Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Poznate niekto www.edigital.sk ?

VanJ
VanJ 2010-09-16 20:19:44+02
POznate niekto tento obchod? Maju velmi dobre ceny na foto nikon. Maju predaj aj na dobierku, takze je to relativne bezpecne, ale aj tak by som chcel vediet, ci cez nich uz niekto kupoval a ma pozitivne skusenosti.
 
xitanaf
2011-05-11 09:26:02+02
príspevok od: calimero
Dovolím si nesúhlasiť. Nákup bez DPH sa týka len firiem, ktoré majú pridelené IČ DPH, teda sú platiteľmi DPH. IČO je irelevantné. Dovolím si poopraviť aj tvoju účtovníčku. Všetky takéto nákupy by mali byť zaúčtované, pretože ide o nákup na firmu a ešte k tomu s oslobodením od DPH! A daňováci ti prídu na to veľmi jednoducho. Každý zahraničný predajca (teda napr. Alza) je povinný odovzdať tzv. súhrnný výkaz, v ktorom je uvedené IC DPH zahranicného subjektu a suma nákupu. Tieto informácie sa vymieňajú medzi daňovými úradmi európskych krajín a tvojou povinnosťou je uviesť tento nákup v tvojom daňovom priznaní k DPH za príslušné obdobie. Je tam na to určená kolonka. Daňováci si potom tieto hodnoty len spárujú a pokiaľ sedia, všetko je OK. Pokiaľ nie, môžeš čakať daňovú kontrolu.
vyborne tak potom už 5rokov nikto nic neparoval alebo je to iba BU-BU-BU na danove subjekty! este dalsich 5 a je to premlcané
ps.: edigital vyzadoval ICO DPH zadat do registracie a ostatné polozky ako meno f. adresa sa vyplnili automaticky. Edigital upozornuje, ze tovar zasiela výlučne na adresu spolocnosti no v den dodania ma kontaktoval kurier, ze kam mi ma doniest tovar (stretli sme sa na parkovisku) a pri preberani nechcel ani doklad ani peciatku. A ja sa teraz pýtam, kto mi dokáze, ze objednavku urobila a tovar prevzala srocka a nie niekto kto sa dostal iba k jej ICO DPH kt. je na kazdej fakture?
 
lu_boss
2011-05-11 10:03:36+02
príspevok od: xitanaf
vyborne tak potom už 5rokov nikto nic neparoval alebo je to iba BU-BU-BU na danove subjekty! este dalsich 5 a je to premlcané
ps.: edigital vyzadoval ICO DPH zadat do registracie a ostatné polozky ako meno f. adresa sa vyplnili automaticky. Edigital upozornuje, ze tovar zasiela výlučne na adresu spolocnosti no v den dodania ma kontaktoval kurier, ze kam mi ma doniest tovar (stretli sme sa na parkovisku) a pri preberani nechcel ani doklad ani peciatku. A ja sa teraz pýtam, kto mi dokáze, ze objednavku urobila a tovar prevzala srocka a nie niekto kto sa dostal iba k jej ICO DPH kt. je na kazdej fakture?
Calimero ma pravdu.
No pravda je aj ta, ze urcity prah citlivosti ma aj danovy urad - iniciativne sa nebude zaoberat par tisickami - asi ako policia kasle na beznu kradez, ked nestihaju vrazdy.
Ale ver tomu, ze ked si danovy urad dupne, nepride Ti to az taka zabava.
 
xitanaf
2011-05-11 10:07:56+02
Presne toto mi povedala uctovnicka, pokial nerobim nakup nad 2000€, enormne objemy a firmu mam v pluse (plusovu DPH), kaslu na to lebo maju ine starosti a pojdu skor po velkých firmách.
 
calimero
2011-05-11 10:09:07+02
príspevok od: xitanaf
vyborne tak potom už 5rokov nikto nic neparoval alebo je to iba BU-BU-BU na danove subjekty! este dalsich 5 a je to premlcané
ps.: edigital vyzadoval ICO DPH zadat do registracie a ostatné polozky ako meno f. adresa sa vyplnili automaticky. Edigital upozornuje, ze tovar zasiela výlučne na adresu spolocnosti no v den dodania ma kontaktoval kurier, ze kam mi ma doniest tovar (stretli sme sa na parkovisku) a pri preberani nechcel ani doklad ani peciatku. A ja sa teraz pýtam, kto mi dokáze, ze objednavku urobila a tovar prevzala srocka a nie niekto kto sa dostal iba k jej ICO DPH kt. je na kazdej fakture?
Neviem, choď sa spýtať na daňový úrad, ja som ti len písal, ako to s DPH funguje. A viem aj o daňových kontrolách zameraných práve na nákup zo zahraničia, keď párovaná suma nesedela (zahraničný dodávateľ urobil preklep v súhrnnom výkaze). Takže až taká malina to nie je, ako píšeš.
 
