Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prosim poradte

PauliePaulie
PauliePaulie 2013-05-12 14:20:57+02
Rozpocet mam cca 1100 eur +- . Chcel by som fotoaparat, zrkadlovku. Kvalitnejsie telo, odolne aj do horsich podmienok. Fotim viac von ako v interieri. Zvierata, ludi, trosku architekturu. ( sklo teraz nejdem vyberat ) Uvazoval som nad Pentaxom K 5 II, K 30, Nikonom D7000, D7100.Nejake ine tipy? Dakujem Vam.
 
PauliePaulie
2013-05-13 15:59:15+02
príspevok od: kaFOtka
sak teda ked presne vie co chce naco zakladal vlakno? nech si kupi to co si moze dovolit, v tejto dobe pati, ze cim viac investuje tym viac ma.. a starsi model je vzdy horsi ako novy, z novej generacie.. potom mu zostava len rozhodnut znacku pentax/nikon.. a to je vzdy len o chuti. lebo je to to iste
Nesuhlasim s tvojim vyrokom : ,, cim viac investuje tym viac ma " videl som uz aj "fotografov" s vybavou za 10 000 eur a fotky robili ako ja s telefonom
 
martin9113
2013-05-13 16:07:43+02
príspevok od: PauliePaulie
Prepacte, neni mi celkom jasne preco sa priklanate k telu Nikon D300 a nie k telu Nikon D7000, alebo 7100, lebo podla snapsort nevidim ziadne vyhody nikonu d300, ale mozno to je len mojou nevzdelanostou
lebo ma lepsie telo lepsi af. jedina vyhoda d7000 je snimac.
 
Martin Piňák
2013-05-13 16:35:34+02
príspevok od: juve16
v tomto rozpočte a požiadavke odolného tela by som bral cez bazár canon 5D Mk II. Nezabúdaj, radšej investovať do skla ako do tela, opačne je to blbosť.
5D mk II s tym rozpoctom asi tazko...telo kupi...to hej... ale tam investicie zacinaju...pevne sklo (35-50-85mm) kazde 200-400 , dalej zoom tam najlacnejsie riesenie asi len 17-40 L ak nechces ist do tamronov a pod. 500 e bazarovka a takto by sa dalo ist dalej...FF si pyta lepsie skla a konkretne to rozlisenie na 5Dcku ...sam to vidim...tiez som mal skla od neorigo vyrobcov ale koncim u canonu a zacinam dobrovolne/nedobrovolne Lkovat... Bohuzial je to tak. Ale s tym som pocital ked som do toho siel.
 
Neschopko
2013-05-13 16:36:11+02
príspevok od: PauliePaulie
Gratulujem, patris medzi par normalnych ludi na tejto stranke, nie ako Neschopko
Hej hej ... a ty si tu ten druhý "normálny". Človek, čo nesúhlasí s výrokom, že "čím viac investuješ, tým viac máš", lebo videl niekoho, kto fotí s mobilom lepšie, ako iný s technikou za 10 000€. Teda, ak niekto jazdí na Felde lepšie, ako iný na Ferrari, tak to znamená, že Ferrari nie je lepšie ... čo dodať
 
juve16
2013-05-13 16:44:13+02
príspevok od: Martin Piňák
5D mk II s tym rozpoctom asi tazko...telo kupi...to hej... ale tam investicie zacinaju...pevne sklo (35-50-85mm) kazde 200-400 , dalej zoom tam najlacnejsie riesenie asi len 17-40 L ak nechces ist do tamronov a pod. 500 e bazarovka a takto by sa dalo ist dalej...FF si pyta lepsie skla a konkretne to rozlisenie na 5Dcku ...sam to vidim...tiez som mal skla od neorigo vyrobcov ale koncim u canonu a zacinam dobrovolne/nedobrovolne Lkovat... Bohuzial je to tak. Ale s tym som pocital ked som do toho siel.
on písal, že hladá telo a za 1100 ho cez bazár kúpi. Sklá sú druhá vec, na tie potrebuje dalsich 1500-2000 na zaklad
 
Martin Piňák
2013-05-13 16:53:08+02
príspevok od: juve16
on písal, že hladá telo a za 1100 ho cez bazár kúpi. Sklá sú druhá vec, na tie potrebuje dalsich 1500-2000 na zaklad
Mno...to si aj malo povedal to telo mu bude aj tak na dve veci...
 
