Hore
Fórum » Právna poradňa
 

www.talkive.sk/

maco02
maco02 2011-12-26 18:09:35+01
Zdravím ,chcem sa spýtať či mate niekto skúsenosti stouto stránkou.
 
Filip Bucher
2011-12-26 23:23:09+01
Ja odnich kupujem viac krat vzdy spokojnost... Pred rokom som ale objednal Tamron 17-50 dostupnost 4-7 dni po 2 a pol tyzdni som nakoniec kupil z druhej ruky skoro nepouzity... Teraz pred vianocami som si objednal canon 50 1.4. Dostupnost 4-7 dni. Po 5tich pracovnych dnoch som volal do talkive. Opital sa ci to budem do toho 7meho pracovneho dna mat u nich. Slecna ma ujistila ze je to objednane a je tam dostupnost do 7 dni takze urcite to budem mat v tusim streda to bola(to je jedno). Zrazu ani po 14tich dnoch nedosiel tovar, tak som bol nuteny ho znovu kupit na inzerat. dnes su to 3 tyzdne uz a este stale je tam status na ceste.

inak cca 8nakupov a stoho len pri objektivoch som mal problem... Ale mozno je to len nahoda... Ale rozhodne som neni odradeny od nakupov v talkive, akurat ked si budem kupovat objektiv tak ho objednam mesiac dopredu...
0
0
 
IvanDado
2011-12-26 23:28:00+01
d90 som kupil asi u nich spokojniosť
0
0
 
molnart
2011-12-26 23:32:11+01
príspevok od: Filip Bucher
Ja odnich kupujem viac krat vzdy spokojnost... Pred rokom som ale objednal Tamron 17-50 dostupnost 4-7 dni po 2 a pol tyzdni som nakoniec kupil z druhej ruky skoro nepouzity... Teraz pred vianocami som si objednal canon 50 1.4. Dostupnost 4-7 dni. Po 5tich pracovnych dnoch som volal do talkive. Opital sa ci to budem do toho 7meho pracovneho dna mat u nich. Slecna ma ujistila ze je to objednane a je tam dostupnost do 7 dni takze urcite to budem mat v tusim streda to bola(to je jedno). Zrazu ani po 14tich dnoch nedosiel tovar, tak som bol nuteny ho znovu kupit na inzerat. dnes su to 3 tyzdne uz a este stale je tam status na ceste.

inak cca 8nakupov a stoho len pri objektivoch som mal problem... Ale mozno je to len nahoda... Ale rozhodne som neni odradeny od nakupov v talkive, akurat ked si budem kupovat objektiv tak ho objednam mesiac dopredu...
je to sranda ako zacinas ze "vzdy spokojnost", potom pises dva pripady kedy ti ten tovar nedodali...
0
0
 
Filip Bucher
2011-12-27 00:52:42+01
príspevok od: molnart
je to sranda ako zacinas ze "vzdy spokojnost", potom pises dva pripady kedy ti ten tovar nedodali...
...no lebo su to len dva pripady... a aj prvy pripad to bolo pred vianocamy(sry to som zabudol spomenut) takze pripisujem to tomu... inak vzdy seriozne vsetky objednavky. Co sa tyka slovenskych onlineshopov som zvyknuty na ovela horsi pristup k zakaznikom... Talkive je urcite nadpriemer...
0
0
 
Filip Bucher
2011-12-27 01:06:18+01
j ono som nakupoval cez talkive bo som nemohol zohnat normalne kusy cez bazar... a nakoniec som bol rad ze mi to nedoslo nacas lebo som nasiel skoro alebo ako nove, a za smiesny peniaz... takze maximalna spokojnost aj pri tych dvoch pripadoch
0
0
 
soulfly
2011-12-27 01:41:43+01
ja som u nich kupoval jeden blesk a bol som spokojny. Jedina nezrovnalost oproti popisu na stranke bola, ze malo balenie obsahovat aj SK manual, co neobsahovalo, rovnako ani anglicky...myslim ze tam bol francuzsky, co som zistil hned pri preberani, ale nakolko som uz jeden rovnaky blesk mal z normalneho kamenneho obchodu aj s prislusnym navodom tak mi dalsi nebolo treba.
Inac pozitivna skusenost, vsetko ostatne prebehlo bez problemov, cena bola takisto vyborna.
0
0
 
jan.zitniak
2011-12-27 07:42:38+01
U mna nedodali UV Filtre tak ako slubili, resp. zrusili sme objednavku, pricom mali info o dostupnosti tovaru
0
0
 
