+01
+ prip. este na koniec tej akcie doplnis aj ulozenie dokumentu do tebou urceneho formatu a kvality a zatvorenie dokumentu a az potom to stopnes....

je vela moznosti ako celu tu akciu podoplnat o vselico. staci skusat
 
Peco
2010-03-19 15:07:55+01
Dakujem, presne toto mi vyhovuje. :) jednoduche a ucinne. dokonca som to skusal aj na rozne orientovane fotky, a islo to.

akurat sa cudujem ze to nema acdsee ktory pouzivam ako prehliadac obrazkov :)
 
slavmiro
2010-03-19 15:22:59+01
-pouzivas teda nie najlepsi prehliadac co existuje.. :)
 
Peco
2010-03-19 15:55:26+01
príspevok od: slavmiro
-pouzivas teda nie najlepsi prehliadac co existuje.. :)
zatial mi vyhovuje. neviem ako spravne porovnavat prehliadace obrazkov. okrem resize, rename, a teraz ten podpis v nich nic ine nerobim :)

ale kludne si necham poradit ;)
 
werdza
2010-06-12 02:16:27+02
ja som si podpis napisala tabletom v photosope, mam ho ulozeny v psd fotmate a v nom tri vrstvy na jednej je v bielej farbe, na druhej v sedej a na tretej v ciernej a uz len prehodim myskou na fotku, ktory chcem a kam chcem, lebo na niektore fotky sa mi hodi do ineho, ako praveho dolneho rohu :)
 
beholder
2010-06-20 22:37:34+02
príspevok od: werdza
ja som si podpis napisala tabletom v photosope, mam ho ulozeny v psd fotmate a v nom tri vrstvy na jednej je v bielej farbe, na druhej v sedej a na tretej v ciernej a uz len prehodim myskou na fotku, ktory chcem a kam chcem, lebo na niektore fotky sa mi hodi do ineho, ako praveho dolneho rohu :)
...jj...presne to ma napadlo.....pri automatickom vložení textu/vrstvy to bude vkladať na rovnaké miesto....a to nie je vždy pasuje:)...
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()