PauliePaulie
2013-05-13 17:20:00+02
príspevok od: Martin Piňák
5D mk II s tym rozpoctom asi tazko...telo kupi...to hej... ale tam investicie zacinaju...pevne sklo (35-50-85mm) kazde 200-400 , dalej zoom tam najlacnejsie riesenie asi len 17-40 L ak nechces ist do tamronov a pod. 500 e bazarovka a takto by sa dalo ist dalej...FF si pyta lepsie skla a konkretne to rozlisenie na 5Dcku ...sam to vidim...tiez som mal skla od neorigo vyrobcov ale koncim u canonu a zacinam dobrovolne/nedobrovolne Lkovat... Bohuzial je to tak. Ale s tym som pocital ked som do toho siel.
dik za naror, FF riesit nebudem , myslim si aj , ze pre amatera je to zbytocne.
 
PauliePaulie
2013-05-13 17:21:02+02
príspevok od: Martin Piňák
Mno...to si aj malo povedal to telo mu bude aj tak na dve veci...
O komentar vyssie je moje vyjadrenie k FF
 
PauliePaulie
2013-05-13 17:22:32+02
príspevok od: martin9113
lebo ma lepsie telo lepsi af. jedina vyhoda d7000 je snimac.
www.snapsort.com/compare
 
Martin Piňák
2013-05-13 17:28:06+02
príspevok od: PauliePaulie
www.snapsort.com/compare
Snapsort je velmi hruby nastroj na porovnavanie.... nezohladnuje realne vysledky ale tabulkove udaje... nebral by som to porovnanie ako smerudajne
 
PauliePaulie
2013-05-13 17:30:08+02
príspevok od: Martin Piňák
Snapsort je velmi hruby nastroj na porovnavanie.... nezohladnuje realne vysledky ale tabulkove udaje... nebral by som to porovnanie ako smerudajne
Ja ako zaciatocnik zatial nic lepsie nepoznam
 
phototomas
2013-05-13 18:00:51+02
príspevok od: Neschopko
Z tvojho príspevku som pochopil, že odolné telo do horších podmienok je akákoľvek nie Low entry zrkadlovka a keďže s tou nie Low entry zrkadlovkou chce fotiť zvieratá, ľudí a trošku architektúru, tak najlepšie čo si môže vybrať je 7ročná D300.
Myslel som si, že pod pojmom "kvalitnejšie telo, odolné aj do horších podmienok" neočakáva len hoci čo, čo nie je Low entry. Myslím, že je natoľko inteligentný, aby vedel, ktoré sú plastové hračky a ktoré sú už vyššie modely a asi očakáva niečo viac a v tom potrebuje poradiť. No sedliacky rozum asi hovorí niečo iné. Tak sa radšej nebudem pýtať a nechám mu radiť odborníkov, ktorí mu tu dajú tú "radu nad zlato".
citujem : že by sa nemalo jednať o plastové Low entry hračky, nepísal som malo ale nemalo. D300 nie je low entry plastová hračka to už by si mohol vedieť a čítaj pozorne. Inak nemám čo dodať lebo celý tvoj príspevok bol postavený na tom že nevieš čítať

@kafotka - vedel že chce odolné telo a chcel poradiť aké. Starší model je vždy horší ako nový? Asi ti nerozumiem. D90 je stará ako praha a presnosťou AF, životnosťou a spracovaním je určite podstatne ďalej ako plastové hračky xxxx a pod. Nie je všetko len o očumovaní pixelov a lab. testov. D90 má ten istý čip ako D300, len nemá tak prepracované AF a telo D300 je predsa len trochu odolnejšie. Ku voľbe by som ku nikonu pridal Canon, nie preto že som Canonista ale preto, že každému sadne do ruky niečo iné. Svet nie je BW, máme možnosť výberu, škála je obrovská a on chcel iba poradiť. Ani ja som vždy nevedel to čo viem dnes a tiež som navštevoval fóra a kládol otázky. To je podstata tohoto fóra ak si si nevšimla

 
Neschopko
2013-05-13 18:08:38+02
príspevok od: phototomas
citujem : že by sa nemalo jednať o plastové Low entry hračky, nepísal som malo ale nemalo. D300 nie je low entry plastová hračka to už by si mohol vedieť a čítaj pozorne. Inak nemám čo dodať lebo celý tvoj príspevok bol postavený na tom že nevieš čítať

@kafotka - vedel že chce odolné telo a chcel poradiť aké. Starší model je vždy horší ako nový? Asi ti nerozumiem. D90 je stará ako praha a presnosťou AF, životnosťou a spracovaním je určite podstatne ďalej ako plastové hračky xxxx a pod. Nie je všetko len o očumovaní pixelov a lab. testov. D90 má ten istý čip ako D300, len nemá tak prepracované AF a telo D300 je predsa len trochu odolnejšie. Ku voľbe by som ku nikonu pridal Canon, nie preto že som Canonista ale preto, že každému sadne do ruky niečo iné. Svet nie je BW, máme možnosť výberu, škála je obrovská a on chcel iba poradiť. Ani ja som vždy nevedel to čo viem dnes a tiež som navštevoval fóra a kládol otázky. To je podstata tohoto fóra ak si si nevšimla