calimero
2011-05-11 10:14:06+02
príspevok od: xitanaf
Presne toto mi povedala uctovnicka, pokial nerobim nakup nad 2000€, enormne objemy a firmu mam v pluse (plusovu DPH), kaslu na to lebo maju ine starosti a pojdu skor po velkých firmách.
Skôr mám skúsenosť, že radi sa vybúria na malých firmách, kde právne povedomie nie je až také veľké a udelená pokuta bude s väčšou istotou uhradená. Je to pre nich tutovka, žiaľ taká je realita. A veľké firmy kradnú ďalej....
 
lacobi
redakcia ephoto.sk 2011-05-11 10:15:53+02
Kazdopadne ked kurier nechce ziaden doklad, ked zakaznik na webstranke obchdou nenajde ziadne konkretne mena osob - predajcov alebo vedenia firmy, ked v podmienkach su velmi neurcite formulacie a cudesne informacie o čarovaní s DPH - doporucujem radsej byt opatrny a priapdne ozeliet zopar usetrenych eur . Niekedy nebyva najlacnejsia kupa ta najvyhodnejsia .
 
Adrian312
2011-05-11 10:54:35+02
Zdravim,

ja mam odtial 70-200mm f4 L a nebol ziaden problem.
 
Dante
2011-05-11 10:58:39+02
kupoval som tu Canon EOS 50D telo... žiaden problém, do týždňa doma... po týždni používania som ho ale musel reklamovať, prišiel poň kuriér a po mesiaci mi ho opäť priniesol opravený. A dnes som si tu objednával tiež EF 70-200 F4 L USM
 
tomasqo
2011-05-11 11:05:14+02
Kupoval som, ale zatial nie fototechniku. Nemal som ziadny problem. Vsetko dodane, tak ako malo byt. Jedine co zahaprovalo, bola komunikacia. Podla vsetkeho zakaznikov zo slovenska obsluhuje clovek v madarsku, ktory slovencinu nema na 100% zvladnutu, nakoniec sme sa ale po(do)rozumeli
 
dodo_bb
2011-05-11 12:17:00+02
Na evidenciu DPH je celoeurópska centrála INTRASTAT. Tam sa páruje každá platba v rámci EU a nie je zaujímavé, aká je veľká. DPH niekto musí zaplatiť, ak je na doklade DPH identifikačné číslo, tak musí zaplatiť firma, ktorá je pod ním registrovaná. Ak daňovníkom dokáže neprevzatie tovaru a faktúry, zaplatí to firma, ktorá to odosielala bez DPH. Párovanie môže trvať aj roky. Treba si uvedomiť, že daňová kontrola môže prísť o 9 a pol roka a po túto dobu Ti počíta penále za nezaplatenie. Preto sa kontroly príliš neponáhľajú - suma penále sa automaticky zvyšuje, stačí čakať Myslím, že v tomto prípade to ani nebude daňová kontrola, ale príde proste list, v ktorom upozornia na neuhradenú DPH.
 
lu_boss
2011-05-11 13:21:25+02
príspevok od: dodo_bb
Na evidenciu DPH je celoeurópska centrála INTRASTAT. Tam sa páruje každá platba v rámci EU a nie je zaujímavé, aká je veľká. DPH niekto musí zaplatiť, ak je na doklade DPH identifikačné číslo, tak musí zaplatiť firma, ktorá je pod ním registrovaná. Ak daňovníkom dokáže neprevzatie tovaru a faktúry, zaplatí to firma, ktorá to odosielala bez DPH. Párovanie môže trvať aj roky. Treba si uvedomiť, že daňová kontrola môže prísť o 9 a pol roka a po túto dobu Ti počíta penále za nezaplatenie. Preto sa kontroly príliš neponáhľajú - suma penále sa automaticky zvyšuje, stačí čakať Myslím, že v tomto prípade to ani nebude daňová kontrola, ale príde proste list, v ktorom upozornia na neuhradenú DPH.
Ano. Teoreticky je to tak ako pises, no prakticky sa moze "nieco" stratit. Prijemca to vykaze vo vykaze DPH ako nadobudnutie tovaru (to je jedna suma bez ohladu na to, z kolkych statov), pokial je to mala firma, nema povinnost voci colnici posielat vykaz o prijati tovaru, ak to odosielatel aj vykaze v suhrnnom vykaze, pokojne moze ist o stvrtrocnu periodicitu - vznikaju casove posuny, do uvahy prichadzaju kurzove rozdiely (ak napriklad z CZ, alebo GB, alebo HU, alebo PL ...). ...
Ale rzhodne neodporucam DPH nepriznavat, na tieto nedokonalosti systemu by som velmi nespoliehal a potom to za tie sankcie nestoji...
 