bonifacko
2011-12-27 08:13:31+01
príspevok od: hombreee
sak a to je taky problem ist nejake 4 zastavky busom 88 spod mosta SNP?
Poviem ti, fakt neviem čo tam chodí.
0
0
 
wlad
2011-12-27 09:12:00+01
príspevok od: bonifacko
Ja som šofer, ale pracujem v meste. Do prace jazdim električkou. Od presťahovania je uvedeny obchod pre mna bezpredmetný. No oni napr. vedia tovar poslať kurierom. Takže ak je cena fajn, prečo nie.
no MHD to je daleko do akehokolvek eshopu
0
0
 
marcus_labeo
2011-12-27 09:34:16+01
Tiež som cez talkive nakupoval viackrát a až do poslednej objednávky bez problémov. Teraz som si ale objednal makropredsádku Raynox a výslovne uviedol, že ak to nebudú schopní doručiť do Vianoc, nech mi dajú vedieť. Vo štvrtok píšem, tak čo hoši, bude to do Vianoc? Žiadna reakcia; podobne v piatok. Dodnes sa neráčili ozvať. Ešteže som neplatil vopred (ako na biga.sk ).
0
0
 
mirosz
2011-12-27 09:46:23+01
príspevok od: marcus_labeo
Tiež som cez talkive nakupoval viackrát a až do poslednej objednávky bez problémov. Teraz som si ale objednal makropredsádku Raynox a výslovne uviedol, že ak to nebudú schopní doručiť do Vianoc, nech mi dajú vedieť. Vo štvrtok píšem, tak čo hoši, bude to do Vianoc? Žiadna reakcia; podobne v piatok. Dodnes sa neráčili ozvať. Ešteže som neplatil vopred (ako na biga.sk ).
Zalezi asi ako dlho pred vianocami si objednaval. Nejak blizko pred vianocami sa moc nedivim, ze nestihaju nejak extra citat maily. Ja som tiez bral od nich Raynox ale este v novembri takze pohoda.
S tym parkovanim vo dvore to nie je az take ruzove. Aspon moja skusenost je taka ze to parkovisko bolo beznadejne plne a v okoli je to tiez dost problematicke. Ale na tych 10 min. sa tam zaparkovat niekde da.
Co sa obchodu tyka, zatial som kupoval iba raz a spokojnost, cena najnizsia, dodanie do par dni.
0
0
 
Filip Bucher
2011-12-27 10:42:42+01
príspevok od: mirosz
Zalezi asi ako dlho pred vianocami si objednaval. Nejak blizko pred vianocami sa moc nedivim, ze nestihaju nejak extra citat maily. Ja som tiez bral od nich Raynox ale este v novembri takze pohoda.
S tym parkovanim vo dvore to nie je az take ruzove. Aspon moja skusenost je taka ze to parkovisko bolo beznadejne plne a v okoli je to tiez dost problematicke. Ale na tych 10 min. sa tam zaparkovat niekde da.
Co sa obchodu tyka, zatial som kupoval iba raz a spokojnost, cena najnizsia, dodanie do par dni.
Ja som objednaval 04.12.2011 co je 23 dni zatial sa tiez neozvali
0
0
 
marcus_labeo
2011-12-27 10:47:52+01
príspevok od: mirosz
Zalezi asi ako dlho pred vianocami si objednaval. Nejak blizko pred vianocami sa moc nedivim, ze nestihaju nejak extra citat maily. Ja som tiez bral od nich Raynox ale este v novembri takze pohoda.
S tym parkovanim vo dvore to nie je az take ruzove. Aspon moja skusenost je taka ze to parkovisko bolo beznadejne plne a v okoli je to tiez dost problematicke. Ale na tych 10 min. sa tam zaparkovat niekde da.
Co sa obchodu tyka, zatial som kupoval iba raz a spokojnost, cena najnizsia, dodanie do par dni.
Objednával som 7.12., čo je myslím dostatočný čas na doručenie. Rekordné doručenie cez internet som mal minulé Vianoce, keď som 29.12. objednal televízor a prišiel 30.12. Preto myslím, že 16 dní je dosť času buď na doručenie, alebo na jednoriadkový mail v štýle "sorry, nestíhame."
0
0
 
mirosz
2011-12-27 10:50:03+01
príspevok od: marcus_labeo
Objednával som 7.12., čo je myslím dostatočný čas na doručenie. Rekordné doručenie cez internet som mal minulé Vianoce, keď som 29.12. objednal televízor a prišiel 30.12. Preto myslím, že 16 dní je dosť času buď na doručenie, alebo na jednoriadkový mail v štýle "sorry, nestíhame."
No jo...nechcem ich obhajovat alebo ohovarat. Neviem.
Televizory su ale myslim ze trochu beznejsi tovar okolo vianoc ako makro predsadky Raynox
V kazdom pripade drzim palce.
0
0
 