K tomu čítaniu ... prečítaj si ešte raz, čo som napísal ... "Z tvojho príspevku som pochopil, že odolné telo do horších podmienok je akákoľvek NIE Low entry zrkadlovka ..."
 
martin9113
2013-05-13 18:19:38+02
príspevok od: PauliePaulie
Ja ako zaciatocnik zatial nic lepsie nepoznam
ved jasne lahsie a mensie telo je +
 
kaFOtka
2013-05-13 18:20:48+02
príspevok od: phototomas
citujem : že by sa nemalo jednať o plastové Low entry hračky, nepísal som malo ale nemalo. D300 nie je low entry plastová hračka to už by si mohol vedieť a čítaj pozorne. Inak nemám čo dodať lebo celý tvoj príspevok bol postavený na tom že nevieš čítať

@kafotka - vedel že chce odolné telo a chcel poradiť aké. Starší model je vždy horší ako nový? Asi ti nerozumiem. D90 je stará ako praha a presnosťou AF, životnosťou a spracovaním je určite podstatne ďalej ako plastové hračky xxxx a pod. Nie je všetko len o očumovaní pixelov a lab. testov. D90 má ten istý čip ako D300, len nemá tak prepracované AF a telo D300 je predsa len trochu odolnejšie. Ku voľbe by som ku nikonu pridal Canon, nie preto že som Canonista ale preto, že každému sadne do ruky niečo iné. Svet nie je BW, máme možnosť výberu, škála je obrovská a on chcel iba poradiť. Ani ja som vždy nevedel to čo viem dnes a tiež som navštevoval fóra a kládol otázky. To je podstata tohoto fóra ak si si nevšimla

D90 je tazko porovnatelna, pretoze nema priameho nastupcu.. bud ju porovnavas s nizsimi modelmi - v takom pripade bude lepsia aj v porovnani s novsou generaciou, alebo ju porovnas s vyssou radou - ako je d300/d300s a uz zrazu sa ukaze, ze ten AF predsa len nie je taky dobry a pod. cize asi tak ja vnimam "legendu" a mytizovanie d90ky
 
Paulie
2013-05-13 21:16:15+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
yeden paulie mi tu uplne stacil
šag aj mne
 
PauliePaulie
2013-05-13 22:09:46+02
príspevok od: kaFOtka
D90 je tazko porovnatelna, pretoze nema priameho nastupcu.. bud ju porovnavas s nizsimi modelmi - v takom pripade bude lepsia aj v porovnani s novsou generaciou, alebo ju porovnas s vyssou radou - ako je d300/d300s a uz zrazu sa ukaze, ze ten AF predsa len nie je taky dobry a pod. cize asi tak ja vnimam "legendu" a mytizovanie d90ky
Vsetky mnou spominane fotoaparaty ostria automaticky.
 
Martin Piňák
2013-05-13 22:15:07+02
príspevok od: PauliePaulie
Ja ako zaciatocnik zatial nic lepsie nepoznam
ak vieš aspoň trochu po anglicky pozri si stránky na objektívy je dobrá www.photozone.de máš tam spústu recenzii aj grafov napr kedy od akých clôn je objektiv ostry a kedy aberuje atď ...aj odporúćania na konci a na zrkadlovky napr www.dpreview.com
 
PauliePaulie
2013-05-13 22:16:35+02
príspevok od: Martin Piňák
ak vieš aspoň trochu po anglicky pozri si stránky na objektívy je dobrá www.photozone.de máš tam spústu recenzii aj grafov napr kedy od akých clôn je objektiv ostry a kedy aberuje atď ...aj odporúćania na konci a na zrkadlovky napr www.dpreview.com
Dakujem za tipy.
 
harustak
2013-05-13 22:31:07+02
IMHO (od vlastnika D7000), D7000 ak na penazoch zalezi a D7100 ak na tych par sto EUR rozdielu nezalezi.
D7100 ma kusok lepsi chip a lepsi ostriaci modul. Tie krizove ostriace body co ma D7100 navyse mi obcas na D7000 chybaju.

Co sa tyka kvality a odolnosti tela som spokojny. Fotim takmer zasadne vonku, fotak nosim napr. na treky do hor. Nie je to moj prvy Nikon DSLR a lahky dazd, vysoka vhkost, zmeny teploty, fotenie pri nizkych teplotach, ..., zatial bez problemov. Vzdy sa skor bojim o objektivy.

Pentax nemozem komentovat, nemam a hlavne nemam prehlad ako je to s vyberom a cenou objektivov, lebo to je hlavna palka.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()