Filip Bucher
2011-05-11 17:42:36+02
príspevok od: calimero
Dovolím si nesúhlasiť. Nákup bez DPH sa týka len firiem, ktoré majú pridelené IČ DPH, teda sú platiteľmi DPH. IČO je irelevantné. Dovolím si poopraviť aj tvoju účtovníčku. Všetky takéto nákupy by mali byť zaúčtované, pretože ide o nákup na firmu a ešte k tomu s oslobodením od DPH! A daňováci ti prídu na to veľmi jednoducho. Každý zahraničný predajca (teda napr. Alza) je povinný odovzdať tzv. súhrnný výkaz, v ktorom je uvedené IC DPH zahranicného subjektu a suma nákupu. Tieto informácie sa vymieňajú medzi daňovými úradmi európskych krajín a tvojou povinnosťou je uviesť tento nákup v tvojom daňovom priznaní k DPH za príslušné obdobie. Je tam na to určená kolonka. Daňováci si potom tieto hodnoty len spárujú a pokiaľ sedia, všetko je OK. Pokiaľ nie, môžeš čakať daňovú kontrolu.
ja poopravim trosku teba, IČ DPH dostane pridelene aj platitel DPH aj neplatitel DPH. ja len tak ked uz sa tu poopravuvava

v kazdom pripade moj nazor na zahranicne shopy: nemam snimi problem ale edigital som sa radsej vyhol pri prezerani ich stranky som mal taky zly pocit ze som ho radsej posluchol a priplatil par eur da sa zohnat aj na svk tovar mozno s +3-5% ale da sa to.
 
xitanaf
2011-05-11 17:52:50+02
príspevok od: dodo_bb
Na evidenciu DPH je celoeurópska centrála INTRASTAT. Tam sa páruje každá platba v rámci EU a nie je zaujímavé, aká je veľká. DPH niekto musí zaplatiť, ak je na doklade DPH identifikačné číslo, tak musí zaplatiť firma, ktorá je pod ním registrovaná. Ak daňovníkom dokáže neprevzatie tovaru a faktúry, zaplatí to firma, ktorá to odosielala bez DPH. Párovanie môže trvať aj roky. Treba si uvedomiť, že daňová kontrola môže prísť o 9 a pol roka a po túto dobu Ti počíta penále za nezaplatenie. Preto sa kontroly príliš neponáhľajú - suma penále sa automaticky zvyšuje, stačí čakať Myslím, že v tomto prípade to ani nebude daňová kontrola, ale príde proste list, v ktorom upozornia na neuhradenú DPH.
tu si dovolim oponovat. Pri nakupe bez dph sa rata s tym, ze dph zaplati az koncový zakaznik. Ak k predaju koncovemu zakaznikovi nedojde, dph tak nema kto zaplatit a tovar tak iba figuruje ako majetok firmy (skladova zasoba) az do jeho odpisu alebo predaja. Nie je nikde dane, ze nemozem mat tovar na sklade aj 20r.
 
keko
2011-05-11 17:52:59+02
príspevok od: calimero
Dovolím si nesúhlasiť. Nákup bez DPH sa týka len firiem, ktoré majú pridelené IČ DPH, teda sú platiteľmi DPH. IČO je irelevantné. Dovolím si poopraviť aj tvoju účtovníčku. Všetky takéto nákupy by mali byť zaúčtované, pretože ide o nákup na firmu a ešte k tomu s oslobodením od DPH! A daňováci ti prídu na to veľmi jednoducho. Každý zahraničný predajca (teda napr. Alza) je povinný odovzdať tzv. súhrnný výkaz, v ktorom je uvedené IC DPH zahranicného subjektu a suma nákupu. Tieto informácie sa vymieňajú medzi daňovými úradmi európskych krajín a tvojou povinnosťou je uviesť tento nákup v tvojom daňovom priznaní k DPH za príslušné obdobie. Je tam na to určená kolonka. Daňováci si potom tieto hodnoty len spárujú a pokiaľ sedia, všetko je OK. Pokiaľ nie, môžeš čakať daňovú kontrolu.
Tak - tak. A potom pruzkovane pyzamo. Aj po desiatich rokoch....
 