lacikam
2011-12-27 11:09:42+01
Osobne som už nakupoval asi všade na Slovensku (v e-shopoch) a moja skúsenosť je taká, že ak tam má "predajca" napísané " na sklade u dodávateľa " - tak je to na smiech, takých shopov si može každý urobiť aj 5. V takom prípade vždy budeš čakať, dobu určuje len povaha tovaru, spôsob zásobovania medzi prostredníkom, sprostredokovateľom (to je v skutočnosti ten e-shop, žiadny "predajca") a dodávateľom. A zákazník čaká, kým "predajca" nazbiera dostatok tovaru na zásielku od dodávateľa - nebude predsa preposielať jednu vec, nie? Ani tunajší e-shop (prevádzkovateľ LB International) nefunguje lepšie (inak) - na lacnú hlúposť treba čakať bez toho, aby sa niekto obťažoval vás informovať - resp. odpovedať na mail s otázkou. Detaily zatiaľ neuvádzam.
0
0
 
wlad
2011-12-27 12:58:41+01
príspevok od: lacikam
Osobne som už nakupoval asi všade na Slovensku (v e-shopoch) a moja skúsenosť je taká, že ak tam má "predajca" napísané " na sklade u dodávateľa " - tak je to na smiech, takých shopov si može každý urobiť aj 5. V takom prípade vždy budeš čakať, dobu určuje len povaha tovaru, spôsob zásobovania medzi prostredníkom, sprostredokovateľom (to je v skutočnosti ten e-shop, žiadny "predajca") a dodávateľom. A zákazník čaká, kým "predajca" nazbiera dostatok tovaru na zásielku od dodávateľa - nebude predsa preposielať jednu vec, nie? Ani tunajší e-shop (prevádzkovateľ LB International) nefunguje lepšie (inak) - na lacnú hlúposť treba čakať bez toho, aby sa niekto obťažoval vás informovať - resp. odpovedať na mail s otázkou. Detaily zatiaľ neuvádzam.
Akonahle ma eshop vlastny sklad, automaticky ma vyssie prevadzkove naklady a to sa samozrejme odraza aj na cenach. Taka Alza je malokedy najlacnejsia, velke obchody ako Hej boli kedysi lacne - dnes maju rovnake ceny ako Datart / Nay - tj 20% navyse v porovnani s low-cost eshopmi ako Talkive a pod.
Takze je to vzdy na zakaznikovi ako sa rozhodne - ci je ochotny cakat a usetrit, alebo si priplati a tovar si vyzdvihne v nakupnom stredisku este v ten isty den.
0
0
 
ANDYM
2011-12-27 13:26:45+01
Mal som cez talkive objednany fotoaparat. Dodaciu lehotu mali 4-7 dni, cakal som 2 tyzdne, potom som sa pokusal na nich nakontaktovat, bohuzial bez odozvy. Objednavku som zrusil. Samozrejme som dobre spravil, pretoze som objavil iny e-shop, v mieste svojho bydliska. Tak som ho objednal tam, dokonca aj cena sa dala zjednat, mal som ho hned na druhy den, za cenu nizsiu ako na talkive, so slovenskym navodom(co v talkive vo vacsine pripadov nehrozi). Takze ak mozem uviest meno e-shopu-itsk.sk. Urcite odporucam, objednaval som cez nich aj pamatovku, cena rovnaka ako na talkive, dodacia lehota bola 2 dni.Zatial spokojnost...
0
0
 
maco02
2011-12-27 13:37:25+01
Dakujem všetkým za prípevky a idem objednávat
0
0
 
tonyskot
2011-12-27 13:51:17+01
ceny su tam zavratne
0
0
 
marcus_labeo
2011-12-27 13:57:53+01
Len doplnok k talkive - na môj mail zareagovali takým spôsobom , že objednávku zrušili. Teda aspoň čítajú maily a reagujú, aj keď neskoro.
Ako písal wlad, je pochopiteľné, že lowcost esphopy nemajú vlastné sklady a objednajú tovar až po tom, čo si to u nich ja objednám. S tým človek ráta a nejaký deň navyše počká. Ak ale uvádzajú, že tovar bude do 3 dní a po dvoch týždňoch nik nereaguje na urgencie, hazardujú so svojou povesťou.
Ostatne už od čias Ríma platí "caveat emptor", daj si pozor, kupujúci. A to pri eshopoch platí dvojnásobne.
0
0
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()