Hore
Fórum » Právna poradňa
 

autorske prava

viazo
viazo 2008-08-17 12:18:29+02
Ahoj, fotil som pre jedneho organizatora festival a teraz som si pozeral ci dal fotky na internet, len ma zarazila jedna vec. Pod fotografiami je uvedeny ako autor fotografii on a nie ja. ma na to pravo? stve ma to aj kvoli tomu, ze to je uz celkom vacsi festival a je to prvykrat co som nieco take fotil a chcel by som to pouzit ako svoju referenciu, lenze ak je tam uvedene jeho meno, tak mi to nikto neuveri. Uz som organizatora kontaktoval mailom no zatial mi neodpoveda ako postupovat a ci ma vobec na to pravo? Dakujem
 
thrash
2011-03-05 19:01:56+01
príspevok od: Paulie
pozri tu http://sk.wikipedia.org/wiki/Ochrann%C3%A1_zn%C3%A1mka alebo si zadaj do gúgla \"registrovaná ochranná známka\"
-cize ak vytvorim fotku spada to do autorskych prav a oznacuje sa © a pripadny nazov dajme tomu studia- R v kruzku ?
 
millana
2011-03-05 20:17:13+01
príspevok od: viazo
Ahoj, fotil som pre jedneho organizatora festival a teraz som si pozeral ci dal fotky na internet, len ma zarazila jedna vec. Pod fotografiami je uvedeny ako autor fotografii on a nie ja. ma na to pravo? stve ma to aj kvoli tomu, ze to je uz celkom vacsi festival a je to prvykrat co som nieco take fotil a chcel by som to pouzit ako svoju referenciu, lenze ak je tam uvedene jeho meno, tak mi to nikto neuveri. Uz som organizatora kontaktoval mailom no zatial mi neodpoveda ako postupovat a ci ma vobec na to pravo? Dakujem
Podľa toho, či si bol v zamestnaneckom vzťahu. Diela vytvorené v rámci pracovného pomeru sú vlastníctvom zamestnávateľa. To asi nebol tvoj prípad. V ostatných prípadoch sú autorské práva tvoje. Autorské právo sa delí na osobnostné, majetkoprávne a zmiešané. Osobnostné právo hovorí, že autor má právo, aby bolo uvedené jeho meno ako autora. Podľa môjho laického názoru sú porušené tvoje autorské práva.
 
Paulie
2011-03-05 21:01:44+01
príspevok od: thrash
-cize ak vytvorim fotku spada to do autorskych prav a oznacuje sa © a pripadny nazov dajme tomu studia- R v kruzku ?
No vyzerá to tak, že keď chceš označiť fotku logom (vodoznakom) ktoré má byť unikátne, a ktoré budeš môcť použiť iba ty na označovanie svojich fotiek, tak by malo byť zaregistrované ako ochranná známka. Aká je ale prax to neviem, a čo sa ti to vôbec oplatí.... to už radšej ako vodoznak použiť svoje meno a priezvisko.
 
Paulie
2011-03-05 21:09:04+01
príspevok od: thrash
-cize ak vytvorim fotku spada to do autorskych prav a oznacuje sa © a pripadny nazov dajme tomu studia- R v kruzku ?
To \"C\" by tam ani nemuselo byť, ale logo by malo myť to \"R\", samozrejme musí mať taký istý tvar či grafiku to logo ako si ho zaregistroval.
 
attila.farkas
2011-03-05 23:20:26+01
príspevok od: viazo
Ahoj, fotil som pre jedneho organizatora festival a teraz som si pozeral ci dal fotky na internet, len ma zarazila jedna vec. Pod fotografiami je uvedeny ako autor fotografii on a nie ja. ma na to pravo? stve ma to aj kvoli tomu, ze to je uz celkom vacsi festival a je to prvykrat co som nieco take fotil a chcel by som to pouzit ako svoju referenciu, lenze ak je tam uvedene jeho meno, tak mi to nikto neuveri. Uz som organizatora kontaktoval mailom no zatial mi neodpoveda ako postupovat a ci ma vobec na to pravo? Dakujem
bez ohladu na akekolvek ine okolnosti - (ci uz na to ze to bolo tvoje prve fotenie podobnej zalezitosti, alebo na to ci a kolko grosov uvedenim nepravdivej informacie o autorstve zarobil/usetril) - podpisat sa pod fotografie ako autor, hoci nim nieje, je naplnenim skutkovej podstaty trestneho cinu ... zakon o autorskych pravach a dusevnom vlastnictve ... kludne podaj trestne oznamenie, ak by doslo k sudu, mas ho uz teraz vyhraty
 
zaszaciatocnik
2012-04-02 13:12:30+02
Dobrý deň. Nechcem zakladať novú tému a možno sa budem pýtať od veci ale je možné používať hračky ako rekvizity pri fotení detí vzhľadom k autorským a iným právam. Podotýkam, že máme oficiálnu prevádzku fotoateliéru.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()