keko
2011-05-11 17:56:08+02
príspevok od: xitanaf
vyborne tak potom už 5rokov nikto nic neparoval alebo je to iba BU-BU-BU na danove subjekty! este dalsich 5 a je to premlcané
ps.: edigital vyzadoval ICO DPH zadat do registracie a ostatné polozky ako meno f. adresa sa vyplnili automaticky. Edigital upozornuje, ze tovar zasiela výlučne na adresu spolocnosti no v den dodania ma kontaktoval kurier, ze kam mi ma doniest tovar (stretli sme sa na parkovisku) a pri preberani nechcel ani doklad ani peciatku. A ja sa teraz pýtam, kto mi dokáze, ze objednavku urobila a tovar prevzala srocka a nie niekto kto sa dostal iba k jej ICO DPH kt. je na kazdej fakture?
Podpis na prepravnom listku, ktory das kurierovi. Ten neda nikomu inemu ako tomu, co je na uvedenej adrese. Este si da potvrdit peciatkou.
Neviem, ale da sa trestny cin premlcat? Neviem, som len insitny pravnik, ale myslim, ze ee.
 
Marcel Rebro
2011-05-11 17:57:17+02
príspevok od: xitanaf
tu si dovolim oponovat. Pri nakupe bez dph sa rata s tym, ze dph zaplati az koncový zakaznik. Ak k predaju koncovemu zakaznikovi nedojde, dph tak nema kto zaplatit a tovar tak iba figuruje ako majetok firmy (skladova zasoba) az do jeho odpisu alebo predaja. Nie je nikde dane, ze nemozem mat tovar na sklade aj 20r.
... pan bude asi ekonom alebo danovy porodca, ze?
 
calimero
2011-05-11 19:18:14+02
príspevok od: xitanaf
tu si dovolim oponovat. Pri nakupe bez dph sa rata s tym, ze dph zaplati az koncový zakaznik. Ak k predaju koncovemu zakaznikovi nedojde, dph tak nema kto zaplatit a tovar tak iba figuruje ako majetok firmy (skladova zasoba) az do jeho odpisu alebo predaja. Nie je nikde dane, ze nemozem mat tovar na sklade aj 20r.
Áno, tovar môže ostať vo firme aj 20 rokov, ale musí byť priznané jeho nadobudnutie v daňovom priznaní k DPH.
 
xitanaf
2011-05-11 19:48:52+02
príspevok od: keko
Podpis na prepravnom listku, ktory das kurierovi. Ten neda nikomu inemu ako tomu, co je na uvedenej adrese. Este si da potvrdit peciatkou.
Neviem, ale da sa trestny cin premlcat? Neviem, som len insitny pravnik, ale myslim, ze ee.
Sak to ma prekvapilo, ziaden obcanak, ziadne meno adresa nic, tu mi nacarbite autogram dajte mi love a uz ho nebolo.
Mas pravdu tresnak sa nepremlcuje. Kedze vsak nevznikla danova povinnost (nedoslo k dalsiemu predaju tovaru), nejde o tresny cin kratenia dane, ide max o priestupok za nedostatocne vedenie uctovnictva. A tu tiež prichádza precedens rozhodnutim Krajského súdu č. 7S/30/2007. "Výška pokuty NESMIE byť likvidačná"!
 
xitanaf
2011-05-11 19:58:33+02
príspevok od: Marcel Rebro
... pan bude asi ekonom alebo danovy porodca, ze?
ani nie, podnikam 15r, zarabam tak akurat aby bolo na kavicku, pravidelne a nacas platim odvody za zamestnancov, dane v rozumnej miere a absolvoval som už 3 danove kontroly (vsetky bez problemov)
 
keko
2011-05-11 20:34:34+02
príspevok od: xitanaf
Sak to ma prekvapilo, ziaden obcanak, ziadne meno adresa nic, tu mi nacarbite autogram dajte mi love a uz ho nebolo.
Mas pravdu tresnak sa nepremlcuje. Kedze vsak nevznikla danova povinnost (nedoslo k dalsiemu predaju tovaru), nejde o tresny cin kratenia dane, ide max o priestupok za nedostatocne vedenie uctovnictva. A tu tiež prichádza precedens rozhodnutim Krajského súdu č. 7S/30/2007. "Výška pokuty NESMIE byť likvidačná"!
Pocuj, ja ti fandim o 106. Moj nazor je, ze dane by sa platit nemali len preto, ze si stat nevie obstarat peniaze inak.
Ale nemyslim, ze by nevznikla danova povinnost. Ta vznika sposobom, akym je ta dan pomenovana, teda dan z pridanej hodnoty. Normlne by si tu dan zaplatil a ten, co vystavil fakturu by ju odviedol. Ale sa tak nestalo, navyse on si na vstupe DPH odpocital a teba nou nezatazil. Nech je to akokolvek, z dovodu zle vedeneho uctovnictva (za co je pokuta), kratil si dan. A oni to vedia. Vedia este ine veci. Jednoducho v sucasnosti maju este chaos, ale az nabehnu jednotny europsky system sledovania tovarov a dani.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()