Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Pokazený objektýv?

majlomajlo
2011-05-04 16:06:37+02
Prajem príjemný deň!
Pred necelým týždňom som si kúpil nový fotoaparát, je to samsung wb600, fotí pekne a som s ním celkom spokojný len včera som si všimol jednu nepatrnú chybu na jeho fotkách, keď fotím makro alebo aj portréty (alebo aj hocičo iné) objaví sa na fotke v pravom hornom rohu tmavý fľak, je to iba keď nezoomujem keď priblížim fotku ten fľak tam už nie je (a ešte nie je to tam vždy iba asi pri 4 fotkách z 10) nerozumiem tomu, čo to tam môže byť či je to nejaká závada objektívu, alebo nebodaj čipu a či je to dôvod na reklamáciu? (Ospravedlňujem sa za moje neodborné vyjadrovanie ale som ešte len začiatočník)
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
 
inkubbus
2011-05-04 16:10:38+02
príspevok od: majlomajlo
Prajem príjemný deň!
Pred necelým týždňom som si kúpil nový fotoaparát, je to samsung wb600, fotí pekne a som s ním celkom spokojný len včera som si všimol jednu nepatrnú chybu na jeho fotkách, keď fotím makro alebo aj portréty (alebo aj hocičo iné) objaví sa na fotke v pravom hornom rohu tmavý fľak, je to iba keď nezoomujem keď priblížim fotku ten fľak tam už nie je (a ešte nie je to tam vždy iba asi pri 4 fotkách z 10) nerozumiem tomu, čo to tam môže byť či je to nejaká závada objektívu, alebo nebodaj čipu a či je to dôvod na reklamáciu? (Ospravedlňujem sa za moje neodborné vyjadrovanie ale som ešte len začiatočník)
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
a pridat referencnu fotku je uz nad tvoje sily? vies, aby sme nehadali alebo nemuseli zbytocne lestit vestecku gulu.
 
hombreee
2011-05-04 16:11:51+02
príspevok od: majlomajlo
Prajem príjemný deň!
Pred necelým týždňom som si kúpil nový fotoaparát, je to samsung wb600, fotí pekne a som s ním celkom spokojný len včera som si všimol jednu nepatrnú chybu na jeho fotkách, keď fotím makro alebo aj portréty (alebo aj hocičo iné) objaví sa na fotke v pravom hornom rohu tmavý fľak, je to iba keď nezoomujem keď priblížim fotku ten fľak tam už nie je (a ešte nie je to tam vždy iba asi pri 4 fotkách z 10) nerozumiem tomu, čo to tam môže byť či je to nejaká závada objektívu, alebo nebodaj čipu a či je to dôvod na reklamáciu? (Ospravedlňujem sa za moje neodborné vyjadrovanie ale som ešte len začiatočník)
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Daj nejaku fotku na ktorej to je vidiet.
 
Pio
2011-05-04 16:13:47+02
objektyv omg!
Ooptiku mas cistu, nahodou tam nie je flak od prstu ?
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-05-04 16:17:27+02
taky maly kurz slovenskeho jazyka by neuskodil..
 
majlomajlo
2011-05-04 16:47:36+02
Tak to neviem z von som ju už očstil. Bojím sa, že v vnútri je nejaký prach ale ten ja fakt neviem ako dostať von. Fotku som nepridal preto lebo pri nahrávaní mi napíše File Size Error. Tak som to nahral na dataport http://dataport.cz/file/266282/Desktop.rar
Zvláštne mi je halvne to, že keď priblížim tak tam už nie je ten fliačik
 
Marcel Rebro
2011-05-04 16:51:15+02
príspevok od: majlomajlo
Tak to neviem z von som ju už očstil. Bojím sa, že v vnútri je nejaký prach ale ten ja fakt neviem ako dostať von. Fotku som nepridal preto lebo pri nahrávaní mi napíše File Size Error. Tak som to nahral na dataport http://dataport.cz/file/266282/Desktop.rar
Zvláštne mi je halvne to, že keď priblížim tak tam už nie je ten fliačik
je vleka .... resizni ju na 1000px a priloz sem ...
 
majlomajlo
2011-05-04 16:54:25+02
ok
 
keko
2011-05-04 17:12:06+02
Ten fliacik to je kvet ceresne. Ten si myslel?
 
Bubak.
2011-05-04 17:18:18+02
Som nevedel že kompakty vinetujú
 
majlomajlo
2011-05-04 17:18:31+02
Keď už tak je to kvet slivky a nie myslel som ten fliačik v pravom hornom rohu v tak otočenej fotke ako som ju sem nahral
 
karloss
2011-05-04 17:18:32+02
od takeho fotaciku nemozes cakat dokonalost v kazdom smere, predpokladam ze to ma makro na najsirsom ohnisku, kedy uz uhol zaberu zasahuje aj tubus objektivu. Mozno by si uspel s reklamaciou, tazko povedat. Skus vytrhnut ten plastovy kruzok s vyrezanym obdlznikom na konci objektivu, ktory sa hra na slnecnu clonu, mozno to pomoze
 
majlomajlo
2011-05-04 17:29:17+02
Ja čo som kukal recenzie na tento foťák, tak nevydel som to ani na jednej fotke, takže to je asi závada môjho kusu. Ale tento jav som ešte nevydel na žiadnom foťáku (kompakte) ani na lacnejších. Nechápem
 
majlomajlo
2011-05-04 17:29:44+02
a ako je možné že na jednej fotke to je a na dalšej to nie je?
 
Marcel Rebro
2011-05-04 17:39:03+02
príspevok od: majlomajlo
a ako je možné že na jednej fotke to je a na dalšej to nie je?
na sirokom konci ma sirsi uhol zaberu a teda zabera aj to cosi na kraji - vinetuje
 
venco61
2011-05-04 17:39:56+02
A nemáš náhodou niečo zabudnuté pred objektívom? Napr. prst, krytku, pútko a pod.
 
majlomajlo
2011-05-04 17:51:10+02
Zo začiatku som si to aj ja myslel, preto som tomu nevenoval pozornosť. Ale neskôr som si všimol, že to je asi niečo iné, ale ja myslím, že na foktách s takým istým širokým objektívom teda bez toho aby som to priblížíl (že raz to tam je raz nie (na čo do toho teda dávali 24mm objektív, keď to zachytáva aj kraj objektívu?))
 
karloss
2011-05-04 18:00:48+02
príspevok od: majlomajlo
Zo začiatku som si to aj ja myslel, preto som tomu nevenoval pozornosť. Ale neskôr som si všimol, že to je asi niečo iné, ale ja myslím, že na foktách s takým istým širokým objektívom teda bez toho aby som to priblížíl (že raz to tam je raz nie (na čo do toho teda dávali 24mm objektív, keď to zachytáva aj kraj objektívu?))
isto si si vyberal z viacerych a mozno prave kvoli tej 24-ke si si kupil tento, to sa vola marketing
 
keko
2011-05-04 19:29:01+02
príspevok od: majlomajlo
Keď už tak je to kvet slivky a nie myslel som ten fliačik v pravom hornom rohu v tak otočenej fotke ako som ju sem nahral
Sorry, nie som zoolog, tak slivka vravis. No ale potom tam ziaden fliacik nevidim. A do zrkadla si kukal? Nemas to v oku

P.S.: Pozdravuje ta Yossarian.
 
gaspi
2011-05-04 22:57:52+02
príspevok od: keko
Sorry, nie som zoolog, tak slivka vravis. No ale potom tam ziaden fliacik nevidim. A do zrkadla si kukal? Nemas to v oku

P.S.: Pozdravuje ta Yossarian.
co ma zoolog so slivkou??
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()